vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 3 χρήστες
Lazy Dog, πολυς, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε Στέλιο καλώς ήρθες .Επειδή και εγώ σαν εσένα αγόραζα υγρά στα τυφλά έχω πετάξει πολλά χρήματα .πλέον βλέπω στα καταστήματα τι υγρά μου ταιριάζουν σαν γεύσεις και πάω και τα δοκιμάζω .Ναι και εγώ αισθάνομαι κάπως αν πάω και δεν πάρω τίποτα αλλά τι να κάνουμε .σκέψου σε ένα κατάστημα με ρούχα αν δοκιμάσει δέκα παντελόνια και δεν σου αρέσει κανένα και φύγεις θα σου πουν γιατί δοκίμασες ? Όχι . Βρες λοιπόν ένα κατάστημα κοντά σου με μεγάλη ποικιλία σε υγρά,μπες μέσα και δοκίμασε .το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα φύγεις με άδεια χέρια :)))

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας


@Foyle

οντως τα νατουρα στα 9 ευρω ειναι μια πολυ τιμια κ αξιολογη επιλογη!
αν ψαχτεις λιγο στο νετ σε εγχωρια καταστηματα τα βρισκεις κ πιο κατω απο τα 9 ευρω !

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων



@pngtszs1976

Νοιωθω λιγο αβολα να πηγαινω σε μαγαζια κ να παριστανω τον τσιγγανο της τζουρας,να με κοιτανε κ να λενε *καλα καμια γευση δεν του αρεσει* και στο τελος να αγορασω ενα 10 ml μονο κ μονο για να αγορασω κατι,δεν ειμαι 20 χρονων.........για αυτο προτιμω να ακουω γνωμες κ παραγγελνω διαφορες γευσεις μεσω νετ κ μου κανουν κ καλυτερες τιμες!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Στέλιο, είμαι ο άνθρωπος σου...Και εγώ κανά μήνα ατμίζω και είμασταν πολύ κοντά στην κατανάλωση καπνού.

Γεύση σαν το τσιγάρο δεν έχει. Καπνικό δεν σημαίνει τσιγάρο, αλλά ίσως μια ιδέα από πούρο/καπνό πίπας
Εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω πάντως.

Να σε πάω λίγο ανάποδα. Λόγω σύστασης ΟΛΑ τα υγρά είναι γλυκά στη γεύση, οπότε να μην περιμένεις θαύματα.
Επειδή ρωτάς,
eliquid france: supreme
Το υγρό είναι καταπληκτικό, σκέτο χωρίς να το αραιώσω δεν μπορώ να το ατμίσω λόγο της γλυκάδας του.
Θα βγάλει γεύση καρύδα σίγουρα (και μπισκότο και βούτηρο κτλ).
Πρέπει να αλλάξεις λίγο σκέψη για να το κρατήσεις με τον καφέ.

Στην innovetion που ρωτάς.
Εκείνο το υγρό που με "κέρδισε", είναι το arabic tobacco. Δεν θα σου πω ότι είναι λουκούμι και θα βρείς το φως το αληθινό, θα πω όμως ότι είναι το υγρό που με κράτησε μακριά απο το τσιγάρο.
Είναι θέμα γούστου και προσωπικής ΑΠΟΦΑΣΗΣ.  Βρες το υγρό και πάρτο, το πολύ πολύ να χάσεις 5 ευρώ. (συσκευασία 10ml)
Επίσης δοκίμασε το "delroy" της innovation. Σε 1.8 θα θυμίσει αρκετά (όσο μπορεί έτσι; ) στριφτό άφιλτρο. Πάντα όμως με την γλυκάδα.

Τα καλά υγρά θέλουν και καλά μηχανάκια. Το "καλό" υγρό σηκώνει και μεγάλη αραίωση στη γεύση. Πρέπει να το πας ανάποδα, δοκίμαζε φτηνά υγρά.
Εϊναι σα το κάπνισμα. Όσο στρίβεις, τον καλύτερο καπνό πίπας να δοκιμάσεις...ε δεν θα σου πεί τίποτα, αέρας θα σου φανεί. Θεωρώ ότι ισχύει και στο η.τ. κάτι αντίστοιχο.

Επίσης δοκίμασε σκέτη βάση dirty. Πιστεύω ότι έχει μακράν τις καλύτερες πιθανότητες να αντικαταστήσει το πρωϊνό τσιγάρο (τσιγάρο; Είμαστε σοβαροί; Γουλιά και στριφτό το πηγαίναμε....) με τον καφέ.

Για τις υπόλοιπες γεύσεις και ερωτήσεις που έχεις, δεν ξέρω να σου απαντήσω.
Κάτι τελευταίο, τα υγρά αλλάζουν την γεύση που σου δίνουν από ατμοποιητή σε ατμοποιητή και από αντίσταση σε αντίσταση.





@Antonio_de_la_Svouras 
φιλε αντωνη αν κ ειμαι νεος ατμιστης ,επειδη ημουν μεγαλη τζιμινιερα στο καπνισμα κανω σχεδον 10 μλ την ημερα υγρο
εχω δοκιμασει παρα πολες γευσεις για εναν μηνα ατμισματος!
βρηκα γευσεις που με καλυπταν να μην αναψω τσιγαρο αλλα με μπουκοναν κ με επνιγαν!
το eliquid france: supreme εισαι ο δευτερος που μου το προτινεις ,αν κ λιγο ακριβο (20μλ στα 11-12 ευρω) θα το δοκιμασω ομως
κραταω κ τα  arabic tobacco κ το delroy της innovetion 
οσο για τον ατμοποιητη που με ρωτας εχω τον ναυτιλο στα 5 μλ με 1.8 αντισταση bvc
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2016, 14:50 από stelios82 »

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Σαν νουμπας που είμαι κάνω μια ερώτηση. Τώρα που είναι υψηλές η θερμοκρασίες μήπως είναι καλύτερα να μπαίνουν στο ψυγείο τα υγρά;  η αν βοηθάει γενικά να τα βάζουμε στο ψυγείο;  όσον αφορά την ποιότητα η κάτι άλλο;

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Ti συσκευή χρησιμοποιείς φίλε?   Παίζει το ρόλο του ως προς τα επίπεδα νικοτίνης και αίδθησης χτυπήματος του υγρού στο λαιμό σου.

Υπάρχουν 2 εταιρίες που τα υγρά τους είναι ΝΕΤ.  Φυσικά εκχυλίσματα καπνού και είναι ιδιαίτερα και έντονα λόγω της φύσης τους να προσομοιώσουν το κανονικό. 
Εδώ μια ακριβή επιλογή με δείγματα από Black note.

Kαι εδώ τα El toro που είναι της ίδιας φιλοσοφίας.


@savo
τον ναυτιλο στα 5μλ εχω με 1.8 αντισταση bvc

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ti συσκευή χρησιμοποιείς φίλε?   Παίζει το ρόλο του ως προς τα επίπεδα νικοτίνης και αίδθησης χτυπήματος του υγρού στο λαιμό σου.

Υπάρχουν 2 εταιρίες που τα υγρά τους είναι ΝΕΤ.  Φυσικά εκχυλίσματα καπνού και είναι ιδιαίτερα και έντονα λόγω της φύσης τους να προσομοιώσουν το κανονικό.  
Εδώ μια ακριβή επιλογή με δείγματα από Black note.

Kαι εδώ τα El toro που είναι της ίδιας φιλοσοφίας.

@savo
σε ευχαριστω πολυ αλλα ειναι ακριβες επιλογες
κανω 10μλ την ημερα για την ωρα για να μην αναψω τσιγαρο
αυτες οι επιλογες ειναι για καποιον που εχει οικονομικη ανεση αν ατμιζει τοσο οσο εγω η αν κανει 2-3 μλ την ημερα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2016, 15:01 από stelios82 »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
10 ml με ναυτίλο και 18 νίκ :hmmm: :hmmm:
Δες τα inovation τότε όπως το royal blend η το turkish tobaco η RY4 από liqua.

Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε Στέλιο καλώς ήρθες .Επειδή και εγώ σαν εσένα αγόραζα υγρά στα τυφλά έχω πετάξει πολλά χρήματα .πλέον βλέπω στα καταστήματα τι υγρά μου ταιριάζουν σαν γεύσεις και πάω και τα δοκιμάζω .Ναι και εγώ αισθάνομαι κάπως αν πάω και δεν πάρω τίποτα αλλά τι να κάνουμε .σκέψου σε ένα κατάστημα με ρούχα αν δοκιμάσει δέκα παντελόνια και δεν σου αρέσει κανένα και φύγεις θα σου πουν γιατί δοκίμασες ? Όχι . Βρες λοιπόν ένα κατάστημα κοντά σου με μεγάλη ποικιλία σε υγρά,μπες μέσα και δοκίμασε .το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα φύγεις με άδεια χέρια :)))

Απόστολος

Φιλε Αποστολε
προς το παρον ειμαι αρνητικος να παω κ να δοκιμαζω,μπορει αργοτερα να το κανω!
δεν μπορω το δηθεν μαρκετιγκ απο τον εκαστοτε ατμοπωλητη

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
10 ml με ναυτίλο και 18 νίκ :hmmm: :hmmm:
Δες τα inovation τότε όπως το royal blend η το turkish tobaco η RY4 από liqua.

την λικουα την εχω αποριψει ,μου ειναι εντελως αδιαφορη γευστικα τα αλλα δυο της ινοβεισον θα τα δοκιμασω σε ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος kataigida21

  • **
  • 108
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλησπέρα Στέλιο! Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Ace N.1 της ecig. Είναι καπνικό, κοντά στην γεύση του τσιγάρου χωρίς άλλα αρώματα. Φυσικά δοκίμασέ το πριν το πάρεις, καθώς τα γούστα είναι υποκειμενικά. 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Κι εγώ για βασικόσου υγρό θα σου πρότεινα το ACE 1  της Ecig. Αντίστοιχο είναι και το tradiotinal tobacco της Liqua.
Οσο για το supreme, οκ καλό είναι αλλά για βασικό καθημερινό θα σε μπουχτίσει.

Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα Στέλιο! Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Ace N.1 της ecig. Είναι καπνικό, κοντά στην γεύση του τσιγάρου χωρίς άλλα αρώματα. Φυσικά δοκίμασέ το πριν το πάρεις, καθώς τα γούστα είναι υποκειμενικά.

@Γεωργία
οπως κ να εχει σε ευχαριστω  πολυ
ψαχνω κατι καπνικο στο 1.8 νικοτινη χωρις να με μπουκτιζει με μικρη δοση αρωματος η οποια να δινει τονο στην γευση του καπνου κ οχι να υπερκαλυπτει την καπνικη γευση,οπως εγραψα παραπανω για το νταρκ βαπουρ της νατουρα.....καπνικος πιπας με ελαφρυ τονο αποξηραμενου κακαο,για τα γουστα μου το κορυφαιο εως τωρα!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Οσο για το supreme, οκ καλό είναι αλλά για βασικό καθημερινό θα σε μπουχτίσει.

Μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας. Τo Supreme με τα καπνικά έχει όση σχέση έχει ο ροζ πάνθηρας με το τυρί.
Και να θυμίσω για άαααλη μια φορά ότι η γεύση είναι υποκειμενική και για εμένα πχ το Supreme είναι all day vape.

Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Κι εγώ για βασικόσου υγρό θα σου πρότεινα το ACE 1  της Ecig. Αντίστοιχο είναι και το tradiotinal tobacco της Liqua.
Οσο για το supreme, οκ καλό είναι αλλά για βασικό καθημερινό θα σε μπουχτίσει.

@ Φιλε nikosallos
αν ειναι αντιστοιχο με της λικουα το τραντισιοναλ,απλα θα μου ειναι αδιαφορο
την λικουα την εχω δοκιμασει σχεδον ολλα της τα καπνικα κ με αφισαν αδιαφορο!


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
καταρχας θελω να ευχαριστισω ολλα τα παιδια που με βοηθουν με τις εμπειριες τους,αλλα θελω να τους ροτισω το εξης,το νταρκ βαπουρ της νατουρα το εχουν δοκιμασει με 1.8 νικοτινη?ωστε να καταλαβουν το γουστο μου αν τεριαζει με το δικο τους?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2016, 16:28 από stelios82 »

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
οκ τότε δεν ψάχνεις για κάτι απλό...πρέπει να δοκιμάσεις λοιπόν διάφορες γέυσεις...πήγαινε προς ξηροκαρπικά, μαυροσοκολατοειδή και αποχρώσεις του καφέ.

@modivin 
σιγά μη διαφωνήσω για την υποκειμενικότητα της γεύσεις.... :)  Είναι το μόνο δεδομένο....
αλλά...σύμφωνα με αυτά που γράφει ο φίλος οτι ζητά....10ml την μέρα σε ναυτίλο με 1.8..... μιλάμε για μπιμπερό...
Για να μην μπουχτίσειμετο σουπρημ θα πρέπει να έτρωγε ένα ταψί γλυκό καρύδα επι καθημερινής βάσεως... :)) :)) :))


Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
δεν ξερω πως θα ημουν με ενα ταψι την ημερα,υπερβαρος σιγουρα...... ;D
το μονο σιγουρο ημουν αρρωστος με το στριφτο τσιγαρο κατι το οποιο το εχω ξεπερασει κ δε θα γυρισω σε αυτο
ευελπιστω καποια στιγμη κ τα 2 τσιγαρα που κανω το πρωι με τον καφε να τα κοψω κ αυτα,αν ομως σκεφτεις οτι εκανα 60 χωριατικα στριφτα την ημερα ,σαφως κ καταλαβαινεις ποσο ενθουσιασμενος ανθρωπος ειμαι που γνορισα το ηλεκτρονικο τσιγαρο!
Μην ξεχνας επισης οτι ατμιζω σχεδον μονο εναν μηνα,λογικο ειναι να το εχω πιπιλα κ να κατεβαζω σχεδον 10μλ την ημερα απο το να βαζω 60 καρκινους την ημερα στο στομα μου!
οι περισοτεροι δεν μπορειται να με καταλαβεται,ο μονος που με ενιωσε 100% πιστευω ειναι ο
@
Antonio_de_la_Svouras


ειπε την χρυση κουβεντα οτι οι αρρωστοι με το τσιγαρο καναμε με τον καφε γουλια κ τσιγαρο
ημουν 19 χρονια καπνιστης
κανω εναν μηνα ηλεκτρονικο *πιπιλα* με λενε στελιο κ ειμαι καλα!
8)

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε μου καλως ηρθες.Μια λυση ειναι να ψαξεις στα υγρα των 5 μλ της ecig ποια σου αρεσουν.Εχει διαφορα καπνικα,σιγουρα θα βρεις κατι που να σου αρεσει.Για να αποφυγεις περιττα εξοδα και κοπο,πρεπει οποσδηποτε να πας να δοκιμασεις απο κοντα οσα μπορεις,μετα να παρεις 5ρια να τα ατμισεις με την ησυχια στο σπιτι σου και οταν κατασταλαξεις,παιρνεις 100ρα βαση συν το αρωμα των 5μλ του αντιστοιχου υγρου που σου αρεσε,ριχνεια την αναλογια μεσα στην βαση,συνηθως 2,5% και σε 5 ημερες εχεις οικονομικα το υγρο που σου αρεσει.Αργοτερα αρχιζεις να γινεσαι γκουρμιδιαρης σαν ολους μας .τρομαρα μας χαχα :bye:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
δεν ξερω πως θα ημουν με ενα ταψι την ημερα,υπερβαρος σιγουρα...... ;D
το μονο σιγουρο ημουν αρρωστος με το στριφτο τσιγαρο κατι το οποιο το εχω ξεπερασει κ δε θα γυρισω σε αυτο
ευελπιστω καποια στιγμη κ τα 2 τσιγαρα που κανω το πρωι με τον καφε να τα κοψω κ αυτα,αν ομως σκεφτεις οτι εκανα 60 χωριατικα στριφτα την ημερα ,σαφως κ καταλαβαινεις ποσο ενθουσιασμενος ανθρωπος ειμαι που γνορισα το ηλεκτρονικο τσιγαρο!
Μην ξεχνας επισης οτι ατμιζω σχεδον μονο εναν μηνα,λογικο ειναι να το εχω πιπιλα κ να κατεβαζω σχεδον 10μλ την ημερα απο το να βαζω 60 καρκινους την ημερα στο στομα μου!
οι περισοτεροι δεν μπορειται να με καταλαβεται,ο μονος που με ενιωσε 100% πιστευω ειναι ο
@
Antonio_de_la_Svouras


ειπε την χρυση κουβεντα οτι οι αρρωστοι με το τσιγαρο καναμε με τον καφε γουλια κ τσιγαρο
ημουν 19 χρονια καπνιστης
κανω εναν μηνα ηλεκτρονικο *πιπιλα* με λενε στελιο κ ειμαι καλα!
8)

Φίλε μου σου εύχομαι απο καρδιάς να κόψεις κάθε επαφή με το τσιγάρο. 
Φυσικά και σε καταλαβαίνουμε, το 99,99% πρώην καπνιστές είμαστε.
Για αυτό και βοηθάμε όπως μπορούμε, γιατί και μας μας βοήθησαν στην αρχή μέχρι να βρεθούμε στο σημείο G

Καλύτερα μη σου πώ τι κάπνιζα και πόσο και για πόσα χρόνια.....  χαχαχαχαχαχα  πρέπει να είμαι στο top five του φόρουμ... :)) :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16693 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz