vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 7 χρήστες
Milarepa, George Pap, dkostas, Sergios, manoslykos, Jorge, Lazy Dog

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #315 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 19:11 »
Αν μου επιτρέπεται το off topic, είναι πολύ καλή η επιλογή του allen συγκριτικά με τους σταυρούς (αν και οι σταυροί δεν είναι όλοι ίδιοι).
Αποκλείει προβλήματα τύπου "μου πήδηξε/ξεπέρασε το κατσαβίδι την ώρα που έσφιγγα", βιδώνει με μεγαλύτερη σιγουριά, ενώ τα κεφάλια απο τις βίδες θα αντέξουν πιο πολύ στη φθορά .. αν δεν το έχετε συνηθίσει, θα δείτε με τον καιρό ότι θα σας κερδίσει. Νομίζω.  :laugh1:




Εξαιρετικός ατμοποιητής, συγχαρητήρια στους κατόχους και καλές πωλήσεις να έχει !!!!  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #316 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 20:14 »
αν σου τύχει διαρροή τα υγρά βγαίνουν από τις τρύπες του αέρα 100%(τουλάχιστον για τώρα,για αργότερα θα δείξει αν κ τα υλικά που χρησιμοποιεί ο άτμο είναι πάρα μα πάρα πολλή καλής ποιότητας)
όσο για τις αλενόβιδες κ μένα στην αρχή δεν μου πολύάρεσε αλλά μόλις κατάλαβα πως γατζώνουν τα σύρματα(έστω κ χοντρά)αναθεώρησα

Ευχαριστώ για την απάντηση  :thumpup:
Τώρα για τις αλενόβιδες ,,,,δεν θυμάμαι αν το έχει πεί και άλλος ,,,,, μπορείτε να πάρετε από μαγαζί με εργαλεία ένα κατσαβιδάκι τύπου αλεν ώστε να είναι ποιο βολικό στο χέρι ,το βίδωμα ξεβίδωμα 

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #317 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 20:20 »



Συγνωμη αν δεν καταλαβα καλα , αλλα η απαντιση σου ηταν οτι αν δοκιμασω εγω το Castle Long θα κολλησω με το υγρο αυτο ;;;;;
Αυτό εννοούσα. Για μένα είναι στα 5 καλύτερα και πραγματικά εχω  δοκιμάσει πάρα πολλά. Έχω κάτσει σε μαγαζιά με τις ώρες

Σίγουρα θα βρεις κάτι σε κατσαβίδι Άλεν . Ακόμα και για ηλεκτρικό τρυπάνι αν θες για να μην κουράζεσαι σφιξε - ξε σφιξε !

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #318 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 20:56 »
Ευχαριστώ για την απάντηση  :thumpup:
Τώρα για τις αλενόβιδες ,,,,δεν θυμάμαι αν το έχει πεί και άλλος ,,,,, μπορείτε να πάρετε από μαγαζί με εργαλεία ένα κατσαβιδάκι τύπου αλεν ώστε να είναι ποιο βολικό στο χέρι ,το βίδωμα ξεβίδωμα
υπάρχει μέσα στην δερμάτινη συσκευασία που έρχεται ο άτμο κατσαβιδάκι άλεν μαζί με όλο το σετ o-rings κ ανταλλακτικές βίδες  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #319 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 21:27 »
Ο απόλλο κακά τα ψέματα δεν έχει σύγκριση!
Τον πήρα επιτέλους τον cloud τον έστησα με 0,30 νικέλιο έβγαλε μια αντισταση στα 0,09.
Βασικά καμία σχέση με αυτό που έκανα στο μαγαζί αλλά πρώτο στήσιμο πρώτη μέρα!
Άψογη ποιότητα πολύ καλή δουλειά!
¨Ενα θέμα είναι ότι δε του κάνουν όλα τα drip tip γιατί δε στρίβουν όλα την καμπάν, το δικό του είναι αψογο σε αυτό!
Ντουμάνι απίστευτο!
Γεύση δεν τρελάθηκα!
Διαρροούλες είχα!
Και αυτό που με προβληματίζει δεν έχω χτύπημα!!!
Θα το στρώσω και θα ενημερώνω....
Να προσθέσω ότι προέρχομαι από dripper και μάλιστα απόλλο!!!


Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #320 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 00:21 »
γνώμη μου άλλο πράγμα ο driper άλλο ο tank .μη συγκρίσιμα

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #321 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 00:33 »
Ακριβώς.
Και γενικά apollo vs οτιδήποτε βγάζει φλόμο είναι άδικο σαν σύγκριση
:D :laugh1:

Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #322 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 19:23 »
λαλαλαλαλαλααααααωραια η φωτο,μην νομιζετε δεν εχει γινει σκομη νορμαλ στησιμο....αυριο με καθαρο μυαλο θα ....


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #323 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 20:23 »
Υπαρχει καποιο μαγαζι στα νοτια προαστια να τον εχει ? η καπιο ηλεκτρονικο καταστημα ?

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #324 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 20:34 »
για να πάρετε λίγο ακόμα καλύτερη γεύση(έτσι μου φαίνεται) κ μεγαλύτερη διάρκεια στο βαμβάκι( ή rayon) όταν το βάζετε στην αντίσταση προσέξτε να μην το παρασέρνει η καμπάνα όταν την ανοιγοκλείνουμε .θα πρέπει να παραμένει στη θέση του όσες φορές κ αν παίξουμε την καμπάνα πάνω-κάτω.όχι ότι δεν θα παίξει ο άτμο κ με παραπάνω βαμβάκι(έχει πολύ καλή τροφοδοσία)

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #325 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 23:16 »
(Image removed from quote.)(Image removed from quote.)λαλαλαλαλαλαααααα(Image removed from quote.)ωραια η φωτο,μην νομιζετε δεν εχει γινει σκομη νορμαλ στησιμο....αυριο με καθαρο μυαλο θα ....



Mobile klaz speaking...


για να ακουσω εντυπωσεις....

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #326 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 23:31 »
Το βρήκα ενδιαφέρον και σκέφτηκα να το ποστάρω.
Η αντίσταση της φωτογραφίας είναι από την Κυριακή το πρωί. Kanthal 0,28mm, 1,6Ω mc, 2,5mm εσωτερική διάμετρος, με nakamichi. Έχω κάνει 25ml, ανοίγοντας, σ' αυτό το 4ήμερο, μόνο μία φορά για να δω την κατάστασή της.
Το υγρό είναι 65VG-35PG (10% Statex + λίγες σταγόνες fuji, βάση νικοτίνης umami media 5mg, VG και PG φαρμακείου).
Δεν είναι και τόσο άσχημη η εικόνα, ε?

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #327 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 23:43 »
οντως ενδιαφερον.μετρησα 7 σπειρες.παντως δεν ηξερα οτι η αντισταση μαυριζει τοσο σε 4 μερουλες.βεβαια παιζουν και αρκετοι παραγοντες.ευχαριστουμεεεεε


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #328 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 00:26 »
Ρε παιδες οταν σηκωνω πιο ψηλα την αντισταση κ ξεβιδωνω εστω κ μιση στροφη την καμπανα μου κανει διαρροες! Τι φταιει?

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #329 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 00:41 »
Πόσο ψηλά δηλαδή? Στην παραπάνω φωτό το κάτω μέρος της αντίστασης ξεκινάει πάνω από τις βίδες και έχω την καμπάνα 2,5 στροφές ανοιχτή(5 μισές). Σε τέτοιες περιπτώσεις, μάλλον το βαμβάκι φταίει :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12843 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123728 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos