vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:27 »
Καμία εμπάθεια φίλε agiala!!!
Είχα στη κατοχή μου όλους αυτούς τους επισκευάσιμους και αναφέρω την άποψή μου εμπειρικά!
Επίσης, που έχω λάθος σε αυτά που αναφέρω για το πλαστικό, την υγιεινή και το κόστος ατσάλι vs πλαστικό?! 
Τέλος, αναφέρω και κάποια πράγματα που ξεχάστηκαν στο χρονοντούλαπο...
Γιατί μπορεί να μην τα πηγαίνω καλά με τον κατασκευαστή, αλλά δε μπορώ να μην πω πως χιλιάδες (κυριολεκτικά) του ζητούσαν επίμονα παρόμοιο προϊόν σε ατσάλι με κύριο λόγο την υγεία πρώτα και μετά το θέμα διάρκειας ζωής!!!
Ο Οδυσσέα, πράγματι δεν ήταν και δεν είναι iatty στο θέμα απόδοσης αλλά η Πηνελόπη του ρίχνει και στα αυτιά, που λένε...
Εδώ ήδη αρκετοί και τον έχουν τον Οδυσσέα έτσι κι αλλιώς για καλύτερο από iatty... και πως να μην τον έχουν άλλωστε!!!



Η τιμη που ζητειται πιστευω για τον ΙATTY ειναι επειδη εφαρμοζεται ο κανονας περι προσφορας και ζητησης...
Τον ζητανε πολλοι αλλα δεν υπαρχει....αρα η τιμη εκτοξευεται.
Το ζουμε καθημερινα αυτο σε πολλα προιοντα.


Nαι, σε αντίκες, πίνακες ζωγραφικής, κ.α. αλλά ποτέ μα ποτέ σε κάτι που δεν ήταν εξ αρχής συλλεκτικό...
Μη τα συζητάμε πάλι, έχει ήδη συζητηθεί αυτό.
Εγώ μίλησα καθαρά για 2 διαφορετικές κατασκευές και πως με αυτό το σκεπτικό και μόνο (γνώμη μου) δεν είναι λογικό να πωλείται κάτι κατώτερο σε ανώτερη τιμή.
Προσωπικά όταν έψαξα και ενδιαφέρθηκα μια χαρά βρήκα σε τιμή μόλις 10-15€ πάνω απ τη κανονική κ αυτό λόγο μεταφορικών!!!


Ας το λήξουμε καλύτερα, το έχω δει το έργο....  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:31 »
Μέχρι και που μας τρομοκράτησες με τα πλαστικά οτι κινδυνεύει η υγεία μας βρε... :))

Δηλαδή, λες πως δεν έχει υπόσταση αυτό που ανέφερα για τα πλαστικά?!
Πήγαινε σε παρακαλώ μια βόλτα στη wikia, σε εγκυκλοπαίδειες και στο νήμα του iatty!!!
Επίσης, ρώτα άτομα (όπως τον Μιχάλη- atmomixani) με γνώση στο θέμα να σου πουν καλύτερα!
Δε το έκανα για να τρομοκρατήσω κανέναν, απλά είπα κάτι που γνώριζα ούτως ή άλλως και που δεν αφορά μόνο τους ατμοποιητές!!!

Εγώ μίλησα καθαρά για 2 διαφορετικές κατασκευές και πως με αυτό το σκεπτικό και μόνο (γνώμη μου) δεν είναι λογικό να πωλείται κάτι κατώτερο σε ανώτερη τιμή.
Προσωπικά όταν έψαξα και ενδιαφέρθηκα μια χαρά βρήκα σε τιμή μόλις 10-15€ πάνω απ τη κανονική κ αυτό λόγο μεταφορικών!!!

Ας το λήξουμε καλύτερα, το έχω δει το έργο....  :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2012, 22:37 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:43 »
βαγγο δεν σε συχωρω γιατι... 
Δεν επιασες το υπονοουμενο.. μηπως εισαι τσαντισμενος σαν εμενα? εγω δινω για Ιαττυ μεχρι 50 ευρο   :yes:
και ααν  ;D

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:45 »
γιατι παντα καποιος πρεπει να τα ξερει ολα και τα παντα?
ολα ειναι γουστα και ορεξεις
ο καθε ενας εχει την πρωσοπικοτητα του και τα πιστευω του για το ατμισμα που ειναι και πρωσοπικη του υποθεση
οπως και το φαγητο,δεν αρεσει σε ολους ο "μουσακας"

οταν καπνιζαμε δεν υπηρχε προβλημα απο πουθενα
βλεπεις δε μπορουσες να τους τα πεις απο ενα φορουμ,ουτε να ανταλαζεις αποψεις
τα πλαστικα μας χαλασανε ΤΩΡΑ

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:49 »
Η ποιότητα κατασκευής και του Οδυσσέα και της Πηνελόπης είναι άριστη και δεν ξεχωρίζω κάτι ανάμεσα στα δυο , αλλά σίγουρα για εμένα είναι καλύτερη του iatty (απεχθάνομαι το πλαστικό.)

Ο Οδυσσέας κατά κοινή ομολογία ( η σχεδόν) ήταν ο ατμό με την καλύτερη τροφοδοσία και έλεγχο αυτής ever.
Μόνο που για εμένα τώρα έρχεται δεύτερος , η Πηνελόπη έχει καλύτερη τροφοδοσία , άλλωστε δεν θα μπορούσε να είναι χειρότερη, καθώς είναι ποιο στενή ποιο ψηλή και με μεγαλύτερη δεξαμενή , άρα η μεγαλύτερη πίεση του υγρού είναι δεδομένη και σε συνδυασμό με την ρύθμιση που γουστάρουμε στην καμπάνα μπορεί να μας δόση ότι καλύτερο στην τροφοδοσία.
Εκτός την τροφοδοσία η Πηνελόπη κερδίζει και στην γεύση , καθώς έχει μικρότερο κεραμικό με τα γνωστά πλεονεκτήματα προερχόμενα από τον παππού iatty.
Το χτύπημα είναι το πρώτο χαρακτηριστικό που είναι εντυπωσιακό στην Πηνελόπη , χτυπά ποιο δυνατά και από την γυναίκα μου  :laugh1: :laugh1: :laugh1: και είναι ο πρώτος ατμό μετά από πολλές δοκιμές και πολύ χρήμα που με ανάγκασε να κατέβω από τα 12mg στα 8mg και μάλλον πάω για παρακάτω.
Είναι ποιο κομψή και νομίζω ο μικρότερος επισκευασιμο με την μεγαλύτερη χωρητικότητα υγρού , άρα κερδίζει και στην αυτονομία.
Εκεί που υπερτερεί ο Οδυσσέας είναι το κεραμικό όσων αφόρα της περισσότερες επιλογές σε αντιστάσεις κτλ , καθώς έχει χώρο να βάλεις και την μάνα του και τον πατέρα που λέμε, αλλά εμένα προσωπικά δεν θα μου λήψη καθώς παίρνει και αυτός καθημερινά αρκετό χρόνο.

Η τιμή και των δυο στα 90 ευρώ κατά την δική μου άποψη και σε συνδυασμό με το ότι κυκλοφορεί στην ιδία τιμή ίσως και ακριβότερα ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Στα σημεία λοιπών κερδίζει για εμένα η Πηνελόπη , όπως είπα μπορεί να είναι λίγο νωρίς , αλλά αν αναθεωρήσω εδώ είμαι να το αλλάξω.

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:49 »
 :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:52 »

γιατι παντα καποιος πρεπει να τα ξερει ολα και τα παντα?
ολα ειναι γουστα και ορεξεις
ο καθε ενας εχει την πρωσοπικοτητα του και τα πιστευω του για το ατμισμα που ειναι και πρωσοπικη του υποθεση
οπως και το φαγητο,δεν αρεσει σε ολους ο "μουσακας"

οταν καπνιζαμε δεν υπηρχε προβλημα απο πουθενα
βλεπεις δε μπορουσες να τους τα πεις απο ενα φορουμ,ουτε να ανταλαζεις αποψεις
τα πλαστικα μας χαλασανε ΤΩΡΑ

H γνώση είναι δύναμη... ;) 8) 
Αλλά σίγουρα δε ξέρω τα πάντα, δυστυχώς, αν και θα ήθελα!!!
Λίγα και καλά τα γνωρίζω, όμως, ευτυχώς!!!

Όταν κάπνιζες τα συλλεκτικά πακέτα της marlboro, camel, κ.λ.π. δεν άλλαζαν τιμή x100 προς τα πάνω...!!!
Άσε που στη "μαύρη αγορά" δεν αγόραζες ΠΟΤΕ πακέτο σε υψηλότερη τιμή απ ότι στο περίπτερο ή στο ψιλικατζίδικο!!!
Εδώ συμβαίνει πάντως το ανάποδο, να παίρνεις κάτι καινούργιο από μαγαζί φθηνότερα απ ότι στη "μαύρη" αγορά!!!
 :wall: :wall: :wall:


Υ.Γ.> Υπάρχει κουμπί "αγνοείστε" αν θυμάμαι καλά  8) ;)

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:53 »
Δώς μόυ και μένα λίγα ποπ κορν βρε Κώστα  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:54 »
mano εχεις δικιο  :yes:
αλα και εμεις που διαφωνουμε κατι θα βλεπουμε η δεν θα μας αρεσει κτλπ  :yes:
η μηπως πρεπει σε (κακα η ακριβα) να βαραμε σ ολα παλαμακια και να λεμε μπραβο? ???

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:55 »
Βρε παιδια μη το χαλάσουμε ΚΑΙ αυτο το νήμα,ΕΛΕΟΣ πια :eyesplash: :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:56 »
Δηλαδή, λες πως δεν έχει υπόσταση αυτό που ανέφερα για τα πλαστικά?!
Πήγαινε σε παρακαλώ μια βόλτα στη wikia, σε εγκυκλοπαίδειες και στο νήμα του iatty!!!
Επίσης, ρώτα άτομα (όπως τον Μιχάλη- atmomixani) με γνώση στο θέμα να σου πουν καλύτερα!
Δε το έκανα για να τρομοκρατήσω κανέναν, απλά είπα κάτι που γνώριζα ούτως ή άλλως και που δεν αφορά μόνο τους ατμοποιητές!!!

Μπορείς απλά να μας παραθέσεις τα λινκς ή και να μας γράψει ο Μιχάλης- Ατμομηχανή το τι γνωρίζει σχετικά με την επικινδυνότητα των πλαστικών μερών σε έναν ατμοποητή, ώστε να διαφωτιστούμε και εμείς οι αδαείς;

Απλό είναι...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:59 »
Λυπάμαι, δε γίνεται αυτό....  :nope:
Δυστυχώς, ο καθένας πρέπει να ψάχνεται και λίγο από μόνος του...
Όχι, όλο έτοιμα...
 :) :bye:

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 05, 2012, 23:00 »
Ενταξει, σήμερα που αξιώθηκα να παρω και γω τον δικο μου ιαττυ, εσείς ντε και καλα να τον βγάλετε άχρηστο.. Καλώς,οσοι πουλάτε εδω είμαι να αγοράσω!! ;D

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 05, 2012, 23:01 »
Δηλαδη βρε Βαγγο μπηκες στο νημα εγραψες, αναψες φωτια και φευγεις ??
 
Ωραιος !!!!.... :)
 
Edit:
Πανο αν θες Ιαττυ εχει εδω.... ;)

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 05, 2012, 23:04 »
Ειχα στην κατοχη μου τον ιαττυ 2 φορες.  Την  μια τον πληρωσα κανονικα και την αλλη λιγο παραπανω.  Πολυ καλος ατμο , καλυτερος απο τον οδυ στα χαμηλα βολτ , ψηλα  θελει περισσοτερο ψαξιμο.  Στα ψηλα βολτ καλυτερος ο οδυ.  Αυτος που τα συνδυαζει και τα 2 ειναι η ποπη.   Εμφανισιακα πολυ ποιο ομορφη και απο τους 2 .  Γευση πολυ καλη   σχεδον η  ιδια με τον ιαττυ ισως  και λιγο  καλυτερη .  Ατμος  πολυ καλος  και κτυπημα.  Την  εχω με 1,3 ωμ και την εχω απο 3,7 εως 5 βολτ  σε vv  .  Δεν  εχει στεγνωσει ποτε  με μονο 3αρι φυτιλι.  Ο ιαττυ το εκανε  και πολλες φορες σε ψηλα βολτ  και με 5 μμ  συνολικα φυτιλι .   Οποτε  +1 στην ποπη.   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238322 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35675 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12