vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Nikrom, Jorge, camber, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos

Twitter

ASPIRE NAUTILUS AIO

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #90 στις: Δεκεμβρίου 05, 2018, 21:51 »
Με 50/50 δεν υπάρχει θέμα σε κανένα απο τα pod που έχω, αυτό εχει θέμα; Εξάλλου τις αντιστάσεις αυτες τις βάζω και σε κανονικό ναυτίλο, δεν εχουν θέμα με το 50/50, αλίμονο.

Nai_Ego

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 05, 2018, 22:16 »
Ομοίως. Με 50/50 και 1.8Ω δεν έχω πρόβλημα ούτε στο ΑΙΟ ούτε στον Nautilus 2. Γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με 50/50, ανεξαρτήτως καιρού και ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 06, 2018, 15:02 »
παιδιά καλησπέρα, υπάρχει κάποιο νήμα για το breeze 2 γιατί δεν μπόρεσα να βρω...

Αποσυνδεδεμένος MikeV

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 18:33 »
καλησπερα παιδια!
νεο μελος, καλως σας βρηκα, αν κ σας παρακολουθω αρκετους μηνες ειπα να γραφτω να συμμετεχω που κ που ..

το μοντακι το πηρα πριν 2 μηνες περιπου και μου αρεσε πιο πολυ απο τα αλλα 2 που εχω (minifit και EQ)

Στα αρνητικα η τρυπα εισαγωγης υγρου που υπερχυλιζει, χρειαζεται μπουκαλακι βελονα για να μπει το υγρο και ειναι σπασιμο η μεταφορα υγρων απο μεγαλα μπουκαλια 60ml σε μικρα/βελονες. Απορω μετα απο τοσο κραξιμο πως δεν εχουν διορθωσει αυτη τη μ@@κια που καναν στα νεα τανκακια που κυκλοφορουν, να προσθεσουν 2η τρυπα εξαγωγης αερα η κατι τετοιο
Επισης ενα δευτερο αρνητικο ειναι η γευση καμμενου που δινει οπως ειπαν κι αλλοι παραπάνω, λιγες φορες ομως κ μονο σε υγρα που περιεχουν κρεμες σε μενα.

Στα θετικα η γευση, το χτυπημα, η μικρη καταναλωση υγρου κ η καλη διαρκεια μπαταριας σε σχεση με αλλα μοντακια που κρατανε 2 ωρες, αυτο κραταει 6+ με φουλ χρηση

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ομως (κ γι αυτο κι εγραψα) ειναι το εξης:
Σε ανυποπτες στιγμες το ποντακι ανεβαζει υγρο. Και δε μιλαμε για υγρο που σου καθεται λιγο στα χειλη, μιλαμε σα να ρουφας με το καλαμακι. Τη στιγμη εκεινη η αντισταση ζεματαει (και το υγρο φυσικα)  -δεν μπορεις καν να ακουμπησεις το μεταλικο καπακι- και το υγρο σκαει, μπορει κ να σε τυφλωσει απ το σκασιμο αμα σε παρει στο ματι :D  . Αυτο συμβαινει επι το πλειστον μετα απο καθε φορτιση, αλλα οπως ειπα παραπανω οχι μονο, αλλα και σε οποιαδηποτε στιγμη, μπορει να τοχω στο γραφειο παρατημενο 2 ωρες κ η 2η τζουρα που θα παω να παρω ειναι (φρρρρρρ) καυτη σα να ρουφας με καλαμακι...  
Ειπα μηπως ηταν προβλημα πλακετας, ρευματα κ τετοια, πηγα κι αγορασα ακομη ενα ποντακι κ παλι τα ιδια..

Δεν εχει κανεις αυτο το προβλημα? Κανω κατι λαθος? Το φορτιζω απο πριζα κι οχι απο pc, επειδη συναδελφου που τα φορτιζε απο usb υπολογιστη τα παιξαν κ τα 2 που ειχε, σταματισαν να φορτιζουν εντελως... Επισης δεν κανω απανωτες τζουρες να σας προλαβω.. (δε νομιζω να φταει καμια "διπλη" που ενταξει, μ αρεσει κ κανω :D )

ευχαριστω!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2018, 18:42 από MikeV »

Nai_Ego

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 18:51 »
Μεταλλικό καπάκι;

Αποσυνδεδεμένος MikeV

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 19:03 »
ναι, το μεταλλικο airflow control ring εννοω, στο κατω μερος του τανκ
καιει υπερβολικα τις στιγμες αυτες, ουτε να το ακουμπησεις δεν ειναι ..

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2018, 18:31 από Cruiser79 »

Nai_Ego

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 19:13 »
Βάλε άλλη 1,8Ω αντίσταση έχοντας σκουπίσει εντελώς όλες τις επιφάνειες (εσωτερικές και εξωτερικές) που είχαν υγρό απ' την υπερχείλιση, άστο 15-20 λεπτά να τραβήξει μόνη της η αντίσταση υγρό και να ποτίσει. Δοκίμασέ το και πες μας. 

Αποσυνδεδεμένος MikeV

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 21:25 »
τα εχω κανει ηδη ολα αυτα, εχω αλλαξει πολλες αντιστασεις (κ κανονικες κ αλατων) , το εχω πλυνει το τεποζιτο κ το εχω αφησει ωρες να στραγγισει εντελως, εχω βαλει νεο τεποζιτο ολοκαινουριο  (εχω παρει 5  για να εχει το καθενα το υγρο του μεσα κ να μην μπερδευονται τα υγρα/γευσεις απ τις αλλαγες :D  )  κ παλι το ιδιο αποτελεσμα
το μονο που με "πονηρευει" λιγο ειναι οτι χρησιμοποιω απ την πρωτη βδομαδα κιολας τανκ των 4,5 ml, αυτο που ειχε πανω των 2 ml δεν ξερω αν το εχω κρατησει... Δε θυμαμαι να ειχα κανενα προβλημα την πρωτη βδομαδα με το μαμισιο των 2...  αλλα κ παλι το βλεπω τραβηγμενο να δημιουργει το τανκ των 4,5 αυτο το προβλημα, τι να πω ....

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2018, 18:32 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 22:02 »
ναι, το μεταλλικο airflow control ring εννοω, στο κατω μερος του τανκ
καιει υπερβολικα τις στιγμες αυτες, ουτε να το ακουμπησεις δεν ειναι ..
Δεν έχω βγάλει ποτέ το tank μετά από τζούρα για να δω τι θερμοκρασίες έχει αλλά για να λες ότι καίει το air flow και μιας που παίζει και τον ρόλο του connector / πόλου δες μήπως υπάρχει σαθρή ηλεκτρική επαφή με τα pins στο pod. 
Ένα καθάρισμα με μια μπατονέτα και ελάχιστο οινόπνευμα.
Just a crazy thought

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 22, 2018, 09:46 »
Αυτό που αναφέρεις ότι ανεβάζει υγρό δεν το έχω παρατηρήσει παρά μόνο στην περίπτωση που το ξεχειλίσω κατά το γέμισμα του τανκ.
Σε αυτή την περίπτωση, βγάζω το τανκάκι, το γυρνάω ανάποδα και φυσάω από το επιστόμιο έχοντας βάλει μια χαρτοπετσέτα τριγύρω από τον airflow για να μαζέψει τα επιπλέον υγρά.
Αν καίει το airflow ring τότε μάλλον κάτι σε βραχυκύκλωμα μου κάνει. Μήπως το σφίγγεις πάρα πολύ όταν βιδώνεις πάνω στο τανκ και χαλάει το ενδιάμεσο μονωτικό oring?
Μια άλλη περίπτωση ίσως είναι να μην είναι γνήσιες / καλές οι αντιστάσεις σου ή να "καταστρέφονται" εύκολα από τα υγρά που ατμίζεις.

Για το γέμισμα με μεγάλο μπουκάλι, εγώ γεμίζω με 60μελο στυλ chubby gorilla όπως αυτά που έχουν τα shake and vape. Με ελαφριά πίεση και κλίση προς το πλάι μπαίνει όλη η μύτη μέσα στο τανκ και γεμίζει χωρίς πρόβλημα.

Και εγώ τανκ 4,5ml χρησιμοποιώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2018, 09:53 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 22, 2018, 10:53 »
Να πω κάτι απλοϊκό, για να ανεβάζει υψηλή θερμοκρασία το airflow και να σου στέλνει υγρό στο επιστόμιο, πιστεύω να είναι από το βαμβάκι στην αντίσταση.
Οταν αλλάξεις αντίσταση, δοκίμασε σε ένα τανκάκι σκέτη βάση 50/50. Αν δεν σου κάνει αυτα τα περίεργα, θα ξέρεις από τι ειναι.

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 18:34 »
Δεν πρόλαβα να διαβάσω όλες τις σελίδες και δεν είδα να αναφέρεται. Μου βγάζει μία πλαστικίλα, αυτή πώς φέυγει; βράσιμο σε γάλα το τανκάκι; Το έπλυνα με σαπούνι αλλά είναι ακόμα εκεί. Στο skipper βγάζει αυτή την καμμένη γεύση που είδα να αναφέρεται, αρνητικό αυτό. Εϊναι απο τις αντιστάσεις του ναυτίλου; Ένα άλο αρνητικό, το επιστόμιο καίει με μεγάλες τζούρες. Και το γέμισμα όντως έχει θέματα υπερχείλησης. Κατά τα άλλα είναι καλό για 2η ελαφριά συσκευή.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 19:32 »
Κατά τα άλλα ειναι καλό;
Ακόμα και εγώ που το έχω για τα μπάζα, τόσα κακά δεν του βρήκα.
:thumpup:

Nai_Ego

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 20:13 »
Δεν πρόλαβα να διαβάσω όλες τις σελίδες και δεν είδα να αναφέρεται. Μου βγάζει μία πλαστικίλα, αυτή πώς φέυγει; βράσιμο σε γάλα το τανκάκι; Το έπλυνα με σαπούνι αλλά είναι ακόμα εκεί. Στο skipper βγάζει αυτή την καμμένη γεύση που είδα να αναφέρεται, αρνητικό αυτό. Εϊναι απο τις αντιστάσεις του ναυτίλου; Ένα άλο αρνητικό, το επιστόμιο καίει με μεγάλες τζούρες. Και το γέμισμα όντως έχει θέματα υπερχείλησης. Κατά τα άλλα είναι καλό για 2η ελαφριά συσκευή.
Σε γάλα βράζουμε τα μεταλλικά προϊόντα, ειδικά τις κατσαρόλες! Θα σου πρότεινα να το αφήσεις για 2-3 ώρες σε νερό με αρκετό ξύδι. Το ξεπλένεις και λογικά θα είσαι εντάξει.

Για το θέμα της υπερχείλισης, πρόσεχε κατά το γέμισμα τον παγιδευμένο αέρα στο τανκ και φυσικά μην το γεμίζεις μέχρι το τέρμα.

Σ' εμένα δεν έχει εμφανίσει κανένα θέμα, τι να πω...

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 21:10 »
mimis  είναι το 1ο ποντακι που παίρνω οπότε μου αρέσει η απλότητα του και δεν στέκομαι ακομα τόσο στα αρνητικά εκτός της γεύσης που ανέφερα. Απλά θέλει να του βάλω λίγο νικοτίνη παραπάνω για να μην παίρνω μεγάλες και πολλές τζούρες και καίει. Τα άλλα φτιάχνονται. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180523 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12