vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος amorealex

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
    • Το blog μου για το Reef
Καλημέρα!

Νέος στον χώρο. Ψάχνω έτοιμα υγρά σε οικονομική συσκευασία 100ml που να μπορώ να προμηθευτώ από Ελλάδα. Προς το παρόν βρήκα μόνο της Natura. Έχετε κάποια άλλη εταιρία να μου προτείνετε;
Επίσης, υγρά των 100 ml μπορείς να βρεις κι εδώ: http://www.ecig.gr

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα υγρά που μπορώ να βρω εδώ στη Ελλάδα fcukin flava και Vip?

Αποσυνδεδεμένος asteratos89

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα...θελω να αλλαξω υγρο ατμισης λογω του οτι ψαχνω καποιο να ειναι 70/30 και να ειναι και καπως οικονομικο..κανω golden margy απο nobacco αλλα το κανω καιρο και τελευταια δε τη καταλαβαινω τη γευση..ψαχνω καποια παρομοια γευση δηλαδη καπνικο με γλυκο τελειωμα..εδω που ειμαι δυστυχως δεν εχουμε καλα μαγαζια για δοκιμη υγρων( εχουν καμια 10αρια και πολλα λεω) ..εχει ατμισει καποιος τη συγκεκριμενη γευση που κανω να μου προτινει καποια παρομοια με 70/30 και οικονομικη?

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα και χρονια πολλά, έχω να σου προτείνω αυτηνής τις εταιρίας (NATURA by HEXOCELL) καθαρό υγρό ωραιο χτύπημα και πολύ οικονομικό 30ml 6-7 euro.. μεγάλη ποικιλία γιαυτο πας σε ένα μαγαζί και δοκιμάζεις και αγοράζεις, τώρα αν δεν το έχει το μαγαζί να το δοκιμάσεις διάβασε το forum και ρίσκαρε αγοράζοντας ειδικά που αξίζει για 6-7 euro στα 30ml να μπεις στη διαδικασία του ρίσκου..


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25933.0.html



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
A και ρώτα το μαγαζί αν έχει δείγματα να σου βάλει στη παραγγελία σου (δωρεάν είναι τα δείγματα (κανονικά!!) εκτος από κάποια κομπιναδόρικα μαγαζιά που τα χρεώνουν αλλα ποτε μην πληρώσεις τα δείγματα)

Αποσυνδεδεμένος asteratos89

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
ευχαριστω για τη βοηθεια..τα χω βαλει στο ματι αλλα λογω τιμης δεν μου φαινεται και οτι καλυτερο απο ποιοτητα...επεισης εχουν 9 νικοτινη και πανω..κ εγω κανω 6 και με τους ατμοποιητες που εχω σιγουρα θα μου φανει πολυ μεγαλο το χτυπημα

Αποσυνδεδεμένος dalai

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Να κανω μια περιεργη ερωτηση: Αραιωνετε καθολου τα ετοιμα υγρα σας;
Ειχα ενα ετοιμο υγρο που τελειωσε και πριν καθαρισω το ατμοποιητη , λογω βιασινης εβαλα απλη βαση .Μου φανηκε καλυτερη η γευση αλλα δεν εδωσα σημασια.
Αυτες τις μερες το ξαναεκανα επιτηδες (και λογω οικονομιας ας πουμε) αλλα το αρωμα μου ηρθε πολυ καλυτερα.Πριν ηταν σαν να με μπουκωνε και ενιωθα π.χ. μονο 1 απο τις 3 γευσεις του υγρου . Το εχετε δοκιμασει ;

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Είναι πολύ συνηθισμένο. Μπορείς να αραιώνεις τα έτοιμα υγρά σου με σκέτη βάση, σε ότι αναλογία σου αρέσει. Κάνεις και οικονομία  ::) 

Αποσυνδεδεμένος kostas11

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
μετα απο 30+ χρονια καπνισματος camel δεν νομιζω να φταιει η συσκευη ουτε η ποσοτητα νικοτινης που χρησιμοποιω 0.6mg. για το λογο οτι δεν εχω αναψει κ.τ.
επιπλεον θαθελα γνωμες για το ποιο ειναι πιο κοντα σε camel apo ta parakatv an kai einai goysta.....
Natura - Desert ship
Natura - Camtel
NovaCig-Desert Ship
Flavour Art- Camel
Flavour Art-Camtel ultimate
Flavour Art - Cam Blend
Flavour Art - Desert ship
Atmos Lab Camila Flavour
L&A Vape - Cml
Joyetech - Desert
Steamers Flavors - Desert
Nobacco - Desert ship
Dekang - Desert Ship (Camel)
Inawera - camtel
Inawera - desert ship
υ.γ. ατμιζω το camtel τις e-cig και ειμαι 100% καλυμενος...απλως ψαχνω και για καποια εναλακτικη προταση,ετσι και αλλιως η αποψη μου για το η.τ. ειναι σαφεστατη.1.σταματαει ο ξεροβηχας(για οσους εχουν) και 2. οικονομια στο πορτοφολι......δεν μπαινω στο τρυπακι αλλαγη συσκευων-ατμοποιητων κλπ. καθε λιγο και λιγακι..............

Μην δημοσιέυετε το ίδιο μήνυμα σε διαφορετικά θέματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2016, 15:40 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Δεν υπάρχει υγρό η.τ. που να μοιάζει με τον καπνό κάποιου συμβατικου.
Αυτα τα camtel, maxboro, κλπ είναι κατασκευασματα των εταιρειών για να "τσιμπανε" τους καπνιστές.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε ένα κατάστημα με δοκιμαστηριο υγρών και να δοκιμάσεις όσα πιο πολλά καπνικα υγρά μπορείς μέχρι να βρεις κάποιο που σου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα και καλή χρονιά!Έχει δεί κανείς το υγρό ALEZAN της SENSE AROMA σε κανένα μαγαζί στην αθήνα(τριμπεκίζει αλλά στο πιό γλυκό)?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
μετα απο 30+ χρονια καπνισματος camel δεν νομιζω να φταιει η συσκευη ουτε η ποσοτητα νικοτινης που χρησιμοποιω 0.6mg. για το λογο οτι δεν εχω αναψει κ.τ.
επιπλεον θαθελα γνωμες για το ποιο ειναι πιο κοντα σε camel apo ta parakatv an kai einai goysta.....
Natura - Desert ship
Natura - Camtel
NovaCig-Desert Ship
Flavour Art- Camel
Flavour Art-Camtel ultimate
Flavour Art - Cam Blend
Flavour Art - Desert ship
Atmos Lab Camila Flavour
L&A Vape - Cml
Joyetech - Desert
Steamers Flavors - Desert
Nobacco - Desert ship
Dekang - Desert Ship (Camel)
Inawera - camtel
Inawera - desert ship
υ.γ. ατμιζω το camtel τις e-cig και ειμαι 100% καλυμενος...απλως ψαχνω και για καποια εναλακτικη προταση,ετσι και αλλιως η αποψη μου για το η.τ. ειναι σαφεστατη.1.σταματαει ο ξεροβηχας(για οσους εχουν) και 2. οικονομια στο πορτοφολι......δεν μπαινω στο τρυπακι αλλαγη συσκευων-ατμοποιητων κλπ. καθε λιγο και λιγακι..............

Η απάντηση φίλε μου, δυστυχώς δεν είναι ενθαρρυντική: κανένα δεν μοιάζει με κάμελ, ή με οποιοδήποτε άλλο τσιγάρο.

Καλό είναι επίσης να έχεις υπόψιν ότι συνήθως, όταν βλέπεις σε μια περιγραφή "desert", "oriental", "sahara" και τέτοια, είθισται να παραπέμπει σε καπνικό, ξηρό συνήθως, με πολλά αρωματικά στοιχεία, συνήθως τριαντάφυλλο, βύσσινο και τέτοια.

Η πρότασή μου είναι να δοκιμάζεις χωρίς να έχεις στο μυαλό σου το κάμελ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2016, 15:40 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
επιπλεον θαθελα γνωμες για το ποιο ειναι πιο κοντα σε camel apo ta parakatv an kai einai goysta.....
Βεβαιώνω κι εγώ πως κανένα δεν είναι Camel, δεν είναι εφικτό να είναι. Αυτό που μπορεί κανείς να ψάχνει είναι κάτι ξηρό και "στρογγυλό" για να μοιάζει λίγο στην αίσθηση τσιγάρου. Συχνά το καλύτερο είναι σκέτη νικοτινούχα βάση! Αξίζει να δοκιμάσεις και αν σου αρέσει είναι πολύ φτηνότερη.
Κατά τ' άλλα:
Δεν γνωρίζω όλα τα υγρά που αναφέρεις αλλά το Desert Ship γλυκίζει. Μου αρέσει στην εκδοιχή της Nobacco (και Dekang γιατί παίζει να είναι το ίδιο) αλλά δεν μου αρέσει στην εκδοχή της FavourArt και της Natura. Πιο ξηρό και τσιγαρίσιο θεωρώ την Καμίλα της AtmosLab, ίσως σε ικανοποιήσει περισσότερο αν δεν θέλεις γλυκειά αίσθηση. Ή συνδιάζεις και τις δυο ιδέες: αραιώνεις μια Καμίλα με σκέτη βάση!

Αποσυνδεδεμένος comandante7

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
  • keep faith and vape
Καλησπερα,
πολυ νεος στο ατμισμα και χρησιμοποιω το Kanger Subox mini, εχω δοκιμασει λιγες καπνικες γευσεις (ολα τα καπνικα της Liqua, 7 kings και 2-3 αλλα) αλλα το μόνο που με γεμισε πραγματικα ειναι το El Toro Cigarillos και κολλησα. Ειναι ομως λιγο ακριβο το ατιμο.
Εχω κοσκισει το φορουμ εδω και τρεις μερες.
Μια σκεψη που εκανα ειναι να αραιωσω με μια βαση το cigarillos για οικονομια. Εχει αξία να το κανω?
Επισης υπαρχει καποια καπνικη γευση που να του μοιάζει?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Θα μπορούσες να δοκιμάσεις τα Primo Verde και Cubana από T-Juice.
Έχουν δημιουργηθεί κι αυτά με τον ίδιο τρόπο με τα El Toro.
Επίσης μπορείς να τα βρεις και σε άρωμα για ακόμα μεγαλύτερη οικονομία.

Αποσυνδεδεμένος comandante7

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
  • keep faith and vape
θα τα δοκιμασω με την πρωτη ευκαιρια. Ως προς την αραιωση του cigarillos, διαβασα πως επιεδη εχει παραπανω pg θα ηταν καλυτερα να χρησιμοποιησω βαση με περισσοτερο vg. Ισχυει?
 Επισης λογικα με μια αραιωση της ταξης του 50 % με μηδενική νικοτινη σε cigarillos με 20 mg θα επηρεαστει η γευση?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias