vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 6 χρήστες
ΒΑΓΓΟς, Jorge, manoslykos, treloneritis, infernity, gfilip

Twitter

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #165 στις: Ιουλίου 02, 2016, 17:54 »

Καπως έτσι...

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #166 στις: Ιουλίου 02, 2016, 22:18 »
Φίλε μου δεν διαφωνώ καθόλου, απλά πατήθηκε κατα λάθος το %#*^κουμπι στο ταμπλετ και δεν βγαίνει... Συγνώμη!

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #167 στις: Ιουλίου 03, 2016, 11:26 »
Ανεβαστε καμοα φωτογραφία καποιος με το στησιμο σας, για να δουμε που φτανουν τα βαμβακια, εμεις που εχουμε ψιλοδιαρροες.

Στάλθηκε απο ....
Όπως φαίνεται στην φωτό του meyas
Να φτάνει μέχρι κάτω στον πυθμένα
Βάλε το ψαλίδι να ακουμπήσει πλευρικά το δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα και...κόψε
Done  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #168 στις: Ιουλίου 03, 2016, 11:57 »
Σε μια δεύτερη προσπάθεια έβαλα με μεγάλη ευκολία ένα τέτοιο  coil από fasttech 

 και ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα εδώ με το βαμβάκι. 
Όλα άψογα! δουλεύω στα 25 watt αφού σε παραπάνω και πιπίλα μένει από υγρό. Πολύ ατμός και γεύση από το anarchist juice και φυσικά μεγάλη κατανάλωση.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #169 στις: Ιουλίου 04, 2016, 00:23 »
Στα πόσα watt ohm είναι οι έτοιμες αντιστάσεις που περιέχονται στο κουτί (0,6Ω μου τις δείχνει το Pico)?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2016, 11:48 από Kikas »

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #170 στις: Ιουλίου 04, 2016, 01:02 »
Εγώ την κοπανησα στα 17-20watt

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #171 στις: Ιουλίου 04, 2016, 11:49 »
Ohm ήθελα να γράψω, διόρθωσα και το προηγούμενο μήνυμα. :)

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #172 στις: Ιουλίου 04, 2016, 12:51 »
Γεια σας,

Ξέρετε αν υπάρχει κατάστημα όπου θα μπορώ να τον δοκιμάσω????

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #173 στις: Ιουλίου 04, 2016, 15:49 »
Ohm ήθελα να γράψω, διόρθωσα και το προηγούμενο μήνυμα. :)
0.6ωμ είναι ναι.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #174 στις: Ιουλίου 04, 2016, 23:24 »
Μου εσπασε το ενα τζαμακι απο τα δυο του ερπετου.
Εχετε δει να πουλανε καπου ανταλλακτικο;


Στάλθηκε απο ....


Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #175 στις: Ιουλίου 06, 2016, 19:30 »

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #176 στις: Ιουλίου 08, 2016, 16:54 »
Εδώ τα μεταφορικά είναι πιο ακριβά από το τζαμακι.
Δεν μπορώ να βρω πουθενά αλλού.;

Στάλθηκε από...


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #177 στις: Ιουλίου 09, 2016, 18:27 »
SERPENT MINI by WOTOFO
 

 

 
 
 
Αν και ο ατμοποιητής έχει συζητηθεί, ωστόσο μια ακόμη άποψη κακό δεν κάνει.
Τον έχω στα χέρια μου έναν ακριβώς μήνα. Τον έστησα, τον ξαναέστησα, τον πότισα (αυτό πια!!!!) πολλάκις… λοιπόν, έχουμε και λέμε!
Μικρούλης, ούτε 3 εκ (29χιλ) 22ρης σε διάμετρο και με 3μλ χωρητικότητα. (Στη φωτό μαζί με kayfun lite+ tiny
Με πνευμονικό προσανατολισμό, εμφανές άλλωστε από την τεράστια είσοδο αέρα στο ντεκ, αλλά και από τη ρύθμιση αέρα στη βάση του ατμοποιητή.
 

 

 
 
Το ντεκ, ευρύχωρο, αλλά για μονό κόιλ μόνο.
Τανκ από πυρέξ γυαλί, μεταλλικά μέρη από SS, μαζί με το διπλού ορινγκ επιστόμιο (κάτι λέει η wotofo για μόνωση του επιστομίου από υπερθερμάνσεις. Η αλήθεια είναι ότι προτίμησα να ατμίζω με άλλο, μη μεταλλικό ντριπ τιπ κι όχι με το δικό του)
 
 

 
Πλούσια συσκευασία, με ορινγκς, βίβες, εξτρά χρωματιστά ορινγκς σε μπλε και κόκκινο για το τανκ, εξτρά τανκ, κατσαβιδάκι άλλεν, 3 αντιστάσεις twisted στο μισό ομ (καλές!) γιαπωνέζικο pad και ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ και στησίματος!!! Επιτέλους. Αααα…. Κι ένα καρτελάκι για κλήρωση tshirt. Όλα αυτά, σε ένα όμορφο κουτάκι. Χλίδα!
 

 

 

 

 
Γέμισμα από πάνω. Ευκολάκι.
Το τανκ είναι κουμπωτό, σφίγγοντας την καμπάνα στερεώνεται στη θέση του.
Το καπάκι μαζί με το τανκ και την καμπάνα, μπορούν να αφαιρεθούν ως ένα κομμάτι, για να αλλαχτεί η αντίσταση χωρίς να χυθούν τα υγρά. (για όσους έχει σημασία. Για μένα δεν έχει, διότι δεν διαννοούμαι να πετάξω παλιά αντίσταση και να κρατήσω τα υγρά που έχουν σκουρήνει από τα κατάλοιπα. Εξάλλου, με τόσο άνετο γέμισμα από πάνω, αν δε σας κάτσει η καινούρια, απλά επιστρέψτε τα στο μπουκαλάκι)
(τελειώσαμε με τα κλισέ τεχνικά… πάμε παρακάτω;)
 

 
 
Το ντεκ του: στήνεται εύκολα, αλλά έχει μια πατεντούλα με βιδούλες άλλεν που σφίγγουν το σύρμα, αντί να τυλίγεται γύρω από αυτές. Θέλει προσοχή και λίγη συνήθεια. Μετά γίνεται εύκολα. Εννοείται ότι λειτουργεί με σχετικά χοντρά σύρματα, δε νομίζω όμως να τον πάρει κανείς για να τον στήνει με 0.20 σύρμα
Η βάση με τον επίχρυσο πόλο 510. Καλή, η ρύθμιση του αέρα γίνεται εύκολα. Δεν είναι σφιχτή, δε γλυστράνε τα χέρια.
Το στήσιμο. Οι οδηγίες λένε το βαμβάκι να φτάνει ως τις σπείρες. Στην πράξη λειτουργεί και με το βαμβάκι ως κάτω. Με το twisted σύρμα έστησα όπως προτείνει η wotofo, με το 40ρι κάνθαλ, έστησα το βαμβάκι ως κάτω. Με τον πρώτο τρόπο είχα ελάχιστες διαρροές, με τον δεύτερο λίγο περισσότερες.
Γενικά, είναι «σταξιάρικος» όπως οι περισσότεροι πνευμονικοί, αλλά όχι σε βαθμό ανησυχητικό. Θέλει λίγη προσοχή μόνο.
 

 
Πώς ατμίζει: ντουμάνια αρκετά ως μεγάλα, ανάλογα με το στήσιμο. Γεύση εξαιρετική για RTA πνευμονικό. Χτύπημα αυτονόητα μεγάλο. Τσιγαρίσιες κάνει; Δεν κάνει. Αλλά… οι πνευμονικές που έκανα συνήθως ήταν πολύ σύντομες, σχεδόν τσιγαρίσιες. Με ανοιχτό τον αέρα σχεδόν τέρμα. Οι διαρροές που είχα ήταν ελαχιστες σε σχέση μ΄αυτό που συνήθως αντιμετωπίζω όταν κάνω τσιγαρίσιες σε πνευμονικούς ατμοποιητές.
Ξεκαθαρίζω. Ο αέρας από κάτω μπορεί να είναι σχεδόν κλειστός, αλλά αν το ντεκ έχει τεράστιες εισόδους αέρα, τσιγαρίσιες καυφουνίσιες δε γίνονται.
Το μέγεθός του μικρό και βολικό. Το χρώμα ασημί, βγαίνει και σε μαύρο.
Τέλος…. ΠΙΝΕΙ ΣΑΝ ΝΕΡΟΦΙΔΑ!!!! Δεν ξαναείδα τέτοιον διψασμένο ατμοποιητή. Τον γεμίζω συνήθως με 2 μλ. Για πλάκα τα καταπίνει… (μισή νικοτίνη από το κανονικό!!!)
ΤΕΛΟΣ 2. Προσοχή πώς κόβετε το σύρμα. Η καμπάνα έρχεται σχεδόν σε επαφή με το ντεκ. Αν δεν το κόψετε σύριζα, θα ακουμπήσει πάνω της και θα έχουμε βραχυκυκλώματα.
Να τον πάρετε;;;
Να τον πάρετε αν θέλετε διακριτικό ατμοποιητή για πνευμονικές. Κυβικά ατμού δεν θα βγάλει, εξάλλου δε δουλεύει με διπλό κόιλ (με πατέντα ναι, με κανονικό στήσιμο όχι) Υπάρχουν πνευμονικοί πιο ντουμανάτοι. Αλλά θα σας αρέσει η ποιοτητα κατασκευής, το εύκολο στήσιμο, το μικρό μέγεθος , η γεύση και οι ελάχιστες διαρροές. Σίγουρα δεν θα σας αρέσει η κατανάλωση. Παίζει να τον ψάχνετε να δείτε αν είναι τρύπιος και χάνει από κάπου υγρό.
 
Τον πήρα από heavengifts http://www.heavengifts.com/WOTOFO-SERPENT-Mini-RTA.html  24.60$
 


Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #178 στις: Ιουλίου 09, 2016, 20:50 »
Ηρθε κ ο δευτερος ,αυτοι οι serpent ρε παιδι μου πανε δυο-δυο ,σαν τους Χιωτες 8)..πλυσιμο με σαπουνονερο ,στησιμο με 0.25 ατσαλι ,γεμισμα ατμισμα ,0 διαρροες αν βαλεις σωστη ποσοτητα βαμβακιου.
Απλα πραματα.. ::)
Η μια βιδα που ειχε πανω στον πολο ηταν κλωτσημενη ηδη(το κεφαλι),την αλλαξα και ολα καλα.
Αυτα τα λιγα  :bye:

Επισης ..ακριβα τον πηρες Petra ,19$ εχει απο fasttech  ;)

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #179 στις: Ιουλίου 09, 2016, 22:14 »
Ωραίο ποστ @Petra με ωραίες φωτογραφίες. :thumpup:
Οπως τα έγραψες είναι: Απλά πράγματα, εύκολα, όμορφα και ωραία! Και μένα όταν μπήκε στη συλλογή μου κατέκτησε με τσαμπουκά την κορυφή στην καθημερινότητά μου. 
Κύττα να δείς ρε συ το ερπετό... Και δεν του φαινότανε...  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix