vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, kyrgiannis, Tem, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1455 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2019, 10:52 »
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον κύριο από πάνω .εγω είμαι από αυτούς που αλλάζουν 2 κ 3 υγρά μέσα στη μέρα αλλά κυρίως καπνικα. Μερικές φορές κ κάποια με κρέμες κτλ αλλά πάντα με βάση καπνικη. Αυτό που είχα στο μυαλό μου απο την αρχή ήταν να μην ξαναβάλω στο στόμα μου κτ και ευτυχώς το κατάφερα.
Θέλει λίγο πείσμα αλλά σίγουρα μπορείς να μείνεις μακριά απο το κτ.
Δοκίμασε όσα περισσότερα υγρά μπορείς κ θα το βρεις. Απλώς να έχεις στο μυαλό σου οτι δεν υπάρχει το τέλειο κ οτι τα γούστα αλλάζουν.

Αποσυνδεδεμένος martheo

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1456 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2019, 20:00 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Δεν τσιγγουνευομαι για υγρά. Παλιότερα που έκανα ΗΤ είχα πάρει ότι μπορείτε να φανταστείτε. Μέχρι και μόνη είχα φτιάξει με γλυκερινη από φαρμακείο, νικοτίνη κ τα σχετικά αλλά κ πάλι όλο κάτι μου γλυκιζε πολύ, κάτι με χαλούσε. Ελπίζω αυτή τη φορά να τη βρω την ακρη. Μέχρι στιγμής με 1 βδομάδα ατμισματος έχω κάνει συνολικά 7 τσιγάρα κι αυτά με το καφέ 1 κάθε πρωί. Εάν κόψω κι αυτό θα νιώθω υπεροχα! :) :)

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1457 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2019, 20:30 »
ξεκινα μονο με καπνικα του τυπου smoke-soho κτλ και στειλε οριστικα το κτ απο εκει που ηρθε.της πρωτες μερες θα ειναι καπως αλλα μην μασας,βαλτο πεισμα οπως ειπε ο φιλος παραπανω.
διαβασε και ρωτα στο φορουμ τι γευσεις προτιμας για να κανεις οσο γινεται πιο σωστες αγορες και να γλυτωσεις ασκοπα εξοδα απο αρωματα που δεν σου αρεσουν.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1458 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2019, 21:32 »
@martheo Θα τη βρεις την άκρη σίγουρα κ οτι θες εδώ είμαστε.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1459 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2019, 21:37 »
ξεκινα μονο με καπνικα του τυπου smoke-soho
Το γράφω και στο post μου, μην το λέτε αυτό ελαφρά τη καρδία σε νέους ατμιστές. Δεν είναι όλοι ίδιοι δεν θέλουν όλοι το ξηρό καπνικό που εσάς σας κράτησε τον πρώτο καιρό. Άλλοι θέλουν τασάκια, άλλοι θέλουν φρούτα άλλοι θέλουν γαλακτομπούρεκα. Έχω συναντήσει κόσμο που πιέζεται να κάνει ένα υγρό γιατί του είπαν από το μαγαζί ότι καλό είναι να "ξεκινήσει με κάτι τέτοιο". Καλό είναι μόνο ό,τι σου ταιριάζει στη γλώσσα.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1460 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2019, 22:46 »
Ιδανικό άρωμα είναι αυτό που θα σε κρατήσει μακριά από το τσιγάρο. Αρκετές φορές είναι το καπνικό, αλλά δεν είναι νόμος. Εγώ ξεκίνησα με ένα σιχαμένο σκέτο τασάκι που όταν το δοκίμασα στο μαγαζί λύγισαν τα γόνατά μου γιατί μου άρεσε πιο πολύ κι από το τσιγάρο. Πολύ σύντομα (μόλις 10 μέρες μετά, όταν άρχισα να ανακτώ τη γεύση μου) το γύρισα σε καφέδες και ξηροκάρπια και σιχαίνομαι κάθε είδους καπνικό. Δυο χρόνια μετά έχω καταλήξει σε γεύσεις που ποτέ δεν μου άρεσαν στα κανονικά τρόφιμα (συμβαίνει σε κανέναν άλλον αυτό; ). Φράουλα, καρύδα, βανίλια.
Ο άντρας μου από την άλλη, δοκίμασε 2-3 καπνικά την πρώτη φορά, κατέληξε σε ένα με κρέμα και δεν το έχει αλλάξει 1,5 χρόνο τώρα. Μάλιστα του είχε φανεί λίγο βαρύ, και καταλήξαμε σε διπλάσια αραίωση από αυτή που προτείνει ο κατασκευαστής.

Αυτό που πρέπει να κάνει κάθε νέος ατμιστής (ή επανερχόμενος που η πρώτη φορά δεν πήγε καλά) είναι να μπει σε ένα μαγαζί που θα τον προσέξουν και να ζητήσει να δοκιμάσει αρώματα. Να μην ντραπεί να ζητήσει να δοκιμάσει όσα χρειαστεί μέχρι να βρει αυτό που θα του κάνει το «κλικ».

Αποσυνδεδεμένος martheo

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1461 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2019, 23:03 »
Βρε παιδιά,  διαβάζω και ξαναδιαβάζω  για  υγρά  που είναι σα να μυρίζεις  τασάκι.  Για πείτε μου αν μπορείτε κάποια από αυτά σας παρακαλώ  να  δοκιμάσω κάποιο. Γιατί εγώ ποτέ δε βρήκα υγρό  να μου θυμίζει τόσο πολύ τσιγάρο... Ευχαριστώ!

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1462 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2019, 23:07 »
Εδώ είσαι 8)

έντιτ: Δεν θα βρεις τίποτα που θα θυμίζει ακριβώς τσιγάρο. Μην ξεχνάς ότι η γεύση καπνού που παίρνεις τώρα έχει μια σημαντική διαφορά με την γεύση καπνού που έπαιρνες από το τσιγάρο. Δεν είναι καμμένη.

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1463 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2019, 23:52 »
Γιατί εγώ ποτέ δε βρήκα υγρό  να μου θυμίζει τόσο πολύ τσιγάρο... Ευχαριστώ!
υπαρχουν αυτα http://vaping.gr/index.php/topic,37287.0.html
οτι πιο κοντινο σε τσιγαρο αλλα ρημαζουν της αντιστασεις με λιγα ml.
:wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1464 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 01:07 »
Ιδανικό άρωμα είναι αυτό που θα σε κρατήσει μακριά από το τσιγάρο. Αρκετές φορές είναι το καπνικό, αλλά δεν είναι νόμος. Εγώ ξεκίνησα με ένα σιχαμένο σκέτο τασάκι που όταν το δοκίμασα στο μαγαζί λύγισαν τα γόνατά μου γιατί μου άρεσε πιο πολύ κι από το τσιγάρο. Πολύ σύντομα (μόλις 10 μέρες μετά, όταν άρχισα να ανακτώ τη γεύση μου.........
Ποιο είναι αυτό ρε συντρόφισσα ;;;;

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1465 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 10:24 »
............ Μέχρι και μόνη είχα φτιάξει με γλυκερινη από φαρμακείο, νικοτίνη κ τα σχετικά αλλά κ πάλι όλο κάτι μου γλυκιζε πολύ, κάτι με χαλούσε. Ελπίζω αυτή τη φορά να τη βρω την ακρη. ..........
.... Κι εγω το ίδιο θέμα είχα όταν ξεκίνησα, δεν μπορούσα να ανεχτώ κανένα άρωμα/γεύση .... νόμιζα ότι άτμιζα "κολώνιες" !! .....

Ευτυχώς, μέσα στον πρώτο μήνα ανακάλυψα τη "βάση" (VG, PG, NIC), ξεκίνησα να ατμίζω μόνο "βάση" ... μεγάλη διαφορά!! ..... πειραματιζόμενος, με στόχο το "χτύπημα" και την ουδετερότητα της γεύσης, αύξησα τα ποσοστά σε PG. και πολύ γρήγορα έφτασα σε αναλογία 100% PG (pg+nic), το καλύτερο αποτελέσματα για μένα, με κάλυψε απόλυτα και στο θέμα γεύσης/γλυκύτητας και "χτυπήματος" (μείωσα κατά πολύ τη Nic.)

Με καλύπτει όλες τις ώρες της ημέρας, ανεξάρτητα από την δραστηριότητα, ενώ 15 μήνες δεν έχω βάλει στο στόμα μου τσιγάρο ....!!

Οπότε, σου προτείνω ανεπιφύλαχτα να πειραματειστείς με "βάση" ........................

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1466 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 10:32 »
Ενα καλο κολπακι για οσους θελουν να ατμισουν τσιγαροειδες και δεν θελουν να μπλεξουν με τα ΝΕΤ ειναι να προσθεσουν σε σκετη νικοτινουχα βαση λιγο αρωμα TFA Toasted Almond.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1467 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 11:19 »
Ή DNB (dirty neutral base) από Inawera...

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1468 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 11:44 »
Πολυ σωστα. Την ειχα ξεχασει αυτη.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1469 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 12:05 »
Ή DNB (dirty neutral base) από Inawera...
Βάλτε & το DK Tobacco Base από TFA. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8345 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180667 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536330 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237529 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15693 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136153 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12