vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, bloodlessz, tony1976, infernity, manoslykos

Twitter

Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #180 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 15:02 »
Δεν ξέρω αν μιλάμε όλοι για την σειρά Gold Stantard.
Εγώ από 3 καταστήματα TW που ψωνίζω, (Μάντσεστερ, Μπόλτον και Μπλάκμπερν) σε όλα μου έδωσαν σαν ελάχιστο το 20%. Από τον Αύγουστο που ασχολούμαι με το σπορ των DIY υγρών όσα αρώματα έκανα, όσο και να τα άφησα να ωριμάσουν ότι έκανα με λιγότερο από 15% ήταν πάρα πολύ άτονο. Αναγκάστηκα να συμπληρώσω άρωμα. Ήδη έχω πάρει την απόφαση να μην ξανασχοληθώ με την εταιρεία αυτή γιατί όλα της τα προϊόντα είναι πανάκριβα. Τα αρώματα 3 λίρες τα 10ml όταν μπορώ να φέρω από Αμερική 10 ml TPA ίδια τιμή ή και φθηνότερα, αρκεί να παραγγείλω πάνω από 5 μπουκαλάκια.


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #181 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 15:24 »
Γι' αυτή τη σειρά μιλάω κι εγώ φίλε. Αν βάλω 20% που λες, νομίζω ότι θα λιποθυμήσω :laugh1: Μου ακούγεται πάρααα πολύ :o
Το 10% που βάζω εγώ, μόνο άτονο δεν το λες. Το statex για παράδειγμα το φτιάχνω με 8%.
Για την σύγκριση πάντως, τα παίρνω 5€ τα 10ml, χωρίς απόδειξη και 6€ με απόδειξη.
Να έχουμε τόσο μεγάλη διαφορά αντίληψης περί αρωμάτων, πάλι δύσκολο μου φαίνεται.
Εκτός πια κι αν υπάρχουν διαφορές στις παρτίδες που έρχονται στην Ελλάδα :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #182 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 16:37 »
Πολύ πιθανόν, πάντως είδατε και το ποσοστό που προτείνουν στην ιστοσελίδα τους.
Αν τολμήσω να βάλω μόνο 10% θα νομίζω ότι κάνω σκέτη βάση. Για να καταλάβεις ότι δεν αντέχω τα αρώματα σε μεγάλη συγκέντρωση, τα Five pawns τα ατμίζω αραιωμένα μισό μισό με VG και τα απολαμβάνω.

Αποσυνδεδεμένος yellowsubmarine

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #183 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 22:07 »
Ερώτηση σχεδόν ρητορική
Μια εταιρία που σέβεται τον εαυτό της (μπορεί να ) δίνει αυτό το pdf και να προτείνει συγκεντρώσεις αρώματος ( ποιου αρώματος βρε λεβέντες ; )
Έτσι γενικά κι αόριστα (27-28 %) ;
Ευτυχώς που μας φωτίζει
(αν θέλετε δυνατότερο άρωμα ανεβάστε το ποσοστό του στο σύνολο)
Κρίμα τα χιλιόμετρα που έκανα να το βρω

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #184 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 23:22 »
Δεν καταλαβαίνω ποιό ακριβώς είναι το θέμα σου.


Προτείνει 30% για όλα τα αρώματα από ότι λες. Ποιό το κακό ακριβώς? Δεν μπορεί να τα έχουν φτιάξει έτσι που αν βάλεις 30% άρωμα, το τελικό αποτέλεσμα να βγαίνει πάνω κάτω αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής, ανεξάρτητα αν είναι καπνικό ή φρουτένιο ή οτιδήποτε? Και η T-Juice 15% προτείνει για όλα τα αρώματα της.


Όπως λέει και η ίδια η Tottaly Wicked:


"Please remember, mixing is all about personal taste. Whilst the proportion of nicotine solution MUST be as stated for specific nicotine strength, flavour strength can be adjusted for individual palates. If a stronger flavour is required, simply increase the quantity of flavour concentrate and reduce the quantity of diluent by the same amount. If a weaker flavour is required, reduce the quantity of flavour concentrate and increase the quantity of diluent by the same amount."


Οι γεύσεις και τα υγρά είναι υποκειμενικά τελείως. Αν σου αρέσει πιο δυνατό βάζεις περισσότερο, αν όχι το βάζεις όσο σου αρέσει. Αν δεν θέλεις να ψάχνεσαι και να έχεις πάντα σταθερό αποτέλεσμα, αγόρασε έτοιμα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #185 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 23:44 »
Το θέμα του προφανώς είναι ότι αν έχουν έτσι τα πράγματα, δεν συμφέρει οικονομικά και σ' αυτό έχει δίκιο ;)

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Καπνικά αρώματα από την TOTALLY WICKED
« Απάντηση #186 στις: Μαρτίου 27, 2016, 17:53 »
για πείτε την γνώμη σας για αυτά... για την ιστορία άτμιζα (vg/pg 80/20) για αρκετό διάστημα το smok της after8 και πιστεύω ήρθε ο καιρός για αλλαγή!

Από συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2016, 15:21 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #187 στις: Μαΐου 01, 2016, 15:38 »
χρονια πολλα φιλοι μου,μια ερωτησουλα,το αρωμα strawbery shortcake (ταρτα φραουλα) τι λεει?ειμαι τον βανιλιοφραουλων και αυτο μου εκανε κλικ,αν εχετε να προτεινεται και τιποτα αλλο ,θα το εκτιμουσα.

Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #188 στις: Μαΐου 01, 2016, 16:06 »
strawbery shortcake  πολυ  καλο - καλη  αισθηση  της  [ ζυμης ] μαζι  την  ωριμη φραουλα


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #189 στις: Μαΐου 01, 2016, 17:06 »
Φίλε μου το έχεις ατμιση;σε κάποια ξένα ριβιους γραφαν ότι σαν άρωμα στον χώρο είναι φοβερό αλλά χάνει παρα πολύ στο ατμισμα.

Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #190 στις: Μαΐου 01, 2016, 17:13 »
χαχαχ  σορυ  αλλα  για  να  σου  λεω  ειναι  καλο  ,,σαφως  το  ατμιζω -    χχαχχαχαχ
Σαν  οσμη απο  μπουκαλι  σου  βγαζει  τα  ματια  η  φραουλα  -  στο ατμισμα  σαν  γευση   ειναι  οπως στο  ειπα  η  ζυμη ζαχαροπαλστικης για  κεικ  με  πολυ  πιο  απαλη  φραουλα

αυτο  το  Marshmallow [ tw]  και  το  blackmagic [ tw] [καπνικο ]  ειναι  στανταρακια  οπως  και  η  σοκολατα  της  tw  ειναι  θεικη  

Αποσυνδεδεμένος theofanis

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καπνικά αρώματα από την TOTALLY WICKED
« Απάντηση #191 στις: Ιουνίου 09, 2016, 12:26 »
για πείτε την γνώμη σας για αυτά... για την ιστορία άτμιζα (vg/pg 80/20) για αρκετό διάστημα το smok της after8 και πιστεύω ήρθε ο καιρός για αλλαγή!


πάνω που λέω το βρήκα το θεματάκι για τα αρώματα tw βλέπω ότι δεν έχει απαντήσει κανείς.. Επειδή και εγώ είμαι σε φάση αναζήτησης κάποιας καινούργιας γεύσης, υπάρχει κανείς που να έχει εμπειρία από αυτά τα αρώματα; Λογικά αν κρίνω από τις βάσεις κάποιο θα είναι καλό και άξιο προσοχής.. Ευχαριστώ και καλημέρα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2016, 15:20 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Καπνικά αρώματα από την TOTALLY WICKED
« Απάντηση #192 στις: Ιουνίου 09, 2016, 13:02 »
Από τα καπνικά της tw. πολύ ωραία για τα δικά μου γούστα είναι το tropical tobacco και το statex. Στις περιγραφές των υγρών δεν είμαι καλός, οπότε μην περιμένεις λεπτομέρειες. Για το tropical μπορώ να σου πω ότι κυριαρχεί ο ανανάς και στο statex η βανίλια. Εξαιρετικό για μένα είναι και το columbia coffee. Ειδικά με λίγες σταγόνες καραμέλα, το έχω πιπίλα! Aντιθέτως, το golden tobacco, αν και ήπιο καπνικό, δεν με κέρδισε για να ξαναπάρω το άρωμα.
Όλα πάντως είναι ιδιαίτερα φιλικά με τις αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Καπνικά αρώματα από την TOTALLY WICKED
« Απάντηση #193 στις: Ιουνίου 09, 2016, 13:11 »
Καμμία γνώμη για το rich pipe κανείς?

Αποσυνδεδεμένος crab21

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #194 στις: Ιουνίου 10, 2016, 01:01 »
Το είχα δοκιμάσει πριν δυο χρόνια περίπου και δεν μου άρεσε. Περίμενα έναν έντονα αρωματικό καπνό αλλά δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix