vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 10 χρήστες
ΨΗΛΟΣ, cmih1966, antre, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, ahill2, Sergios, th3ofilos, maprix

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #375 στις: Μαρτίου 22, 2016, 13:46 »
μερικες προτασεις για ατμοποιητη για γευση ειτε με ετοιμες αντιστασεις ειται να τις φτιαχνω εγω . οχι dripper :P

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #376 στις: Μαρτίου 22, 2016, 16:04 »
Kayfun family erl family 
Nautilus. Αλλα ρωτα αλλου εδω ειναι νημα για ντριππερς

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #377 στις: Μαρτίου 22, 2016, 22:07 »
@mpeos δώσε και το ποσό που διαθέτεις και αν θες αεράτες ή σφικτές τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #378 στις: Μαρτίου 23, 2016, 21:55 »
Για τον φίλο παραπάνω που ρώτησε για τον Apollo. Κι εγώ μάλλον θα ξανακοιτάξω κάτι σε στυλ Apollo, ή και τον ίδιο (αν δεν ήταν τόσο ακριβός). Δοκίμασα με διπλές-αεράτες-velocity style καταστάσεις, αλλά όχι. Δεν είναι το άτμισμα που θέλω. Κρατάω τον Velocity mini κλώνο για εφέ, δεν του χαρίζω τα υγρά που θέλω για δοκιμή,γιατί δεν υπάρχει νόημα έτσι. Πάμε πάλι στην ονειρική αναζήτηση της άγνωστης Καντάθ...

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #379 στις: Μαρτίου 26, 2016, 03:38 »
Συμφωνούμε φιλε. Αυτό που ψάχνω στην ουσία είναι ένας dripper με σφιχτη, γευστική τζουρα για να δοκιμαζω ότι υγρό πέφτει στα χέρια μου με ευκολία και ευχαριστηση. Ο derringer (κλώνος) μου πρόσφερε πολύ ατμό, καλή απόδοση αλλά όσο και εάν κλείσεις τα air hole η τζουρα δε σφίγγει αρκετά και δεν ικανοποιεί. Αποδίδει τέλεια αλλά για πνεύμονικες και μόνο. Η γεύση για την οποία είναι γνωστός ο derringer...καλή δε λέω αλλά ο Kayfun μου δίνει πολύ καλύτερη εμένα προσωπικά. Αν κάποιος θέλει και γεύση και cloud chasing ίσως αυτοί οι ατμοποίητες είναι κατάλληλοι. Για την ώρα τα μάτια μου είναι στραμμένα στον Apollo και εμένα.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #380 στις: Μαρτίου 26, 2016, 03:46 »
Marquis, Veritas, Le Magister τους έχω δοκιμάσει προσωπικά και σας τους συστήνω εσάς που θέλετε ντρίπερ τσιγαρέ. Με τον Magister να είναι ο πιο εύκολος στο στήσιμο. Από πράγματα που έχω ακούσει μπορώ να πω και Origen, Omerta.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #381 στις: Μαρτίου 26, 2016, 13:37 »
O Marquis όχι. Τον έχω, και δεν είναι τσιγαρίσιος όπως τον καταλαβαίνουμε εμείς της σφιχτής τζούρας. Άσε που δεν παλεύετε για να τον στήσεις. Πρέπει να είσαι πτυχιούχος.

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #382 στις: Μαρτίου 26, 2016, 18:11 »
O Nectar έχει κατάλληλο airflow για σφιχτή τζούρα; Και δεν εννοώ απλά να κλείνει πολύ η εισαγωγή αέρα γιατί με αυτή τη λογική όλοι οι ατμοποιητές της τσιγαρίσιας είναι.

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #383 στις: Μαρτίου 26, 2016, 18:42 »
θελω να αγορασω 2-3 ντριπερ κλονους απο φ.τ ποιους θα προτεινατε?
βασικα η χρηση τους θα ειναι μονο για τις δοκιμες τον diy υγρων μου γι'αυτο θελω κατι που να αποδιδει σωστα την γευση και να ειναι ευκολος στο στησιμο.....μονη αντισταση βαλε-βγαλε βαμβακι και δοκημη.
σφυχτη τζουρα και αντισταση πανω απο  2Ω

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #384 στις: Μαρτίου 26, 2016, 18:56 »
O Marquis όχι. Τον έχω, και δεν είναι τσιγαρίσιος όπως τον καταλαβαίνουμε εμείς της σφιχτής τζούρας. Άσε που δεν παλεύετε για να τον στήσεις. Πρέπει να είσαι πτυχιούχος.

Με μονό κοιλ και την τρύπα στην μέση δεν είναι τσιγαρέ; Εγώ έτσι θυμάμαι, πρώτος μου ντριπερ γαρ. Πάνω σε αυτόν έμαθα να στήνω, μετά από αυτό δεν συνάντησα πρόβλημα στους επόμενους, χα χα...

Αποσυνδεδεμένος Stella B.

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βγαίνω μέσα απο τους ατμούς σαν μπουζουξού!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #385 στις: Μαρτίου 26, 2016, 20:21 »
θελω να αγορασω 2-3 ντριπερ κλονους απο φ.τ ποιους θα προτεινατε?
βασικα η χρηση τους θα ειναι μονο για τις δοκιμες τον diy υγρων μου γι'αυτο θελω κατι που να αποδιδει σωστα την γευση και να ειναι ευκολος στο στησιμο.....μονη αντισταση βαλε-βγαλε βαμβακι και δοκημη.
σφυχτη τζουρα και αντισταση πανω απο  2Ω

Εγώ για αυτή τη χρήση έχω τον Le magister,απο φ.τ., ο οποίος μέχρι στιγμής με έβγαλε ασπροπρόσωπη, και στον προτείνω ανεπιφύλακτα! Όταν αποφασίσεις τελικά ποιους θα πάρεις πες και σ'εμας, γιατί είμαι λίγο περίεργη. :)

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #386 στις: Μαρτίου 26, 2016, 20:30 »
Είχα  πάρει  τον εβιβα και με το d case και τελικά  τον έχω μονοφορι σαν dripper καθαρά  τσιγαρισιος χωράει  πολύ  σταξιμο περίπου  μισό  ml και απο ένταση  γεύσης  αλλού

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #387 στις: Μαρτίου 26, 2016, 20:39 »
θελω να αγορασω 2-3 ντριπερ κλονους απο φ.τ ποιους θα προτεινατε?
βασικα η χρηση τους θα ειναι μονο για τις δοκιμες τον diy υγρων μου γι'αυτο θελω κατι που να αποδιδει σωστα την γευση και να ειναι ευκολος στο στησιμο.....μονη αντισταση βαλε-βγαλε βαμβακι και δοκημη.
σφυχτη τζουρα και αντισταση πανω απο  2Ω

Δεν ξέρω αν τον έχει η FT αλλά νομίζω είναι κοντά σε αυτό που ζητάς. Εγώ έχω τον μικρό για αυτή τη δουλειά και είμαι 100% ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #388 στις: Μαρτίου 26, 2016, 21:09 »
Le magister ηταν μεσα στις επιλογες μου, αλλα θελω ακομα 2 για να ετοιμαζω τα στησιματα και μετα να κανω δοκιμες,δεν θελω να ειμαι μια στησιμο μια δοκημη γιατι δεν θα βγαζω καλα συμπερασματα και αυτη την φορα το εβαλα σκοπο να βγαλω ενα καπνικο που θα "σκοτωνει" και θα τα καταφερω.....χαχ.ααχα :laugh1: :laugh1:
εκτος αν παρω 3 Le magister  :nope: :laugh1: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #389 στις: Μαρτίου 26, 2016, 22:12 »
O Nectar έχει κατάλληλο airflow για σφιχτή τζούρα; Και δεν εννοώ απλά να κλείνει πολύ η εισαγωγή αέρα γιατί με αυτή τη λογική όλοι οι ατμοποιητές της τσιγαρίσιας είναι.
Το καταλληλοτερο O0

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix