vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

288 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, antiklitos140, manoslykos, bloodlessz, Eizomar, Tazz, maprix, Jorge

Twitter

Vivi Tank επισκευάσιμος

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 01:59 »



Πρώτες εντυπώσεις...


Ανάμικτα συναισθήματα!


Τα πρώτα 15 λεπτά προσπαθούσα να καταλάβω πως γεμίζει και αν δεν έψαχνα στο youtube ακόμα θα έψαχνα!


Ανοίγοντας το πάνω μέρος υπάρχει μια μικρή εμφανή τρύπα ανάμεσα από τα φιτίλια αλλά είναι του σωλήνα και αν βάλεις υγρό εκεί βγαίνει κατ'ευθείαν από κάτω.


 Για να βάλεις υγρό χρειάζεται να έχεις είτε σύριγγα είτε μπουκαλάκι με βελόνα.
Έπειτα πρέπει να σπρώξεις μία από τις δύο άκρες του των φιτιλιών και να παραμερίσεις λίγο το φιτίλι από την τρύπα με την βελόνα και τον γεμίζεις!


Έχει "σχετικά" καλή γεύση και λίγο περισσότερο ντουμάνι από Vivi Nova και CE5.


Τώρα το μεγάλο μείον που είδα αμέσως (και δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος εγώ ως πότε μην σας πάρω και στο λαιμό μου) είναι ότι μετά από 3, 4 τζούρες αρχίζει και χαλάει πολύ αισθητά η γεύση του και πρέπει να τον ανοίγεις και να ποτίζεις λίγο το φυτίλι!


Θα τον δουλέψω λίγο παραπάνω και θα επιστρέψω.


Επίσης το drip του είναι ενσωματωμένο στο πάνω μέρος και δεν μπορεί να αλλαχθεί.


Ντουμάνι

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=inUhs8D7TwI&feature=youtu.be[/youtube]




Πληροφορίες για το γέμισμα (και άλλα) πήρα από εδώ.
























Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 06:52 »
Και ένα βίντεο με σετάρισμα από έναν συνφορουμίτη φίλο μας  Gewre κατά κόσμον  ;D Ρένο

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uQ0Xl4V-f3c[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 09:02 »
Δεν ήξερα αν είναι το ίδιο ακριβώς και δεν ήθελα να μπερδέψω το νήμα :dontknow:

Ευχαριστώ τον Γιάννη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ατμομιστής

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 11:14 »
Καλο θα ηταν να ανοιξεται λιγο παραπανω τις τρυπες που μπαινουν τα φυτιλια για να μην υπαρχει προβλημα με το στησιμο του συγκεκριμενο ατμοποιητη..Στο πρωτο σεταρισμα που το εκανα με εβγαλε την παναγια γιαυτο πηρα την πρωτοβουλια μονος μου να τις ανοιξω λιγο παραπανω..Προβλημα μηδεν κ γεμιζω πλεον τον ατμοποιητη απο αυτες τις τρυπες που μπαινει το φυτιλι κ δεν ψαχνω να βρω την τρυπουλα..Βασικα ολο και ολο μια φορα τον εχω χρησιμοποιηση γιατι δεν εχω μεινει ευχαριστημενος με την γευση που μου δινει..Ο προηγουμενος Vivi με τις κεφαλες ειναι πολυ καλυτερος απο τον συγκεκριμενο..
Προσωπικη μου γνωμη παντα..

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 11:34 »
Μες δεν μπαίνει?
Νομίζω για μές ειναι ο ατμοποιητής .
Αντιγραφή κάργα αλλα δουλεύουνξ μονο φυτίλι γιαυτό και το βάλαν

Αποσυνδεδεμένος Ατμομιστής

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 11:39 »
Μες δεν μπαίνει?
Νομίζω για μές ειναι ο ατμοποιητής .
Αντιγραφή κάργα αλλα δουλεύουνξ μονο φυτίλι γιαυτό και το βάλαν
Μπαινει εχω δει ενα βιντεακι που καταργει μια βιδα κ ανοιγει παραπανω την αλλη!Κοβει την μια βιδα περιπου στην μεση και κραταει το παξιμαδι και το κανει να λειτουργει ευκολα με απλο σεταρισμα με μες!!Αν το βρω θα το ανεβασω!




http://www.youtube.com/watch?v=GDphzWzgEsg&feature=relatedΕδω δειχνει τον τροπο που σου ελεγα που θα γινει με μες!Δεν το δοκιμασα αν καποιος το εχει δοκιμασει ας μας πει!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2012, 11:40 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 15:43 »
Το στήσιμο παίζει μεγάλο ρόλο στην απόδοση των γεύσεων.
Ο συγκεκριμένος έχει όλα τα φόντα να αποδώσει σωστά.

Αποσυνδεδεμένος Ατμομιστής

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 17:45 »
Σωστος αλλα να εχετε ολοι το νου σας στον θετικο πολο μην το βιδωνετε πολυ δυνατα γιατι μεσα στο εσωτερικο του ειναι με κολληση με ψιλο καλωδιο για να κανει επαφη με την μπαταρια..Την εχω πατησει γι αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ σε ολους..




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2012, 18:01 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 20:13 »
Γεια σας

Αγόρασα τον εν λόγο ατμο μεταχειρισμένο ( πως τα λεω ε ? )
τον έστησα με φιτίλι αλλα δεν μου αρεσε γιατι το υγρο μεσα στην δεξαμενή μαύριζε μετα απο λιγο !
Τον στήνω με πλέγμα και ναι εδω και δυο μερες εχω τρελαθεί στα ντουμανια πολυ καλός
ξεχασα να σας πω οτι ηταν έτοιμος για πλέγμα ειχε δηλαδη τρυπα στο πλαι και η κάτω τρυπα ηταν κλειστή
βίδωνε ξεβίδωνε κόπηκε και το καλωδιο απο τον θετικό πολο αλλα το άλλαξα πολυ εύκολα !


ξεχασα να ρωτησω τι να βαλω για να κλεισω την τρυπα που εμεινε ανοιχτη ?



« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2012, 20:28 από skopos »

Αποσυνδεδεμένος nikosq

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Το παλεύω
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 22:45 »
 Καλησπέρα
Εδώ και 3 εβδομάδες δουλεύω και εγώ τον ατμοποιητή (της smok) 4~5 ml/ημέρα χρήση. Οι εντυπώσεις μου γενικά είναι πάρα πολύ καλές. Τον στήνω με φιτίλι από βαμβάκι ή γάζα στα 2~2.2 Ωμ δουλεύει σταθερά, αποδίδει τη γεύση του υγρού καλύτερα απ’ ότι ο DID με mesh, δεν υπερθερμαίνεται τόσο όσο αυτοί που είναι φτιαγμένοι από ατσάλι και το πλαστικό του μέχρι τώρα δείχνει γερό και χωρίς να έχει παραμορφωθεί από τη θερμοκρασία. Η ποσότητα παραγόμενου ατμού υπεραρκετή, εμένα με ικανοποιεί, οι τσιμούχες δε δείχνουν σημεία κόπωσης, η πλήρωση παιχνιδάκι με το βελόνι των πλαστικών φιαλιδίων, ουδεμία διαρροή από πουθενά και ποτέ δε φέρνει καυτά σταγονίδια στη γλώσσα. Στα μειονεκτήματα είναι ο ήχος που παράγεται κατά την αναρρόφηση το γνωστό: χρχρχρχρχρχρχρχρχρ ο οποίος είναι μικρότερος στο Zmax απ’ ότι στο Lava, όμως υπάρχει. Τον συνιστώ και πιστεύω ότι στη σχέση τιμής - απόδοσης παίρνει άριστα.
 
Νίκος :bye:

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 13:48 »
Υπάρχει κάτι νεώτερο απο τους χρήστες vivi tank ή R-tank ;; Τελικά υφίσταται το πρόβλημα τροφοδοσίας οταν δουλεύεται με φυτίλι ή υπάρχει κάποιο στησιμο που να αποδίδει ; (με φυτίλι πάντα)
Φίλε μου εγώ τον δουλεύω με combo mesh-φυτίλι εδώ και μήνες και δεν έχω κανένα παράπονο. Ένα δυάρι μακρύ, ένα ή δύο κοντά φυτιλάκια στη μέση τυλιγμένα με mesh και γύρω από το mesh η αντίσταση φυσικά.
Ο ατμο γενικά είναι πολύ αξιόπιστος.
Το μοναδικό μείον είναι ότι ο ατμός που βγάζει είναι σχετικά αραιός και δεν μπορώ να πάρω την αίσθηση του μπουχτίσματος.

Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 15:05 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eS7HLvn0hBg[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 08:05 »
Σωστος αλλα να εχετε ολοι το νου σας στον θετικο πολο μην το βιδωνετε πολυ δυνατα γιατι μεσα στο εσωτερικο του ειναι με κολληση με ψιλο καλωδιο για να κανει επαφη με την μπαταρια..Την εχω πατησει γι αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ σε ολους..

Μόλις μου συνέβει αυτό που περιγράφει ο Ατμομιστής στον έναν Vivi Tank.
Υπάρχει τρόπος να ανοίξει για επιδιόρθωση ;

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 08:25 »
τραβα τον θετικό πολο πρως τα πάνω να βγει  !
και δες αν κόπηκε απο πανω η απο κατω και κόλλησε το καλωδιο !


Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 08:38 »
Thanks, από κάτω έχει κοπεί τελικά. Τι γίνεται τώρα; Βγαίνει ο κάτω για να κολλήσω νέο καλώδιο;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8247 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534557 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136078 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085108 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10051 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy