vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

497 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

AIOLOS SS ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #225 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 17:58 »
Σωστός, έχεις απόλυτο δίκιο!  :)

Μόλις έκανα την πρώτη μου απόπειρα να τον σετάρω με mesh.

Την ώρα που το σέταρα είχα την εντύπωση ότι αργεί να πάρει η αντίσταση, αλλά στο άτμισμα δεν είδα διαφορά, απεναντίας η γεύση είναι λίγο καλύτερη όπως και το ντουμάνι, θα το ατμίσω περισσότερο για περεταίρω εντυπώσεις  :)


Στήσιμο

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=X_yzb0Zb-Ng&feature=youtu.be[/youtube]

Άτμισμα

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dhUvK8zIIrU&feature=youtu.be[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #226 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 18:32 »
Φίλε  :respect: :respect:
Τα ντουμάνια του Αίολου (πυκνός ατμός)
δεν τον έχω δει προσωπικά σε κανέναν απο τους ατμο που έχω δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #227 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 00:47 »
Αν σου πω ότι είναι ο βασικότερος λόγος που έχει τόσο πολύ την προσοχή μου τον τελευταίο καιρό θα με πιστέψεις?  :))

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 08:42 »
Ο ΑΙΟΛΟΣ όντως σου δίνει πλούσιο και πυκνό ατμό.

Τον χρησιμοποιούσα 4 μήνες και σε ντουμάνι/κτύπημα ήταν φανταστικός ΑΛΛΑ με παίδευε στο σετάρισμα.
Κάθε βδομάδα άλλαζα φ/α και χρειαζόμουν πολλές ώρες και πολλές δοκιμές για να μην παίρνω καμμένο.

Έφτιαχνα τουλάχιστον 3 φ/α κάθε φορά και σε κάθε μια πειραματιζόμουν για να διώξω το καμμένο.
Κάποια στιγμή το κατάφερνα και πέρναγα μερικές μέρες σε "ατμιστική νιρβάνα".

ΠΟΤΕ δεν μου κάθησε με την πρώτη μια φ/α στον ΑΙΟΛΟ ενώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με άλλους επισκευάσιμους όπως eternity ή zeus.

Κάποιοι (όπως εγώ) απλά δεν το έχουμε με κάποιου είδους επισκευάσιμους
ενώ για παράδειγμα ενάμιση μήνα που κάνω genesis, 2 φορές που έχω οξειδώσει μες και 5-6 αλλαγές σύρματος δούλεψαν με την πρώτη.

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 09:13 »
Εγω 1 μερα πριν τον δωσω καταφερα το σωστο στησιμο με το sera..γκαντεμια..

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 10:25 »
Aκριβώς γι'αυτό το λόγο προτείνω το στήσιμο με πλέγμα γιατί αλλάζεις μόνο αντίσταση


Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 14:45 »
Ο ΑΙΟΛΟΣ όντως σου δίνει πλούσιο και πυκνό ατμό.

Τον χρησιμοποιούσα 4 μήνες και σε ντουμάνι/κτύπημα ήταν φανταστικός ΑΛΛΑ με παίδευε στο σετάρισμα.
Κάθε βδομάδα άλλαζα φ/α και χρειαζόμουν πολλές ώρες και πολλές δοκιμές για να μην παίρνω καμμένο.

Έφτιαχνα τουλάχιστον 3 φ/α κάθε φορά και σε κάθε μια πειραματιζόμουν για να διώξω το καμμένο.
Κάποια στιγμή το κατάφερνα και πέρναγα μερικές μέρες σε "ατμιστική νιρβάνα".

ΠΟΤΕ δεν μου κάθησε με την πρώτη μια φ/α στον ΑΙΟΛΟ ενώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με άλλους επισκευάσιμους όπως eternity ή zeus.

Κάποιοι (όπως εγώ) απλά δεν το έχουμε με κάποιου είδους επισκευάσιμους
ενώ για παράδειγμα ενάμιση μήνα που κάνω genesis, 2 φορές που έχω οξειδώσει μες και 5-6 αλλαγές σύρματος δούλεψαν με την πρώτη.


Όταν τον είχα πρωτοπάρει άτμιζα 2 μήνες και ήταν ο πρώτος επισκευάσιμος που έπιασα στα χέρια μου στην εβδομάδα τον είχα βάλει στο συρτάρι, μετά από 7 μήνες τον ξανά έπιασα και δεν μπορούσα και πάλι να τον στήσω με τίποτα (ενώ στήνω εύκολα άλλους επισκευάσιμους).


Το συμπέρασμα είναι ότι ο κάθε επισκευάσιμος έχει πολλούς τρόπους να στηθεί αλλά ένας είναι ο σωστός.


Για τον αίολο το σωστό στήσιμο είναι με της άκρες της αντίστασης από πάνω.


Ένα βίντεο με το στήσιμο της αντίστασης που είχα τραβήξει με τον βασίλη από το atmistique όταν είχα πάει να τον πάρω.


Αν το δεις μία φορά μετά θα τον στήνεις σε 2 λεπτά.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NOnnxivU8MU&feature=youtu.be[/youtube]




Aκριβώς γι'αυτό το λόγο προτείνω το στήσιμο με πλέγμα γιατί αλλάζεις μόνο αντίσταση






Εγώ προσωπικά επειδή πήρα πρόσφατα έναν aga-t2 και δεν έμεινα ευχαριστημένος, είδα τα σχόλια σου περί πλέγματος στον αίολο και είπα να κάνω άλλη μία προσπάθεια να ασχοληθώ μαζί του (πλέγμα) έστω και πλαγίως με τον αίολο.


Ο χρόνος θα δείξει.












Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 00:02 »
Κάτοχος του Αίολου κι εγώ εδώ και 3 μέρες και πραγματικά μου αρέσει πολύ!

Να σημειώσω κάτι εδώ για να βοηθήσω και κάποιον που τα βρίσκει σκούρα και ίσως μπορεί ναχρησιμοποιηθεί ως σημείο αναφοράς.
Δε θυμάμαι αν έχει αναφερθεί.
Για την τροφοδοδσία χρησιμοποιώ φίλτρο απορροφητήρα και για υγρά 50-50 (Atmos υγρά) το κόβω σε διαστάσεις 1,7x5,5 cm και έχω καλή τροφοδοσία σε συνεχές άτμισμα. Απο εκεί και πέρα,αναλόγως της περιεκτικότητας των υγρών,καθώς και το αν θέλετε να είναι στο χείλος της καμπάνας ή όχι,φτιάξτε και το φίλτρο. Το σέρα ποτέ δεν το κατάφερα,εκτός απο μία φορά σε άλλον ατμοποιητή,οπότε και δεν το χρησιμοποιώ.
Γενικά να έχετε στο νου σας οτι το φίλτρο δεν θα πρέπει να συμπιέζεται πολύ μέσα στο σωλήνα,γιατί τότε η τροφοδοσία θα είναι κακή. Θα πρέπει να εφάπτεται με το εσωτερικό του σωλήνα.

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #233 στις: Ιουνίου 10, 2013, 19:23 »
πού μπορούμε να τον βρούμε παίδες;;
υπάρχει σε κάποιο κατάστημα γιατι χάθηκα λίγο...
νομιζα το ειχε η ατμομηχανή , αλλά δεν...

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #234 στις: Ιουνίου 10, 2013, 19:29 »

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #235 στις: Ιουνίου 10, 2013, 21:56 »
Thanks, αλλα δεν το έχει ουτε εκει! μόνο τα μοντακια εχει....

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #236 στις: Ιουνίου 10, 2013, 22:06 »
εχει σταματησει καιρο η παραγωγη του....ετοιμαζει κατι αλλο αλλα το ποτε κανεις δεν ξερει

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #237 στις: Ιουνίου 11, 2013, 06:46 »
έχε το νου σου στης αγγελίες (δύσκολο)
μπορεί να πετύχεις κάποιον

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #238 στις: Ιουνίου 11, 2013, 11:31 »
O spheroid δεν είναι σχεδόν ίδιος?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AIOLOS SS ατμοποιητής
« Απάντηση #239 στις: Ιουνίου 11, 2013, 11:31 »
ναι
αν και κάποιοι διαφωνούν


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364