vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

47 επισκέπτες, 8 χρήστες
I.P, bloodlessz, Dorian, athmichalop, Jorge, ramon, tibolaso, manoslykos

Twitter

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος papageorgiou.pan

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #495 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:40 »
φιλε μου ή η φοτο σου ειναι περιεργη ή δεν εχεις βαλει καθολου βαμβακι
Έχω κινητό το οποίο είναι απαράδεκτο δεν βγαίνουν καλύτερες φωτογραφίες έκοψα το βαμβάκι περισσότερο το έφτασα λίγο κάτω από την μέση τα πράγματα δείχνουν καλύτερα

Στάλθηκε από το D5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #496 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:40 »
τωρα το παρατηρισα καιγω..οπως το βλεπω περα απτο λιγο βαμβακι που μπορει και να μου φενεται απτη φοτο πραγματικα το βαμβακι σου στον πατο φενεται να κλεινει την τροφοδοσια

Αποσυνδεδεμένος papageorgiou.pan

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #497 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:41 »
Μάλλον αυτό είναι το λάθος μου το ότι έβαζα βαμβάκι μέχρι κάτω

Όσον αφορά την ποσότητα βάζω τόσο ώστε να μην είναι ούτε πολύ χαλαρό ούτε να είναι σφιχτό στην αντίσταση

Στάλθηκε από το D5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το βαμβακι προσεξε πολυ, στον οδηγο που μπαινει το βαμβακι εχει στην μεση μια πατουρα, μεχρι εκει να φτανει το βαμβακι και οχι μεχρι κατω.
Ναι μόλις το δοκίμασα δείχνει καλύτερα τώρα  

Στάλθηκε από το D5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδία ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη ανταπόκριση στο πρόβλημα μου νομίζω ότι έφταιγε το βαμβάκι το έβαζα μέχρι κάτω γιατί έτσι είχα δει σε βίντεο πραγματικά ελπίζω το λάθος να ήταν αυτό γιατί για μια εβδομάδα η μόνη γεύση που έπαιρνα ήταν η καμμένη ευχαριστώ πάρα πολύ

Στάλθηκε από το D5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2017, 11:50 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #498 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:47 »
ετσι..ουτε να μαγγωνει ουτε να περνα και αερατο.ολο το λαθος ηταν στο βαμβακι στην εισοδο του υγρου.χαιρομαι που τα πας καλυτερα.και μια συμβουλη.μολις εξοικηωθεις και τον στυνεις σωστα δοκιμασε ενα πιο χοντρο συρμα(0.40 0.50 mm μη σου πω κλαπτονακια γτ το παμε αλλου)και θα στα δωσει ολα ο ατμο.ειναι φτιαγμενος για πιο χαμηλα ωμ και περισσοτερα βατ

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #499 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:48 »
Μάλλον αυτό είναι το λάθος μου το ότι έβαζα βαμβάκι μέχρι κάτω

Όσον αφορά την ποσότητα βάζω τόσο ώστε να μην είναι ούτε πολύ χαλαρό ούτε να είναι σφιχτό στην αντίσταση

Στάλθηκε από το D5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φιλε εμενα μου φαινεται λιγο....σε αυτον τον πυρηνα γιατι οταν το βρεχεις και μετα συρικνωνεται, κοιτα να ειναι λιγο σφιχτο στην αρχη (να το στριβεις καθως το περνας).
Εμενα μου φαινετα απο την περιεργη φωτογραφια την 1η γιατι στην 2η δεν φαινεται τιποτα οτι ειναι λαθος η αντισταση σου....
μαλλον ειναι στριμμενη, δεν φαινεται να εχει ομοιομορφο καψιμο....πρωτου βαμβακωσεις ελεγχεις για σωστο πυρωμα της αντιστασης?

Αποσυνδεδεμένος papageorgiou.pan

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #500 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:50 »
Ναι κάνω τον έλεγχο που έχω δει κοιτάζω να ανάβει από μέσα προς τα έξω ομοιόμορφα

Λογικό να μην βγάζω καλές αντιστάσεις ακόμα έχω βελτιωθεί αρκετά αν έβλεπες την πρώτη μου αντίσταση θα γέλαγε κάνα μήνα

Στάλθηκε από το D5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο

ετσι..ουτε να μαγγωνει ουτε να περνα και αερατο.ολο το λαθος ηταν στο βαμβακι στην εισοδο του υγρου.χαιρομαι που τα πας καλυτερα.και μια συμβουλη.μολις εξοικηωθεις και τον στυνεις σωστα δοκιμασε ενα πιο χοντρο συρμα(0.40 0.50 mm μη σου πω κλαπτονακια γτ το παμε αλλου)και θα στα δωσει ολα ο ατμο.ειναι φτιαγμενος για πιο χαμηλα ωμ και περισσοτερα βατ
Αν θες πες μου επειδή δεν γνωρίζω κατά την δική σου εμπειρία ποιο είναι το καλύτερο σύρμα για τον serpent να πάω να αγοράσω για δοκιμή όσον αφορά αυτό το σύρμα στα πόσα watt με συμβουλευεις να παίξω?

Στάλθηκε από το D5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2017, 11:52 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #501 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:52 »
εγω θα σου ελεγα να παρεις για αρχη ενα συρμα 0.5 mm(24ga)..θα κανεις 6-7 σπειρες θα του γκαζωσεις και καμια 30αρια 35αρια βατ και θα τα δεις ολα κολληωμενα.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #502 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:53 »
Ανεβα σιγα σιγα στα χοντρα συρματα ετσι ωστε και τη διαφορα στη γευση να βλεπεις αλλα να ξερεις οτι λογο περιορισμενου ογκου ζεσταινεται ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #503 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 23:00 »
εγω θα σου ελεγα να παρεις για αρχη ενα συρμα 0.5 mm(24ga)..θα κανεις 6-7 σπειρες θα του γκαζωσεις και καμια 30αρια 35αρια βατ και θα τα δεις ολα κολληωμενα.
Εχεις απολυτο δικιο :thumpup:
Εγω με clapton και εκει που λες απο τα 27watt και πανω και ΟΛΑ ΕΙΔΩΝ που λεγαμε και στα Στρατα. :))
Επισης αλλαγη drip tip σε κατι στενοτερο και ισως λιγι μαρυυυυτερο χαχαχαχ

Αποσυνδεδεμένος sologouda

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #504 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 01:38 »


παιδια καλησπερα,
εχω το ερπετο εδω και μια βδομαδα
ειμαι πολυ ικανοποιημενος γενικα αλλα εχω ενα προβλημα που μου σπαει τα νευρα.
καθε πρωτη τζουρα που τραβαω εχει σκασιμο και πεταγεται ζουμι. μετα οι επομενες τζουρες ειναι κανονικα αεροπορια. αμα τον αφησω ομως για 15 δευτερολεπτα ξανα τα ιδια.
χρησιμοποιω αντισταση clapton 0.7 Ω
πειτε μου σας παρακαλω τι να κανω γιατι με εχει τρελανει

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #505 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 02:24 »

Ξεκίνα τον έλεγχο από τα υγρά σου, πρέπει μάλλον να είναι λεπτόρευστο.
Πρόσθεσε vg να δείς αν στο ξανακάνει σε συχνοτητα οπως στην προηγούμενη  κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος sologouda

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #506 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 02:38 »
το προβλημα ειναι πως δεν ασχολουμε καθολου με παρασκευη υγρου οποτε φοβαμαι μην το παρακανω... το πιο λογικο δεν ειναι να υπαρχει προβλημα στο φιτιλι η στην αντισταση? μηπως αμα κανω κλαπτον με αποσταση στις σπειρες ωστε να μην μαζευεται πολυ υγρο αναμεσα?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2017, 11:53 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #507 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 08:44 »
Αν μπορείς πάρε ένα hi vg 70/30 πχ supreme που υπάρχει στα σίγουρα και είναι γενικώς αποδεκτό σε γεύση και το έχεις πάντα για δοκιμές.
Προτείνω χαμήλωμα αντίστασης ελαφρώς λιγότερο βαμβάκι για αρχη και λιγότερα ή περισσότερα watt....Στα πόσα την δουλευεις αυτήν την αντίσταση?

Υγ εγώ clapton κάνω αντιστάσεις τελείως κλειστές από 0.4 έως και 0.6 ohm περίπου και δεν έχω το παραμικρό προβλημα

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2017, 11:53 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #508 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 10:00 »
Για λιγότερα σκασίματα, πιο σφιχτο/πολυ το βαμβακι μεσα απο την αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος darkmass

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #509 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 11:33 »
Καλημερα!τυπου καπνικα υγρα πανε καλα με τον serpent?πχ gandalf?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 26 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3165 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios