vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 4 χρήστες
SEB, saltcity, Jorge, pngtszs1976

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
στη Γερμανία θυμάμαι πριν 5 χρόνια πως υπήρχαν κάποιες μεγάλες αιθουσες-σαλόνια-κουβούκλια που επιτρεπόταν το κάπνισμα...πήγαινα τότε και ξεχαρμάνιαζα εκεί διότι περίμενα την επόμενη πτήση 2-3 ώρες...κι εδώ στο Ελ Βενιζέλος υπηρχαν κάτι κλούβες ορθίων που κάπνιζα...καταργήθηκαν όλα αυτά ;;

Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Δλδ σε βαλίτσα, ΟΧΙ χειραποσκευή εντός καμπίνας, μπορούν να μεταφερθούν βάσεις από Αγγλία πχ, μιας κ πήγε συγγενικό μου πρόσωπο?
Το που θα βρω είναι άλλο θέμα, αλλά να ξέρω για την μεταφορά τουλάχιστον, μην αρχίσουν τους ελέγχους κ είναι κ μεγάλη γυναίκα...

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Οι αίθουσες υπάρχουν. Εσυ πόσο θα αντέξεις μεσα στη βρώμα του τσιγάρου δεν ξέρω....

Εγώ παντως δεν. Μολις περασα απ εξω και είδα το ντουμάνι και την ομίχλη την έκανα με ελαφρά

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Καλά και μερικές ωρίτσες παλεύεται χωρίς ατμό. Με το τσιγάρο όντως δεν γινόταν αλλά το καλό του ατμού είναι ότι δεν φρικάρεις αν μείνεις χωρίς για μερικές ώρες.

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
άν έχεις πάει στο κύταρρο για συναυλία και να σου τσούζουν τα μάτια από το τσιγάρο και να πηγαίνουν μετά τα ρούχα πλυντήριο για να ξεβρωμίσουν...
έχεις δίκιο pugsang ...θα εξαρτηθεί από την ώρα αναμονής πάντως

Δλδ σε βαλίτσα, ΟΧΙ χειραποσκευή εντός καμπίνας, μπορούν να μεταφερθούν βάσεις από Αγγλία πχ, μιας κ πήγε συγγενικό μου πρόσωπο?
Το που θα βρω είναι άλλο θέμα, αλλά να ξέρω για την μεταφορά τουλάχιστον, μην αρχίσουν τους ελέγχους κ είναι κ μεγάλη γυναίκα...
φυσιολογικά από χώρες εντός Σένγκεν δεν γίνεται έλεγχος....30-40 shots 20mg χαλαρά...εγώ τελευταία φορά που είχα πάει Γερμανία είχα πάρει χύμα στη βαλίτσα 40 πακέτα τσιγάρα

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2018, 09:24 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Πριν από 3 εβδομάδες ταξίδεψα με Lufthansa και πέρασα από Φρανκφούρτη με κατάληξη άλλη ευρωπαική πόλη.
1 mod, 2 ατμοποιητές 4 x 60ml υγρά και ΟΛΕΣ οι μπαταρίες επάνω μου. Ειδικά οι μπαταρίες με τίποτα στις κάτω αποσκευές.
Τα υγρά σε σακούλα που μου έδωσαν. Όριο στα υγρά τα 100 ml και μέχρι 10 αν θυμάμαι καλά.
https://www.lufthansa.com/us/en/Dangerous-goods

Edit: Το μοντ είχε μέσα τις δικές του μπαταρίες !

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
επανέρχομαι για να γράψω την αναφορά μου
ταξίδεψα με lufthansa για Γερμανία και επέστρεψα
είχα τις μπαταρίες 4-5 σε τσαντάκι ώμου πάνω μου σε θήκη πλαστική και σε θήκη σιλικόνης
2 μοντάκια μέσα στο τσαντάκι ώμου πάνω  μου ανευ μπαταρίας 
2 ατμοποιητές μισογεμάτους μέσα στο τσαντάκι
2 30μελα παλιά γυάλινα μπουκαλάκια απο tribeca και bebeca χύμα μέσα στο τσαντάκι ωμου
κι επίσης στη βαλίτσα που μπήκε στις αποσκευές 1 100μελο πλαστικό μπουκαλάκι
όλα περάσανε χαλαρότατα και παρότι ζήτησα μου είπαν πως δεν χρειάζεται να μπουν τα υγρά που είχα πάνω μου σε ειδική πλαστική σακούλα...και στο γερμανικό αεροδρόμιο στην αναμονή των αποσκευών έριξα και 6-7 τζούρες χωρίς καμια παρατήρηση πράγμα που μου έκανε εντύπωση μιας και οι γερμανοί είναι σε τέτοια πράγματα πολύ μυγιάγγιχτοι
στην παραμονή μου εκεί εκτός απο αγορές μπουστερακίων σε τιμές χώμα και μερικών αρωμάτων- τα οποία όλα είχα στις αποσκευές στο γυρισμό - ατμιζα κανονικότατα κυρίως έξω αλλά και σε ημίκλειστους χώρους πχ σιδηροδρομικό σταθμό όπου απαγορεύεται το κάπνισμα χωρίς καμία παρατήρηση..

Αποσυνδεδεμένος IreneGR

  • **
  • 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 28/12/2017 ....
Καλησπέρα διάβασα τα πρόσφατα σχόλια. Η μόνη απορία μου είναι αν στα μπουκαλάκια πρέπει να γράφει κάπου τα ml? Λέω για 30μελα και 10μελα. Τριάντα μλ σκέφτομαι να πάρω στο σύνολο, θα είμαι για τρεις μέρες εκτός. Έχω διάφανα στυλ γορίλα αλλά επάνω δε βλέπω να λένε μλ.

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ειναι αναγκαιο να αναγραφουν τα μλ.
Δεν θα εχεις κανενα προβλημα με τις ποσοτητες που αναφερεις. Ολα στην χειραποσκευη και εισαι κομπλε.
Μονο παρε κανα 30 μελο παραπανω ,γιατι ποτε δεν ξερεις. ;)

Αποσυνδεδεμένος opel007

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
αυριο πεταω για βουδαπεστη για 5 μερες...
Τα πρωτα πραγματα που μπηκαν βαλιτσα ειναι 3 υγρα (τα οποια μου φθανουν για 1 μηνα :)) ) ,
βαμβακι,συρμα,κατσαβιδακια,2 ατμοποιητες και 2mod εξτρα για ωρα αναγκης..Ειμαι υπερβολικος;;; :koroido: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Με τόσα πάω στο γραφείο κάθε μέρα, οπότε μαλλον φειδωλό θα σε έλεγα...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος opel007

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
:lotpot::lotpot::lotpot:

εψαξα και ειδα οτι και η ουγγαρια ειναι στο tpd για να επαιρνα καμια νικοτινη...

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Ναι. Εγώ πετάω μόνο με 240 ml υγρού στην βαλίτσα, αλλά 180 στην χειραποσκευή σε 60αμελα, φορτιστή, μπαταρίες, 6 μοντακια 8 ατμοποιητες, κιτ επισκευαστικών, 2 μηχανικά σε περίπτωση που ρίξουν emp.

Ήταν πολύ ωραίο Σαββατοκύριακο.

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
[member=21582]opel007[/member] και προσοχή τις μπαταρίες μαζί σου, όχι στην βαλίτσα που πάει κάτω.

Αποσυνδεδεμένος opel007

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
σε ευχαριστω για την πληροφορια! Εχω ξανα ταξιδεψει και ειχα διαβασει τα παντα περι ατμισμα και αεροδρομια οποτε γνωριζω.
Σε ευχαριστω πολυ παντως!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2018, 01:42 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz