vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, thanos1071, manoslykos, bloodlessz, Jorge

Twitter

Steam Machine γενικά σχόλια

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 16, 2012, 15:37 »
Πάντως όταν τον φέρω εκεί που θέλω (όπως σήμερα απο το πρωί για παράδειγμα) πραγματικά δεν έχω να τον συγκρίνω με τίποτα!

Και ένα μικρό tip για όσους πειραματίζονται με σετάπ τροφοδοσίας σε τανκ με φιτίλι. Για να μην χαλάνε τσάμπα το φιτίλι και τα νεύρα τους μπορούν να κάνουν εύκολα τον παρακάτω κινητό κόμπο και να αυξομοιώνουν το μήκος του φιτιλιού τροφοδοσίας μέχρι να βρουν το ιδανικό μήκος.
Όσοι έχουν δέσει αγκίστρια αυτά τα έχουν για πλάκα, αλλά μπορεί να φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο στους υπόλοιπους!







Με λίγα λόγια κάνουμε ένα κύκλο την μία άκρη, την περνάμε 2 φορές απο τον κύκλο που σχηματίστηκε και σφίγγουμε (οχι πολύ για να διευκολύνουμε την τροφοδοσία). Μετά τραβώντας το άλλο άκρο αυξομοιώνουμε το μήκος της θηλιάς που σχηματίσαμε όσο θέλουμε.

Ηταν μια ευγενική χορηγία της High Definition Technologies SA  :))

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 16, 2012, 19:01 »
Πανο εγω το εχω με εγκο.
Δεν εχω καθολου καλη τροφοδοσια και στεγνωνει ευκολα και ας ακουμπαει σωστα.
Φανταζομαι πρεπει να ειναι σφιχτος ο κομπος που εχω κανει μεσα στο πιπακι.
Αν δοκίμαζες να κάνεις δυο τρύπες στο καπάκι του τανκ, να περάσεις ξεχωριστά τις δυο άκρες και να τις δέσεις μετά? 8)

Αποσυνδεδεμένος Nikolas2000m

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep Walking
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 16, 2012, 21:52 »
Παιδες εγω δεν τα καταλαβαινω αυτα τα συστηματα με φ θηλιες και τα σχετικα.εχω φιτιλι το βαζω διπλο κοβω με το ματι και ... καλα ντουμανια...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 17, 2012, 02:03 »
Πανο εγω το εχω με εγκο.
Δεν εχω καθολου καλη τροφοδοσια και στεγνωνει ευκολα και ας ακουμπαει σωστα.
Φανταζομαι πρεπει να ειναι σφιχτος ο κομπος που εχω κανει μεσα στο πιπακι.

Καλά έκανα που δεν το δοκίμασα νομίζω 8)

Και ούτε πρόκειται απ'' ότι φαίνετε ;D 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 17, 2012, 09:07 »
Οχι Γιωργη να το δοκιμασεις απλα να μην σφιξεις τεζα τα φυτιλια στον κομπο.
Δυσκολευεις την ροη.
Απο την στιγμη που χαλαρωσα λιγο το κομπο παει σουζα !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Nikolas2000m

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep Walking
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 17, 2012, 10:21 »
Μολις τωρα εκανα την πρωτη αντισταση στο τρενο. 1.4- 0.13 - 2 φιτιλι - 2μμ Μιλαμε για ντουμανι.Για πολυ ντουμανι... :D :D

Αποσυνδεδεμένος fokos

Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 09, 2012, 20:53 »
Τι κανω λαθος και ατμιζω συρμα ρε παιδια?
3 σερι εφτιαξα και στα 3 παροτι το επνιξα στο υγρο, μου φερνει πολυ συρμα στη γευση.

Help

Αποσυνδεδεμένος nikosT

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 10, 2012, 12:40 »
εγω σου προτινω 1.8 με ο13 σηρμα η 1.6 με ο.15 σηρμα δοκιμασε και κατι αλο σεταρισε τα φιτιλια σου διαφορετικα κανε μιαμιση στροφι γιρο απο το σωμα του ατμο και διπλοσε το φιτιλι στην μεση και κοψε ενα κοματακι 1 cm και προστεσε το στο συμιο που θα τιλιχτει η αντισταση ποτισε καλα τα φιτιλια και πες μας τι εγηνε καλη επιτιχια  ;) (σημαντικο δωσε στα φιτιλια χρονονα ποτισουν τουλαχιστον μιση ωρα με απαλη χριση )
στην δευτερη ερωτιση σου οχι πολι σφιχτα τιλιγμα  εγω δεν κανω διακενο τιλιγω μονο με τα φιτιλια απαλα....

και
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8803.msg432858.html#msg432858 και τα υπόλοιπα μηνύματα

Με δυό λόγια:
- πρόσεξε να μην έχεις hot spots (σημεία που πυρακτώνονται) αφού τοποθετήσεις και ασφαλίσεις την αντίσταση στη βάση και της έχεις βάλει και λίγο υγρό
- δώσε χρόνο στα φυτίλια να διασταλούν (στρώσιμο), μπορεί να χρειαστεί από μισή ώρα έως... πολύ, ανάλογα με το πώς έχεις στρίψει το σύρμα στο φυτίλι
- αν εξακολουθεί η σιδερίλα και το καμμένο, κοίταξε αν έχεις σωστή τροφοδοσία (μήπως το sera είναι πολύ σφιχτό και δεν αφήνει το υγρό να κατέβει)

Αποσυνδεδεμένος fokos

Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 10, 2012, 20:07 »
Βασικα ενα μεγαλο ευχαριστω στο φορουμ, γιατι μετα απο διαβασμα, καταλαβα την λογικη του σεταρισματος της αντιστασης με το φυτιλι αρκετα καλλιτερα.
Οταν εβλεπα το βιντεο με την καρφιτσα... νομιζα οτι την εβαζε εκει για να ειναι σταθερο το χερι...
Τελικα καταλαβα οτι μπαινει για να δημιουργει ενα μικρο κενο μεταξυ αντιστασης και φυτιλιου. Το εκανα και τωρα ειναι τεζα το μηχανακι !!!!!

Ενα θεμα μονο...
γιατι στην πρωτη τζουρα καθε ατμισματος μου κανει τον ηχω της μπουρμπουλιθρας ( σαν να εχω τα ετοιμα τανκ και να εχει παραγεμισει υγρο)

Ευχαριστω και παλι

Φωτης

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 10, 2012, 20:30 »
Προφανως εχεις υπερτροφοδοσια. Τσέκαρε το σέρα σου πρέπει να ειναι πολύ αραιό.

Αποσυνδεδεμένος darex

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • try it...
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 12, 2012, 17:26 »
Καλος atomizer αλλα παρα πολυ ακριβος :thumpdown:μπορει καποιος που το εχει ,να φτιαξει καποιον της ιδιας φιλοσοφιας με αρκετα χαμηλοτερο κοστος!!!!

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 12, 2012, 17:32 »
 :yes: :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2012, 17:50 από zantos »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 12, 2012, 17:44 »
Καλος atomizer αλλα παρα πολυ ακριβος :thumpdown:μπορει καποιος που το εχει ,να φτιαξει καποιον της ιδιας φιλοσοφιας με αρκετα χαμηλοτερο κοστος!!!!
Θα εδειχνε μια πιο "κομψη" προθεση, ενα συμπλήρωμα τύπου "Καλος atomizer αλλα παρα πολυ ακριβος για μένα".

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • *****
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάξε και διάβασε,μετά δοκίμασε και μετά γράψε..
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 12, 2012, 17:49 »
Δεν είναι του κατασκευαστή ο συγκεκριμένος πίνακας και για αυτό μπορεί κάποιος να γράψει την άποψη του ελεύθερα, μιας και είναι για γενικά σχόλια:
Επειδή στο νήμα του κατασκευαστή δεν βλέπω αρνητικά σχόλια και μπορεί μερικοί να κολλάνε, αν και δεν θα έπρεπε, ανοίγω εδώ άλλο ένα.
Βρίστε ελεύθερα... εεε συγνώμη εκφραστείτε ελεύθερα εννοώ.
Αν δεν μάθουμε τα αρνητικά από την χρήση, το προϊόν δεν μπορεί να βελτιωθεί όπως καταλαβαίνετε.
Π.Χ.
αν ρωτάτε εμένα είναι άψογο αν βάλω σαν παράμετρο την τιμή, αν δεν την βάλω στις παραμέτρους θέλω κάποιες βελτιώσεις στο σύστημα τροφοδοσίας που δεν πρόκειται βέβαια να αναφέρω εδώ χααχαχα
βιομηχανική κατασκοπία βλέπετε!!!
Έχετε όλοι την ίδια γνώμη?

Απλά το σχόλιο, καλό θα ήταν να το ακολουθεί και ένα επιχείρημα ή μια εμπειρία. 8)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Steam Machine γενικά σχόλια
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 12, 2012, 17:50 »
Μολις ειδα οτι ειναι σε αλλο πινακα και το εκανα εντιτ.
Το σχολιο περι κομψοτητας ισχυει.
Η επισης ακομψη παροτρυνση "αντιγραψτε τον φτηνοτερα" μενει ασχολιαστη, ελπιζω οχι προς το παρον.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59641 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237078 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13991 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084968 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478583 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy