vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1140 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 14:04 »
Στον μήνα πάνω πήγα σε επισκευάσιμο, και έψησα και την καλή μου να αλλάξει τον mini και αυτή (γεια να έχουμε το ΟΚ για τις αγορές μέχρι να κατασταλάξουμε σε ποιον, το οποίο δεν βλέπω να γίνει ΠΟΤΕ :) )


Μάλλον κάποιο πρόβλημα έχεις γιατί 5ml είναι λίγο να κρατάει. Πάνε να το δούνε.

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1141 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 14:18 »
Αντε εγώ έχω τον 2ο ατμο και βγάζω την μέρα.Αντε και εμένα δεν με πειράζει ούτε θα έχω δυσκολία να ασχοληθώ με επισκευάσιμο.το θέμα μου είναι πως αυτές οι αστοχίες υλικών κάνουν πολλούς που δεν έχουν την υπομονή ούτε την όρεξη όπως εγώ να το ψάξουν λίγο παραπάνω,να το γυρίσουν σε κ.τ. πάλι.

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1142 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 14:35 »
Φίλε μου αυτός που δεν έχει όρεξή να ψάξει και τα πιο απλά (όχι σαν εμάς εδώ) απλός ψάχνει δικαιολογία να γυρίσει πίσω.
Πλέον και τα πιο άσχετα μαγαζιά και για τον λόγο του να μην τον χάση απο πελάτη θα κάτσει και θα του πει 2 πράγματα
αν και αυτό δεν μπορεί να βοηθήσει μάλλον δεν είναι έτοιμος να το κόψει το κανονικό.

Και δεν το λέω ειρωνικά ή κοροϊδευτικά αλλά το ηλεκτρονικό τσιγάρο στην ουσία είναι κόβω το τσιγάρο απλός με πολύ πιο ανώδυνο τρόπο.


Και το λέω αυτό απο προσωπική πείρα, ο αδερφός μου το ξεκίνησε πρώτος και ενώ έδωσε ένα κάρο λεφτά ο εξοπλισμός του ήταν άστα να πάνε,
όταν το ξεκίνησα του πείρα (απο συμφορουμήτες και δωρεάν καλύτερο εξοπλισμό) γιατι λέει είχε πονοκεφάλους με αυτό που έκανε αλλά δεν έκανε καν τον κόπο να τα δοκιμάσει και το γύρισε στο κ.τ. Εκεί κατάλαβα ότι δεν ήθελε να το κόψει.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1143 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 14:46 »
Αλλαγή κεντρικού pin (θετικού πόλου)


Με αφορμή την αντικατάσταση του κεντρικού pin στον nautilus του αδερφού μου, που τον έχασε... , παραθέτω ενα τροπο επισκευής που του έκανα και δούλεψε.
Πήρα μια μπρούντζινη βίδα με διάμετρο 4mm.
Την προσάρμοσα σε ενα δράπανο και με το dremel τη τροχισα τόσο, ώστε να περνάει σφινωτα απο το insulator.
Τροχισα και το κεφάλι της ώστε να μειωθεί το πάχος και η διάμετρος και να μοιάζει με το μαμά κεντρικό pin.
Τέλος την έκοψα τόσο ώστε να κάνει απευθείας επαφή (χωρίς ελατήριο) με την αντίσταση αφήνοντας και ενα περιθώριο 2 δέκατα του χιλιοστού, έτσι σφίγγοντας τον 510 ο κεντρικός πόλος πιέζεται μηχανικά στην αντίσταση δίνοντας καλύτερα ρεύματα.
Ενα γυάλισμα και έτοιμος.


Πλεονεκτήματα: μηδενικό κόστος, καλύτερη επαφή απο τον original αφού αποφεύγουμε το ελατήριο.
Μειονεκτήματα: να πιάνουν λιγο τα χέρια μας, και να αφιερώσουμε λιγο χρόνο, επίσης κάπου κάπου να καθαρίζουμε τις επαφές.


Ελπίζω να βοήθησα κάποιους.



Αποσυνδεδεμένος otrelos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook Page
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1144 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 15:25 »
Τις περισσοτερες φορες αντιστoιχα προβληματα τα λυνουμε με πατεντουλες .
Ομως επeιδη παιζουμε με ρευματα καλο θα ειναι να ειμαστε προσεκτικοι για να μην εχουμε ασχημες καταστασεις  :)
Καλη ιδεα ομως και πρακτικη .
Keep on

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1145 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 12:48 »
Ενημερωση απο την επισκεψη στο καταστημα της nobaco..το μοντακι θα παει για service,οποτε δεν γνωριζω ακομα το προβλημα της μπαταριας.απο οτι μου ειπε το παιδι πραγματι το να αδιαζει καθε 5 ml δεν ειναι φυσιολογικο..επιστροφη στο nobaco epsilon-s bdc  και υπομονη μερικες μερες.

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1146 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 14:52 »
Γειά σας παιδιά. Αυτό που αναφέρει ο fisikos1981 (για τα υγρά που σκουραίνουν) ,
συμβαίνει και σε μένα με τον Ναυτίλο - και μάλιστα με αντιστάσεις 1.8 , όχι πάνω από βδομάδα χρήσης.
Τα υγρά είναι Voodoo της Halo και Virginia της LIQUA (στα 10,5 watt).
Μου σκουραίνουν και με ατμοποιητή της Nobacco (Mas). Λογικό μου φαίνεται ,
λόγω ίσως της θερμότητας , δεν ξέρω...
Η γεύση στον Ναυτίλο δεν αλλάζει ούτε παίρνω καμμένο.
Η αλλαγή στο χρώμα είναι ανησυχητική;
Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 20:30 από mpol »

Αποσυνδεδεμένος tsimenis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1147 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:12 »
Παιδιά ξέρει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω ανταλακτικά σιλικονάκια για τον mini?
Έκανα μ@λ@κί@ όταν τον καθάριζα και την χάλασα  :'(

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1148 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:22 »
Εχει σιγουρα στο dotshop, στο k110.eu και στο enjoye-smoke.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος tsimenis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1149 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:36 »
Ευχαριστώ, βρήκα στο smokemarket!


Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1150 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:49 »
Γειά σας παιδιά. Αυτό που αναφέρει ο fisikos1981 (για τα υγρά που σκουραίνουν) ,
συμβαίνει και σε μένα με τον Ναυτίλο - και μάλιστα με αντιστάσεις 1.8 , όχι πάνω από βδομάδα χρήσης.
Τα υγρά είναι Voodoo της Halo και Virginia της LIQUA (στα 10,5 watt).
Μου σκουραίνουν και με ατμοποιητή της Nobacco (Mas). Λογικό μου φαίνεται ,
λόγω ίσως της θερμότητας , δεν ξέρω...
Η γεύση στον Ναυτίλο δεν αλλάζει ούτε παίρνω καμμένο.
Η αλλαγή στο χρώμα είναι ανησυχητική;
Ευχαριστώ.
Και εγω επισης, αγορασα καινουργια αντισταση 1.8 και μου σκουρινε το tribeca στη 1 μερα κιολας, αλλα ολα καλα δεν εχει αλλαξει γευση, μαλλον ειναι λογο της θερμοκρασιας, επισης στην 1.6 με liqua traditional δεν σκουραινει καθολου, παραμενη ως εχει... αρα η, η 1.8 κανει τι δουλεια η, η halo....

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1151 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:56 »
Π.Χ και ειναι και πιο σκουρο στην πραγματικότητα απ τη φοτο... 1.8ohm με halo tribeca 12mg, το tribeca ειναι κατα ξανθο στα καλα του...




Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1152 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 01:37 »
Εγω παντως με Atmos 100VG DIY 6mg δεν μου εχει αλλαξει το χρωμα η 1.8


Σημερα πηγα και τον πηρα τελικα για να αντικαταστησω τον GS Air της κοπελας μου. Της αρεσε λιγο πιο πολυ ο Ναυτιλος. Και ε μενα καπως καλυτερος μου φαινεται, αλλα Triton με 1.8Ω δεν ειναι και ουτε θα ειναι ποτε του πιστευω. Καμια σχεση η γευση και το ντουμανι. Μονο το χτυπημα μου φαινεται σχεδον ιδιο!


Και, επισης, δεν τον βρισκω τρομερη αναβαθμιση απο τον GS Air με την 1.5Ω αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1153 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 12:23 »
Αποτελεί μυστήριο για εμένα ο συγκεκριμένος. Ενώ έχει τέλεια απόδοση σε τράβηγμα ατμό και έλλειψη διαρροών, η γεύση από τις καινούριες αντιστάσεις βγάζει αυτή την πλαστικίλα συνεχώς. Ίσως να έπεσα σε ελλαττωματική παρτίδα  :confused1:

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1154 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 12:34 »
Εμενα πλαστικιλα ποτε δεν μου εβγαλε


Mobile klaz speaking...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix