vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 7 χρήστες
lounik, camber, bloodlessz, infernity, manoslykos, chkontog, grag

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1530 στις: Μαΐου 15, 2016, 15:02 »
Για οποιον φοβάται το σπάσιμο του ναυτιλου η ύση ειναι ενα assy tank που ρίχνει ομως τη χωρητικότητα στα 3.5  ml περίπου και αν θες μια και βάση ναυτιλου ωστε να εχεις πλέον 2 ατμοποιητες.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πέρνω πίσω τα περί χωρητικοητας....τωρα είδα οτι μιλάμε για τον mini...

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1531 στις: Μαΐου 15, 2016, 15:08 »
:thumpup:  :respect: :thumbup_move_3:




Σοβαρά τώρα, εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα τι προσπαθείς να πετύχεις. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις ένα από αυτά που όπως είπες μοιάζουν με μπανεράκια, για προστασία.



Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1532 στις: Μαΐου 15, 2016, 15:28 »
Καταρχήν  :)) :)) :)) :))
Κατα δευτερον με μπανερακι μου ειχε σπασει    >:(
Κατα τριτον με το μπανερακι (μπανιερακι....χιχι) δεν ανοιγε με τοση ευκολια! :tongue_smilie:
Κατα τεταρτον σενα μεγαλο μαγαζι που ημουν δεν ειχε μπανιερά...για τον μινι :-\
Κατά πεμπτον Δεν ψωνιζω απο ιντερνετ... δεν εχω πειπαλ,κρεντιτ καρντ,πεισειφ...  :nope:
Κατα ... τελευταιον μαρεσουν οι πατεντες για να μην εχω αναγκη κανεναν... (αμ πως) :yes:
Περα απο πλακα αληθεια "με βολεψε" που λεει κι ο Ρενος! ::)
:bye:



Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1533 στις: Μαΐου 15, 2016, 16:17 »
και να σου πω τωρα...τον βγαζεις εξω για καφε ετσι τον ναυτιλο?χχαχαχαχ..θα πεθανει απο ντροπη ο κακομοιρης..χαχαχα..τεσπαα.σουλουπωσε λιγο το λαστιχακι να μην φευγει πανω κατω αριστερα δεξια βαλε και κανα πιο ωραιο χρωματακι και ολα καλα.γυναικα εισαι ξερεις απο τετοια

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1534 στις: Μαΐου 15, 2016, 16:35 »
Καταρχήν  :)) :)) :)) :))
Κατα δευτερον με μπανερακι μου ειχε σπασει    >:(
Κατα τριτον με το μπανερακι (μπανιερακι....χιχι) δεν ανοιγε με τοση ευκολια! :tongue_smilie:
Κατα τεταρτον σενα μεγαλο μαγαζι που ημουν δεν ειχε μπανιερά...για τον μινι :-\
Κατά πεμπτον Δεν ψωνιζω απο ιντερνετ... δεν εχω πειπαλ,κρεντιτ καρντ,πεισειφ...  :nope:
Κατα ... τελευταιον μαρεσουν οι πατεντες για να μην εχω αναγκη κανεναν... (αμ πως) :yes:
Περα απο πλακα αληθεια "με βολεψε" που λεει κι ο Ρενος! ::)
:bye:
Κρατάω το τελευταίο. Από τη στιγμή που βολεύεσαι εσύ δεν πέφτει λόγος σε μας :rtfm:



(απλά θα συνεχίσουμε να γελάμε από μέσα μας με την κακογουστιά σου  ;D)

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1535 στις: Μαΐου 15, 2016, 17:19 »
zelatini μην ακούς κανέναν! Μπόμπα είναι ο ναυτίλος! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1536 στις: Μαΐου 15, 2016, 18:08 »
Χώρια που δεν θα τον μπερδεύεις με άλλους ναυτίλους που πιθανόν να ειναι αραγμένοι στο ίδιο τραπεζάκι... Μην ξεχνάμε οτι ειναι και πολύ δημοφιλής ατμο. 
:D  Άρα τελικά όλοι είμαστε με το μέρος σου!

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1537 στις: Μαΐου 15, 2016, 18:20 »
Και εγω ετσι τον εσφιγγα,σαν να μην υπαρχει αυριο!.

Δεν χρειαζεται.Ισα να πατηση και ειναι οκ.

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1538 στις: Μαΐου 15, 2016, 18:52 »
Zelatini κάνεις και ματσάκια μαϊντανό με το ναυτιλο τωρα :-P :-P :-P. Στο θέμα μας τώρα, μπανερακι-vape band 19αρι για το ναυτιλο τον μικρουλι βρισκεις κ απο Ελλαδα σίγουρα πάντως.

Αποσυνδεδεμένος george727

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1539 στις: Ιουνίου 07, 2016, 14:39 »
Καλησπέρα σε όλους!

Αν και λίγο off topic θα ήθελα την γνώμη σας… 
Ξεκίνησα πριν ένα χρόνο το άτμισα αποφασισμένος να κόψω το τσιγάρο και ευτυχώς κάποια παιδιά από εδώ μέσα με πρότειναν το istick 30w με τον nautilus τα οποία έχω ακόμα. Αποδείχτηκε πολύ καλή επιλογή για 2 λόγους, πρώτον δεν ξανά έκανα ούτε τζούρα από τσιγάρο και δεύτερον γιατί δεν αγόρασα άχρηστα πράγματα στην αρχή. 

Θελω να προτείνω σε φίλο μου που θέλει να ξαναπροσπαθήσει μετά από αποτυχημένη προσπάθεια με λάθος η/τ ένα σετάκι με τσιγαρισιο ατμοποιητη. 

Για μοντακι το istick 60w θεωρώ ότι είναι αρκετό. Για ατμοποιητη ποιον να προτείνω παραπλήσιο με τον nautilus? 
Ίσως ακόμα να είναι από τους καλύτερους τσιγαρισιους αλλά επειδή δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις μπορει να υπάρχουν καλύτερες-νεότερες επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1540 στις: Ιουνίου 07, 2016, 14:53 »
Υπάρχουν ένα σωρό, αλλά ο Ναυτίλος mini είναι αξεπέραστη αξία, ειδικά για νεοεισερχόμενους. 
Τον ίδιο να του προτείνεις.

Αποσυνδεδεμένος babis5570

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1541 στις: Ιουνίου 09, 2016, 15:12 »
Και αφου τελειωσα με τον Χ , διακοπτουμε για διαφημίσεις και στον mini.
Μολις ξεθαψα τον nautilo mini και αφου τον καθαρισα καλα απο την μουργα - το ειχα αφησει κανα χρονο στο συρταρι με halo vodoo μεσα  ;D - του εβαλα μια αντισταση με clapton 1.8 , το pico μου την διαβαζει 1.68.
Στα 15w με grandmaster ........ πολυ καλο ντουμανι (λιγοτερο ομως απο τον Χ , στα 20w ομως) και απιθανη γευση !!! .
Σε σχεση με τον Χ που τον ευλογησα , χικ χικ , καμια σχεση απο πλευρας γευσης τουλαχιστον. Παροτι το υγρο στον μινι ειναι 12αρι και το υγρο στον Χ 6αρι , με τον Χ μου ερχονταν μια τραχυτητα στο λαιμο. Προφανως παιζει ρολο και τα πολλα watt που θελει να παιξει ο Χ.
Αν και το εχω αρχισει τον συγκεκριμενο μολις σημερα το πρωι και ειναι νωρις ακομα. Ελπιζω να μην φαω καμια φολα συντομα και απογοητευτω παλι.
 Ποιος Χ μωρε , ποια amstel.
Τελικα ολα θελουν την υπομονη τους. Τον μινι (οπως και πολλους αλλους) τους ειχα βαλει στην ακρη απο την 2η μερα .

ΥΓ: Δεν εχω πιει ακομα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τωρα το ειδα , για καποιο λογω ειμαι γραμμενος ???? με 2 ονοματα ? babis5570 και babis55 ???
Συντονιστης να βοηθησει ? Μια φορα γραφτηκα , μηπως παιζει ρολο οτι ημουν και στο προηγουμενο φορουμ ??????

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1542 στις: Ιουνίου 09, 2016, 15:26 »
Κάντο απλά "Μπάμπης" ή επί το Ελληνικότερον "Babis"  ;D
Τρείς η ώρα το μεσημέρι και δεν έχεις πιεί ακόμα τίποτα? Αρρωστος είσαι? Εγώ μιά φορά μόνο θυμάμαι τον εαυτό μου σε τέτοια κατάσταση... Ημουν 19 χρόνων τότε νομίζω... και που λές...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2016, 15:35 από Yeti »

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1543 στις: Ιουνίου 09, 2016, 17:33 »
George727 καλησπερα.
Ειμαι γυρω στουσ οχτω μηνες στο ατμισμα τεσσερις χωρις τσιγαρο και αυτο το οφειλω εν μερει στο ναυτιλο μινι!
Με ενα πικο ή και το εξηνταρι που λες δεν θυμαμαι ποιο ειναι φθηνοτερο θα ειναι σουπερ!
Δεν μου κανει μεγαλη καταναλωση υγρων, και αλλα συν που υπσρχουν στο νημα να τα ριξεις μια ματια.
Επειδη το εψαχνα κι εγω σε φαση ποιος ειναι κοντα σε τσιγαρισιο ποιοτητας μινι όλοι οι δρόμοι οδηγουν στον triton mini ο οποίος είναι λιγό πιο δυσκολο να σπασει και εχει αποτι λενε πολυ καλη γευση!
Συνοπτικα και συντομα...
Ο μινι ο ναυτιλος θελει εξοικειωση με το ανοιξε-κλεισε να μην το σφιγγεις πολυ.
Να κλεινεις καλα την καμπανα και να μην το πιανεις απο εκει οταν τον βιδωνεις για να τον κλεισεις.
Με τις κεφαλες δεν ειχα ποτε προβλημα. Μονο μια φορα που εστρωσε μετά απο δυο ωρες.
Να προσεχεις μη σπασει! Υπαρχουν τα μπανερς αλλά και τα λάστιχάκια του μπακαλη οπως τα πρωτοκαθιερωσε καποια συμφορουμιτισσα δεν ξερω ποια βρε παιδι μου αλλα πολύ σοφη! ;D
Αυτα προς το παρον.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1544 στις: Ιουνίου 09, 2016, 18:14 »
Όποιος φοβάται μην τυχόν σπάσει το το γυάλινο τανκ του μίνι γιατί δεν παίρνει κάτι τέτοιο?
Νομίζω πως το κάνει πιο όμορφο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix