vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos, gfilip

Twitter

Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο. Το ηλεκτρονικό;

Αποσυνδεδεμένος luke

Όλοι ξέρουμε ότι σε ένα μήνα η "Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο" και όποιος δεν το σβήσει έχει κυρώσεις. Επίσης όποιος μαγαζάτορας δεν σου το σβήσει με το ζόρι θα κινδυνέψει να χάσει την άδεια του. Αυτό για το απλό πατροπαράδοτο τσιγάρο.

Τι γίνετε όμως με το ηλεκτρονικό τσιγάρο; Θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε κανονικά δημοσίως; Άν πέσουμε σε στραβόξυλο μαγαζάτορα τι κάνουμε;

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο. Το ηλεκτρονικό;
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 31, 2009, 23:38 »
1.του εξηγεις με πολυ ευγενικο τροπο οτι το τσιγαρο σου ειναι η.τ.

αν δεν πετυχει αυτο :

2.γινεσαι πιο αυστηρος και τον καλεις να σταματησει να σε ενοχλει

αν δεν πετυχει αυτο:

3.πεταγεσαι επανω και του επιτιθεσαι!

αν δεν πετυχει αυτο(ειναι νταβραντισμένος και τις φας)

4.μας φωναζεις,μαζευομαστε 5-6 και τον κανουμε σηκωτο στο ξυλο!

ps:ελπιζω να σε βοηθησα :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο. Το ηλεκτρονικό;
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 31, 2009, 23:40 »
"Μαζευομαστε 5-6 και ολα πανε καλα".

Πολυ σωστος εισαι.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο. Το ηλεκτρονικό;
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 01, 2009, 00:14 »
Του λες ότι είναι η εισπνοή- φάρμακο για το άσθμα σου!  :P :P

Αποσυνδεδεμένος luke

Απ: Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο. Το ηλεκτρονικό;
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 01, 2009, 00:24 »
Του λες ότι είναι η εισπνοή- φάρμακο για το άσθμα σου!  :P :P
  :thumbsup_move_1:


Ναι, σιγά μη του πω κιόλας ότι δεν είναι δικά μου, είναι του φίλου μου του Γιάννη :P. Ήρθε η ώρα να ξανακρύψουμε τα τσιγάρα. Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ νομίζω θα ξανανιώσω έφηβος και πάλι

 :happy_roll_01:  :tongue_move_02::tomatos_01:

Edit: Σοβαρά όμως, ξέρει κανείς τι γίνετε με το νομικό του θέματος; έχει προβλεφθεί κάτι; Επιτρέπεται, αποαγορεύεται;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2009, 00:37 από luke »

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο. Το ηλεκτρονικό;
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 01, 2009, 00:45 »
Δυστυχως κι οσο ακομα δεν εχει αποδειχτει κατι, δεν ειναι πολλα τα πραγματα που μπορουμε να κανουμε.
Παραθετω ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο ατμιστη απο το αμερικανικο site και της εμπειριας του με καποια αεροπορικη γραμμη.
Βαζω σε bold το σημαντικοτερο κομματι.

"I wrote to American Airlines requesting an explanation of their ban on using e-cigs during flights. Here is their response:

"Thank you for your comments about electronic cigarettes. While we do permit passengers to carry electronic cigarettes aboard, their activation is prohibited. Currently, there are unresolved health and safety concerns that prevent the use of electronic cigarettes on our flights.

Among these concerns, this product has not been tested to ensure that it doesn't emit an excess of RF energy (which could interfere with onboard systems) while used in an aircraft cabin. Additionally, the effects of propylene glycol mist (which this product emits) being disbursed throughout a compressed cabin have not been examined.

Thank you for giving us the opportunity to address this matter. I hope that you will agree that the safety of our passengers and crew should always be our top priority."

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/travel-e-cig/19070-american-airlines.html

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο. Το ηλεκτρονικό;
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 01, 2009, 01:03 »
Αν και είμαι φαν των αληθοφανών μοντέλων, για το πρώτο διάστημα της απαγόρευσης θα προτιμήσω ένα με μπλε λαμπάκι και μεταλλικό χρώμα (ή μαύρο).

Αν έχω το EVO π.χ. που είναι άσπρο και με τη μικρή μπαταρία μάλιστα, κάποιος θα μου 'ρθει να μου πει να το σβήσω και άντε μετά να εξηγείς περί τίνος πρόκειται.

Με το μπλε λαμπάκι και το περίεργο λουκ, όποιος "κυνηγός καπνιστών" το δει θα το σκεφτεί ότι κάτι δεν πάει καλά και μπορεί να γίνει ρεζίλι, οπότε υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να κάτσει στ' αυγά του.

Κύριοι εισαγωγείς - αντιπρόσωποι, φέρτε και καμιά μπαταρία με μπλε ή πράσινο λαμπάκι, θα μας χρειαστεί.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο. Το ηλεκτρονικό;
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 02, 2009, 11:49 »
"κυνηγός καπνιστών"

Κρατάω απλά αυτη την (πετυχημένη) περιγραφή, για να πω πως δεν υπάρχει τίποτε χειρότερο από τον μη καπνιστη που ξαφνικά νιώθει πως έχει "εξουσία"...
Μου έχουν τύχει πολλοί τέτοιοι, και πάντα εχουν αυτο το μισομπλαζέ υφάκι του "τωρα σε έχω, και θα σε χορέψω στο ταψι".

Θυμάμαι στους Ολυμπιακούς του 2004, στην πρόβα της τελετης έναρξης, ήταν από πίσω μου ένας ο οποίος την έλεγε σε όποιον πήγαινε να ανάψει τσιγάρο...
Ε, καποια στιγμή πάει να την πει και σε'μένα, με τουπέ του στυλ "τι θα γίνει; μας πνίξατε με αυτα τα τσιγάρα! Και εδω απαγορευεται!", για να εισπράξει την απάντηση "εδώ είναι γήπεδο, ανοιχτός χώρος, ποτε δεν απαγορευόταν, τωρα δεν υπάρχει καμμια ταμπέλα που να λέει κατι τετοιο, αλλά αν έχεις πρόβλημα μπορεις να σηκωθείς, να βρεις τον security και να του κάνεις παράπονα.... Πάντως εγω δεν σου κρατάω την θέση!  :laugh1:"

Λοιπόν, κάτι τετοιοι τύποι θα κάνουν ΠΑΡΤΙ απο 1η Ιουλη και μετά!

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο. Το ηλεκτρονικό;
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 02, 2009, 12:44 »
UT, επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Αν και καπνιστής πιστεύω πως, κυρίως σε κλειστούς χώρους, είναι απαράδεκτο να ενοχλείς τον άλλο με τον καπνό. Και άσε αυτούς που σου τη λένε, τι να πουν τα μικρά παιδιά που εισπνέουν τον καπνό χωρίς να ξέρουν τι γίνεται

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο. Το ηλεκτρονικό;
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 02, 2009, 13:48 »
UT, επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Αν και καπνιστής πιστεύω πως, κυρίως σε κλειστούς χώρους, είναι απαράδεκτο να ενοχλείς τον άλλο με τον καπνό. Και άσε αυτούς που σου τη λένε, τι να πουν τα μικρά παιδιά που εισπνέουν τον καπνό χωρίς να ξέρουν τι γίνεται

Κοιτα, δεν διαφωνώ καθόλου με αυτό που λες. Εννοείται φυσικά πως σε ενα κλειστό χωρο (όπως πχ στην δουλεια, σε μια δημόσια υπηρεσία, κλπ κλπ) θα κάνω εγω την υποχώρηση.
Αλλά άλλο αυτό, άλλο η απαίτηση, και μάλιστα με τουπέ προς το μέρος μου να το σβύσω, και μάλιστα σε χωρο διασκέδασης.
Στην τελική, οκ, να υποχωρήσω στην δουλειά μου πχ, που και εγω και ο άλλος πρεπει να συνυπάρξουμε για 8 ώρες. Αλλά σε μια καφετέρια; Σε ενα club; Στο γήπεδο; Ε, όχι!
Και στην τελική, όσο δικαίωμα εχει εκείνος, αλλο τόσο εχω κι'εγω εκει. Και αν δεν του αρέσει δεν είναι υποχρεωμένος ουτε δίπλα μου να κάτσει, ουτε καν στον ίδιο χώρο να μένει.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο. Το ηλεκτρονικό;
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 02, 2009, 17:47 »
Under εχεις απολυτο δικιο. Το τουπε με εξαγριωνει αφανταστα. Μπορω να μεινω 5 ωρες χωρις τσιγαρο για να μην ενοχλησω καποιον αλλα οποιος εχει τουπε ειπρατει αναλογη συμπεριφορα και χειροτερη. Ειναι αυτο που ελεγα παλιοτερα περι συμπεριφορας. Αν καποιος θελει κατι απο εμενα το ζηταει ευγενικα, ειδαλλως δεν παιρνει τιποτα εκτος απο κανενα γρηγορο μπινελικι. Αι στα κομματια με την αγενεια, δεν μπορω καθολου ανοητους ανθρωπους

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180514 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12