vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

353 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 00:04 »
γιατι να μεταφερθει ρε παιδια στα genesis και οχι στα gini?λεμε τωρα...
απο εκει και υστερα κανεις μα κανεις δεν εχει αναφερει χτυπημα...θεωρω το χτυπημα του μεση πολυ χαμηλο...και παιζω με αντισταση 1.4...κατα τα λεγομενα του λαβα...

Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 00:09 »
Σταύρο το "χτύπημα" είναι περισσότερο θέμα υγρού και νικοτίνης και σε
συνάρτηση με τα volts και την αντίσταση Ω δίνει καλό αποτέλεσμα.  :)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 00:11 »
 :o :o :o χαμηλο χτυπημα το mesh? :confused1:
Προχθες εκανα ενα στο φτερο στον φοινικα και μου βγηκε 2,2 .
Απο τα 5 βολτ που ειχα το vv το κατεβασα στα 4,2 γιατι δεν μπορουσα να τραβηξω την τζουρα οπως ηθελα για να απολαυσω το νεφος  :yes:

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 00:28 »
ναι συγουρα παιζει ρολο το υγρο γιαννη παιζει ρολο και η ταση...
στην ιδια ταση το βιβι μου δινει περισσοτερο χτυπημα με μεγαλυτερη αντισταση...και πιστευω οτι ξερεις ποση χαμηλη αντισταση φτιαχνω....πειραματιζομαι αποψε με 1 σπειρα...θα μου βγει που θα παει...χαχαχ
απο εκει και υστερα σεβ ισως εχεις κανει καλυτερο μεση απο εμενα καλυτερη αντισταση?ισως...
να πω τι πιστευω...
το μεση καταρχην ειτε με κανθαλ ειτε με κοινη αντισταση ειναι το ιδιο...
αποψη μου προσωπικη και δεν την προτεινω σε κανεναν...
γευση πολυ καλη...ντουμανι αψογο...χτυπημα μηδεν ειτε 1.2 ειναι ειτε 3 h αντισταση...ειτε ειναι vg eite pg...


Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 00:34 »
γιατι να μεταφερθει ρε παιδια στα genesis και οχι στα gini?λεμε τωρα...
απο εκει και υστερα κανεις μα κανεις δεν εχει αναφερει χτυπημα...θεωρω το χτυπημα του μεση πολυ χαμηλο...και παιζω με αντισταση 1.4...κατα τα λεγομενα του λαβα...


κατι εχεις χάσει...
Genesis ειναι ΟΛΟΙ αυτοί οι ατμοποιητές με το mesh. Το gini τι δουλειά εχει? Είναι απλά ενας απ αυτούς.
και εκεί μαλιστα, σε εκείνο το νήμα, εχουν ΞΑΝΑερωτηθεί όλες εκείνες οι ερωτήσεις που στους παλαιότερους κατόχους είχαν απαντηθεί. Αν έκανε κανείς τον κόπο να διαβάσει και αλλού, δεν θα ξαναρώταγε τα ίδια και τα ίδια όπως εκεί.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 01:03 »
δεν γινεται αγαπητε αλεξ να διαβασω τοσα ποστ ειτε το θες ειτε οχι...ειναι παρα πολλα...
νομιζα οτι ειναι ο genesis ονομασια ατμο με την χρηση μεση και οχι τυπος ατμο με την χρηση μεση...
οποτε οσοι  ατμοχρησιμοποιουν μεση λεγονται genesis...αυτο μου λες?οποτε αυτο που εχω το gini s/m ειναι genesis....
αλλωστε εδω γραφουμε εντυπωσεις απο το μεση σαν υλικο...ξεχωριστα νομιζω...οπως υπαρχει για φυτιλι συρμα αντισταση κτλπ...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 01:06 »
δεν γινεται αγαπητε αλεξ να διαβασω τοσα ποστ ειτε το θες ειτε οχι...ειναι παρα πολλα...


Όλα γίνονται.

Η γνώση είναι δύναμη ;)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 01:11 »
Μα δεν ειπε κανεις να διαβάσεις ολα τα πόστ του φόρουμ!
οχι. Genesis είναι ο τύπος του ατμο και όχι ονομασία.
Παρ όλα αυτά, για να έχουμε μια σφαιρική άποψη, είτε θα πρεπει αν τα εχουμε καταφέρει, να δοκιμάσουμε διάφορους αυτού του τύπου, είτε να εχουμε διαβάσει καμποσα πόστ, απο ολα αυτά που εχει το φόρουμ. Ειδικά για το συγκεκριμένο τύπο.
Η ελλειψη χτυπήματος λοιπόν που έχεις ως εμπειρία, οφείλεται κυρίως στον συγκεκριμένο ατμοποιητή. και οχι φυσικά οτι είναι κακός, ισα ισα, είναι παρα πολύ καλός, ΑΛΛΑ οι 14ρηδες τζένεσις, οι λεπτοί, τείνουν να χάνουν σε χτύπημα απο τους ΚΑΛΟΥΣ 20ρηδες. και λεω τους καλούς, γιατι με τόσους κινεζικους τελευταία, δέν ξερω ποιοι απο αυτούς πληρούν τις προυποθέσεις.
Και συμπληρώνω, οτι για μένα, χτύπημα ενας τζένεσις θα πρεπει να μου δώσει με αντίσταση το πολύ 1,8. Συνήθως 2Ωμ.
Αν πρεπει να κατεβάσω στο 1,4 τότε κατι δέν παει καλά.




Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 01:19 »
εσυ που το μπορεις φιλτατε και εχεις το χρονο καντο...δεν σεμποδιζει κανεις...να γινεις δυνατος...
εδω νομιζω ειναι τοπικ για  Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
οχι genesis τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει

οποτε αλεξ δεν φταιει το μεση αλλα ο ατμο ο δικος μου εχει προβλημα?ισως...ισως και να κανω κατι λαθος...αν εκανα κατι λαθος πανω στο μεση...δεν θα μου εδινε ομως γευση και ντουμανακι...
οσα παντως ποστ αλεξ ετυχε  να διαβασω (απλη παρατηρηση ειναι) στο μεση αναφερονται στην γευση και στο ντουμανι...οχι στο χτυπημα...τυχαιο ειναι?


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ με διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2012, 00:03 από petra »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 01:22 »
Δεν ειναι τυχαίο! Συνήθως αναφέρονται σε λεπτους ατμο, γιατι τετοιους είχαμε καμποσους τον τελευταίο καιρό! Τώρα εχουν κανει την εμφάνισή τους οι φαρδύτεροι! μεχρι τώρα ήταν λίγοι.
Και ορισμπενοι εξ αυτών με εγγενή σχεδιαστικά προβλήματα όμως οι μίνι και οι μάξι.
Απ την αλλη, ολοι αναφέρονται συνήθως στην γεύση, γιατι εκεί είναι η σημαντικότερη και η μεγαλύτερη διαφορά απο τους συνήθεις φυτιλάτους.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 01:25 »
Με απλα λογια τα αυτονοητα δεν ειναι καν αξια αναφορας ::)

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 01:36 »
σεβ για εσενα ειναι αυτονοητα...η για καποιον που κανει χρηση μεση καιρο...για καποιον σχετικα νεο στο μεση ειναι αξιο αναφορας...ευχαριστω τον αλεξ που μου ξεκαθαρισε μεσω πμ καποιες λεπτομερειες...

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 21:25 »
το μονο προβλημα που βλεπω στους δυο mesh που εχω ειναι η αυτονομια στη μπαταρια τιποτα αλλο . :)

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 21:51 »
εγω στους 2 μεσατους που εχω εδω και αρκετο , παντα εχω λιγοτερο χτυπημα απο καλους φυτιλατους.
οχι οτι δεν βγαζει χτυπημα το μες ,απλα ειναι πιο βελουδινη και ξεκουραστη η αισθηση στο λαιμο. ακομα και με αρκετα βατ δεν με ενοχλει.

Αποσυνδεδεμένος spyrounis

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ή πες κάτι καλήτερο απ΄την σιώπη ή σιώπα !
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 19:05 »
mesh for ever !!! εκτος αν βγει κανενα πιο εξελιγμενο υλικο καποια στιγμη...

θετικα

1) αμεση και ακριβης γευση
2) υγεια ..
3) ευκολια σεταρισματος (αν περασουμε την καμπυλη εκμαθησης που για εμενα     ηταν 2 εβδομαδες με αρκετο διαβασμα στο forum)
4) οικονομια (1 μηνα με το ιδιο mesh και ειναι σαν να το εβαλα σημερα)
5) πολυ ντουμανι γιατι κανω μονο vg...χτυπημα δεν θελω ετσι κι αλλιως, αλλα υποθετω πως αν ανεβασεις τα επιπεδα της pg στο μιγμα, θα εχεις ο,τι χτυπημα θελεις

το μονο αρνητικο ειναι αυτο με την πυροσβεστικη μανικα (για τα υγρα) που ειπε ο φιλος παραπανω ... καποια στιγμη θα λυθει και αυτο...γιατι μην ξεχναμε ειδικα με τους genessis ειμαστε στην πρωτη γενια ακομα !!!




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180747 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34032 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237715 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085402 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35468 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12