vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

245 επισκέπτες, 9 χρήστες
lagoudakis, Ribot, dkostas, vasim, treloneritis, bloodlessz, maprix, lidbab, manoslykos

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Συνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #225 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:30 »
Κάνει και παρακάνει και για τσιγαρίσιες και για πνευμονικές. Κι εγώ τσιγαρίσιες κάνω αλλά και τις πνευμονικές του τις αντέχω σ' αυτόν, γιατί είναι εντελώς διαφορετικές από του subtank mini ας πούμε και λέω αυτόν επειδή τον έχω και μπορώ να συγκρίνω.
Με τον Cloud κάνεις πνευμονική στα 12 βατ, γεμίζεις τα πνευμόνια, ντουμανιάζεις το σύμπαν και ΔΕΝ βήχεις, ΟΥΤΕ νιώθεις να καίγεσαι, όπως εγώ που δεν γουστάρω τις πνευμονικές του subtank.
Είναι αλλιώτικη κατασκευή παιδιά, περίεργη, κάπως αλλιώτικο άτμισμα! Έτσι νιώθω εγώ τουλάχιστον με την πολύ πολύ μικρή εμπειρία που είχα μαζί του.

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #226 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:34 »
knight77 με το δακτυλίδι αέρα που έχει μπορείς πολύ εύκολα να τον ρυθμίσεις ανά πάσα στιγμή από τσιγαρίσια τζούρα μέχρι πολύ αεράτη(αλλά όχι κ πνευμονική)
στις τρύπες αναπλήρωσης υγρού που έχει στο πάνω δακτυλίδι μπορείς άνετα να γεμίσεις με μπουκαλάκια με πλαστική μύτη(δεν χρειάζεται σιδερένιες μύτες)αλλά κ με γυάλινα τύπου Hallo.
για κάποιον φίλο που ρώτησε νωρίτερα σε σχέση με τον phenomeno η τζούρα του είναι αρκετά πιο αεράτη όταν ανοίγουμε τέρμα το δακτυλίδι αέρα.

Αποσυνδεδεμένος bkork

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #227 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:36 »
Παιδες σε σχεση με Kayfun V4 πως ειναι απο γευση,χτυπημα ,ντουμανι?Εχει διαρροες?Ρωταω γιατι εχω καει απο θεμα διαρροων με ελληνικο και φυσαω και το γιαουρτι?

Διαρροή καμια στην μια εβδομαδα που τον εχω. Σε σχεςη με τον 4αρη....... Ειχα τεσσαρη απο πέρυσι τα Χριστούγεννα. Χρηςη Καθημερινή (παντα τον ειχα μαζι μου). Μεςα στην εβδομαδα που πέρασε τον χάρισα σε φιλαράκι. Ο cloud πήρε την θεση του.

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #228 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 15:09 »
Πριν από λίγο έκανα κι εγώ το απονενοημένο διάβημα και τώρα τον έχω για πλυσιματάκι, παρά το ότι στήθηκε επιτόπου και τον άτμισα. Κι αυτόν που πήρα κι άλλον έναν στρωμένο ήδη.
Η πρώτη εντύπωση ήταν ένα σοκ από το ντουμάνι, απίστευτα πυκνό και πολύ, δεν κάνει για δημόσιους χώρους :nope:
Δεν πας για καφέ δηλαδή και ατμίζεις έτσι απλά, θα σε πετάξουν έξω.
Η λειτουργία του αθόρυβη και η τζούρα του αβίαστη με μια καταπληκτική ρύθμιση αέρα. Τώρα κατάλαβα τι εννοεί παραπάνω ο ksp και συμφωνώ.
Για τη γεύση δεν μπορώ να κρίνω ακόμη φυσικά γιατί τον άτμισα με ξένα υγρά και δεν τον έχω στήσει καν. Όταν τον στήσω και τον συγκρίνω με το Φαινόμενο θα πω τη γνώμη μου.
Για το στραβοβίδωμα της καμπάνας που ρώτησε ο Χρήστος παραπάνω, αυτό αποκλείεται φίλε ακόμη κι αν είσαι τύφλα στο μεθύσι και γενικά η συνολική ποιότητα της κατασκευής κάνει μπαμ.
Αυτά. :)
Κάνει και παρακάνει και για τσιγαρίσιες και για πνευμονικές. Κι εγώ τσιγαρίσιες κάνω αλλά και τις πνευμονικές του τις αντέχω σ' αυτόν, γιατί είναι εντελώς διαφορετικές από του subtank mini ας πούμε και λέω αυτόν επειδή τον έχω και μπορώ να συγκρίνω.
Με τον Cloud κάνεις πνευμονική στα 12 βατ, γεμίζεις τα πνευμόνια, ντουμανιάζεις το σύμπαν και ΔΕΝ βήχεις, ΟΥΤΕ νιώθεις να καίγεσαι, όπως εγώ που δεν γουστάρω τις πνευμονικές του subtank.
Είναι αλλιώτικη κατασκευή παιδιά, περίεργη, κάπως αλλιώτικο άτμισμα! Έτσι νιώθω εγώ τουλάχιστον με την πολύ πολύ μικρή εμπειρία που είχα μαζί του.
Ribot = αντικειμενικος παντα
Σε ευχαριστουμε man!!!
Ολα καλα λοιπον με τον CloudΟne.
Αυτο με το πολυ ντουμανι, που προσωπικα δεν μου αρεσει αλλα πολλοι θα ξετρελαθουν.
Για γευση δεν ακουω πολλα και καποια στιγμη θα ηθελα ενα συγκριτικο με Erlkonigin η PhenomenoN που για εμενα ειναι top taste αυτοι οι δυο.

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #229 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 15:20 »
Σε σχεση με τον Erlkonigin που ειχα 14 μηνες βασικο ατμοποιητη σε γευση ειναι τελειος διαφορετικος....πχ στο bitme after8 ενω στον ερλ δεν ακουγα το kalua....με τον cloud το νιωθω κ πολυ....

Αποσυνδεδεμένος orka

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #230 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 16:10 »
Πρώτο στήσιμο πρώτες εντυπώσεις.
Πολύ καλή ποιότητα, άριστα σπειρώματα.
Το πρώτο στήσιμο το έκανα ίδιο με τον Τηλέμαχο πλας για να μπορώ να κάνω σύγκριση.
6 σπείρες σε 2,1/2 τρυπανακι 40μμ κανθαλ η διαφορά στον Τηλέμαχο είναι 3μμ τρυπανακι. (αραιές οι σπείρες)
Το υγρό και στους δυο μήλο με κανέλα.
Το μισό τανκ ήταν απροσδιόριστη η γεύσή, μετα τη μέση σου ερχόταν η σωστή γεύση μήλο με κανέλα. Στον Τηλέμαχο τον έχω έτσι από εχθές είμαι στο τρίτο τανκ η γεύσή είναι κανέλα και το μήλο δεν το νιώθεις αλλάζει η ένταση του υγρού.
Στον cloubOne  είναι ποιο σωστή η γεύση για εμένα σε αυτό το στήσιμο.
Με το drip tip του Τηλέμαχου είναι ένα τσακ καλύτερη ακόμα.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η πυκνότητα του ατμού μιλάμε πολύ πυκνός!!!!
Ο αέρας και στους δυο πολύ κλειστός για τσιγαρίσιες τζούρες.
Δυο αρνητικά για εμένα ήταν ένα το drip tip πολύ κοντό και δεύτερο το δαχτυλίδι του αέρα γυρίζει πολύ εύκολα.
Με λίγα λόγια πολύ καλή αγορά.

Άκυρο το δεύτερο, άλλαξα το oring από αυτά που έρχονται μαζί και έφτιαξε το δαχτυλίδι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 17:27 από orka »

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #231 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 17:17 »
Τωρα παντως προλαβα να τον δω και σε αγγελια!!! Στο φουμπου,αγορασμενο χθες...!!


Mobile klaz speaking...

Συνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #232 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 17:48 »
Λοιπόν, πρώτο μου στήσιμο. Βαμβακι nakamichi, τρυπανάκι 2mm, σύρμα κάνθαλ 0,28mm, 4 σπείρες, αντίσταση 0,88Ω, ένεκα του ότι θέλω να παίξω στο μηχανικό, παρόλο που στην παρακάτω φωτο είναι πάνω στο d2. :laugh1:
Το στήσιμο είναι πολύ εύκολο, αυτό το πολύ απλό τουλάχιστον που έκανα. Οι βίδες πιάνουν άψογα το σύρμα χωρίς καν προσπάθεια. Σε περίπλοκα στησίματα βέβαια μάλλον μειονεκτεί σε σχέση με το φαινόμενο αλλά αν δεν το δεις στην πράξη δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Αυτά θα μας τα πει ο demkoni με το καλό :sfyrigma:

Γέμισα με σύριγγα ινσουλίνης του ενός ml, βάζοντας 2ml, όσο ακριβώς φαίνεται στη φωτο. Η εντύπωσή μου είναι ότι δεν μπορεί να πάρει πάνω από 1,5ml ακόμη, δηλαδή 3,5 συνολικά αλλά κι αυτό θα το τσεκάρω στο μέλλον.
Στο άτμισμα τώρα, η αρχική πρώτη εντύπωση, που έγραψα νωρίτερα, επαναλαμβάνεται και τώρα. Η υπέροχη αβίαστη τζούρα και ο πολύ πλούσιος ατμός, σε κάνουν να πιστεύεις ότι όλο το σύστημα τροφοδοσίας, παροχής αέρα, καύσης, ατμοποίησης, λειτουργεί υποδειγματικά, με άνοιγμα της καμπάνας 3 στροφών, που έχω αυτή τη στιγμή και με υγρά 50/50.
Διαρροές δεν υπάρχουν ούτε για πλάκα. Όσο γράφω, τραβάω τζούρα και τον ξαπλώνω και δεν συγκινείται καθόλου.

Θέλετε κι από γεύση τώρα ε? :laugh1:
Επίλεξα να δοκιμάσω με κλώνο castle long επειδή αυτό ατμίζω αυτές τις μέρες με το φαινόμενο. Βέβαια το φαινόμενο είναι στημένο με Ν200, 0,25mm, δε θυμάμαι σπείρες, 7 ή 8 νομίζω, 2,5 πυρήνα, 0,19Ω και fiber freaks pads. Άσχετα στησίματα αλλά τι να κάνουμε, αυτά έχουμε και αυτά συγκρίνουμε.
Στη γεύση λοιπόν, είναι εξαιρετικός, αλλά όχι φαινόμενο παίδες. Το δηλώνω ρητά και κατηγορηματικά αλλά όχι οριστικά όμως. Και όχι οριστικά γιατί είναι άστρωτος ακόμη και μόλις με το πρώτο του στήσιμο που μπορεί να μην είναι και το καλύτερό του.
Αυτή τη στιγμή, με αυτό το στήσιμο και με το ίδιο υγρό, πλησιάζει το επίπεδο του φαινό αλλά είναι ένα σκαλάκι πιο κάτω.
Στο φαινόμενο είναι πιο διακριτά και πιο γεμάτα τα αρώματα, αυτό αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον. Ο Cloud πλησιάζει πολύ όταν έχω τον αέρα, τόσο όσο στη μία(δύο) του phenomenon lite.

Φαίνεται πάντως το πράγμα, ο CloudOne έχει τις δυνατότητες ν' ανέβει κι άλλο όσο θα στρώνει και σίγουρα θα υπάρχουν και πολύ καλύτερα στησίματα γι' αυτόν. Φαντάζομαι ότι στα χέρια εμπειρότερων ατμιστών θα είναι ακόμη καλύτερος.
Το σίγουρο είναι ότι μου έφυγε η αμφιβολία που είχα για την αγορά του και πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά του τόσο όσο τα αξίζουν και οι υπόλοιποι για τους οποίους έχει γίνει κουβέντα. Αν τα αξίζουν οι άλλοι τότε κι αυτός, αν όχι κι οι άλλοι τότε ούτε αυτός, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο δεν έχω να πω πάνω σ' αυτό.
Και κάτι τελευταίο, συμφωνώ με τον orka για το drip tip. Ακουμπάνε τα χείλη στο καπάκι και παρόλο που δεν μου έχει ανεβάσει θερμοκρασία ώστε να καίει, με χαλάει αυτό, αλλά είναι κάτι που διορθώνεται. Το δαχτυλίδι του αέρα το βρίσκω μια χαρά αλλά επιφυλάσσομαι από το ενδεχόμενο να χαλαρώνει με το χρόνο η περιστροφή του :dontknow:

Είπα πάρα πολλά, δε θα το ξανακάνω, πφφφ...

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #233 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 17:57 »
Τωρα παντως προλαβα να τον δω και σε αγγελια!!! Στο φουμπου,αγορασμενο χθες...!!


Mobile klaz speaking...
Χάχα. Και εγώ και σκεφτόμουν πως και έτσι.

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #234 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 17:58 »
Καμμια σκομη κοντινη φωτο το ντεκ στημενο μαζι με βαμβακι;;; Ισχυει οτι θελει πιο πολυ ισως βαμβακι απο οτι αλλοι ατμο;;


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #235 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 18:02 »
Ωραιος (όπως παντα ο Γιωργος) !!!  :thumpup:

Αν και για πρωτο στυσιμο (το επιασες το υπονοουμενο) θα εβαζα 3 σπειρες παραπανω και στο d2... :tongue_smilie:


Συνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #236 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 18:35 »
 :)) :))
Θα βάλω και 3 και 4 βρε, λύσσαξες πια. Προηγείται το ξυλομοντάκι πάντα που έχει ψυχή, τα άλλα είναι κινέζικα, να περιμένουν κι αυτά όπως περιμένω κι εγώ κάτι θήκες από την Κίνα για το d2 κι ακόμη να ξεκινήσουν...
Άσε κι έφαγα ένα καψούλι μόλις τώρα που ξαναγέμισα, που το φχαριστήθηκα αφού ξέχασα κλειστή την καμπάνα :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #237 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 18:38 »
Μα Γιώργο, εγώ διαβάζω πως προειδοποιεί για άδειο τάνκ και πως το clear δεν είναι απαραίτητο.
Πως έφαγες καψούλι εσύ ;;;


Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #238 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 18:57 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, κατατοπιστικοτατες.
Όσο για τη γεύση, περιμένετε να στρώσουν λίγο τα μέταλλα και εκεί θα κρίνετε ;)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Συνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #239 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 19:00 »
Μα Γιώργο, εγώ διαβάζω πως προειδοποιεί για άδειο τάνκ και πως το clear δεν είναι απαραίτητο.
Πως έφαγες καψούλι εσύ ;;;
Ναι αμέ, προειδοποιητικό δεν είναι το καψούλι, το τρως και λες, ωχ ο μακάκας στέρεψαν τα υγρά :tongue_smilie: Σιγά μην έχει και αλάρμ :laugh1:
Πέρα απ' την πλάκα τώρα, δεν ξέρω αν και πως προειδοποιεί, αλλά εγώ το έφαγα επειδή ξέχασα κλειστή την καμπάνα η οποία σφραγίζει τελείως τα υγρά, οπότε είναι λογικό νομίζω.
Τώρα θα μου πεις, καλά ρε μεγάλε από τόσο ατμό που έβγαζες δεν είδες ότι έσβηνε?
Ε δεν είδα ρε φίλε, χάζευα μάλλον :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310364 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278727 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias