vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 7 χρήστες
billythekid, dkostas, Sergios, ZoeM, tony1976, manoslykos, Jorge

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος DaDi

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • NO PAIN NO GAIN
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #630 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2018, 11:46 »
Παίδες αγόρασα χθές τον 2μελο και το 85αρι Tesla... Απίστευτος συνδυασμός, έχω πάθει πλάκα.
Για την ώρα φοράω την μανίσια 1.6 αντίσταση και ευελπιστώ ότι με την 0.8 θα δώσει ακόμα περισσότερα  :D

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #631 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2018, 22:15 »
Σημερα το pico με το zenith εκανε βουτια απο το τραπεζι στο σαλονι εκανε ενα διπλο flip και επεσε στο πλακακι προσωπικα εκ?!$α μέντες εκεινη τη στιγμη το σηκωσα κατευθειαν και για καλη μου τυχη δεν ειχε ουτε γρατζουνια (μετα απο ελεγχο απο παντου και με μεγεθυντικο φακο). Θηριο τελικα ο zenith και χωρις vape band μπράβο του. 

Μετά απο χρηση και των τριων αντιστασεων με γλυκες γευσεις που κανω εγω εχω να πω τη πιο δυνατη εντονη γευση τη νιωθεις με την 0.8 στα 16 εως 18 watt δευτερη με ενα κλικ πιο κατω η plexus στα ιδια watt και τριτη η 1.6 στα 11 με 13watt. Βεβαια αυτα ειναι δικη μου προσωπικη αποψη που θελω να ειναι λιγο ζεστος ο ατμος και η 1.6 για εμενα ειναι κρυα.Εντελει παντως εγω προσωπικα πηρα 10 αντιστασεις plexus να εχω ετοιμοπολεμες γιατι ειναι ενα μικρο κλικ πιο κατω σε γευση σε σχεση με την 0.8 αλλά βγαζουν 10 με 15 μερες παραπανω απο την 0.8 οποτε στους σημερινους δυσκολους καιρους κοιτας λιγο και την οικονομια κανοντας λιγο σκοντο στη γευση.

Αποσυνδεδεμένος DaDi

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • NO PAIN NO GAIN
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #632 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2018, 23:57 »
Μετά απο χρηση και των τριων αντιστασεων με γλυκες γευσεις που κανω εγω εχω να πω τη πιο δυνατη εντονη γευση τη νιωθεις με την 0.8 στα 16 εως 18 watt δευτερη με ενα κλικ πιο κατω η plexus στα ιδια watt και τριτη η 1.6 στα 11 με 13watt. Βεβαια αυτα ειναι δικη μου προσωπικη αποψη που θελω να ειναι λιγο ζεστος ο ατμος και η 1.6 για εμενα ειναι κρυα.Εντελει παντως εγω προσωπικα πηρα 10 αντιστασεις plexus να εχω ετοιμοπολεμες γιατι ειναι ενα μικρο κλικ πιο κατω σε γευση σε σχεση με την 0.8 αλλά βγαζουν 10 με 15 μερες παραπανω απο την 0.8 οποτε στους σημερινους δυσκολους καιρους κοιτας λιγο και την οικονομια κανοντας λιγο σκοντο στη γευση.
Η plexus κρατάει τόσο πολύ με γλυκά υγρά;;;;
Εγώ πήρα μια 5αδα 0.8 να υπάρχουν, αλλά αν είναι όπως τα λες, θα το γυρίσω σε plexus, γιατί έχω καταντήσει να σκάω ένα σωρό λεφτά για αντιστάσεις, καθώς με τα σιρόπια που ατμίζω κρατάνε ελάχιστα... 

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #633 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 00:20 »
Βρε παιδιά μήπως είναι λίγο υπερβολικό η αλλαγή αντίστασης κάθε 15 ημέρες  ??
Εκτός αν ατμίζετε 2 ml ημερησίως οπότε ...........
Εγω με black flag αλλάζω την 1.6 μετά απο 20-25 ml και θεωρώ οτι αργώ κιόλας .......

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #634 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 00:39 »
Εγω παιδια ατμιζω μονο γλυκες γευσεις και φρουτενιες καθολου καπνικες και γεμιζω το zenith 1 φορα στις 2 μερες (2 ml τη μερα) με την 0.8 εφτασα στις 16 μερες ενω με plexus στις 25 μερες και μπορουσε να παει λιγο ακομη αλλα ηθελα να δοκιμασω και την 0.8 για να δω σε ποια θα καταληξω. Οποτε για το δικο μου πορτοφολι πιστευω η plexus με συμφερει και ας ειναι ενα κλικ πιο κατω σε γευση με την 0.8. Μαθηματικε εκτος απο τη ποσοτητα που ατμιζουμε παιζει ρολο και το υγρο αν δεν κανω λαθος αλλιως ας με διορθωσετε αλλα οι καπνικες ειναι και πιο ελαφριες για την αντισταση απο τις γλυκιες που τη ζοριζουν περισσοτερο.

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #635 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 00:57 »
Εγώ πάντως θα ήθελα την γνώμη κάποιου για την γεύση του 22αρη σε σχέση με τον 24αρη γιατί εμένα μου φαίνεται ότι έχουν διαφορά και δεν μου αρέσει ο 22αρης καθόλου.... Μπορεί να είναι η αντίσταση της συσκευασίας πάντα αλλά ένα feedback από κάποιον ακόμα που τον πήρε δεν θα ήταν κακό...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #636 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 00:58 »
Φίλε μου πολύ σωστά αυτά που έγραψες , με τόσα ml και καπνικό υγρό που είναι πιό <<  καθαρό >>  σε  βγάζει 40 ml .

Δεν ξέρω όμως αν οι αντιστάσεις με λιγότερα Ohm οι οποίες δουλεύουν σε ψηλότερα Watt  κρατάνε περισσότερο απο αυτές με περισσότερα .( Με δεδομένο το ίδιο πάχος και μηκος σύρματος) 
Δηλαδή η 1,6 εχει ζωη λιγότερη απο την 0.8 ?
Αν γνωρίζει κάποιος ας μπει στον κόπο .....

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #637 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 01:00 »
Πως καταφέρνεις με τόσο μικρές αντιστάσεις να κάνεις μόνο 2 ml την ημέρα: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #638 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 01:03 »
Αυτό όντως είναι ο ορισμός του χόμπι ....


Εγώ πάντως θα ήθελα την γνώμη κάποιου για την γεύση του 22αρη σε σχέση με τον 24αρη γιατί εμένα μου φαίνεται ότι έχουν διαφορά και δεν μου αρέσει ο 22αρης καθόλου.... Μπορεί να είναι η αντίσταση της συσκευασίας πάντα αλλά ένα feedback από κάποιον ακόμα που τον πήρε δεν θα ήταν κακό...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τάσο ένα ωραίο άρθρο είχε γράψει ο μέγιστος alexoyiorgis   σχετικά με τις διαστάσεις των θαλάμων ατμοποίησης και την γευση
Δεν το εχω ρε γμτ πρόχειρο αν μπορέσεις το ψάχνεις

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 11, 2018, 21:35 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Gregoris

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Έλα ρε ΠΑΟΚΑΡΑ!!!
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #639 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 01:07 »
Δεν ξέρω αν το έχει ήδη αναφέρει κάποιος αλλά παρατήρησα ότι την 1,6Ω την διαβάζει μεταξύ 1,71-1,80Ω και τα Volt στα 10W είναι στα ~4,27. 
Σαν πολλά δεν είναι; :confused1:
Για τις υπόλοιπες αντιστάσεις δεν έχω άποψη ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #640 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 01:55 »
Αυτο ειναι συνηθως θεμα του mod που χρησιμοποιεις και οχι των αντιστασεων.
Το δικο μου τις διαβαζει κανονικα, με μια λογικη αποκλιση, πχ τις 1,60 ως 1,62-1,63.
Παλαιοτερα ενα αλλο μοντ που ειχα, διαβαζε συστηματικα ψηλα τις αντιστασεις.
Απλως ρυθμιζεις τα watt εκει που σε ευχαριστει η τζουρα και εισαι ο.κ.

Αυτό όντως είναι ο ορισμός του χόμπι ....
Ποιο χομπυ? ;D
Οι χομπυστες συνηθως πινουν σαν νεροφιδες τα υγρα.. :D :D
Αδερφε εαν εισαι τοσο εγκρατης που κανεις μονο 2 ml την ημερα, κοιτα να το κοψεις σιγα-σιγα και αυτο, να ξεμπλεξεις μια και καλη με τα ολα εισπνεομενα.. ;)
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 11, 2018, 21:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Gregoris

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Έλα ρε ΠΑΟΚΑΡΑ!!!
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #641 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 03:02 »
Αυτο ειναι συνηθως θεμα του mod που χρησιμοποιεις και οχι των αντιστασεων.
Το δικο μου τις διαβαζει κανονικα, με μια λογικη αποκλιση, πχ τις 1,60 ως 1,62-1,63.
Παλαιοτερα ενα αλλο μοντ που ειχα, διαβαζε συστηματικα ψηλα τις αντιστασεις.
Απλως ρυθμιζεις τα watt εκει που σε ευχαριστει η τζουρα και εισαι ο.κ.
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Καταρχάς να ξεκαθαρίσω ότι μπήκα στην διαδικασία να γράψω λόγω των πολύ καλών κρητικών για την συγκεκριμένη συσκευή.
Το Mod μου DNA 75 θεωρητικά πάντα, το διαβάζει σωστά. Πάντα θεωρητικά.
Επειδή τελευταία βαριέμαι τρελά να στρίβω αντιστάσεις επέλεξα τον συγκεκριμένο εργοστασιακό ατμοποιητή λόγω χωρητικότητας και διάρκειας της αντίστασης. 
Η διάρκειά της αντίστασης τουλάχιστον της 1,6 συγκριτικά με του ναυτίλου είναι για κλάματα. Δεν δοκίμασα ακόμη τις άλλες αλλά μέχρι στιγμής κυριαρχεί η απογοήτευση.

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #642 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 13:38 »
Πως καταφέρνεις με τόσο μικρές αντιστάσεις να κάνεις μόνο 2 ml την ημέρα: :confused1:
παιδια το οτι ειναι 0.5 η αντισταση plexus δεν σημαινει οτι σηκωνει πολλα ψηλά watt οπως αλλες sub ohm αντιστασεις. Η plexus παιζει συμφωνα με το κατασκευαστη απο 14 ως 19 watt με προσωπικη προτιμηση απο 16 ως 18watt οποτε σε αυτα τα watt 2ml την ημερα ειναι αρκετα για μενα. Μην νομιζετε δηλαδη οπως ειναι αλλες subohm που παιζεις σε 50 βαλε watt

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #643 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 13:59 »
Ναι, σωστο αυτο,η plexus λογω της ιδιαιτερης κατασκευης της δεν παιζει στα πολλα watt των αντιστοιχων κλασσικων αντιστασεων .

[member=15853]Gregoris[/member], στο ατμισμα πολλα πραγματα (πχ γευση) ειναι υποκειμενικα, αλλα δεν ειναι, για ολα υπαρχει παντως καποια εξηγηση.
Ετσι οπως τα περιγραφεις, μηπως επεσες σε κανενα πακετο με ελλατωματικες αντιστασεις, η μηπως με την χρηση του νεου ατμοποιητη αλλαξες υγρα, που αφηνουν περισσοτερα καταλοιπα και σκοτωνουν τις αντιστασεις πιο γρηγορα. 
Και εγω απο Ναυτιλο ηρθα, και οι 1,6 του @Ζenith μου κρατανε 2-3 μερες παραπανω χαλαρα, με τα ιδια υγρα.
Η μεγαλη διαρκεια τους σε σχεση με αλλες, εχει αναφερθει και απο πολλους φιλους σε αυτο το νημα.

Τωρα δοκιμαζω τις plexus, οι οποιες θεωρητικα εχουν ακομα περισσοτερη διαρκεια, αλλα ακομα ειναι νωρις για να πω, λιγες μερες την εχω βαλει.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #644 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 19:29 »
Η διάρκεια αντοχής της κεφαλής μετράται με τα ml υγρού που μπορεί να ατμίσει, μέχρι να μπουκώσει ή μέχρι να μαυρίσει το υγρό ή μέχρι να χαλάσει τη γεύση (ο καθένας διαλέγει το όριό του). Εξαρτάται από το είδος υγρού (από τα κατάλοιπα που αφήνει). Εξαρτάται και από τα watt (τα πολλά την εξαντλούν γρηγορότερα), αλλά και από την συχνότητα ατμίσματος (η πιπίλα την βλάπτει).

Για τον 22άρη και την plexus θα τα πούμε όταν μπορέσω να παρουσιάσω το
https://www.innokin.com/vaporizers/coolfire_mini_zenith_kit


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12801 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123663 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos