vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, zalaros, ThioVag, manoslykos, Panokali, JohnDag

Twitter

AIOLOS SS ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #60 στις: Αυγούστου 29, 2012, 14:43 »
Επειδή βλέπω από διάφορους χρήστες έναν προβληματισμό ως προς το μέγεθος της τρύπας στη βάση και πιθανές διαρροές, θα ήθελα να ρωτήσω τους ήδη κάτοχους αν από την εμπειρία τους παρουσιάστηκε κάποιο τέτοιο πρόβλημα κατά τη χρήση.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2012, 14:59 από tux »

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #61 στις: Αυγούστου 29, 2012, 14:53 »
σε μενα ,,ποτε,,,συγκριτικα με αλλους,,,

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 29, 2012, 18:24 »
Tux δοκίμασα τον συγκεκριμένο ατμοποιητη και σε σύγκριση με τον Spheroid που έχω έχει διαρροές σχεδόν αμέσως μετά τις πρώτες τζούρες. Και ο Spheroid μετά από εντατικο ατμισμα συσωρευει υδρατμούς αλλά αυτό ήταν το Κάτι άλλο.  Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα και δεν κατάλαβα την χρησημοτητα του είναι οι τρύπες στην βάση του. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να ήταν κλειστές. Η τζούρα του γίνεται πολύ αεράτη με αποτέλεσμα να κλείσουμε την μία  με οδοντογλυφιδα:-\
Άσε που έτρεχαν και τα υγρά από κει. Απορώ πως οι νέοι χρήστες του Αιόλου δεν έχουν παρατηρήσει αυτά τα σημεία. ???
Sent from my U8800Pro using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 29, 2012, 18:47 »
Όταν λες τρύπες στη βάση του, σε ποιές ακριβώς αναφέρεσαι; Έχεις κάποια φωτογραφία γιατί από τις φωτογραφίες που βλέπω, δε βλέπω καμιά έξτρα τρύπα σε σχέση με τον spheroid.

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 29, 2012, 18:49 »
Υπάρχει φωτογραφία μια σελίδα πριν.
Πάντως είχα την εντύπωση ότι οι τρύπες υπάρχουν για να ξεβιδώνει η βάση. ???
Οι τρύπες στον Spheroid είναι κλειστές.
Sent from my U8800Pro using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 29, 2012, 20:23 »
οι τρυπες ειναι για τον αερα,,,εγω που τον χρησιμοποιω ταυτοχρονα και dripping..κανενα προβλημα με διαροες,,,τον συνιστω ανεπιφυλακτα,,,,

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 29, 2012, 20:24 »
Να φανταστώ ότι έχει αυτές τις τρύπες αντί για τρύπες πάνω από το σπέιρωμα ε; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 29, 2012, 20:35 »
ακριβως,,,,ετσι,,,ειναι,,,

Αποσυνδεδεμένος jimbeam

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 29, 2012, 22:03 »
Καλυτερα απτο να ειναι πανω στο σπειρωμα σε σημειο θερμικης επαφης λογω τασεως απο την μπαταρια φιλε sim.Δεν το παιζω εξυπνος μηχανικος ειμαι.Εμενα παλι επειδη σαν αρχαριος τον παραγεμισα μου βγηκαν δυο σταγονες στο καπακι της μπαταριοθηκης οχι στν πολο.Ασχετως μ αυτα εγω ακατανομαστο δεν εχω φουμαρει οσο το εχω στα χερια μου επομενως ειμαι πληρως ικανοποιημενος.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 29, 2012, 23:21 »
Πρώτες εντυπώσεις της μισής ημέρας συνεχούς χρήσης, από έναν αρχάριο στους επισκευάσιμους:

1. Σετάρισμα
Εύκολο όντως. Το περίμενα βαρετό, αλλά δεν παίρνει παραπάνω χρόνο απ το να τρυπήσεις ένα κάρτο, να το γεμίσεις και να του περάσεις τανκ και να το γεμίσεις κ αυτό.
Η μέθοδος του "λάσου" για το φιτίλι αποδίδει μια χαρά!

2. Γέμισμα
Με μπουκαλάκι χωρίς βελόνα δεν είχα θέμα. Το παραγέμισα κιόλας απο... ανασφάλεια το φίλτρο.

3. Τζούρα
Αεράτη αλλά ταυτόχρονα τη νιώθεις γεμάτη - χορταστική!

4. Γέυση
Σε συγκριση με όποιον εργοστασιακό έχω δοκιμάσει, Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ!

5. Ατμός
Μπόλικο πράμα, πυχτό και πολύ απαλό! Τον νιώθεις πως καταλαμβάνει χώρο στο στομα σου και μετά σου λείπει όταν εκπνέεις (κάνω VG 12άρα)!

6. Διαρροές
Καμία μεχρι τώρα απο καμία τρυπα. Κι ας είχε μαζέψει υγρασια η τρύπα ανάμεσα στους πόλους στο εσωτερικό, δεν έβγαλε από πουθενά σταγόνα. Ως τώρα φυσικα. Κι ας τον παραγέμισα...

Μια χαρά πάει ο Αιολάκος. Ιδανικός για πρώτος και γιατί όχι και για μοναδικός για κάποιον.


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2012, 23:27 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 31, 2012, 10:01 »
  Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα και δεν κατάλαβα την χρησημοτητα του είναι οι τρύπες στην βάση του. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να ήταν κλειστές. Η τζούρα του γίνεται πολύ αεράτη με αποτέλεσμα να κλείσουμε την μία  με οδοντογλυφιδα:-\
Άσε που έτρεχαν και τα υγρά από κει. Απορώ πως οι νέοι χρήστες του Αιόλου δεν έχουν παρατηρήσει αυτά τα σημεία. ???
Sent from my U8800Pro using Tapatalk 2
κατι μαλλον δεν εχεις καταλαβει στον σχεδιασμο του ατμοποιητη.
Αν κλεισεις τις τρυπες στην βαση του, απο που θα παιρνεις αερα να ατμισεις; :idiot1:
Ενταξει την μια τρυπα, αλλα και την άλλη;;;;;;
Για μενα η τζουρα του ετσι οπως ειναι ειναι μια χαρα σφιχτη. Πιο σφιχτη θα ειναι κουραστικο. Ο S/M για παραδειγμα έχει 2 φορες πιο αερατη τζουρα απο τον Αιολο.
Επίσης υγρα δεν μου εχουν τρεξει ποτε μετα απο 2 εβδομαδες χρηση.

Αποσυνδεδεμένος brokuna

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Be cool, Be excellent!
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #71 στις: Αυγούστου 31, 2012, 10:19 »
Αν τον γεμισεις, δεν ατμισεις και τον αφήσεις όρθιο, έχεις διαρροή.
Αυτο συμβαίνει σχεδόν σε όλους με σερα ή ego tank σε εμένα και το θεωρώ normal.
Που θα παει το υγρό;

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #72 στις: Αυγούστου 31, 2012, 11:00 »
Σε συγκριση με τον Α2Τ πως ειναι?

απο που τον αγοραζουμε? Σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #73 στις: Αυγούστου 31, 2012, 16:09 »
Στειλε pm εδω στον GUS  http://e-kapnisma.gr/index.php?action=profile;u=8721
 

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #74 στις: Αυγούστου 31, 2012, 16:13 »
Σε συγκριση με τον Α2Τ πως ειναι?

απο που τον αγοραζουμε? Σας ευχαριστω
υπαρχει διαθεσιμο στο atmistique :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 150 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181371 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63