vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 8 χρήστες
bloodlessz, funes, Tem, manoslykos, Geraki, tibolaso, george kotsopoulos, Buliwyf

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2580 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 12:42 »
Επειδη και εγω εχω παρόμοιο θεμα με τον cloud (αρχικο στησιμο κανενα προβλημα μετα απο 1-2 μερες διαρροες)  η δική μου εντύπωση είναι ότι σε αυτόν τον ατμοποιητη "ισορροπεί πανω σε ένα φτερό" το στήσιμο, και μολις περάσουν 1-2 μερες που αρχίζει το βαμβακι και συρρικνωνεται/μετακινείται πολύ ελαφρά απο τη χρήση και τη θερμοκρασία και να αλλοιώνεται η ικανοτητα του να απορροφα υγρό, η λεπτή αυτη ισορροπία χανεται και ξεκινα το πρόβλημα...

Δοκίμασε με αλλαγη βαμβακιου/αντίστασης στη μιαμιση μερα η καθε μερα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2581 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 12:55 »
H πλάκα είναι οτι ο συγκεκριμένος είχε πάρει τον κλώνο της FT πριν τον original και δεν έχει τέτοιο πρόβλημα
με ακριβώς ίδιο στήσιμο ... :wall:
Του το έκανε πάντα μετά το 2ο γέμισμα ο γνήσιος.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2582 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 13:08 »
[justify][member=415]panos[/member], καλημέρα. Ναι ναι, η αλήθεια είναι πως αυτή την απάντηση που λες πήρα, σχεδόν απ’ όλες τις πλευρές που απευθύνθηκα, το έχω αντιμετωπίσει αρκετούτσικες φορές το θέμα “γερασμένο βαμβάκι” και σε άλλον επισκευάσιμο, παρ’ όλα αυτά εδώ προβληματίστηκα πολύ παραπάνω γιατί τα δικά μου δεδομένα έχουν ως εξής: μακάρι τόσο καιρό να μην το έβλεπα, ( γιατί όντως στήνω καθημερινά τον κάθε επισκευάσιμο που χρησιμοποιώ, και να το είδα τώρα που τους είχα στη σειρά για κάποιες μέρες εναλλάξ), / όμως έρχεται και σαν γρίφος, δηλ. το πρόβλημα (π.χ. στον v3) έρχεται και με διαφορετικά βαμβάκια αλλά κυρίως το ότι έρχεται σε άσχετο χρόνο. Εύχομαι να είναι αυτό που λες, είναι και το πιο λογικό για μένα, υπάρχει δηλ. μία λογική σειρά στο θέμα.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2583 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 13:24 »
Εμένα ο v3 δεν το κάνει.Στημενος από το Σάββατο στο 3 γέμισμα με το mecca που το ατμιζω λίγο- λίγο απλά κ μόνο να τελειώσει κ μήν πάει νεροχύτη.
Το βαμβάκι cotton Beicon.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2584 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 13:54 »
[justify][member=15322]Σταύρος 63[/member], καλημέρα. Σε αυτό που λες είναι και το ωραίο, και που ασφαλώς ισχύει 100%, ο Cloud λειτουργεί άψογα, πέρα απ’ τα παράδοξα που μπορεί να διαβάζουμε. Τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση/πρόβλημα και που ελπίζω να μην έχω κάνει εγώ ζημιά, και η οποία να μην φαίνεται εύκολα, δηλ., πιο πίσω αναφέρω ότι, πιθανολογώ πως υπάρχει ένα ελάχιστο κενό ανάμεσα καμπάνα-βάση (στον v3 πάντα). Έχω το κακό συνήθειο να βγάζω το επιστόμιο με αρκετή δύναμη, όταν ο v3 είναι έτοιμος κι όχι λυμένος -και ξέρουμε καλά πως μπαινοβγαίνει αρκετά σφικτά και δεν θέλει ζόρια. Ε, ίσως να δημιούργησα εγώ το πρόβλημα, και στην ουσία έκανα “μοχλό” ολόκληρη την καμπάνα και να έγινε μικρό “άνοιγμα”, “μπόσικα” μεταξύ καμπάνας και βάσης, κι απλώς τώρα πλέον που δεν παίζω με τη ρύθμιση υγρών κι επιλέγω ελάχιστο άνοιγμα (π.χ. βαριά 1 στροφή) να μην υπάρχει πρόβλημα με διαρροή. Ίσως. Τι άλλο να πω δεν ξέρω. [/justify]

Σημ. Ξέχασα να συμπληρώσω βέβαια και την εύκολη απάντηση στο αν έγινε ζημιά, δοκιμάζοντας άλλη καμπάνα. Ε, το πρόβλημα δεν το είδα ακόμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2017, 13:59 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2585 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 15:38 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Επιστρέφω σχετικά πρόωρα στο θέμα γιατί είμαι ήδη αρκετά ικανοποιημένος, αν κι ακόμα δεν έπιασα τον v3, ούτε ολοκλήρωσα όσες μέρες θέλω να δω (π.χ., θέλω τουλάχιστον 5 ημέρες με το ίδιο στήσιμο χωρίς να πειράξω το παραμικρό / όπως κι ο αγαπητός Σταύρος 63). Λοιπόν, είμαι δύο εικοσιτετράωρα με τον v2, επιλογή με καπνικό υγρό. Ήδη στα 11ml και συνεχίζει ακάθεκτος ο v2 με 4ο γέμισμα. Μέχρι τώρα, καμία διαρροή, κανένα δάκρυ. Επιλογή με kanthal 0.28mm, 2.5mm πυρήνα, 7 σπείρες, 1.65Ω, 10W, απλό οργανικό βαμβάκι (θέλω να δω όσο γίνεται πιο γρήγορη “γήρανση”). Στην παρακάτω εικόνα η καμπάνα είναι στις 2 στροφές ανοικτή, εξακολουθούσα να παίζω συχνά με το άνοιξε-κλείσε ώστε να δω αν έρθει πρόβλημα υπερ- ή υπο- στην τροφοδοσία. Τίποτα.[/justify]

[justify]Να θυμίσω πως εγώ δεν είχα πρόβλημα με τον v2, κι όσες φορές είχα θέμα με μικρή διαρροή, σχεδόν πάντα ήταν από δικό μου σφάλμα. Τείνω λοιπόν προς την άποψη του αγαπητού panos, (αναφέρομαι ακόμα για τον v2), πως εάν δεν είναι από λάθος του χρήστη τότε πρέπει να αναζητήσω λύση σε φρέσκο στήσιμο. / Εδώ να στηρίξω λίγο ακόμα τη συγκεκριμένη άποψη λέγοντας πως (για μένα πάντα) ένα ιδανικό στήσιμο κι ένας υπεραρκετός χρόνος αυτού, σε επισκευάσιμο, είναι στα 20ml περίπου. Δεν έχει νόημα να το κρατήσω παραπάνω, (και προσωπικά, επιλέγω αντικατάσταση κάθε 24 ώρες / άσχετα την προσωπική μου κατανάλωση).  [/justify]


[justify]Σημ. Πέρα από τις 5 ημέρες για τον v2, θέλω να δω και το έντονο πρόβλημα που είχα με τον v3, και θα ξεκινήσω με όσα σημείωσε ο αγαπητός paloukaros, και θα είναι από τις φορές όπου θα χαρώ υπερβολικά αν οι διαρροές ήταν από δικό μου λάθος. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2586 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 15:51 »
ευτυχως ποτε δεν ειχα προβλημα διαροης και στον 2 και 3 απλα δεν πειραζω ποτε την καμπανα με ανοιξε κλεισε....ανοιγει στις 2,5 στροφες και στους 2 και εκει μενει,απλα βαζω αρκετο βαμβακι ωστε να γεμιζει ολο το ντεκ,παιζω μονιμα με cotton bacon,και το αλλαζω στα 12 με 15ml παντα

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2587 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 17:33 »
Η αλήθεια είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι λάθος η ποσότητα του βαμβακιού, γιατί την πάτησα κι εγώ με πλημμύρες μόλις έβαλα λίγο βαμβάκι.. Στήσιμο ξανά με περισσότερο βαμβάκι και αλλαγή μετά από 40-45ml βάσης με 2% άρωμα.


Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2588 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 14:59 »
Ενα στήσιμο με 0,32mm κάνθαλ Α1 8 σπείρες σε 2,5mm αξονάκι 1,54ΩΜ,βαμβάκι cotton Bacon,2 στροφές άνοιγμα η καμπάνα,12watt.
Ξέρω πολλές σπέιρες θα πείτε, αλλά ωραία γέυση!!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2589 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 14:28 »
[justify]Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους τους φίλους. Συνέχισα όλα αυτά που ήθελα να δω, ύστερα από τα έκτακτα προβλήματα που είχα, και να θυμίσω πως ήταν προβλήματα μικρών ή μεγάλων διαρροών, σε άσχετους χρόνους, στους v2, v3, (π.χ. μετά από 24 ώρες άψογης λειτουργίας). Λοιπόν, πέρασαν αρκετές ημέρες σταθερής χρήσης τους και τα όποια δικά μου συμπεράσματα ήταν εντυπωσιακά και άκρως εκπαιδευτικά. Όλες αυτές τις ημέρες το πιο εντυπωσιακό που διαπίστωσα ήταν το πόσο εύκολα δικαιολογούμε τους εαυτούς μας, και μάλιστα με σπασμωδικές λανθασμένες αποφάσεις. Άθελα, κατέληξα και σε μία μίνι έρευνα, [εδώ να σημειώσω, το πόσο δίκιο έχει ο Ribot, όταν σε ανύποπτο χρόνο (δεν θυμάμαι καν το νήμα που το είχε αναφέρει), πως θα υπολογίσει σοβαρά μία άποψη χρήστη ο οποίος θα έχει φάει τα νιάτα του επάνω στον Χ επισκευάσιμο. Έτσι είναι, έχει απόλυτο δίκιο, όσο κι αν πληγώνει τον εγωισμό μας μία τέτοια κουβέντα. Τι κι να έχεις δει ή ανακοινώνεις πως έχεις δει 10, 20, 1000 ατμοποιητές, κλάιν]. Είδα, λοιπόν, για παράδειγμα πως ενώ και ο v3 έκανε θραύση στην ατμιστική αγορά, ενώ τον περίμεναν όλοι με ανυπομονησία, ε, κάποιοι χρήστες επέλεξαν άρον άρον ν’ απαλλαγούν απ’ αυτόν, και μάλιστα να τονίζουν με βεβαιότητα πως παραπάνω αέρας συν διαρροές ήταν οι σοβαροί λόγοι για μία τέτοια απόφαση. Λάθος, κύριοι. Τουλάχιστον με όσα πρόλαβα να δω, ύστερα από 5, 6, 7 ημέρες ασταμάτητης χρήσης, δίχως να πειράξω το παραμικρό σε στησίματα, βαμβάκια, και δίχως να σταματήσω να ενοχλώ τις όποιες τους ρυθμίσεις, (π.χ. έπαιζα με τη ρύθμιση αέρα όποτε ήθελα, όσες στροφές ήθελα). [/justify]

Συνοπτικά.

[justify]V2. Ξεπέρασα τις 5 ημέρες ασταμάτητης χρήσης (7 ημέρες), κατανάλωσα πολλά ml καπνικού υγρού (περίπου 50ml), τον έφτασα στα όρια με σχεδόν ...εξαφανισμένου βαμβακιού, σύρμα σε μαύρα χάλια. Ε, μηδέν διαρροή, μηδέν υγρασία. / Επιλογή με, kanthal 0.28mm, 2.5mm πυρήνας, 7 σπείρες, 1.65Ω, 10W, απλό οργανικό βαμβάκι. Στον v2, δεν είδα ούτε ¨γήρανση” βαμβακιού, επομένως, το δικό μου συμπέρασμα είναι πως τα όποια προβλήματα προέρχονται από τον χρήστη, (όμορφος Joe).[/justify]

[justify]V3. Έφτασα ήδη τις 2+3 ημέρες χρήσης και με 2 επιλογές σε στήσιμο. Αρχικά με ss316l 0.355mm, 5 σπείρες, 2.5mm πυρήνας, 0.45Ω, 12W, κατόπιν με kanthal 0.28mm, 2.5mm πυρήνας, 6 σπείρες, 1,5Ω, 11W. / Στον v3 ήθελα να με δυσκολέψω σε μέγεθος αντίστασης (να μην καλύπτει τις 2 κεντρικές εισαγωγές αέρα αλλά να είναι στο κέντρο μεταξύ των οπών, έτσι επέλεξα λίγες σπείρες / 5 και 6 σπείρες αντίστοιχα). Και στον v3, καμία διαρροή, καμία υγρασία. Εδώ βέβαια, για να είμαι ειλικρινής, δεν ρύθμιζα συχνά τον αέρα, είχα την καμπάνα στις 2 ή 3 στροφές εναλλάξ. Επίσης, χρησιμοποίησα αρκετό βαμβάκι και σε σχήμα “S”. [Στις παρακάτω κακές εικόνες, δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα, όμως είναι με απλό οργανικό βαμβάκι, χωρίς καμία προεργασία, τοποθετημένο σε σχήμα “S” και χωρίς σχεδόν καθόλου στρώσιμο ή χτένισμα ή ψαλίδισμα].[/justify]

[justify]Συμπέρασμα χρήστη. Τη μοναδική δικαιολογία που δίνω στον χρήστη (όμορφος Joe), είναι το γερασμένο στήσιμο (αν και όποτε). Σχεδόν πάντα ο ένοχος είναι ένας. [/justify]



Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2590 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 16:31 »
Joe όντας κάτοχος του V3 από όταν βγηκε, θα πω πως συμφωνώ μαζί σου, αλλά κατά προσωπική μου άποψη είναι  ατμοποιητης με "προβληματική" τροφοδοσία.
Ο σχεδιασμός του ήταν πάντα για mtl και ας του πρόσθεσαν 2 αυλάκια σε κάθε μεριά για dtl & high VG.
Για να μην παρεξηγηθω, θέλω να πω πως είναι ατμοποιητης που πρέπει εσύ ως ατμιστης να έρθεις στα μέτρα του και όχι αυτός να έρθει στα δικά σου.
Αυτό και μερικά ακόμα θεματακια του με έχουν οδηγήσει στο να τον έχω πλέον στον πάγκο μόνιμα δυστυχώς.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2017, 16:45 από TheMadGreek »

Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2591 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 18:18 »
Διαφωνώ. Η τροφοδοσία είναι υποδειγματική ακόμα και για chain vaping.
Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα αν και κατά κύριο λόγο παίζω από 60VG έως 80VG υγρά και αντιστάσεις κοντά στο μισό Ω με 24άρι κανθαλάκιο.

Μαζί με τον Κayfun 5 τους θεωρώ κορυφαίους DTL άτμο, χωρίς να είναι τέρμα πνευμονικοί. Δηλαδή ακριβώς την τζούρα που θέλω για να έχω γεύση, ντουμάνι, να μην ζορίζω τα πνευμόνια μου και να μην θυμίζει ο τρόπος της τζούρας την παλιά μου κακή συνήθεια, το Κ.Τ.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2592 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 18:23 »
[justify][member=20529]TheMadGreek[/member], καλησπέρα. Πόσο χαίρομαι που συζητάμε για τ’ ατμιστικά μας, (κι ενώ έξω πάει για βροχή. Όνειρο λέμε). Ναι ναι, συμφωνώ σε πολλά μαζί σου, (όπως επίσης και στο πως χρήστες με αυστηρές mtl καταστάσεις θα τον κατατάξουν στους “έξω από δω”). Το είδες, φαντάζομαι, από τις πιο πίσω σελίδες του νήματος, πως είχα πιάσει τους v2, v3 μετά από κάμποσο καιρό που τους είχα να ξεκουράζονται. Έβλεπα σφικτοτζούρηδες και κάπου ενδιάμεσα μπήκαν και οι Cloud. Μέσα σε όλα αυτά, τσουπ, τα όποια προβληματάκια. Εγώ μάλιστα πιάστηκα και αρκετά αδιάβαστος γιατί δεν με βοηθούσε και η χρήση των 24 ωρών που κάνω συνήθως, έτσι λοιπόν ψάρωσα άσχημα, “μα καλά, εχθές λειτουργούσαν άψογα, σήμερα τι στην οργή έγινε;”. [/justify]

[justify]Έστηνα ξαναέστηνα, έλυνα έπλενα έδενα, λίγο ή περισσότερο βαμβάκι, λεπτά σύρματα, εύκολοι πυρήνες, χαμηλά βατ. Σταμάτησα να παίζω με τη ρύθμιση υγρών, σκέφτηκα όσα μπορούσα να σκεφτώ, (π.χ. μέχρι και την πιθανότητα να έχω στραβώσει καμπάνα ή ακόμα από τυχών χρήση πιο ευάλωτων αναλώσιμων, σε βαμβάκια ή δεν ξέρω τι άλλο, κ.ο.κ.). Μάλιστα, είχα ξεχάσει να πω πως την τελευταία φορά, πριν βάλω στην άκρη τον v3, τον είχα για πάνω από 24 ώρες και την επόμενη μέρα (σε εξωτερική χρήση) έφαγα καμένο, έφαγα διαρροές τρελές, ξανά καμένο, ξανά διαρροές. Είχε φύγει σχεδόν 8ωρο και ήμουν μισό βήμα πριν τον περιπτερά (ξύλο, πίτσα και τσιγάρο...). [/justify]

[justify]Μετά ήρθε τυχαία ένα μικρό συγκριτικό με τους σφικτοτζούρηδες και είχα τα μικρά θεματάκια που είχα αναφέρει εδώ και μέρες στο νήμα. Εκεί ήταν λοιπόν που είπα, “Όπα Joe, χαλάρωσε. Άσ’ τους στην άκρη κι όταν έρθεις με καθαρό μυαλό, τότε βλέπεις το ζήτημα”. Έτσι κι έγινε. Τώρα που συζητάμε, έχω ντουμανιάσει το δωμάτιο, υπέροχο, εξαιρετικό ντουμάνι όπως πάντα από έναν Cloud. Εξαιρετική και η απόδοση σε καπνικά, όλα είναι ιδανικά. / Αν έπρεπε να σημειώσω τα όποια “μυστικά” εφάρμοσα, θα έλεγα: πρώτα απ’ όλα, σαν χρήστης αφιέρωσα χρόνο με σκεπτικό πως αυτό που έχω μπροστά μου είναι ο ένας και μοναδικός μου επισκευάσιμος, (σαν να λέμε, αγάπησα αυτό που έχω κι όχι αυτό-τα που οι άλλοι έχουν). Ένα ακόμα μυστικό μου, δέχτηκα εξαρχής πως οι όποιοι αγαπημένοι φίλοι που δεν έχουν το παραμικρό πρόβλημα λένε αλήθεια, (όπως βέβαια και όσοι λένε πως έχουν θεματάκια, κι αυτοί επίσης λένε αλήθεια). Δέχτηκα πως οι πραγματικές μου εργατοώρες επάνω στον Cloud ήταν ελάχιστες (κυριολεκτικά όμως ελάχιστες). / Στην πράξη τώρα. Το βασικό μου όπλο ήταν το άφθονο βαμβάκι, (όχι βέβαια υπερβολές, πάντως άφθονο + στρωτή/απροβλημάτιστη τροφοδοσία). Κάτι τελευταίο, επέλεξα τοποθέτηση βαμβακιού σε σχήμα “S”, (αν και η γνωστή βεντάλια είναι άριστη και απροβλημάτιστη), όμως με το “S” κρύβω αριστοτεχνικά τα όποια δικά μου λαθάκια στο στήσιμο, (π.χ., τώρα απλώνεται ένα ενιαίο στρώμα βαμβακιού επάνω στα αυλάκια κι όχι μία “βούρτσα ινών”, έτσι έχω 2 σε 1, και καλά κλειστές εισαγωγές υγρών αλλά και μία ιδανική τροφοδοσία μέχρι επάνω, ακόμα κι αν συρρικνωθεί/γεράσει σύντομα το βαμβάκι). Το αποτέλεσμα είναι υπέροχο, είτε έτσι είτε αλλιώς. Τόσες ημέρες κανένα πρόβλημα, πουθενά, και συνεχίζω να ντουμανιάζω το δωμάτιο, straight through...  :D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2593 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 19:20 »
Στις 22 του μήνα που ανέβασα τις φωτογραφίες από το στήσιμο του τον γέμισα με υγρό και τον ευχαριστήθηκα.Την επόμενη μέρα είδα ότι είχε υγρασία στις τρύπες του αέρα, αμάν λέω με ματιασανε εμένα ποτέ δεν μου έχει τύχει τέτοιο πρόβλημα.
Όχι μάτι δεν ήτανε δεν είχα σφίξεις το τανκ στην βάση καλά πήρε κοντά 1 1/2  στροφή!
Πολλές φορές από την υπερβολική σιγουριά κάνουμε τα λαθάκια μας δεν φταίνε οι ατμοποιητες.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2594 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 20:55 »
Δεν κατηγορώ τον Cloudone γενικά, απλά πιστεύω ότι δεν είναι ατμοποιητης που προστατεύει το στήσιμο, το οποίο κιόλας θέλει προσοχή για να μην έχεις θέματα. Δεν είναι δηλαδή το βαμβάκι προστατευμενο από την καμπάνα όπως σε έναν Κάβειρο ή Skyline κτλ.
Επίσης όσο απομακρυνομαι από το κάπνισμα (8 μήνες στο ΗΤ) κόβω σιγά σιγά και τα καπνικα υγρά και παρατηρησα ότι ο Cloudone δεν είναι ιδιαίτερα καλός σε γλυκά κτλ. Είναι εξαιρετικός σε καπνικα αλλά δεν ξέρω, στα γλυκά μου είναι ατονος πολύ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 0 6 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:01
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 80 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix