vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 7 χρήστες
white varadero, danys620, dkostas, maprix, bloodlessz, manoslykos, Milarepa

Twitter

The eCab™

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #105 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 00:59 »


Τελικά έχω αρχίσει να συνηθίζω το άνοιγμα αν και κάθε φορά έχω το άγχος μου
μην το χαλάσω ή ξεφτίσει το χρώμα του. Η δυσκολία παραμένει μεν αλλά καλύτερα.
Η χρήση του είναι περιορισμένη για εκτός σπιτιού και για λίγες ώρες, αλλά η
απόδοσή του είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο όσον αφορά την γεύση και τον
πλούσιο ατμό που παράγει ένα η.τ. μια ...σταλιά σαν και αυτό.
Διαρροές μηδαμινές μόνο στο tank υγροποιημένος ατμός χωρίς να βγαίνει από
το tank και προς την μπαταριοθήκη
Φιλε το πηρα και εγω οραιο ειναι σαν το ego-c ανοιγει πανευκολα απλα γυρνας το κουμπι λιγο και τραβας εχει και τοξακι κατω για να δεις πως ανοιγει.βαλε λιγο λαδι ισως γυριζει ευκολοτερα..
παιδια σας ακουο να λετε οτι δεν εχει πυκνο ατμο και χτυπημα..πιος κατα τη γνωμη σας ειναι το καλυτερο τσιγαρο με πιο πυκνο ατμο και χτυπημα? παλια επιασα ενα ατμοποιητη ce4 με μακρυα φυτιλια  και διεκοπσα το κανονικο τσιγαρο, οταν τον αλλαξα και πιρα αλλο ηταν με κοντα φυτιλια και μυριζε καμενο επισεις ατμοποιητη lr ego-cμου εδωσε ο alterego, T2 1.7 πολυ καμενο ισος ο χειροτερος dct tank καλο αλλα αλλαγη γευσης .. τωρα αρχισα και το καπνισμα οχι πολυ 10 τσιγαρα μαζι με ηλεκτρονικο.. υγρα tribecca hello, tribiana-tobacco, ecih-kapnika, joytech-tobacco(το καλυτερο μεχρι στιγμης).. πειται υγρο,ατμοποιητη, μπαταρια τι να χρεισιμοποιησω
 πειτε εσεις που εισταi expert τι να χρησιμοποιησο να τον διακοπσο εντελος αλλα να με γεμιζει και εκανα πολλες πρωσπαθειες αλλα παλυ γιρνω πισο.. ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #106 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 01:12 »
Mετά από τρείς μήνες απροβλημάτιστης χρήσης σκέφτηκα να πειραματιστώ λίγο με μερικές διαφορετικές μπαταρίες τύπου 10440. Είναι αυτές που φαίνονται στην παρακάτω φωτογραφία :



Από αυτές μόνο οι δύο πρώτες από πάνω παίζουν κανονικά με το ecab.
H μεσαία των 600 mah (Ultrafire) λειτουργεί αλλά δεν αποδίδει καθόλου καλά ενώ οι δύο τελευταίες (Trustfire) απλά δεν λειτουργούν με την συσκευή.


πολύ περίεργο αυτό...... :hmmm: :hmmm:  μήπως κάτι δε κάνει επαφη; γιατί να έχουν βάλει κάτι που να αποτρέπει άλλες μπαταρίες το βλέπω sci-fi  :o

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: The eCab™
« Απάντηση #107 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 01:34 »
η υπηρεσία προστασίας καταναλωτή τι κάνει ;;;;;;;;;;
 :sleep35: :sleep35: :sleep35: :sleep35: :sleep35:
υπάρχει  εδώ και λίγα χρόνια νόμος για συμβατά ανταλακτικά και αναλώσιμα
που δεν αφήνει περιθώρια για τέτοια καομποηλίκια σε εταιρίες- κατασκευαστές κτλ

μήπως πρέπει σαν φόρουμ να τους κάνουμε μια ερωτησούλα ;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: The eCab™
« Απάντηση #108 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 01:43 »
Πωπω ερωτηματα που μπαινουν ομως αμεσως:
Ο νομος ισχυει στην Ελλαδα, στην ΕΕ, ειναι διεθνης, και κυριως, ισχυει στην Κινα?
Και ο εισαγωγεας ξερει το προβλημα με τις μη συμβατες μπαταριες?
Κι αν το μαθει, και δει αντιγραφο του νομου, τοτε ισως?

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: The eCab™
« Απάντηση #109 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 01:51 »
 ισχύει για όλα τα προϊόντα που κυκλοφορούν στην ΕΕ
 
δυστηχός δεν έχω πρόσβαση πλέον στο συγκεκριμένο έγγραφο που είχε πέσει στα χέρια μου το 2004 , με αφορμή τότε το καθεστώς με τα ανταλλακτικά των αυτοκίνητων 
 
αλλά ο νόμος αναφερόταν γενικά θυμάμαι
 
αρμόδια για τέτοια θέματα είναι η υπηρεσία προστασίας καταναλωτή 
 

Απ: The eCab™
« Απάντηση #110 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 02:35 »
Για το eCab αυτά που λες ?  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #111 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 11:19 »

πολύ περίεργο αυτό...... :hmmm: :hmmm:  μήπως κάτι δε κάνει επαφη; γιατί να έχουν βάλει κάτι που να αποτρέπει άλλες μπαταρίες το βλέπω sci-fi  :o
Eκτός από την ασημί Trustfire που είναι εμφανώς μεγαλύτερη και μπαίνει με δυσκολία στην μπαταριοθήκη, δεν υπάρχει κάποια εμφανής διαφορά μεταξύ των υπολοίπων. Σε κάθε περίπτωση φαίνεται ότι δεν υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση για χρήση μπαταριών μεγαλύτερης χωρητικότητας. Αλλά ουσιαστικά το θέμα αντιμετωπίζεται με την αγορά πρόσθετων μπαταριών.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: The eCab™
« Απάντηση #112 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 14:24 »
Χθες παρέλαβα το e-Cab ( δωράκι για συμμετοχή στην έρευνα ).
Δεν έχω προλάβει ακόμα να σχηματίσω ολοκληρωμένη άποψη , αλλά οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές .
Αυτό που με εντυπωσίασε ήταν η ποσότητα του ατμού , από μια τόσο μικρή συσκευή ( με αντίσταση 1,7 Ω ) .
Το παρακάτω βίντεο έγινε αφού είχα καταναλώσει με την μπαταρία περίπου 3/4 του ml . Μετά από περίπου 10 τζούρες τελείωσε  .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rLxOJBMIoWo[/youtube]

Θα επανέλθω σε μερικές μέρες με σφαιρικότερη άποψη

Απ: The eCab™
« Απάντηση #113 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 14:27 »
Με 1,7 Ω είναι λογικό να σου αδειάσει και γρήγορα η μπαταρία η οποία με κεφαλές στα 2 Ω
που χρησιμοποιώ κρατάει 4-5 ώρες και όχι πιπίλα αλλά με κατανάλωση ένα tank 1,2 ml  :)

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: The eCab™
« Απάντηση #114 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 14:33 »
Οι κεφαλές που είχε μέσα ήταν 2,2 και δεν απέδιδαν όπως ήθελα .
Πολύ λίγο χτύπημα στα 5 mg . Έπρεπε να ανέβω παραπάνω σε νικοτίνη ή να αυξήσω τα Watt .
Με χαμηλή αντίσταση , βγάζει κάτι λιγότερο από ml στην κάθε μπαταρία .

Απ: The eCab™
« Απάντηση #115 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 14:38 »
Καλά έκανες και χρησιμοποίησες κεφαλές με 1,7. Εμένα μου είχαν περισσέψει από τον C
και αυτός είναι και ο λόγος που πήρα το eCab ασχέτως αν διαπίστωσα την εργονομία του
και το βάρος του που είναι για μένα το μεγάλο του ατού  :yes:
Στα υπόψιν πως μόλις θα στρώσουν οι μπαταρίες θα έχεις περισσότερο χρόνο απ ότι τώρα  8)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #116 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 11:47 »
Κάτι που ίσως δεν έχει αναφερθεί σχετικά με το ecab είναι οτι μερικές φορές μπορεί να έρθει υγρό στο στόμα την ώρα που ατμίζουμε. Καλό είναι να καθαρίζoυμε τακτικά το φίλτρο-αμπούλα. Επίσης μια πολύ καλή λύση είναι να αφαιρέσουμε τα δύο μικρά πλαστικά καπάκια του επιστομίου. Στην τελευταία αυτή περίπτωση έχουμε περισσότερο ατμό, καλύτερο χτύπημα και μηδενική διαρροή υγρού από το επιστόμιο. Προσωπικά δεν προτείνω την εναλλακτική λύση χρήσης αμπούλας από eGo-C.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: The eCab™
« Απάντηση #117 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 11:50 »
Γνωστό κόλπο απο τα εγκο τ
Άρε Θέμη με πήγες 1.5 χρόνο πίσω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #118 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 12:00 »
Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ακόμα και μετά από καιρό Γιώργο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #119 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 19:48 »
Έχω το συγκεκριμένο ως εναλλακτική λύση. Από προσωπική εμπειρία θεωρώ ότι έχει καλή απόδοση γεύσης αλλά μάλλον είναι χαρακτηριστικό των ego-c από ότι διαβάζω. Έπίσης όμως με χαλάει που έχει σφυχτή τζούρα σε σχέση με άλλα που έχω δοκιμάσει και το γεγονός ότι δεν μπορείς να το ευχαριστηθείς γιατί μετά από την τρίτη τζούρα έχει ζεματίσει! Το μόνο που κάνω είναι να έχω βάλει μεγαλύτερη νικοτίνη έτσι ώστε και με λίγες τζούρες να ξεχαρμανιάζω. Δεν ξέρω, σας τα κάνει και εσάς ή να φταίνε τα υγρά μου?(50-50 Atmos)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2108 310307 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:49
από ThioVag
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278708 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias