vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

105 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, Doubt, infernity, maprix

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #600 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 17:40 »
@ ribbot Εάν μπορείς  δοκιμάσε το ξανά το ματ τανκ ρε συ και πες?

Το ξαναέβαλα και παρά το ότι όπως έγραψα, το κόκκινο oring στο ματ τανκ δεν είναι τόσο σφιχτό όσο στο clear tank, δουλεύει τέλεια αυτή τη στιγμή.
Δεν επιβεβαιώνεται λοιπόν πιθανή απώλεια στεγανότητας και όλα καλά :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #601 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 17:50 »
Αν υπάρχει κάποιος που έχει τον gloud και τον eviva , και μπορεί να μας πει κάτι μεταξύ των δυο , θα βοηθούσε

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #602 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 17:58 »
με κλειστά μάτια cloud

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #603 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 18:02 »

Αλλάζει η τιμή της αντίστασης ?Μετά το πρώτο ζέσταμα ξανά μέσα τρυπάνι και ξανασφίγγω τις βίδες πάντα.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #604 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 18:12 »
Αν υπάρχει κάποιος που έχει τον gloud και τον eviva , και μπορεί να μας πει κάτι μεταξύ των δυο , θα βοηθούσε
Κοίτα, αν τους έχεις και τους δύο, ο καθένας έχει τα δικά του προτερήματα.!! Γιατί μιλάμε μόνο για προτερήματα!!! Τώρα αν θελεις να αγορασεις κάποιον από τους δύο, θα συμφώνησε και γω για τον cloud!!

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #605 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 18:33 »
Συνήθως η αλλαγή της τιμής της αντίστασης ειναι από χαλαρή επαφή,επίσης έχω δει να παίζει αρκετά και όταν στρωνουμε το μικροκοιλ,αν στο ατμισμα είναι σταθερή δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα


Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #606 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 18:36 »
πείτε βρε παιδιά στον άνθρωπο και με ποιά κριτήρια.Τη γεύση;Την ποσότητα του ατμού, τη τζούρα του;Το after sale service;Τί ζητάει από τον ατμοποιητή του τον ρώτησε κανείς;

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #607 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 18:47 »
'εχω τον εβιβα περίπου ένα χρόνο
είμαι πολύ ικανοποιημένος με τον ατμοποιητη και σε γεύση και σε χτύπημα και σε ατμό
και προσπαθώ να καταλάβω πόσο ποιο καλός είναι ο cloud στα παραπάνω  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #608 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 18:58 »
τυχον συγκρισεις ατμοποιητων ειναι λιγο δυσκολο γιατι ο καθενας εχει τα δικα του χαρακτηριστικα και ο καθενας εχει γνωμη υποκειμενικη πχ εμενα μου αρεσει το παστιτσιο ενω εσενα ο μουσακας ....δοκιμαστε λοιπον φιλοι μου και αποφασιστε μην περειμενετε να σας πουν οι αλλοι πιος ειναι καλητερος .........ειναι λαθος...... 8)

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #609 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 19:10 »
Αν υπάρχει κάποιος που έχει τον gloud και τον eviva , και μπορεί να μας πει κάτι μεταξύ των δυο , θα βοηθούσε
Φιλε  έπαιζα αποκλειστικά με εβιβα και μάλιστα σε ντριπιν μόνο μιας και το τανκ που είχα τον έναν δεν με ικανοποίουσε.
Έψαχνα για τρίτο ατμομοποιητη απλά γιατί μου αρέσει μέσα στην ημέρα να αλλάζω γεύσεις συχνά ανάλογα την στιγμη .
Είπα να δοκιμάσω το σύννεφο όπως και έγινε.
Ακόμα τον μαθαίνω και πειραματιζομαι γιαυτό θα μου επιτρέψεις να σου πω την γνώμη μου τις επόμενες μέρες. Πάντως θα κάνω σύγκριση τους 2 μιας και αυτούς δουλεύω καθημερινά.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #610 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 19:11 »
Έχω κάνει σχεδόν ένα τανκ με το παραπάνω στήσιμο και ψάχνω απεγνωσμένα για καμμένο αλλά ούτε υποψία  ;D
Τι απανωτες τζουρες ξανά και ξανά αλλά καμμένο ΠΟΥΘΕΝΑ  :baby:

Και μια άσχετη ερώτηση : Εγώ παίδες στηνω με MC. .. κάνω λοιπόν τις σπυρες μου για να έχω μια αντίσταση περίπου 1.3-1.4 Ω .... κάνω λοιπόν 8-9 στροφές το σύρμα το διαβάζω στο rdna είναι ας πούμε 1.40. .. πατάω κουμπί ζεστενεται λιγο η αντίσταση πατάω/πιεζω την αντίσταση να κολλήσουν η σπειρες και τι βλέπω στην οθόνη : η αντίσταση έχει πέσει στα 0.60 Ω πχ. Κουνάω λίγο την αντίσταση προς τα πάνω η κάτω και τσουπ η αντίσταση ξανά στο 1.40 Ω ... αυτό κάθε φορά που στηνω. .. Any ideas?  Έχει τύχει σε κάποιον άλλο φίλο αυτό? Πρώτη φορά μουσικής συμβαονει. ..




Οταν λες micro coil , εννοεις οτι σε 2mm τρυπανακι κολλάς τις σπειρες ;;;


Αν κανεις αυτο , τοτε δεν φτιαχνεις micro coil , αλλα micro tube.... ;)


Αφου ενώνεις τις σπειρες , παει να πει οτι μεχρι να ενωθουν ολες οι σπειρες (και να γινει ενα σωμα , αρα ενα tube και οχι ενα coil) και να βρει περασμα το ρευμα υπερνικοντας τα βραχυκυκλωματα που δημιουργείς με τον τροπο αυτο , φυσικο και επομενο ειναι να εχεις αλλαγη στην Ωμικη τιμη της αντιστασης..... 8)
Βραχυκυκλωματα μικρα δημιουργεις με αυτο τον τροπο φιλε μου.




Συγκριση αναμεσα στους δυο αυτους ατμ/τες θα ειναι λαθος να γινει.
O ενας ειναι με κεραμικο , ο αλλος οχι.
Ο ενας εχει σταθερη τροφοδοσια , ο αλλος ρυθμιζομενη.
Ο ενας εχει την αντ/ση στο κατω μερος του ατμ/τη , ο αλλος μπορουμε να πουμε στη μεση.
Ειναι μεγαλες οι διαφορες κι ας μοιαζουν ασημαντες.


Καλυτερα να αναφερθουν τα υπερ και τα κατα του καθε ατμ/τη , παρα να γινει συγκριση.
Εχουν εντελως διαφορετικη φιλοσοφια και το μονο που μπορω να γραψω , ειναι οτι ο ατμιστης που θελει να διαλεξει , καλο θα ηταν να δοκιμασει και να δει τι του τεριαζει αναμεσα στους δυο  ή να πει τη ζηταει απο ενα ατμ/τη.

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #611 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 19:41 »
Το ότι το γούστο του καθενός είναι διαφορετικό το ξέρω και το έχω γράψει και εγώ
Πείτε εσείς την γνώμη σας και από τα λεγόμενα μπορώ να βγάλω ένα συμπέρασμα
Και φυσικά κάθε ατμοποιητης είναι διαφορετικός και όλοι έχουν τα πλην και τα συν όπως όλα τα πράγματα στην γη
Δεν χρειάζεται να το λέμε συνέχεια ο καθένας λέει την γνώμη του ... Και ο καθένας σαν μεγάλο παιδί κρίνει
Ευχαριστώ όλους για τις εντυπώσεις που έχετε εκφράσει για τον συγκεκριμένο ατμό

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #612 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 19:47 »
Φίλε Shadockan εννοείται πως ο εκάστοτε ενδιαφέρομενος πρέπει να δοκιμάσει μιας και έτσι μόνο το υποκειμενικο μπορεί να γίνει αντικειμενικο  (κι αυτό πάλι με ερωτηματικό μιας και μια ολιγολεπτη δοκιμή πόσο σημαντικη είναι... πάντως κάτι κερδίζεις σίγουρα  ).

Εγώ είμαι από αυτούς που δεν δοκίμασα και μετά αγόρασα... Αγόρασα για να δοκιμάσω... Αντιλαμβάνεστε λοιπόν το ρίσκο.

Επίσης καταλαβαίνω πλήρως τους φίλους που ζητάνε σύγκριση : οι εποχές είναι δύσκολες για λανθασμένες επιλογές. Αυτό ήθελα και εγώ πριν τον πάρω. ..

Το τι είναι λάθος και σωστό ας το κρίνει ο καθένας ειδικά όταν ως μεγάλα παιδιά που θεωρώ ότι είμαστε οι γνώμες του καθενός είναι προσωπικές και σίγουρα υποκειμενικες οπότε περι ορέξεως...

Τώρα όταν εγώ ως χρήστης και των δύο λέω ότι θα τους συγκρίνω εννοώ να πω τα υπέρ και τα κατά του καθένα ατμομοποιητη στα δικά μου χέρια και για τα δικά μου γούστα. Στην προσπάθεια μου να βοηθήσω άλλους συνατμιστες εάν μπορώ. Διότι μπορεί η φιλοσοφία τους να είναι διαφορετικη αλλά η ατμιστικη απόλαυση μια που αυτή νομιζω αποζειτουμε όλοι.

Εάν αυτό απαγορεύεται παρακαλώ να μου το πείτε να γλυτωσω από το νήμα χώρο και από εμένα χρόνο.

Φιλικά πάντα Νικος

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #613 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 20:10 »
its στη φοτό που έβαλες απ'το στήσιμο σου προσπάθησε την επόμενη φορά το βαμβάκι σου να είναι λίγο λιγότερο στο πλάι κ τσεκάρισε το στο τέλος (πριν βάλεις το τανκ κ γεμίσεις)βιδώνοντας την καμπάνα μόνη της κ ξεβιδώνοντας την να μην παρασέρνει το βαμβάκι σου.για τώρα αφού σου παίζει μια χαρά μην το πειράζεις  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #614 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 23:11 »
Φίλε Shadockan εννοείται πως ο εκάστοτε ενδιαφέρομενος πρέπει να δοκιμάσει μιας και έτσι μόνο το υποκειμενικο μπορεί να γίνει αντικειμενικο  (κι αυτό πάλι με ερωτηματικό μιας και μια ολιγολεπτη δοκιμή πόσο σημαντικη είναι... πάντως κάτι κερδίζεις σίγουρα  ).

Εγώ είμαι από αυτούς που δεν δοκίμασα και μετά αγόρασα... Αγόρασα για να δοκιμάσω... Αντιλαμβάνεστε λοιπόν το ρίσκο.

Επίσης καταλαβαίνω πλήρως τους φίλους που ζητάνε σύγκριση : οι εποχές είναι δύσκολες για λανθασμένες επιλογές. Αυτό ήθελα και εγώ πριν τον πάρω. ..

Το τι είναι λάθος και σωστό ας το κρίνει ο καθένας ειδικά όταν ως μεγάλα παιδιά που θεωρώ ότι είμαστε οι γνώμες του καθενός είναι προσωπικές και σίγουρα υποκειμενικες οπότε περι ορέξεως...

Τώρα όταν εγώ ως χρήστης και των δύο λέω ότι θα τους συγκρίνω εννοώ να πω τα υπέρ και τα κατά του καθένα ατμομοποιητη στα δικά μου χέρια και για τα δικά μου γούστα. Στην προσπάθεια μου να βοηθήσω άλλους συνατμιστες εάν μπορώ. Διότι μπορεί η φιλοσοφία τους να είναι διαφορετικη αλλά η ατμιστικη απόλαυση μια που αυτή νομιζω αποζειτουμε όλοι.

Εάν αυτό απαγορεύεται παρακαλώ να μου το πείτε να γλυτωσω από το νήμα χώρο και από εμένα χρόνο.

Φιλικά πάντα Νικος




Τι λες βρε Νικο  ;;;
Τι να απαγορευεται  ;;;
Να πεις τη γνωμη σου ;;;     Αν ειναι δυνατον.......


Οχι αγορι μου και με παρεξηγησες.  Δεν το εγραψα αυστηρα οτι δεν πρεπει να συγκρινουμε .
Αναφερομουν απλα στο οτι ειναι διαφορετικου στυλ ατμοποιητες και θα εχεις εντελως διαφορετικο αποτελεσμα.
Ειτε ο Α , ειτε ο Β , οποιος και αν σου αρεσει εχει ξεχωριστα γνωρισματα και θα ειναι εντελως αλλιωτικη η εμπειρια.


Για να καταλαβεις , με το κεραμικο θα εχεις πιο ξηρο ατμο και καθαρη τη γευση σου.
Με τον Cloud One θα εχεις τι γευση του γρου στο καλυτερο επιπεδο απο οσους εχω ατμισει σε τετοιο στυλ  , αλλα διαφορετικη και η τζουρα θα ειναι πιο υγρη.
Σαν χτυπημα , ο Cloud εχει καλυτερο , αλλα ειναι σε διαφορετικη θεση και η αντ/ση.  Πολυ πιο ψηλα.
Το οτι ειναι πιο ψηλα η αντ/ση , παιζει ρολο και σε πολλα αλλα πραγματα.
Μικρη αποσταση για να διανησει ο ατμος.
Πιο κοντα στο στομα , αρα και εντονη η αισθηση.
Στο Eviva υπαρχει μεγαλη αποσταση , οπως και μεγαλυτερος θαλαμος.
Ο ενας εχει .... τσουναμι , ο αλλος εχει αναλογες με του κεραμικου τρυπες εισαγωγης αερα.


Τον κυριοτερο ρολο σε ενα αποτελεσμα ομως , να θυμομαστε οτι το παιζουν τα χερακια μας........


Καποιο υγρο θα σου αρεσει περισσοτερο στον Α και καποιο αλλο θα σου αρεσει πιο πολυ στο Β.


Ειναι πολλες οι διαφορες που δεν μπορει καποιος να τους βαλει διπλα διπλα.
Σαν στησιμο στον Cloud ειναι πιο ευκολο.  Και στον Eviva ομως με το που θα τον στησεις μια δυο φορες , θα τον μαθεις.
Ολοι ομως εχουν τη δυσκολια τους και ολους τους μαθαινουμε.
Τους δυο αυτους ατμ/τες , θα τους παρει καποιος για εντελως διαφορετικο αποτελεσμα.   
Αυτη ειναι η γνωμη μου φυσικα και δεν απαγορευεται απο κανενα να την εκφρασω.
Οπως και ολοι μας φυσικα.


Υ.Γ.
Μη παρεξηγειστε παλικαρια.
Γραπτος λογος ειναι.  Συζήτηση κανουμε παντα.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix