vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

95 επισκέπτες, 1 χρήστης
amdnikos

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1020 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 11:49 »
Και ναι όντως η γεύση που απέδιδε ο Μελο2 και στα δυο υγρά ήταν κάτι διαφορετικό!
(...)
Καλό θα ήταν να μην είμαστε στενόμυαλοι και κολλημένοι επειδή το έχουμε εμείς είναι το καλύτερο κι όλα τα άλλα είναι σκουπίδια και δεν τα αγγίζουμε καν!

Δεν είναι αυτονόητο ότι ο κάθε ατμοποιητής, όπως κι αν ονομάζεται, θα αποδίδει κάτι διαφορετικό στα υγρά? :dontknow:
Το ζητούμενο είναι για τον καθένα προσωπικά, ποια απόδοση των υγρών του αρέσει περισσότερο. Αυτό μετράει. Τώρα περί γεύσης, τι λέει ο ένας κι άλλος εγώ τ' ακούω βερεσέ.
Από πού τώρα εσύ μας έβγαλες στενόμυαλους και κολλημένους είναι απορίας άξιο :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1021 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 11:51 »
Διαφωνώ φιλε ribot σε αυτό που γράφεις ότι για να συνκρινουμε δυο ατμοποιητες θα πρέπει να έχουν παρομοιο στήσιμο με ίδιο σύρμα.
Ο καθένας αποδίδει τα μέγιστα ,με τελείως διαφορετικό στησιμο και ρευματα από το άλλον.
Καμία σχέση ο cloud με 25 σύρμα σε σχεση με 32αρι,ο alpha απαράδεκτος με 32αρι ,κορυφαίος με 40αρι.Να μην μιλήσω για Τηλέμαχο και φαινόμενο
Αν παμε και σε διαμετρο αντιστασης ,το χαος.Ακόμα και το τι βαμβάκι βάζουμε ,σε κάποιους κάνει την διάφορα.
Και πολλά ακόμα....


Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2015, 11:57 από Petrosa »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1022 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 11:59 »
Σωστότατη παρατήρηση, λάθος μου όπως το έγραψα. Με σύρμα από το ίδιο υλικό, θα έλεγα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1023 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 14:02 »
Το στενόμυαλοι και κολλημένοι πήγαινε στον τόσο ντόρο που έχει γίνει και ότι υπάρχουν εκεί έξω τόσα πολλά που με πολύ λιγότερα μπορεί να σου αποδώσουν ακόμα καλύτερα σε κάποια πράγματα!
Επιπλέον κι εμείς που τον έχουμε μην θεωρούμε ότι αφού το αποδίδει έτσι ο cloud έτσι είναι...
Δεν το είπα για να θίξω κάποιον και φυσικά συμπεριέλαβα και τον εαυτό μου...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1024 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 14:25 »
Σ' αυτό θα συμφωνήσουμε. Άλλωστε ποτέ δεν είπα ότι ο Cloud είναι ο βασιλιάς της γεύσης γιατί δεν πιστεύω σε βασιλιάδες.
Ο κάθε άτμο έχει τα χαρίσματά του κι ο κάθε ατμιστής τις προτιμήσεις του.
Πάντως ο ντόρος με τον Cloud, στο φόρουμ τουλάχιστον (γιατί facebook δεν έχω και δεν ξέρω), δεν έγινε τόσο γι' αυτό που συζητάμε αλλά για τον τρόπο διάθεσής του στη αγορά. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1025 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 15:19 »
Δεν ξέρω τι λένε οι άλλοι, θα τολμήσω να πω ότι δεν με ενδιαφέρει. Μην το πάρετε ότι το λέω εγωιστικά, απλά έτσι λειτουργώ εγώ προσωπικά. Αν δεν δοκιμάσω μόνος μου, αν δεν πειραματιστώ τότε δεν είμαι σίγουρος για κανέναν. Ούτε ακόμη για την δική μου άποψη, γιατί πολλές φορές ο υπερβολικός μου ενθουσιασμός και η παρορμητικότητα με παρασύρουν σε βαθιά νερά και δεν ξέρω να κολυμπάω.
Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έγραψα (εκτός από το πόστ που έκανα μετά τις πρώτες τζούρες)  εδώ και έναν μήνα.
Ένας μήνας σχεδόν με τον συννεφούλη. Ένας μήνας που τον έπιασα στα χέρια μου και προσπαθούσα να ηρεμήσω και να μην τρέμω από τον ενθουσιασμό ενώ προσπαθούσα να περάσω τα ποδαράκια της αντίστασης στις βιδούλες του. Έναν μήνα τώρα έχω ατμίσει σχεδόν 100 ml διάφορα υγρά, έχω στήσει πάνω από 10 φορές με διάφορους τρόπους και σύρματα. Θα πω δύο τρία πράγματα για τον ατμοποιητή.
1) Γεύση. Δεν έχω τους γευστικούς κάλυκες του Cruiser, όπως είπε κάποιος μπορεί να μου δώσουν RY4 και να λέω ότι είναι πεπόνι. Αλλά για εμένα μόνο ο κλωνο Εrl και ο Τηλέμαχος είναι κοντά του σε γεύση.
2) Ποιότητα. Ασχολίαστο. Αν δεν τον ανοίξεις, δεν τον βιδώσεις δεν μπορείς να καταλάβεις.
3) Ευκολία χρήσης. Ασχολίαστο. Στήνεις και τον ξεχνάς. Απλά απλώνεις το χέρι, πιάνεις το μοντάκι και ατμίζεις. Με το SS τανκάκι και δεν έχω φάει καμένο. Σου φωνάζει: "ΕΕΕΕΕΕ!!!!!! τελειώνει το υγρό"
Γεμίζεις και τον ξαναξεχνάς. Ξεχνάς να ασχοληθείς μαζί του, μόνο ατμίζεις. Έχω ξεχάσει να κλείσω την καμπάνα και να γεμίσω, ούτε σταγόνα, ΠΟΤΕ δεν έσταξε. Είναι ο πρώτος μου ατμό που δεν ξεκινάω για δουλειά και δεν τον έχω τυλιγμένο σε χαρτί κουζίνας μέσα στην τσάντα. Είναι ο πρώτος ατμό που δεν έχει γεμίσει με υγρά το κάθισμα του συνοδηγού, την θηκούλα που που τον βάζω, τα χέρια μου, το τιμόνι, τον λεβιέ ταχυτήτων κλπ. (είμαι οδηγός φορτηγού)
Είναι ο μόνος ατμό που δεν κόντεψα να σκοτώσω ή να σκοτωθώ γιατί προσπαθούσα να σκουπίσω τα δάκρυά του.
Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να ερωτευτείς κάτι που δεν σε παιδεύει. που δεν σου σπάει τα νεύρα, που δεν σε κάνει να ασχολείσαι μαζί του συνέχεια. Που σου επιτρέπει να ψάχνεις γιατί στάζει ο Τηλέμαχος και το πως θα χτενίσεις το βαμβάκι στον Erl ενώ ατμίζεις μαζί του.
Περιμένω να βγει η δεύτερη παρτίδα. Ναι, γιατί το ένα ίσον κανένα. Γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τι θα κάνω αν τον χάσω. Γιατί, ευτυχώς, μου το επιτρέπουν τα οικονομικά μου. Γιατί ξέρω ότι μόλις τον δοκιμάσει ο γιός μου, ή η γυναίκα μου θα κατασχεθεί. (Βρίσκομαι μακρυά από την οικογένεια, οικονομικός μετανάστης).

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1026 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 15:36 »
Να ρωτήσω κάτι οφ τόπικ και αν θες απάντησέ μου στο τόπικ του Τηλέμαχου.Πώς κατάφερες τον Τηλέμαχο να σου δακρίσει;

Κατά τα άλλα το ποστ σου κατατοπιστικότατο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1027 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 15:46 »


Να ρωτήσω κάτι οφ τόπικ και αν θες απάντησέ μου στο τόπικ του Τηλέμαχου.Πώς κατάφερες τον Τηλέμαχο να σου δακρίσει;

Εύκολο, του λες ότι παράγγειλες τον σύννεφο. :laugh1:

Πλάκα.. :D

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1028 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 21:27 »
Ολα τα υγρα δεν ειναι για ολους τους ατμοποιητες.


προσωπικα δεν μου αρεσει το CL πανω στον cloud.θελει αλλου ειδους υγρα.
εχω μεγαλη γκαμα υγρων και επισκευασιμων και καθε ενας εχει τα δικα του υγρα.


Πλεον ξερω οταν παιρνω ενα υγρο σε ποιον ατμοποιητη θα το ριξω αφου το ντριπαρω πρωτα.


Προσωπικα πιστευω οτι τα 5π θελουν καιφουν.


ο melo ειναι ενας ατμοποιητης χωρις καμια τρελη σχεδιαση.μια καθετη αντισταση παιρνει που βγαινει με την μια σε ενα μπουρί.Σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι.
Ειναι το τι ζηταει ο καθε ενας.


για Οσους λενε οτι δεν παιρνουν πλουσια γευση Στον Cloud προτείνω να κανουν μια αντισταση με 32αρι συρμα σε 2αρα διαμετρο γυρω στης 6 σπειρες και να πλησιάσουν την αντισταση κοντα στην εισαγωγη αερα.












Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1029 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:04 »
Να κάνω μια ερώτηση, πως μπορούμε να ξέρουμε πότε τελειώνει το υγρό όταν φοράμε στον ατμοποιητή το μεταλλικό τανκάκι;; και πως καταλαβαίνουμε μεχρι πόσο πανω να γεμισουμε χωρις να μας τρέξει;;

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1030 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:21 »
@ Ιωάννα Δεν έχω σταξίματα αλλά ο ατμός που μαζεύεται στις τρύπες του AFC υγροποιείται και μετά από μερικές βαρβάτες τζούρες νοιώθω στο μοντάκι γύρω γύρω υγρά. Μετά κολλάνε τα χέρια και ότι πιάνεις. Πρέπει να έχεις υγρά μαντηλάκια για να καθαρίσεις ότι έπιασες. Αυτό είναι σπαστικό όταν το παθαίνεις στο γραφείο σου, όπως και να το κάνουμε.


@Κώστα Όταν το υγρό τελειώνει, αλλάζει η γεύση, χάνεται θα έλεγα. Αν συνεχίσεις (το έκανα και αυτό) αρχίσει να έρχεται μία βαμβακίλα. Όλα αυτά πριν καεί το βαμβάκι.
Όσον αφορά το γέμισμα εγώ το πλαγιάζω λίγο και γεμίζω από την τρύπα που είναι πιο ψηλά. Σιγά σιγά όμως. Κάποια στιγμή θα βγάλει μία σταγόνα από την χαμηλότερη τρύπα. Εννοείται ότι εκεί σταματάς.

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1031 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:29 »
Σε ευχαριστώ πολύ, αναλυτικότατος!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1032 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 01:45 »
Υπάρχουν αρκετά υγρά που δοκίμασα μέχρι στιγμής στον cloud και έβαλα παράλληλα και στον kfl+ για να κάνω δικές μου συγκρίσεις, σε όλα μα σε όλα όμως ο cloud έφευγε τουλάχιστον ένα σκαλί παραπάνω.. ξέρετε την αδυναμία-αγάπη μου στον kfl+ εδώ και ένα χρόνο σχεδόν, πλέον όμως για μένα έρχεται δεύτερος σε όσους τουλάχιστον ατμοποιητές έχω στα χέρια μου αυτή τη στιγμή. Μάλιστα η πρωτιά του cloud ξεφεύγει αρκετά σε ορισμένα από αυτά τα υγρά τα οποία θα αναφέρω ενδεικτικά για να πάρετε μια ιδέα:

- eliquid France Relax, Chopin, Supreme
- I love donuts
- Cutwood boss reserve
- Jwell Dr Vintage και Hoodoo της σειράς "All Saints"
- Dragon Scape της Artist Collection

Να αναφέρω επίσης ότι ο kayfun μου "φοράει" όλο αυτό το διάστημα ένα tiny tank που όπως πολλοί αναφέρουν τονίζει ακόμα περισσότερο τις γεύσεις, παρ'όλα αυτά ο cloud δεν μασάει με τίποτα σε τέτοιες "μετατροπές"..

Ευτυχώς για μένα, σήμερα υπάρχει ένας cloud one στα χέρια μου που με τρελαίνει από τις πρώτες κιόλας ώρες μαζί του.. δυστυχώς για μένα, ένας ατμοποιητής που λατρεύω εδώ και μήνες άρχισε να δείχνει περισσότερο πια τις αδυναμίες και την "ηλικία" του στον κόσμο. Δεν θα παροπλιστεί φυσικά, για αγάπη μίλησα. Απλώς πλέον θα έρχεται δεύτερος στις ατμιστικές μου επιλογές απλά και μόνο επειδή έπεσε αυτός ο cloud one στα δικά μου χέρια έστω κι από τύχη..

Είναι άψογος, εμένα με κέρδισε στο ακέραιο. Για ότι άλλο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή εκεί έξω εμένα προφανώς και δεν με απασχολεί τώρα, ούτε έχω και τη δυνατότητα να κρίνω κάτι που δεν έχω δοκιμάσει καν. Γι'αυτό που έχω και δοκιμάζω ακόμα και τούτες τις ώρες πάντως είμαι κάθετος. Ο cloud one είναι ένας απίστευτος ατμοποιητής που αποδίδει απίθανα τις γεύσεις που επιλέγω μέχρι τώρα. :)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1033 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 09:48 »
@ Ιωάννα Δεν έχω σταξίματα αλλά ο ατμός που μαζεύεται στις τρύπες του AFC υγροποιείται και μετά από μερικές βαρβάτες τζούρες νοιώθω στο μοντάκι γύρω γύρω υγρά. Μετά κολλάνε τα χέρια και ότι πιάνεις. Πρέπει να έχεις υγρά μαντηλάκια για να καθαρίσεις ότι έπιασες. Αυτό είναι σπαστικό όταν το παθαίνεις στο γραφείο σου, όπως και να το κάνουμε.


Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Δε θέλω να τρολάρω στο νήμα μιας και δεν έχω τον σύννεφο, μα πραγματικά δεν είχα ποτέ την παραμικρή υγρασία με τον Τηλέμαχο που είναι ένας εκπληκτικός άτμο, γι'αυτό παρεμβαίνω.Είναι ατμιστική ευτυχία να έχεις στα χέρια σου δύο καταπληκτικά εργαλεία, γι'αυτό εάν αντιμετωπίζεις θέματα με το ένα καλό είναι να τα συζητήσεις στο κατάλληλο νήμα για να λυθούν και να απολαμβάνεις και αυτόν τον ατμοποιητή σου.

Για τον σύννεφο, δεν έχω να πω πολλά μιας και απλά τον είδα σε συνατμιστή και τράβηξα δυό τζούρες, πέραν του ότι είναι πανέμορφος με αυτή τη μίνιμαλ αισθητική του.Παρόλα αυτά μου φάνηκε κάπως αεράτος για τα γούστα μου.Ευτυχώς δηλαδή γιατί είναι και δυσεύρετος!

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1034 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 11:18 »
Ιωαννα επειδή ξερω πανω κατω τα γουστα σου αν δουλεψεις εναν cloud θα τον λατρέψεις. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2015, 11:36 από malossi »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro