vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

296 επισκέπτες, 10 χρήστες
Tem, karga, Jorge, Sergios, dkostas, lounik, Milarepa, Aoratix, marauder800, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε μου καλως ηρθες.Μια λυση ειναι να ψαξεις στα υγρα των 5 μλ της ecig ποια σου αρεσουν.Εχει διαφορα καπνικα,σιγουρα θα βρεις κατι που να σου αρεσει.Για να αποφυγεις περιττα εξοδα και κοπο,πρεπει οποσδηποτε να πας να δοκιμασεις απο κοντα οσα μπορεις,μετα να παρεις 5ρια να τα ατμισεις με την ησυχια στο σπιτι σου και οταν κατασταλαξεις,παιρνεις 100ρα βαση συν το αρωμα των 5μλ του αντιστοιχου υγρου που σου αρεσε,ριχνεια την αναλογια μεσα στην βαση,συνηθως 2,5% και σε 5 ημερες εχεις οικονομικα το υγρο που σου αρεσει.Αργοτερα αρχιζεις να γινεσαι γκουρμιδιαρης σαν ολους μας .τρομαρα μας χαχα :bye:


@EΡΕΒΟΣ
Φιλε μου ατμιζω εναν μηνα περιπου κ εχω παραγγηλει πανω απο 20 διαφορετικα 10μλ για δοκιμες κ τα μοναδικα που με συγκινησαν κ παραγγειλα 5χ30μλ ηταν τα νταρκ βαπουρ της νατουρα.......απο κει που παραγγελνω εχει παρει χαμπαρι οτι ειμαι περιπτωση μεγαλη :)) ;Dκ μου εχει κανει πολλα δωρα κ ειδικες τιμες που δεν αναγραφονται στο σαιτ,βεβαια σε εναν μηνα του εχω σκασει συνολο πανω απο 300ευρω σε αξεσουαρ,αντιστασεις κ υγρα :laugh1:

σου εστειλα π.μ διοτι με κολασες  με κατι βασεις που γραφεις κ αλχημιες και αλλα τετοια,δεν καταλαβα τι γραφεις αλλα μου ακουγονται ενδιαφερον :angel:

Αποσυνδεδεμένος michalis1269

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε


@mixalis1269

Φιλε μιχαλη καλως σας βρηκα,,νοιωθω λιγο αβολα να πηγαινω σε μαγαζια κ να παριστανω τον τσιγγανο της τζουρας,να με κοιτανε κ να λενε *καλα καμια γευση δεν του αρεσει* και στο τελος να αγορασω ενα 10 ml μονο κ μονο για να αγορασω κατι,δεν ειμαι 20 χρονων.........για αυτο προτιμω να ακουω γνωμες κ παραγγελνω διαφορες γευσεις μεσω νετ κ μου κανουν κ καλυτερες τιμες!

Εγραψα οτι μου αρεσε το νταρκ βαπουρ της νατουρα με 1.8 νικοτινη ,δειλαδη   καπνος πιπας με ελαφρια ξερη γευση που δεν σε πνιγει κ ελαφρο τονο αποξηραμενου κακαο χωρις να καλυπτει την γευση του καπνου!πανω σε αυτο ζηταω μια βοηθεια,οπως κ να εχει παντως σε ευχαριστω για τον χρονο σου.

Στέλιο αν νομίζεις πως εγώ που πάω στα μαγαζιά και δοκιμάζω είμαι 20χρονος, πέφτεις καμιά 30αρια χρόνια έξω. Στο είπα και στο ξαναλέω για το καλό σου και για την τσέπη σου...ΜΗΝ παραγγείλεις υγρό που δεν έχεις δοκιμάσει ο ίδιος. 90% θα το πετάξεις. Κανένας δεν θα σε χαρακτηρίσει τσιγγάνο της τζούρας όπως είπες αν πας να κάνεις το αυτονόητο και αν θες επειδή μένουμε και κοντά μάλλον (Νεάπολη) πάμε παρέα σε μαγαζί που θα τα δεις όλα με την ησυχία σου και θα πάρεις πολλές χρήσιμες συμβουλές. 

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Στέλιο μιας και το έφερε η κουβέντα....θα σε παίξω αλλιώς.
Από αυτά που γράφεις, ατμίζεις σαν ...ξέρεις. Οι εμπειρότεροι θα ξέρουν καλύτερα, αλλά νομίζω με 10ml θα μπουκώσεις ότι και να κάνεις.
Γύρισε το λίγο, πήγαινε χτύπα 2-3 ΦΤΗΝΟΥΣ ατμοποιητές (πάρε δεύτερο ατμοποιητή οπωσδήποτε)
βάλε μέσα διαφορετικά υγρά και κάνε αλλαγές κατά την διάρκεια της ημέρας.
Υπάρχει σημείο της ημέρας που ατμίζω σκέτη βάση (χωρίς νικοτίνη) και δεν καταλαβαίνω διαφορά.
Τα γούστα είναι υποκειμενικά βέβαια.

Επειδή το προσπέρασες το ξαναγράφω, δοκίμασε σκέτη βάση dirty. Μπορεί να σου κάνει κλικ.

Κανενός η γεύση δεν είναι ίδια με του άλλου, πιστεύω όλες οι απαντήσεις είναι στο πνεύμα να βοηθήσουν αν μπορούμε.
+1nikosallos

Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
καλημερα,οταν λεω 10 μλ το λεω χοντρικα, 8μλ σιγουρα παντως!
κ η βαση τι γευση εχει?
πω,πω μου φενονται ολλα αυτα βουνο ρε σεις,εχει γινει το ατμισμα επιστιμη!

πολλες εταιριες,πολλες γευσεις,πολλες παραλαγες,ορεξη να εχεις να ασχολεισαι αν κ πιστευω οτι αρχιζει κ ξεφευγεουμε λιγο!
20-30 ευρω ενα μπουκαλακι 30μλ?τι περιεχουν μεσα αυτες οι μαρκες?ισχυει οτι οι φτινες μαρκες περιεχουν πιο πολυ νερο κ ατμιζονται πιο γρηγορα?η καποιοι θελουν να πλουτισουν σε βαρος καποιων που προσπαθουν μεσω του ηλεκτρονικου να κοψουν η να ελατωσουν το τσιγαρο!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απλά κάποιοι φτιάχνουν ή θεωρούν ότι φτιάχνουν πολύ καλές γεύσεις και βάζουν την τιμή που θέλουν.
Target group είναι αυτοί που έχουν τα χρήματα να τα αγοράσουν και ταυτοχρόνως τους αρέσει πολύ το υγρό που τους προσφέρουν.
Αν δεν καλύπτεις τα παραπάνω, το προσπερνάς γιατί δε σε αφορά και πας γι' άλλα.  :)

Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
κυριε διαχειριστη,μηπως ομως πισω απο τις φιλοφρονησεις των ακριβων υγρων υπαρχουν καποιοι που βρισκουν την ευκαιρια να κανουν προμοσιον κ συγχρωνος να υποβιβασουν τα φτινα υγρα λεγοντας για την ποιοτητα τους !
ειμαι καινουριος στο φορουμ κ διακρινω πολυ προμοσιον κ για υγρα που εχω δοκιμασει κ ηταν αθλια κ ακριβα!
πιστευω οτι μερικοι πραγματοποιουν αισχοκερδεια σε βαρος των ατμιστων που προσπαθουν να κοψουν η να μειωσουν το τσιγαρο!
ειναι τραγικο σε μερες κρισης να υπαρχουν τοσοι πολλοι υποστηρηχτες των δηθεν ποιοτικων ακριβων υγρων!
αυτα βλεπουν ο σοιμπλε κ η λαγκαρντ κ μας στραγγιζουν ολο κ πιο πολυ!
;D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Δεν είναι απαραίτητο να είναι προμόσιον οπωσδήποτε. Τα γούστα διαφέρουν, καμιά φορά μπορεί να είναι και αυθυποβολή (αφού είναι ακριβό, είναι καλό) άλλες φορές είναι και το φαινόμενο που όταν κάποιος αγοράζει κάτι ακριβά, παινεύει την αγορά του για να νιώσει καλύτερα.

Το κυριότερο όμως πιστεύω ότι είναι ότι τα γούστα διαφέρουν. Γι' αυτό όλοι συστήνουν: Δοκίμασε πριν αγοράσεις.
Μετά από κάμποσο καιρό στο φόρουμ όμως θα βρεις ανθρώπους που έχετε πιο κοντινά γούστα τους οποίους θα τους εμπιστεύεσαι κάπως περισσότερο τουλάχιστον στο να κάνεις τον κόπο να δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Μιας και δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά για τίποτα και για κανέναν, θα σου πώ όσο αντικειμενικότερα μπορώ
ότι την ώρα που εσύ ή εγώ λέμε να ρίξουμε ένα οποιοδήποτε υγρό / γεύση στον νεροχύτη (ενώ μπορούμε να το χαρίσουμε),
λίγο πιο πέρα κάποιος θα κάθεται και θα ατμίζει το ίδιο ακριβώς υγρό και θα λέει: - Θεικό!!!

Μην κρίνεις έτσι λοιπόν..... ειδικά στα περί γεύσης....

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Τhere we go again  :indifferent:

Το μόνο που θα πω μιας και είσαι φρέσκος εδώ, είναι πως

ηταν αθλια κ ακριβα!

για εσένα. Για άλλους μπορεί να ήταν τέλεια και σε λογική τιμή. Εσύ επιλέγεις τι θα αγοράσεις. Μην αγοράζεις ότι σου φαίνεται ακριβό.

Το να αξιολογεί κάποιος το προϊόν του ακριβότερα από όσο θα ήθελες, δεν αποτελεί αισχροκέρδεια.

Τα hot keywords όπως "σύμπλεε" και "λαγκαρντ" δεν χρειάζονται εδώ μέσα.

Μην μου τα σβήνετε την ώρα που κάνω edit   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
κυριε διαχειριστη,οτι παραγγελνω το ατμιζω μεχρι την τελευταια σταγονα δεν πεταω τιποτα! ;D
οπως αναφεραται κ εσεις πολυ σωστα,προσπαθω κ κρινω αυτους που γραφουν κ τους στελνω π.μ
ευτυχως υπαρχουν κ πολλα αξιολογα ανιδιοτελη μελη,που σε βοηθουν σε ολλες τις αποριες σου
:D

δοκιμαζω τα παντα σε καπνικα ωστε να φτιαξω μια γκαμα  απο γευσεις που θα προτιμω στο μελλον!
αλλα βρε παιδια 20 και 30 ευρω για 30 ml ειναι παρα πολλα ουτε παρθενο ελαιολαδο να αγοραζαμε!
μερικοι αυτα τα λεφτα πλεον τα παιρνουν σε 2 μερες δουλειας,μην προκαλουμε κιολας στην ελλαδα των μνημονιων βρισκομαστε!
αυτη η υπερβολη σε διαφορες τιμων ειναι καθαρα αισχοκερδεια σε βαρος μας!κ το τραγικο ειναι οτι κ καποια ελληνικα υγρα ειναι τσιμπημενα,τελικα ο ελλην δεν αλαζει τον γρηγορο πλουτισμο τον εχουμε στο αιμα μας!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Φίλε μου, οι τιμές δεν διαμορφώνονται από τα ποστ στα φόρουμ αλλά από τη ζήτηση. Για να υπάρχουν αυτές οι τιμές, σημαίνει ότι το προϊόν πουλιέται. Αν δεν πουλιόταν θα έπεφταν οι τιμές. Το να μιλάει κάποιος για αισχροκέρδεια και να έχει την απαίτηση να πέσει η τιμή για να το πάρει κι αυτός που δεν μπορεί, δεν βγάζει πουθενά. Κι εγώ θέλω Φεράρι, αλλά δεν κατεβάζουν τιμή όσο και να φωνάζω. Θα μπορούσα ίσως να φωνάζω για αισχροκέρδεια αν δεν είχα επιλογές, αλλά επιλογές υπάρχουν χιλιάδες.

Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
αλλο η συγκριση μιας φεραρι κ αλλο ενα υγρο,τελος παντων δεν συνεχιζω αλλο ο καθε ενας μας τα αντιλαμβανεται τα πραγματα αναλογως οπως αντιλαμβανεται την καθημερινοτητα του!
εγω παντως αν ποτε παρω εφαπαξ θα παρω μια πορσε πενταετιας.......δεν ειμαι για φεραρι  ;D

Stelios82, οι τιμές της αγοράς δεν διαμορφώνονται από φιλοφρονήσεις και καλές κριτικές στα φόρουμ. Ελεύθερη αγορά είναι, ο καθένας πουλάει όσο θέλει και βάσει της αναλογίας προσφοράς-ζήτησης (ναι και άλλων παραγόντων) διαμορφώνεται η τελική τιμή.

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
κυριε διαχειριστη,μηπως ομως πισω απο τις φιλοφρονησεις των ακριβων υγρων υπαρχουν καποιοι που βρισκουν την ευκαιρια να κανουν προμοσιον κ συγχρωνος να υποβιβασουν τα φτινα υγρα λεγοντας για την ποιοτητα τους !;D

Να σου πω, ή μάλλον ορθότερα να σου γράψω την εμπειρία μου εώς τώρα.

Πάω σε φίλο που έχει κάποια καλή συλλογή υγρών και κάποια σετ η.τ.
Τα βάζω μπροστά.
Ρουφάω supreme eliquid france. ... ω ρε μάγκα μου ωραίο είναι τούτο εδώ.
Αδειάζω επιτόπου τον ατμοποιητή (πέταξα 3-4 σταγόνες ο άπλας!) και γεμίζουμε τον cubis. Γυρίζω σπίτι, άλλη γεύση το υγρό. Καλό ωραίο, αλλά διαφορετικό.
Το αδειάζω γιατί δεν μπορώ να το ατμίσω.

Την επόμενη φορά ξανά στον φίλο.
-Τι έχει μέσα αυτό;
-....μου λέει...(ένα νούμερο απο τα γλυκά της eliquid france)
- (ρουφάω) πωωωωωωωωω....πως την ατμίζεις αυτήν την αηδία;
-είσαι χαζός μου κάνει.

Χαρακτηριστικότατο παράδειγμα ότι η γεύση διαφέρει. Προφανώς, αλλιώς θα καπνίζαμε όλοι την ίδια μάρκα τσιγάρων.
Χώρια που αναλόγως που το ρίχνεις το υγρό, σε κάποιες περιπτώσεις αλλάζει εντελώς.
(μου έτυχε με το agrinio)

Τώρα από την στιγμή που στην αγορά υπάρχουν και φτηνά υγρά, τα οποία είναι εύκολα αποκτήσιμα δεν δικαιούσαι να διαμαρτύρεσαι. Είναι πάρα πολύ απλό. Δεν θα δώσω 30 ευρώ για 20 ml της halo (δεν ξέρω πόσο έχουν, δεν με απασχολεί). Δεν πα να 'χει μέσα το νέκταρ των θεών;
Υπάρχει μια γενικότερη φρενίτιδα για υγρά ... λες και όλοι καπνίζαμε μόνο cohiba. Ο καθένας ας κάνει ότι θέλει τα χρήματα του.
Από εκεί και πέρα...ανήλικοι δεν είμαστε. Θες να μπείς σε αυτήν την διαδικασία, έχει καλώς. Δίνεις την εντύπωση ότι το κάνεις με το ζόρι.

Επίσης δεν έχω δεί κάπου να υποβιβάζονται ιδιαίτερα τα φτηνά υγρά.


Πι.ες.
Αν είναι να φας το εφάπαξ, το τρώς σε Ιταλίδα. ΝΟΜΟΣ.
8)
(αν θες αμάξι να το λιώσεις βέβαια...κάτι τζιτιαρ datsun είναι μονόδρομος)
Αλλά τι να λιώσεις όταν φτάσεις στο εφάπαξ, οπότε Ιταλίδα για το πουλ μουρ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2016, 00:42 από Antonio_de_la_Svouras »

Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
εκει που εχουν πεσει τα εφαπαξ ,δεν παιρνεις ιταλιδα αγαπητε μου....... :tongue_smilie:
η πορσε δειλαδη μας παιφτει λιγη?αλλα ξεχασα σνομπαρουμε τις γερμανιδες λογω μερκελ  :laugh1:
:))
σε μερικα χρονια οπως παμε θα βλεπουμε μερσεντες 10ετιας κ θα χαζευουμε τις ζαντες της!!! :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 6 245 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:12
από Chris66
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34473 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556753 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181513 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 105 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538052 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238635 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 997 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16670 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139065 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz