vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, vlasismiriagos

Twitter

Ulton VWM Innova RTA

Αποσυνδεδεμένος Paradox...

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 03, 2023, 16:28 »
Εγώ θα σου πρότεινα Ulton. Τώρα όμως που μπήκα στο site & τους είδα & τους 2, άλλαξα γνώμη. Τώρα σου προτείνω ΜΟΝΟ τον Ulton.  :) Τον έχει σε προσφορά για τις 3 επόμενες μέρες στην μισή τιμή του SXK (€17,99 Ulton, €32,90 SXK). Επιπλέον, στον Ulton βλέπω & πως από τις 14 κριτικές που γράφτηκαν μόνο 2 δεν είναι 5άστερες. Της SXK δεν ξέρω πότε κυκλοφόρησε, αλλά δεν έχει καμία κριτική.


χιλια ευχαριστω!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2023, 05:17 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 04, 2023, 12:13 »
Για 2 μέρες ακόμα, ο Innova στα 24 ευρώ από 2fdell. Μόλις τον χτύπησα μέσω offline paypal, ευχαριστώ πολύ τον Γιώργο για τις αναλυτικές οδηγίες. (Αν και είχα πει ότι θα σταματούσα τις αγορές μετά τον δεύτερο fev).


Τώρα, επιτρέψτε μου να πω κι εγώ την άποψη μου σχετικά με τους κλώνους. High end για μένα, πέρα των υλικών, σημαίνει ότι ένας σχεδιαστής - κατασκευαστής, έχει κάτσει κάτω, έχει βάλει το μυαλό του να δουλέψει, έχει δοκιμάσει και έχει δημιουργήσει κάτι που κάνει την διαφορά έναντι των υπολοίπων.
Επειδή όμως δυσκολεύομαι να δώσω 150 - 200 ευρώ για κάτι που δεν ξέρω αν μου ταιριάξει, προτιμώ να δώσω 30 ή γύρω στα 30. Όσο για οριγκάκια ή τζαμάκια, μέχρι στιγμής, δεν είχα κάποιο πρόβλημα, οπότε δεν έχει χρειαστεί να πάρω γνήσια για κανένα από τους ατμοποιητές μου. Στους fev πήρα κλωνοτζαμάκια και κλωνοοριγκάκια για να έχω καβάτζα και στον Kuma πήρα ένα τζαμάκι του bishop γύρω στα 3 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 04, 2023, 14:58 »
Γιώργο μου, η εκτίμηση & η αγάπη είναι αμοιβαία, όπως ξέρεις, αυτός όμως δεν είναι λόγος για να μην μπορούμε να διαφωνούμε οριζόντια, κάθετα & διαγώνια.Υγεία είναι.
Κατά πρώτον δεν είμαι της σχολής του από το 2017 να είμαι ικανοποιημένος με την αγορά 4 μόνο ακριβών ατμοποιητών. & μάλιστα της ίδιας (λίγο πολύ) σχεδιαστικής φιλοσοφίας). Την στιγμή που με την ίδια συνολική δαπάνη μπορώ να αγοράσω 15-20. Θα μου πεις γιατί; Μα επειδή ο καθένας τους έχει την δική του ξεχωριστή προσωπικότητα. Διαφορετική σχολή, σύλληψη, σχεδιασμό, λειτουργία. Δεν υπήρξα ποτέ μονογαμικός στα ερωτικά & "ερωτικά" μου, πάντα ψάχνω την διαφορετικότητα & την ποικιλία (& ας μην είναι & η Scarlett Johansson, είμαι ολιγαρκής εγώ). :angel:

Οσον αφορά τις "υπόλοιπες μ@#&κίες", ποιός είπε ότι η συντριπτική πλειοψηφία των ατμιστών που ατμίζει με budget κινέζικους ατμοποιητές pods, bridges ρισκάρει την υγεία της από τα επικίνδυνης ποιότητας κινέζικα ορινγκάκια, τανκάκια, κλπ;
Μπα, δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε. Είναι θέμα διαφορετικής φιλοσοφίαςκαι/ή αναγκών.  Με την κάθε μία να έχει τα δικά της επιχειρήματα & αντεπιχειρήματα.
Την καλησπέρα μου.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2023, 15:03 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 04, 2023, 22:42 »
Για την ιστορία, ο regen είναι genesis και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με βαμβακάτο ατμοποιητή, ενώ imperia και integra/innova επίσης είναι εντελώς διαφορετικές περιπτώσεις από κάθε άποψη.Οι διαφορές τους ωστόσο είναι δευτερεύον ζήτημα, στο θέμα που συζητάμε δε βλέπω κάποιο αντεπιχείρημα σ' αυτό: "Η συνολική δαπάνη δεν καθορίζεται μόνο από την τιμή, αλλά και από τις ποσότητες αυτών που αγοράζει κανείς" Τώρα το για ποιους λόγους αγοράζει κάποιος πολλές ποσότητες από πολλούς διαφορετικούς ατμοποιητές είναι δικό του θέμα, είναι σεβαστό και δεν το κρίνω. Η διαφωνία μου είναι στο στερεότυπο ότι αυτός που αγοράζει με 150-200€ έχει μεγαλύτερη οικονομική δυνατότητα από αυτόν που αγοράζει με 30, όταν στην τελική σούμα έχουν δώσει τα ίδια λεφτά.
ΥΓ1 Η διαφωνία και η αμφισβήτηση είναι η μαμά της διαλλεκτικής που έλεγε κι ο Κάρολος και δεν εγκαταλείπουμε τη διαλλεκτική ποτέ. :yoloyeah: ΥΓ2. Στα ερωτικά κι εγώ γουστάρω πολυγαμία φουλ :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 05, 2023, 13:19 »
. Η διαφωνία μου είναι στο στερεότυπο ότι αυτός που αγοράζει με 150-200€ έχει μεγαλύτερη οικονομική δυνατότητα από αυτόν που αγοράζει με 30, όταν στην τελική σούμα έχουν δώσει τα ίδια λεφτά.

Από μεριάς μου (χωρίς να παίρνω θέση για το πώς ενεργούν καταναλωτικά οι άλλοι) δεν τέθηκε/τίθεται/θα τεθεί τέτοιο ζήτημα. Αλλος, στη θέση μου, θα μπορούσε να βολευτεί & με έναν μόνο κλωνατμοποιητή, πχ τον παλιό, τον καλό, τον ορθόδοξο Kayfun Lite plus, να τονε παντρευτεί & έσονται αμφότεροι, ομού & οι δύο εις σάρκαν μία.  :love_hearts:
Η περίπτωσή μου όμως χρήζει επιστημονικής ΛΟΑΤΚΙ μελέτης επιπέδου Ασκητή. :-[ Τους θέλω να τους παίρνω ΟΛΟΥΣ.  :delicious2: Μη με μαλώνεις μάτχια μου, που λέει & το γνωστό άζμα...  :DontWorry:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2023, 13:48 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 06, 2023, 07:54 »






Παρακαλούμε να παραμείνουμε στο θέμα μας. Μηνύματα χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο θα σβήνονται <--Click
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.





Για να συντουνίζουμιστι σιγασιγά......





« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2023, 08:03 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 06, 2023, 22:05 »
Συγνώμη προκαταβολικά για το αν θεωρηθεί offtopic αλλά αγαπητοί συμφορουμίτες όταν μιλάμε για προϊόντα όπως είναι της vwm το θέμα δεν είναι πόσο έχουν. Ελάχιστα κομμάτια για μια παγκόσμια ζήτηση που δεν τα βρίσκεις εύκολα. Και τα 200 και 300 να έχεις δεν σημαίνει ότι μπορείς να τον αγοράσεις. Μάλλον η συζήτηση περί κλώνων και κόστος γνήσιων για τέτοια  προϊόντα  είναι λίγο άκυρη

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 06, 2023, 22:27 »
Δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί αλλά ο γνήσιος innova κατασκευάσθηκε στην Κίνα έτσι φαίνεται τουλαχιστον στην παρουσίαση του Todd στο 5:45 εκτός και εάν εννοεί μόνο το κουτάκι του.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 07, 2023, 07:41 »
Έχει γίνει σχετική αναφορά-σχόλιο εδώ :
https://vaping.gr/index.php?topic=23720.msg1502197#msg1502197

Συγνώμη προκαταβολικά για το αν θεωρηθεί offtopic αλλά αγαπητοί συμφορουμίτες όταν μιλάμε για προϊόντα όπως είναι της vwm το θέμα δεν είναι πόσο έχουν. Ελάχιστα κομμάτια για μια παγκόσμια ζήτηση που δεν τα βρίσκεις εύκολα. Και τα 200 και 300 να έχεις δεν σημαίνει ότι μπορείς να τον αγοράσεις. Μάλλον η συζήτηση περί κλώνων και κόστος γνήσιων για τέτοια  προϊόντα  είναι λίγο άκυρη
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Καθόλου offtopic. Αυτό ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 07, 2023, 19:00 »
Οχι, Billy, πλάκα έκανε. Θα δεις να μου απαντάει ο Todd & σε δικό μου σχόλιο που τον ρώτησα κάτω από το βιντεό του.

Longjohn, ορθά ομιλείς αν & καθήμενος. Αν μιλάμε για την ουσία της έννοιας του hi end, τότε δεν είναι μόνο το κόστος τους που είναι περιοριστικό, αλλά ακόμα 2 παράγοντες. Τα εξαιρετικά λίγα κομμάτια που κατασκευάζονται, ΑΛΛΑ & το ότι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ πρέπει να κάνεις λογαριασμό στην τέλεια πλατφόρμα καταγραφής & παρακολούθησης, το Facebook. Εκτός & αν έχεις μπάρμπα στην Κορώνη (γνωρίζεις προσωπικά τον modder).


Αυτό το κειμενάκι το είχα γράψει πριν 3 χρόνια εδώ: Ταύτα & εμμένω:


"Κατά την γνώμη μου είναι μία "win-win" κατάσταση για όοοοοολους.

1) Οι κατασκευαστές, αν είναι άγνωστοι, γίνονται γνωστοί. Αν είναι γνωστοί, δίνουν ένα παράθυρο στους καταναλωτές ώστε να δοκιμάσουν & αν τους κάνει, να προχωρήσουν στην αγορά του/των γνήσιων. Μην ξεχνάμε κάποια πράγματα:
α) Οι περισσότεροι παράγονται σε εξαιρετικά λίγα κομμάτια & διατίθενται ΜΟΝΟ μέσα από μυστικές ομάδες Facebook, με κλήρωση.
β) για κάποιους αποτελούν δείγμα κοινωνικού στάτους, ενώ για άλλους,
γ) είναι επένδυση που αποδίδει καλά χρήματα.
Από εδώ λοιπόν, οι κατασκευαστές των γνήσιων hi-end δεν έχουν να φοβούνται ότι θα χάσουν εν δυνάμει αγοραστές.

2) Οι κλωνοκατασκευαστές:
α) Παράγουν πλέον κλώνους που σαν κατασκευές είναι πολύ προσεγμένες & που (τουλάχιστον εξωτερικά) δύσκολα βρίσκει κάποιος διαφορές ή ατέλειες. 
β) Οι τιμές κυμαίνονται στο 1/5 - 1/10 των αντίστοιχων γνήσιων. Ετσι γίνονται εύκολα αποκτήσιμοι από ευρύτατα κοινά ατμιστών, είτε επειδή ποτέ δεν θα μπορούσαν να αποκτήσουν γνήσια, είτε σαν φτηνή δοκιμή για αυτούς που θα προσπαθήσουν (κάποιες φορές είναι προσπάθεια) να αποκτήσουν γνήσια.
γ) Καλώς ή κακώς, είναι ενός τύπου "άτυπη" διαφήμιση για κατασκευαστές που αλλιώς κανείς δεν θα γνώριζε. Ειδικά εκείνους που είναι 1-2 άτομα σε κάποιο γκαράζ-εργαστήριο. Αν & η σχεδόν άμεση κυκλοφορία κλώνων έχει σχολιαστεί ως προς το κατά πόσο υπάρχουν & κατασκευαστές που έρχονται οι ίδιοι σε επαφή με τους κλωνοποιούς.

3) Εμείς (οι homo consumus)
Για όλους τους παραπάνω λόγους. Προσωπικά, ξεκίνησα από κλώνους γνωστών κατασκευαστών στην ελληνική αγορά. Ομως, προχώρησα & σε (επιτυχημένες) αγορές ονομάτων παντελώς άγνωστων, από "περίεργες" χώρες, με "περίεργα" ονόματα, από "περίεργους" κατασκευαστές & με "περίεργες" τιμές. Που αν δεν υπήρχαν οι κλώνοι, ποτέ δεν θα γνώριζα,

Piece out, ξέρω ότι πολλοί δεν θα συμφωνήσετε, δεκτό & αποδεκτό από τα πριν. Δικός μου στόχος δεν ήταν να υπερασπιστώ, καταραστώ ή να πάρω θέση. Απλά μία δική μου (φαντάζομαι & άλλων) προσέγγιση της θεάς αγοράς από έναν άθεο (μη πιστό της, εννοώ) καταναλωτή.".

Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 08, 2023, 00:13 »
Σκεφτόμουν να πάρω Tripod 2 για αεράτο και Innova για mtl. Πώς μπορώ να ψωνίσω με ασφάλεια απο το 2fdeal. Επίσης έχω βρεί και το 3f vape ειναι αξιόπιστο η υπάρχει και κάποιο άλλο site με κλώνους?

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 08, 2023, 00:41 »
Μου έτυχε πριν λίγες μέρες συζήτηση με ένα φίλο που μου είπε 'δεν δίνω 30ε για γνήσιο τανκακι θα πάρω απο Κίνα' και αναφερόταν σε steam tuners τανκ για τον fev. Του είπα οτι και 30 και 50 και 100 να έδινες πάλι απο Κίνα θα έπαιρνες γιατι τα st ειναι sold out εδω και πάρα πολύ καιρό.
   Έγραψα γιατί διάβασα και εδώ κάτι αντίστοιχο, για άλλο προϊόν αλλα η ουσία είναι η ίδια. Μη λέμε δεν δίνω τόσα για γνήσιο την στιγμή που όσα και να δώσεις (που λέει ο λόγος) γνήσιο δεν βρίσκεις. Να πεις δεν δίνω 150 για εναν kuma ή για εναν fev (που ειναι διαθεσιμοι προς το παρών σε καταστήματα) γιατί τον παίρνω απο τον Κινέζο με 30, μαζί σου και μεγειά σου και χαρά σου. Αλλά για προϊόντα που δεν υπάρχει δυνατότητα να αποκτήσουμε δεν έχει νόημα να λέμε οτι παίρνω κλώνο γιατί είναι ακριβά τα γνήσια.
   Το προβλημα δεν ειναι το facebook ή η κλήρωση. Ο Innova που συζητήθηκε όντως δόθηκε με κλήρωση σε κάποιους τυχερούς (τυχερός και να πληρώνεις ειναι αλλη κουβέντα) αλλά τα st tanks του fev υπήρχαν σε καταστήματα αλλά πλέον δεν υπάρχουν. Το πρόβλημα είναι η περιορισμένη παραγωγή. Δεν είναι τα πάντα διαθέσιμα για πάντα. Αυτά, υγειένετε

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2023, 00:54 από longjohn »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 08, 2023, 02:01 »
Σκεφτόμουν να πάρω Tripod 2 για αεράτο και Innova για mtl. Πώς μπορώ να ψωνίσω με ασφάλεια απο το 2fdeal. Επίσης έχω βρεί και το 3f vape ειναι αξιόπιστο η υπάρχει και κάποιο άλλο site με κλώνους?

Το σκεπτικό σου; Οταν λες αεράτο; Ο Innova με όλες τις τρούπες ανοιχτές δεν σου κάνει; Αν & χαρακτηρίζεται ανοιχτός rdl. Είναι 1.00mm-1.4mm-1.6mm από την μία μεριά & 1.2mm-1.4mm-1.6mm από την άλλη. Ενώ έχεις την δυνατότητα 13 διαφορετικών συνολικά συνδυασμών. 

Για 2Fdeal δες inbox σου. Από 3Fvape δεν γνωρίζω έχω χρόνια να ψωνίσω,αξιόπιστη ήταν όμως.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2023, 02:34 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 08, 2023, 02:56 »
Με αφορμή κάποια προηγούμενα σχόλια..... Ορισμένοι μπορεί να διαφωνήσουν, αλλά το να πρέπει να κάνεις εγγραφή σε μια super πλατφόρμα και να γίνεις τελικά μέλος σε μυστική ομάδα για να μπορέσεις να αποκτήσεις έναν ατμοποιητή μου φαίνεται τουλάχιστον υπερβολή ή μάλλον αστείο. Είναι βέβαια και το κοινωνικό status που προσδίδει ο ατμοποιητής :hmmm:.... έλεος όμως πραγματικά.

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 08, 2023, 09:38 »
 ;D ;D   :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34007 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15806 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12