vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 3 χρήστες
Chris66, Jorge, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Τα ίδια με πριν δηλαδή...σου έχει τύχει ποτέ να πεις ότι δεν σου αρέσει κάτι πραγματικά λόγω γεύσης? πχ αυτό έχει πολύ αλάτι ή ο καφές έχει πολύ ή λίγη ζάχαρη ή κάτι τέτοιο?

Πάντως είναι σίγουρο ότι μετά από 1 μήνα χωρίς τσιγάρο κάπως θα βελτιωθούν τα πράγματα.

Η θετική πλευρά είναι ότι μπορείς να την βγάζεις...τσάμπα..πάρε και κάνε σκέτες βάσεις αν είναι να μην νοιώθεις τίποτα. με 10€ έχεις άαανετα 200ml.  :))

Για περισσότερα..μήπως να πήγαινες σε ένα γιατρό? Είχα ένα γνωστό πχ που είχε κάτι στη γλώσσα (τρίχες να το πω θα είναι λάθος) αλλά τέλος πάντων είχε σχηματιστεί κάτι πάνω στη γλώσσα και γι αυτό δεν καταλάβενε τίποτα. Του έδωσε μια ειδική (οδοντόβουρτσα) βούρτσα για τη γλώσσα την οποία "έτριβε" για κανα 2βδόμαδο και αυτό έφυγε σιγά σιγά. Βέβαια το καταλάβε αμέσως γιατί η γλώσσα του φαινόταν μαύρη (χωρίς πλάκα) ειδικά ..προς τα μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Φίλε pasas26 καλημέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε. Επίσης, ρίξε και μια προσεκτική ματιά στο ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ (FAQ)- ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

Τώρα, όσον αφορά στο θέμα σου. Ένα από τα μύρια όσα που προκαλεί το τσιγάρο, είναι και η απώλεια γεύσης και όσφρησης. Όταν ξεκίνησα το άτμισμα, μου πήρε περίπου ένα μήνα να επανέλθει η γεύση. Θα συμφωνήσω και εγώ με τον G και θα σου προτείνω για αρχή να ξεκινήσεις με σκέτη βάση. Παρόλο που είναι μια πρακτική η οποία επιλέγεται από τους περισσότερους όταν πλέον είναι πολύ καιρό στον ατμό, πιστεύω ότι εσένα θα σε βολέψει για δύο λόγους. α) αν δεν καταλαβαίνεις γεύση ποιος ο λόγος να παίρνεις υγρά με άρωμα, πράγμα που οδηγεί στο β) είναι προφανώς πολύ πιο οικονομικό. Αν μετά τα πρώτα 100ml βάσης, πάρεις ένα άρωμα και πάλι δεν αντιλαμβάνεσαι τη γεύση του, τότε σαφώς και πρέπει να επιληφθεί ο ανάλογος γιατρός. Καλό θα ήταν να μας πεις και ποια υγρά πήρες (στα ανάλογα νήματα του πίνακα Έτοιμα υγρά) ώστε να τοποθετηθούν και μέλη που τα γνωρίζουν μήπως τελικά και το φταίξιμο δεν είναι της γλώσσας σου αλλά των υγρών.

Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος pasas26

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
Για σωστή χρήση της παράθεσης διαβάστε κι
εδώ.



καλως σας βρηκα!!!!εχω παρει ενα της nobaco απο την σειρα numbers το εφτα!!αλλα και απο το cleverstore ενα λαδακι δικο του με γευση καραμελα.αλλα εχω δοκιμασει και σε μαγαζι alter ego και σε vapormania.Θα κανω υπομονη λοιπον.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2014, 14:07 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ

Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου, μπορείς να κάνεις το εξής για οικονομία.Αν είναι να κάνεις σκέτη βάση, πάρε από το φαρμακείο VG ή/και PG της Σύνδεσμος ΑΕ, water for injection για αραίωση και φτιάξε βάση μόνος σου (θα είναι όμως χωρίς νικοτίνη). Πληροφορίες θα βρεις στο φορουμ μας, διάβασε καλά και προσεκτικά, ρώτα ότι δεν καταλαβαίνεις και μετά προχώρα σε ιδιοκατασκευές υγρών.
Με 10€ θα φτιάξεις από 1 έως 2 λίτρα βάσης...
Αν θέλεις νικοτίνη στο υγρό σου, πάρε μια έτοιμη βάση με υψηλή νικοτίνη (πχ 18-20) και αραίωσέ τη με τη βάση που θα φτιάξεις ώστε να έρθει εκεί που θέλεις σε περιεκτικότητα.


Αποσυνδεδεμένος fumos

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα. μου επεσε ατμιστικο υγρο [umami tobacco] σε βαμβακερο υφασμα μετα απο μια πατατα που εκανα. το εβαλα στο πλυντηριο αλλα οι σταμπες που αφησε δεν εφυγαν. το πεταω ή υπαρχει τροπος να φυγουν;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Το επαθα κι εγω πριν απο κανα μηνα περιπου οταν αδειασε ο ατμοποιητης στα σεντονια μου.
Μετα απο δυο πλυσεις το σημαδι υπαρχει ακομα. Δεν εχω δοκιμασει βεβαια καποιο ειδικο καθαριστικο.

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Πω, πω έρωτας!!!

Τι δουλειά έχει ο ατμοποιητής στο κρεβάτι σου; Αγκαλίτσα κοιμάστε βρε;  :))

Οι λεκέδες είναι από τα χρώματα των αρωμάτων, αφού οι PG & VG δεν αφήνουν λεκέδες και είναι και υδατοδιαλυτές.
Αν και η προσπάθεια καθαρισμού έπρεπε να γίνει αμέσως και πρίν στεγνώσουν, θα πρότεινα να δοκιμάσετε τα γνωστά "διαβολάκια του λεκε" (Dr. Beckmann)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
 :hmmm: Δοκίμασε με λίγο υγρό πιάτων και βουρτσάκι και μετά πάλι πλυντήριο. Καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος fumos

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
παιδια οι λεκεδες στην περιπτωση μου εφυγαν πολυ ευκολα με φωτιστικο οινοπνευμα και ελαφρυ τριψιμο.
να 'ναι καλα η μανα μου, ειπε χτες θα τους βγαλει και το κανε πραξη!

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας

Τι δουλειά έχει ο ατμοποιητής στο κρεβάτι σου; Αγκαλίτσα κοιμάστε βρε;  :))



αφου το ειπες μεγαλοσ ερωτας το ατμισμα.....  ;D

εμενα παντοσ στο πλυντηριο ψηλολεκεσ στα ρουχα βγαινουν ανετα....  τοσο μεγαλη ποσοτητα δεν μου εχει τυχει

Αποσυνδεδεμένος al6spap

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Δεν βρήκα κάτι στην αναζήτησή...έχει δοκιμάσει κανεις goose juice απο Quacks juice factory; Λέω να το δοκιμάσω μιας και μου αρέσουν αυτές οι γεύσεις (βανίλια-κρέμα)...το 100%vg με ανησυχεί λίγο...γεύση-τροφοδοσία(ΣΟΦΙΑ)

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Από συγχώνευση

Καλημέρα στην ομαδα...
Περιπλανωμενος στον ιστο επεσα επανω σε αυτα τα υγρα απο Αμερικη μερια και μου κινησαν την περιεργια.
Η σελιδα τους [size=78%]http://witchesbreweliquid.com/[/size] δεν εχει και πολλες πληροφοριες. Κατι παραπανω ανακαλυψα απο τον συνδεσμο τους στο FB [size=78%]http://www.facebook.com/WitchesBrewELiquid[/size]
Μιας και δεν υπαρχει αναφορα στο forum ειπα να ανοιξω σχετικο θεμα & να ρωτησω εαν εχει δοκιμασει καποιο μελος?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 12:55 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Στην Αμερικη, απ'οτι εχω καταλαβει, καθε γειτονια εχει και το δικο της εργαστηριο υγρων...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Οι παρασκευαστές υγρών στις ΗΠΑ είναι εκατοντάδες αν όχι χιλιάδες. Σχεδόν κάθε ατμιστής αρχίζει ή σκέφτεται να αρχίσει εταιρία υγρών! Δεν είμαι σίγουρος για τον επαγγελματισμό των περισσότερων...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Από συγχώνευση

Καλημέρα στην ομαδα...
Περιπλανωμενος στον ιστο επεσα επανω σε αυτα τα υγρα απο Αμερικη μερια και μου κινησαν την περιεργια.
Η σελιδα τους [size=78%]http://witchesbreweliquid.com/[/size] δεν εχει και πολλες πληροφοριες. Κατι παραπανω ανακαλυψα απο τον συνδεσμο τους στο FB [size=78%]http://www.facebook.com/WitchesBrewELiquid[/size]
Μιας και δεν υπαρχει αναφορα στο forum ειπα να ανοιξω σχετικο θεμα & να ρωτησω εαν εχει δοκιμασει καποιο μελος?


Αυτό που λες οτι η σελίδα τους δεν έχει και πολλές πληροφορίες, είναι υπερβολικά ευγενικό.
Τέτοια σελίδα δεν έπρεπε καν να έχει ανέβει, με "lorem ipsum" στα βιογραφικά των ανθρώπων που την απαρτίζουν και footer2 στο κείμενο, μάλλον ουτε σε under construction φάση δεν έπρεπε να είναι. Αν τα υγρά τους είναι τόσο προχειροφτιαγμένα όπως η σελίδα τους, εγώ δεν θα αγόραζα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173751 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias