vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, manoslykos, camber, Jorge

Twitter

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος Legalize-Vaping

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 18, 2012, 20:02 »
τελικά ο didής κατέληξε να γίνει ο allday ατμοποιητής μου και μονίμως κολλημένος πάνω στο bolt μου.
Το πάνω βιδάκι του πόλου καταργήθηκε,και η αλενόβιδα τάπα αντικαταστάθηκε απο μία ιδιόχειρη σιλικόνης.
Το σύρμα κανθάλ που ήταν μαζί το τύλιξα στον θετικό πόλο απο την μέσα μεριά,δλδ αντικριστά από τον αρνητικό.
Φαίνονται 5 σπείρες απο μπροστά και 6 απο πίσω.
Πολύ καλή γεύση και χτύπημα,θα ήθελα λίγο πιο μικρή τρύπα στην καμπάνα.
Σε κανα μηνάκι η άμα μου την βαρέσει  :fight_hammered2: γρηγορότερα θα φτιάξω το μεσ όπως το είπε ο μαστροαλέξης ;)


Ποσα ohm βγηκε με τοσες σπειρες? :hmmm: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος fantasyhus

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 18, 2012, 20:33 »
καμια photo?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 19, 2012, 10:36 »
Για φωτό και πληροφορίες για τη διάθεση του προϊόντος μπορείς να κοιτάξεις και στο ανάλογο θέμα του κατασκευαστή, εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,166.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 12:29 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 21, 2012, 19:52 »
Kαλησπερα ωραιος και συμπαγης και μια τιμουλα????

Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 21, 2012, 20:01 »
75€
Εγώ τον πήρα 50 προπαραγγελία.
Πολύ ποιοτική και προσεγμένη κατασκευή,μπορεί να συγκριθεί με GG σειρά.
Οι φωτογραφίες τον αδικούν.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 24, 2012, 19:53 »
Μετά από σχεδόν μια βδομάδα...
Έχω μείνει απλά άφωνος!
Ο προσεγμένος του σχεδιασμός, η ποιότητα κατασκευής, η απλότητα στο setup καθώς και η απόδοσή του τον κάνουν όχι απλώς ανταγωνίσιμο ή εύχρηστο αλλά εκπληκτικό. Η απόδοση σε γεύση είναι ο κυρίαρχος τομέας του, όπως είναι φυσικό, χωρίς να υστερεί καθόλου στο θέμα παραγωγής ατμού.
Για τυχών διαρροές ούτε λόγος, σταγόνα δε βγάζει στο πόλο.
Και επί ευκαιρίας, ο πόλος είναι απ τα μεγάλα του "+" !

Εμένα, πάντως, με κέρδισε...

[/color]
καμια photo?


Provari(mini)+DID genesis

Provari(mini)+"DID"

Αποσυνδεδεμένος dodos197

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 24, 2012, 20:03 »
ποσα ml εχει χωρητικοτητα???

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 24, 2012, 20:04 »
Η χωρητικότητα είναι 3-3.5ml

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 24, 2012, 20:16 »
ενα αρνητικο που εχω δει ειναι οτι με το προβατο με 18650  ειναι 50 κιλα!! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 25, 2012, 23:31 »
Mετα απο αρκετες μερες χρησης συνεχιζει παρα πολυ καλα και ειναι ο μονος ατμοποιητης που χρησιμοποιω. σταθερα πολυ καθαρη γευση,ιδανικη θερμοκρασια ατμου,και καθολου φθορες. σημερα δοκιμασα να ατμισω απο τον α2τ και αισθανθηκα πολυ ασχημη τη γευση του φυτιλιου για πρωτη φορα. νομιζω πως εαν τα βρεις με το μες δεν γυρνας πισω στο φυτιλι...  απο οσες δοκιμες εχω κανει ,το καλυτερο αποτελεσμα εχω με 0,20 κανθαλ 325 μες λογω vg και 3 ολοκληρες και 2 μισες σπειρες. μετα απο 1-2 μερες που πιανει καταλοιπα η αντισταση αφαιρω μια σπειρα,και γινεται η αντισταση 1,8-1,9 ωμ.
εκει ειναι το τοπ αποδοσης για τα γουστα μου και με 4 βολτ.
τον καταφερα να δουλεψει με 0,15 συρμα ,αλλα λογω παχους του μες επαιρνα πολυ μεγαλες αντιστασεις με λιγες σπειρες και εαν ανεβαζα βολτ εφερνε καμενο,οποτε δεν το προτεινω. χανει πολυ αποδοση.
το εγραψα και πριν το μονο αρνητικο του ειναι το βαρος. πραγματικα με το προβαρι που ειναι επισης πολυ βαρυ,με πιανει αγχος μη μου πεσει απο το χερι καταλαθος.αλλα λογο πολυ καλης κατασκευης το ξεπερναω.
επισης με το προβαρι που δεν παει ρευμα χαμενο ,εχω πολυ καλη αυτονομια παρολο που εχω 0,20 συρμα. θελω 1,5 18650 aw 2000mha.  με το don ss ηθελα 3-4 μπαταριες τη μερα.

Yamaha R1

Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 02, 2012, 00:21 »
Μία ερώτηση τον ''did'' που μπορούμε να τον βρούμε για να τον αγοράσουμε ??? ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 02, 2012, 00:25 »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 03, 2012, 03:35 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qY2Yr7NUCgU&feature=player_embedded[/youtube]

 :respect: :love_hearts: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2012, 04:08 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 04, 2012, 19:57 »
The "DID", Greek Genesis by MM Vapors

Δημοσίευση Εικόνας


Πρόλογος

  Εδώ κ ένα αρκετά μεγάλο διάστημα έχω αφήσει πίσω μου τους κλασσικούς ατμοποιητές ιδικατασκευής που βασίζονται στη χρήση φιτιλιού και χρησιμοποιώ αποκλειστικά τύπου "Genisis" . Αποκαλούνται έτσι γιατί έχουν ένα διαφορετικό τρόπο κατασκευής αλλά και διαφορετικό είδος "φιτιλιού". Η κατασκευή τους είναι τύπου τανκ, είτε με χρήση plexy για να φαίνεται το υγρό ή εξ ολοκλήρου από ατσάλι. Για "φιτίλι" τοποθετείται ένα κομμάτι mesh, μετά από οξείδωση(με φλόγιστρο ή αναπτήρα), και το κλασσικό σύρμα αντίστασης τυλιγμένο σε αυτό (κατά προτίμηση 0.20mm Kanthal).
Έχοντας χρησιμοποιήσει αρκετούς τύπου Genesis (όπως line,maxi,Lv,Regenesis-GR) δε δίστασα ούτε στιγμή, μαθαίνοντας πως θα βγει ένας νέος Genesis και μάλιστα από Ελληνικά χέρια, να προβώ σε παραγγελία του (προ-παραγγελία) ...

Δημοσίευση Εικόνας


Περιγραφή

O "DID"  είναι κατασκευασμένος εξ ολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι, εκτός απ το μπρούτζινο άξονα που λειτουργεί ως θετικός πόλος, και απαρτίζεται από 6 κομμάτια.
Έχει χωρητικότητα 3.5ml, ρυθμιζόμενο πόλο, σπείρωμα 510 και οι διαστάσεις του είναι 50mm μήκος/ύψος(χωρίς drip-tip) και 20mm διάμετρο.
Η διαφορά του με αρκετούς τύπου Genesis ατμοποιητές είναι πως δεν διαθέτει ηλεκτρόδια, ούτε βίδες που καταλήγουν σε αυτά. Διαθέτει μια βίδα ως αρνητικό πόλο και ένα μπρούτζινο άξονα με 3 μικρά παξιμάδια ως αρνητικό πόλο. Επίσης, διαθέτει στο πάνω μέρος της βάσης άνοιγμα για αναπλήρωση υγρού, το οποίο "σφραγίζει" με μια βίδα.
Και οι δύο βίδες που διαθέτει είναι τύπου allen( το οποίο έρχεται με τη συσκευασία).
Άλλη μια διαφορά που παρατήρησα είναι στη καμπάνα, η οποία έχει μελετηθεί πάρα πολύ καλά. Πρώτον, δεν έχει ενιαίο άνοιγμα αλλά αντίθετα είναι κλειστή περίπου στο 1/3 του πάνω μέρους της με ένα μικρό άνοιγμα ώστε να ανεβαίνει ο ατμός και να περνάει προς το drip-tip. Αυτό έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα και αυτό είναι πως αν χρησιμοποιήσουμε drip-tip μεταλλικό, ότι μήκος και αν έχει, δεν υπάρχει περίπτωση να ακουμπήσει το κάτω μέρος του στο κεντρικό πόλο που διαχέεται από ρεύμα απ τη μπαταρία. Κάτι το οποίο με άλλους ατμοποιητές αυτού του είδους μου είχε συμβεί αρκετές φορές. Και τέλος, έχει μικρότερο ύψος σε σύγκριση με των άλλων τύπου genesis atomizers. Αυτός είναι και ο λόγος που τη κάνει τόσο ξεχωριστή. Επιτρέπει σωστή καύση του υγρού με τέλεια απόδοση γεύσης, σωστή θερμοκρασία ατμού (χλιαρή),χωρίς να ανεβαίνει η θερμοκρασία του σώματος του ατμοποιητή, και με τρομερά καλή παραγωγή ατμού.


Δημοσίευση Εικόνας


Εντυπώσεις

Έχω μείνει απλά άφωνος! Το γεγονός πως είναι κατασκευασμένος από Έλληνα με κάνει να αισθάνομαι υπερήφανος που τον έχω στα χέρια μου. Ο προσεγμένος του σχεδιασμός,
η ποιότητα κατασκευής, η απλότητα στο setup καθώς και η απόδοσή του τον κάνουν όχι απλώς ανταγωνίσιμο ή εύχρηστο αλλά εκπληκτικό. Η απόδοση σε γεύση είναι ο κυρίαρχος τομέας του, όπως είναι φυσικό, χωρίς να υστερεί καθόλου στο θέμα παραγωγής ατμού.
Επίσης, η χωρητικότητα των 3.5ml σε συνάρτηση με τη χαμηλή ή καλύτερα την όχι και τόσο υψηλή κατανάλωση σε υγρό είναι άλλο ένα "+"!
Πραγματικά είναι κάτι το ιδιαίτερο και αξίζει τη προσοχή όλων, ειδικά των "funs" των Genesis atomizers.
Εμένα, πάντως, με κέρδισε...


Βαθμολογία : 10/10

Τιμή : 79€

Αγορά : e-vape.gr


Reviews

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qY2Yr7NUCgU[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yZojw7ISNsU&feature=player_embedded[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 04, 2012, 11:12 από manos »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 04, 2012, 20:06 »
 :thumpup: Μπράβο Βαγγέλη!!!!! κάλα ποτέ πρόλαβε και το πήρε ο φίλος μας ο Άγγλος
Και αυτό το βίντεο πρέπει να βάλει ο κατασκευαστής jim στην σελίδα του
Πάντως από ομορφιά σκίζει και για να το λες Βαγγέλη και σε όλα τα άλλα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2012, 20:20 από KOSTAS1979R »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180540 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33942 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12