vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 4 χρήστες
vlasismiriagos, manoslykos, camber, Jorge

Twitter

ASPIRE NAUTILUS AIO

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 09, 2018, 12:42 »
Καθώς χρησιμοποιώ το ποντάκι εδώ και 5-6 εβδομάδες, έχει γίνει αναπόσπαστο κομμάτι της ατμιστικής μου καθημερινότητας.
Με 2 nautilus είμαι καλυμμένος από το πρωί μέχρι αργά το απόγευμα, έχω βέβαια και ένα "κανονικό" μοντάκι με επισκευάσιμο μαζί μου για αλλαγή.

Μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό προϊόν, εύχρηστο και σταθερό στη λειτουργία του με απολαυστική τζούρα για τα κυβικά του.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 09, 2018, 12:51 »
...άντε και με αμπούλα απο το περίπτερο σύντομα. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 09, 2018, 13:52 »
Η καθημερινή κατανάλωση υγρών μου, έχει πέσει σε πρωτοφανή χαμηλά :) Πριν χρειαζόμουν 3 χ 18650 ημερησίως και άτμιζα περί τα 15ml. Τώρα κάνω σχεδόν τα μισά.
Το ίδιο ακριβώς έχω πάθει και εγώ με το MiniFit .Έχω ρίξει την κατανάλωση στα τάρταρα και μου αρέσει να είμαι στα 3 ml από τα 15-20 το πρόβλημα μου όμως είναι η μπαταρία του που φτάνει για τέσσερις ώρες περίπου άραγε με το ναυτίλο θα βγάζω μέρα;
 Επίσης στο θέμα γεύσης σε σύγκριση με το Minifit πως είναι.
θα είναι μία γενική αναβάθμιση να περάσω σε αυτό ή να πάω να πάρω ένα power bank να τελειώνει η υπόθεση α

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 09, 2018, 21:43 »
Κατρχας να πω οτι μονιφιτ δεν υπαρχει .. απλα .. κατι τζουφιες ρουφηξιες ... τιποτα

Ο Ναυτιλος aio ειναι αξιοπρεπης , περιμενα βεβαια να ειναι ακομα πιο κοντα στον κανονικο ναυτιλο 2 αλλα τον πλησιαζει στο 70% παροτι εχει ιδιες αντιστασεις

Τανκακι στα 4 ml δεν υπαρχει στην Ελλαδα αλλα περνεις με 7 ευρω δευτερο τανκακι για αλλαγη γευσεων
Ειναι πολυ πρακτικο και εγω πλεον τα 2 μοντακια μου τα εχω για μεσα στο σπιτι ενω το πρωι στη δουλεια που ειναι απθστευτα πρακτικο !

Α εχει φοβερο χτυπημα και στην εξαρα απλη νικοτινη που κανω εγω

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 09, 2018, 22:08 »
Πάμε για δεύτερο...




Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 10, 2018, 14:27 »
Κατρχας να πω οτι μονιφιτ δεν υπαρχει .. απλα .. κατι τζουφιες ρουφηξιες ... τιποτα

Ο Ναυτιλος aio ειναι αξιοπρεπης , περιμενα βεβαια να ειναι ακομα πιο κοντα στον κανονικο ναυτιλο 2 αλλα τον πλησιαζει στο 70% παροτι εχει ιδιες αντιστασεις

Τανκακι στα 4 ml δεν υπαρχει στην Ελλαδα αλλα περνεις με 7 ευρω δευτερο τανκακι για αλλαγη γευσεων
Ειναι πολυ πρακτικο και εγω πλεον τα 2 μοντακια μου τα εχω για μεσα στο σπιτι ενω το πρωι στη δουλεια που ειναι απθστευτα πρακτικο !

Α εχει φοβερο χτυπημα και στην εξαρα απλη νικοτινη που κανω εγω
Δεν μπορεί να συγκριθεί το minifit με το ΑΙΟ γιατί είναι τελείως διαφορετική κατηγορία pod. Το minifit είναι για το μικρότερο δυνατό μέγεθος / βάρος σε περιπτώσεις που δεν μπορείς να έχεις πάνω σου κάτι μεγαλύτερο από ένα usb stick.
To AIO είναι πολύ κοντά σε "κανονικό" σετάκι, βοηθάνε βέβαια οι πάρα πολύ καλές αντιστάσεις του ναυτίλου.

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 11, 2018, 08:26 »
Επανέρχομαι μετα από 3 μέρες μέτρια χρήση.
1) Τεράστιο πρόβλημα με την πλήρωση υγρού.
Μεχρι να βρω μπουκαλάκι με το ιδανικό στόμιο, σαν να υπερχείλιζε το υγρό χωρίς να μπαίνει στη δεξαμενή ούτε το 1/4.
Αυτο το πρόβλημα δεν το ειχε κανένας εκτός από εμένα;
2) Η αντίσταση εστρωσε μετά από 3 ml.
Ισως σε κάποιο υγρό με άρωμα να μην ειναι εμφανές, με σκέτη βάση όμως στα πρώτα ml βγάζει μια ασχημη αίσθηση σαν αρχή καμένου.
Η αντίσταση δεν ήταν καμένη, την άνοιξα να δω.
- Για την διάρκεια της μπαταρίας δεν μπορω να ξέρω, η κατανάλωση της συζύγου ειναι 1,5 ml, και το φορτίζει τη νύχτα. Δεν έπεσε πάντως καθόλου σε μπλέ φωτισμό.
Σε σύγκριση με το minifit, αν δεν ήταν η διπλάσια μπαταρία δεν θα ειχε κανενα πλεονέκτημα.
το ειχα και εγω το συγκεκριμενο προβλημα με το γεμισμα και ειναι απελπισια γιατι χυνεται το υγρο εξω και ειναι και δυσκολο το καθαρισμα εκει μεσα που πεφτει.εγω αυτο που εκανα για να λυσω το προβλημα ητανε να ανοιξω μια τρυπα με μια μικρη βελονα απο συρηγγα κατω απο εκει που πιανει το πορτοκαλι λαστιχακι της ταπουλας,οποτε οταν θελω να γεμισω βγαζω εντελως την ταπα απο την αμπουλα και ετσι φευγει ο αερας την ωρα που γεμιζω απο την μικρη τρυπα που ανοιξα.μετα ξανακουμπωνω την ταπα και απο τις 2 μεριες και ολα καλα.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 11, 2018, 18:50 »
Καλησπερα και απο μενα.

Ευτυχης κατοχος του μικρου απο χτες, θα συμφωνησω με του προ-γραφοντες συνατμιστες . Επειδη παντοτε βλεπω καποια βιντεο πριν καταληξω σε μια αγορα προιοντος να σημειωσω οτι, για να το γεμισω φερνω στο υψος του ματιου το δοχειο και σιγα σιγα γεμισμα με το 30αρι μπουκαλακι με μυτη που εχω παντοτε μαζι μου, μεχρι πανω αλλα ενα κλικ. Ετσι αποφευγω υπερχειλιση και τα σχετικα.
Οσον αφορα τζουρα, ειναι αρκετα καλη αλλα την βρισκω καπως <<αδεια>> σε ενταση που σε καμμια περιπτωση ομως δεν θα με αφηνε ακαλυπτο αφου αναγκαστηκα απο τα 1.2 να ανεβω στα 1.7 περιπου mg νικοτινης , 70PG/30VG .
Συνολικα πιστευω ειναι μια πολυ καλη προταση που εχει μελλον για stealth καταστασεις, διακριτικοτητα σε δημοσιους χωρους που θα ικανοποιησει ολο το φασμα των ατμιστων. Και βεβαια, ενα βημα πριν δουμε και πιο συγκλονιστικα αλλα και δυνατα Pods σε πολυ μικρο μεγεθος.

Καλο Βραδυ σε ολους και καλα ατμισματα!

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 11, 2018, 19:49 »
Στο γέμισμα δυστυχώς θέλει μπουκαλάκι με μύτη - βελόνα. Το άνοιγμα μιάς μικρής τρύπας στο πιάσιμο της μικρής σιλικονένιας τάπας είναι μια λύση και ίσως την δούμε σ' επόμενη έκδοση του pod. Για το καμένο τώρα, οι πλαϊνές τρύπες καλύπτονται από μέταλλο στο πίσω μέρος οπότε δεν φαίνεται τί γίνεται με το βαμβάκι. Αν το δεις από την πάνω πλευρά, μπορεί να φαίνεται εντάξει, ενώ στο εσωτερικό γύρω απ' την αντίσταση να έχει καεί. Δυστυχώς δεν αντέχει ούτε μια φορά dry hit οπότε θέλει προσοχή να έχει πάντα λίγο υγρό.

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 10:58 »
Ψαχνοντας ειδα οτι οι αντιστασεις του ναυτιλου χρησιμοποιουν nichrome συρμα.

Υπαρχουν γενικα pods που χρησιμοποιουν ss ή kanthal?

Ρωταω για θεμα ασφαλειας

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #55 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 11:04 »
Εχουμε κάποια ιδέα ποσα ml αντέχει η αντίσταση με κάποιο συγκεκριμενο υγρό για να πάρουμε μια ιδέα;
Σε αυτο που έχω εγώ, βάζω σκέτη βάση αλάτων και θα ανοιχτεί στα 15 ml να το δώ, αλλά δεν περιμένω σοβαρή καταπόνηση με σκέτη βάση.
Με 3-3,5 ευρώ ανά coil, ειναι θέμα η συχνή αλλαγή.

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #56 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 20:04 »
Eπειδη το κανω μονο εργασιμες μερες και ωρες δεν εχω εικονα αλλα κανοντας σκετη βαση μου εχει κρατησει χωρις διαφορα φαινομενα σχεδον μηνα

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #57 στις: Νοεμβρίου 17, 2018, 00:10 »
Εχουμε κάποια ιδέα ποσα ml αντέχει η αντίσταση με κάποιο συγκεκριμενο υγρό για να πάρουμε μια ιδέα;
Σε αυτο που έχω εγώ, βάζω σκέτη βάση αλάτων και θα ανοιχτεί στα 15 ml να το δώ, αλλά δεν περιμένω σοβαρή καταπόνηση με σκέτη βάση.
Με 3-3,5 ευρώ ανά coil, ειναι θέμα η συχνή αλλαγή.
Ατμίζω εδώ και 2 χρόνια με τη 1,8. Την αλλάζω κάθε 30-40 ml σε όχι καθαρό υγρό(supreme) . Αν το ψάξεις λίγο βρίσκεις αντιστάσεις με κάτω από 10 ευρώ την πεντάδα.

Αποσυνδεδεμένος argam

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 17, 2018, 09:32 »
8,90 η πενταδα και 10.90 για νικοτινη άλατος απο montecristo

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 16:55 »
Πολύ καλό μοντάκι All in one .Σημαντικό πλεονέκτημα το τανκ 4.5 μλ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2018, 17:05 από nikospap »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34006 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136166 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12