vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, amdnikos

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1080 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 00:36 »
Όποιος τον πάρει φαντάζομαι δεν θα το μετανιώσει.
Φανατικός φαν του Εβιβα  και μάλιστα σε ντριπιν αποκλειστικά... και όμως το σύννεφο είναι εξαιρετικό.
Οκ δεν πιάνει την  γεύση του Εβιβα αλλά πλησιάζει πολύ σε σύγκριση με τα υπόλοιπα καυφουνοηδη και χωρίς κεραμικο .... Ε βάλε τώρα τα ντουμανια που βγαζει, βάλε την αυτονομία του τανκ, το οτι δεν έχει καθόλου διαρροές, βάλε την ομορφιά κλπ κλπ σίγουρα δεν πετάς τα λεφτά σου. ... και έχω πετάξει πολλά!

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1081 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 01:04 »
Ευχαριστώ παιδιά.Είμαι βέβαια fan της αρκετά σφιχτης τζουρας και μόνο αν καταφέρω να τον δοκιμάσω θα αποφασίσω.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


και εγω αυτο το πρόβλημα εχω και δεν μπορω να αγοράσω τιποτα χωρις να δοκιμάσω αλλα υποτιθετε κααααποια στιγμη θα ειναι διαθεσιμος ευρεως οποτε ολο και καπου θα το καταφερουμε. και εγω κοιταω αυτον και τον εβιβα αν και με εχει "σπασει" το θεμα της διαθεσιμοτητας.

Αποσυνδεδεμένος dimiΚ

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1082 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 21:35 »
Δεν έχει τύχει να τον πίασω στα χέρια μου και να τον δοκιμάσω. Είχα ψυθεί να τον πάρω αλλά αυτή η αναμονή και η διαθεσιμότητα από 2 μόνο καταστήματα, τα οποία δεν ξέρουν πότε θα είναι διαθέσιμος και απλά σου λένε μέσα στον φλεβάρη, με έκανε να βλέπω την αγορά του και την όλη κατάσταση με στραβό μάτι. Εμένα μου βγάζει κάτι σαν έλειψη επαγκελματισμού,
όχι απο την άποψη του προιόντος,( για αυτό δεν έχω ) αλλά διαχείρησης και οργάνωσης. Μου έρχονται στο μυαλό καταστάσεις και κλίκες που ποτέ δεν συμπάθισα ούτε στον ατμιστικό χόρο ούτε σε κανέναν άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1083 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 23:49 »
Αυτό δεν το κατάλαβα, όσοι τον πήραμε δηλαδή ανήκουμε σε κλίκες? Για να προσέχουμε τι γράφουμε εδώ μέσα :idiot1:
Δηλαδή αν θες να πάρεις Εβίβα ή Τηλέμαχο, μπορείς να τον αγοράσεις από περισσότερα του ενός καταστήματος?
Όταν άλλα καταστήματα δέχονται προπαραγγελίες για radius, dicodes, dna, kayfun mini κ.λπ. και προπληρώνεις κι όταν τους ρωτάς πότε θα παραλάβουν, σου λένε ότι δεν τους έχει ενημερώσει ο κατασκευαστής, γιατί δεν σας χαλάει?
Όποιου δεν του αρέσει ο τρόπος διανομής στο κάτω κάτω, ας μην τον πάρει, δεν είναι υποχρεωτικό όλοι να έχουν όλους τους ατμοποιητές που κυκλοφορούν.

Αποσυνδεδεμένος dimiΚ

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1084 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 00:00 »
ribot

Σε καμία περίπτωση δεν ενοώ ότι όσοι αγόρασαν cloud1 ανοίκουν σε κλίκες. Υμαρτον απο πού προέκειψε αυτο?
Οσο αφορά τις παραγελείες η πρόπαραγελείες η εταιρίες, οι σοβαρές τουλάχιστον ανακοινόνουν πότε θα είναι διαθέσιμα τα προιόντα τους, όπως έκανε πρόσφατα η provape με το radius
που αναφέρεις το οποίο όποιος θέλει το παραγγέλνει. Σωστά? Ποιός μπορεί να πάραγείλει όμως cloud? και πότε περίπου θα παραλάβει?
Και kayfun mini μπορείς να βρείς και dna.
Οσο για τισ κλίκες οι παλιότεροι στον χόρο καταλαβαίνουν αλλά δεν είναι αυτο θέμα συζήτησης.

Παρόλα αυτά εγώ απλά εξέφρασα μία αποψη καθαρά προσωπική και δεν κατηγόρησα κανέναν και σε καμία περίπτωση αυτό δεν μειώνει ούτε τον κατασκευαστή ούτε το προιόν,
και δεν καταλαβαίνω γιατί το πήρες τόσο προσωπικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2016, 00:09 από dimiΚ »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1085 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 00:13 »
Εσύ μίλησες για κλίκες φίλε μου. Πού βλέπεις εσύ την κλίκα και ποιοι είναι οι κλικαδόροι? Και τώρα κάνοντας τη σύγκριση, με provape μιλάς για σοβαρές εταιρίες υπονοώντας προφανώς ότι η διανομή του cloud δεν γίνεται με σοβαρό τρόπο.
Εγώ τουλάχιστον αυτό αντιλαμβάνομαι. Λοιπόν τα πράγματα είναι απλά και ξεκάθαρα. Όταν θα είναι διαθέσιμος ο ατμοποιητής, ο πρώτος συμφορουμίτης θα μας ενημερώσει. Όποιος ενδιαφέρεται, κάνει ένα τηλέφωνο σε ένα από τα δύο μαγαζιά, περνάει τον βλέπει, τον δοκιμάζει και τον αγοράζει ή όχι. Έτσι έκανα εγώ και όσοι είναι από Αθήνα. Από την υπόλοιπη Ελλάδα, κάνεις τηλεφωνική παραγγελία και στον στέλνουν.
Ποιος ο λόγος να μιλάμε για κλίκες, συνομωσίες, σοβαρές και μη σοβαρές εταιρίες και να κάνουμε αφ' υψηλού κριτική στον επαγγελματισμό του κατασκευαστή?

Αποσυνδεδεμένος dimiΚ

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1086 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 00:28 »
φιλε ribot
Ο πρώτος συμφουρίτης οταν μας πεί τα μαντάτα και τα 2 μαγαζιά. Μόνος σου το λες. ο κατασκευαστείς δεν πρέπει να ενημερώσει τους μελοντικούς πελάτες του?
Και εγώ πως ξέρω που θα απευθυνθώ, αν θα με καλύψει μελοντικά σε ανταλακτικά π.χ?
Γνωρίζω τους λόγους που δεν ενημερώνει εδω αλλά υπάρχει κάποιο site κάτι? Νομίζω απο fb ανακοινώθηκε διαθεσιμότητα αλλα δεν έχω και δεν ξέρω.
Αποψη μου είναι ότι πρέπει να υποστιρίζουμε τα Ελληνικά προιόντα αλλά να λέμε και τα στραβά και πραγματικά μακάρι να δούμε τον cloud και αλλους ελληνικούς ατμο στα ράφια περισσοτέρων καταστημάτων και εταιρίες ελληνικές να μεγαλόνουν και να παράγουν. Μακάρι πραγματικά γιατί και δυνατότητες υπάρχουν και προιόντα αξιόλογα βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1087 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 00:31 »
Με είχε χαλάσει κι έμενα ο τρόπος που επιλέχτηκε να βγει στην αγορά η αλήθεια είναι, στην πορεία όμως παρακολούθησα λίγο το γκρουπ στο Facebook και άρχισα να αντιλαμβάνομαι ότι εδώ γίνεται σοβαρή δουλειά απ'τα παιδιά, ασχέτως του ότι δεν υπάρχει -ακόμα τουλάχιστον- η δυνατότητα να διατεθεί αυτό το τόσο πολυσυζητημένο κομμάτι όσο το ζητάει το ευρύ κοινό.

Ας βγάλω στην άκρη την απίθανη ποιότητα κατασκευής αλλά και λειτουργικότητάς του cloud one, ας βγάλω και το ότι ο κατασκευαστής του (δεν ξέρω αν επιθυμεί την αναφορά στο όνομά του ) σκίστηκε να με εξυπηρετήσει στην επαρχία που βρίσκομαι όταν από καθαρή τύχη απέκτησα τον ατμοποιητή του και χρειάστηκα κάποια ανταλλακτικά για την "κακιά" την ώρα. Μα μιλάμε για απίστευτο επαγγελματισμό και εξυπηρέτηση που εμένα σαν άνθρωπο με έκανε να υποκλιθώ, ίσως γι'αυτό μάλιστα τα λέω τώρα όλα αυτά. ;)
Θα σταθώ όμως στο εξής. Δεν είναι τυχαίο που τόσα άτομα ανά τον κόσμο που έχουν παραγγείλει τον cloud one απ'την Ελλάδα, τον πήραν στα χέρια τους (πληρώνοντας δεν ξέρω κι εγώ πόσα σε μεταφορές ), τον χρησιμοποιούν μήνες τώρα και τέλος, το μόνο που διαβάζεις εκεί μέσα είναι θετικότατα σχόλια από δεν ξέρω κι εγώ πόσα μέρη του κόσμου που υποκλίνονται σήμερα σ'αυτό το ελληνικό "κομμάτι".
Και το καλύτερο, όλοι μιλούν σ'αυτόν σαν να είχαν την ίδια επικοινωνία και γεμάτη επαγγελματισμό εξυπηρέτηση όπως αυτή που είχα εγώ μ'εκείνον όταν χρειάστηκα απλά δυο πραγματάκια.

Αυτό εμένα μου δείχνει σοβαρότατη δουλειά ασχέτως, ασχέτως, ασχέτως..

Πραγματικά δεν ξέρω τους λόγους τους οποίους μας κάνουν ακόμα και σήμερα να τον ψάχνουμε μέσω Νικολούλης.. Ειλικρινά όμως και με τα λίγα που έχω δει, ελπίζω κι εύχομαι να μπορέσει σύντομα να τον αποκτήσει όλος ο κόσμος που ακόμα τον περιμένει (με τα "πάνω" και τα "κάτω" του ενδεχομένως ) αλλά να πάρει κι ο "Χ" κατασκευαστής το "κομμάτι" της αγοράς που δικαιωματικά θα του ανήκει. Αν είναι στις επιθυμίες του φυσικά.

Δεν γνωρίζω τίποτα, πραγματικά. Πιστεύω όμως ότι μέσα στον Φλεβάρη θα αρχίσει να αλλάζει λίγο το πράγμα, για όσους έμειναν με το ενδιαφέρον ακόμα εκεί βέβαια.

...και να βρω χρήμα και διαθεσιμότητα να πάρω ακόμα έναν μπλα μπλα μπλα.. :D

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1088 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 00:42 »
το φβ ειναι τρόπος να ενημερώσεις τον κόσμο, οχι τη χωρα σου. Στην ελλάδα είναι 2-3 φορουμ και 2 μαγαζια που εμπλεκονται με τον συγκεκριμένο ατμοποιητη. Μια απλή ανακοίνωση των 2 γραμμών θα ηταν αρκετη. Στην πράξη, για εμας που δεν εχουμε fb ειναι σαν να σταματησε επ αοριστον η παραγωγη του.

Αποσυνδεδεμένος dimiΚ

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1089 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 00:43 »
Δεν έχω ακούσει αρνητικό σχόλιο για τον cloud. Αυτό σίγουρα κάτι λέει και δεν έχω κανέναν λόγο να μην δεχτώ τα λεγόμενα σου Μάκη για τον επαγγελματισμό και την εξυπηρέτιση.
Οτι λέω το λέω με την ματιά του ατμιστή που θέλησε να αγοράσει κάτι και δεν ξέρει πού να ρωτήσει και πού να μάθει, με αποτλέλεσμα να πει οκ άστο πάμε γι άλλα.
Αλωστε τα καταστήματα δεν κάνουν κρατήσεις οπότε ή είσαι on line συνέχεια να προλάβεις διαθέσιμο η επιλέγεις κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1090 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 01:02 »
φιλε ribot
Ο πρώτος συμφουρίτης οταν μας πεί τα μαντάτα και τα 2 μαγαζιά. Μόνος σου το λες. ο κατασκευαστείς δεν πρέπει να ενημερώσει τους μελοντικούς πελάτες του?
Και εγώ πως ξέρω που θα απευθυνθώ, αν θα με καλύψει μελοντικά σε ανταλακτικά π.χ?

Φίλε μου, δεν έρχομαι σε αντιπαράθεση μαζί σου και μην νομίσεις ότι έχω επιθετική διάθεση. Σκέψου όμως τι ερωτήσεις κάνεις. Ρωτάς αν θα σε καλύψει με ανταλλακτικά. Ωραιότατα! Αν ενδιαφερόσουν για τον Τηλέμαχο για παράδειγμα (που υπάρχει έλλειψη σε ανταλλακτικό τανκάκι), θα μίλαγες απευθείας με τον imeo ή αυτός θα έβγαζε ανακοίνωση? Στο Βασίλη(esmokeguru) θα έπαιρνες και θα είσασταν κι οι δυο μαζί στην αναμονή μέχρι να υπάρξει διαθεσιμότητα από τον κατασκευαστή. Ποια η διαφορά με τον Cloud? :dontknow:
Εκτός αυτού, ο κατασκευαστής του Cloud ενημερώνει ο ίδιος, απλά δεν το κάνει μέσω του παρόντος φόρουμ. Δηλαδή αν δεν υπάρχει νήμα του κατασκευαστή στο φόρουμ, σημαίνει ότι δεν υπάρχει ενημέρωση? :hmmm:
Συμφωνώ μαζί σου, να τα λέμε τα στραβά, αλλά δυσκολεύομαι να τα δω αυτά τα στραβά στη δεδομένη περίπτωση!
Και υπόψιν, ούτε εγώ έχω facebook, δεν μ' ενδιαφέρει ν' αποκτήσω και αν η διάθεση του ατμο γινόταν αποκλειστικά από 'κει, δεν υπήρχε περίπτωση να ενδιαφερθώ για το προϊόν, όπως συμβαίνει με πολλά άλλα για τα οποία έχω άγνοια.

Μια απλή ανακοίνωση των 2 γραμμών θα ηταν αρκετη.

Τον Νοέμβριο που βγήκαν κάποια κομμάτια στην αγορά από την πρώτη παρτίδα του Σεπτεμβρίου, καθώς επίσης και όλα τα ανταλλακτικά και τα μαύρα drip tips, υπήρξε αυτή η ανακοίνωση που λες. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι όταν υπάρξει διαθεσιμότητα, δεν θα υπάρχει αντίστοιχη ανακοίνωση?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2016, 01:08 από Ribot »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1091 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 01:03 »
Δεν αντιλέγω σε τίποτα, είπα μάλιστα τις λέξεις κλειδιά. Κι εγώ "χαλάστηκα" με τη λογική αυτή, "από τύχη" βρίσκεται αυτή τη στιγμή στα χέρια μου. Χωρίς αυτή την τύχη όμως ή που θα έλεγα άλλα πράγματα τώρα, ή που απλούστατα θα είχα απομακρυνθεί προ πολλού από εδώ (από αυτό το νήμα εννοώ ).

Έτσι όμως έχουν τα πράγματα, σχηματίζουμε γνώμες βάσει εμπειρίας. Κι η εμπειρία μπορεί πολλές φορές να αλλάξει μια αρχική μας γνώμη. Καταθέτουμε, δημιουργούμε διαλόγους.. για κάτι τέτοια δεν φτιάχνονται άλλωστε τα φόρουμς; :)

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1092 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 01:13 »
Παίδες σας καταλαβαίνω απόλυτα.Και γω αν ήμουν στην θέση σας,δεν το κρύβω κάπως έτσι θα αισθανομουνα.
Ήμουν όμως από αυτούς που ήξεραν τη σημαίνει (old boy) μιας και ήμουν κάτοχος του elevator2 και πριν ακόμη κυκλοφορήσει ο cloud και ακουστούν τα θετικά του σχόλια, εγώ τον είχα παραγγείλει ήδη :yes:!.
Και ναι δεν έπεσα καθόλου έξω. Αυτή την στιγμή να μου πει κάποιος σου δίνω 200€ δεν θα τον δώσω και δεν λέω υπερβολές!!
Υπόψην ότι είμαι κάτοχος (eviva,thlemaxoy,kf4 και καμία 5-6 ακόμα ατμοποιητων).
Ένα έχω να πώ... Ότι γίνεται να ξέρετε ότι δεν γίνεται σκόπιμα και το υπογράφω. Κάντε λίγη υπομονή και πιστέψτε με,
Θα δικαιωθειται 100% :yes:.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1093 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 01:27 »
Αν ήξερα ότι το πράγμα με τη διαθεσιμότητά του θα συνέχιζε και στο μέλλον με τα ίδια δεδομένα ειλικρινά, ούτε εγώ θα τον έδινα με 200 νομίζω! Μόνο στο άγχος να τον ξαναβρώ θα τα είχα "κάψει" όλα στα πιτόγυρα και τις κοκακόλες, μπρρρρ και άπαπαπαπα.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1094 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 01:35 »
Προσωπικά διαβάζω αυτά που αναφέρονται εδώ και γελαω :))
Ο  κατασκευαστής που μάλλον έχει δημιουργήσει το άγιο δισκοπότηρο των επισκευασιμων δεν θέλει να μαθευτεί το όνομα του! Δεν ξανάγινε!
Πες το μας σε παρακαλουμε ρε φιλε please please pleaseeeeeee γιατι δεν μας πιανει υπνος (καλη ωρα)
Μέσα από τη φυλακή τους κατασκευάζεις? :)) 
Τι άλλο θα ακουσουμε πια!
Καλοατμιστοι βρε παιδιά και καμία αντίρρηση ότι είναι υπέροχα κομάτια αλλά έλεος!
Διαβάζω τόσους μήνες το θέμα και λέω δεν μπορεί θα σταματήσει το παραμύθι αλλά μπα.
Ειλικρινά, χαίρομαι που φαινεται να μην έχετε σοβαρότερα προβλήματα να σας απασχολούν, πάντα έτσι :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro