vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Ταξιδευω και εγω την τριτη και εχω ακριβως την ιδια απορια. Ειναι κριμα μετα απο 2 μηνες να ξαναπεσουμε στο κ.τ. Μακαρι να μπορεσουμε να περασουμε τα υγρα μας.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Αν κρίνω από το παρακάτω, δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα:

"Τι επιτρέπεται να μεταφέρετε στην χειραποσκευή σας:
Υγρά σε δοχεία χωρητικότητας μέχρι 100 ml ανά συσκευασία. Οι συσκευασίες αυτές θα πρέπει να χωρούν σε μία διαφανή επανασφραγιζόμενη πλαστική σακούλα, μέγιστης χωρητικότητας 1 λίτρου. Επιτρέπεται μία μόνο τέτοια σακούλα ανά επιβάτη, που θα πρέπει να είναι κλειστή και θα παραδίδεται ξεχωριστά στον Έλεγχο Χειραποσκευών για εξέταση."

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Σε αναμονη για ενα μελλοντικο ταξιδι με αεροπλανο και ευρωπαικο προορισμο,
ειμαι προβληματισμενος για το θεμα της μεταφορας ατμιστικων υγρων !
Συγκεκριμενα επειδη θα εχω μονο μια χειραποσκευη που παιρνω μεσα στο αεροπλανο,
ειμαι πεπεισμενος οτι δεν θα μου επιτραπει να μεταφερω υγρα  :hmmm:
Ο προορισμος - πρωτα με το καλο Νορβηγια στην ενδοχωρα και η ιδεα να βρω υγρα για μια εβδομαδα τουλαχιστον μοιαζει απιθανη.
Εχει καποιος αναλογη εμπειρια και αν μπορει να μεταφερει και καποια λυση,
καλο θα ηταν να ακουστει !!!

Και λέω εγώ τώρα....υγρα απαγορεύονται...
μήπως cartomizer που δεν φαίνεται πουθενα το υγρό να περάσουν άνετα??  οπότε 10 μέρες κάτσεις..πάρε 10-15 έτοιμα γεμισμένα μαζί και θα είσαι οκ νομίζω.
Ξέρω οτι είσαι με μοντ, οπότε δε ξέρω αν βολεύουν τα carto.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Εδω εχει καποιες πληροφοριες Γιαννη
http://el.aegeanair.com/hrisimes-plirofories/plirofories-aposkeuon/aposkeues-sto-aeroskafos/
Ευχαριστω για τον συνδεσμο nikpoth  :respect:
.....<<Υγρά φάρμακα και διατροφικά είδη που σας είναι απαραίτητα κατά την διάρκεια του ταξιδιού σας μπορούν να μεταφερθούν στην χειραποσκευή σας. Μπορεί όμως να σας ζητηθεί να αποδείξετε ότι είναι απαραίτητα για το ταξίδι.>>
..........και πως να αποδειξεις οτι ειναι απαραιτητο να ατμιζεις  :confused1:   :idiot1:   :idiot1:


Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 14:18
Αν κρίνω από το παρακάτω, δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα:

"Τι επιτρέπεται να μεταφέρετε στην χειραποσκευή σας:
Υγρά σε δοχεία χωρητικότητας μέχρι 100 ml ανά συσκευασία........ και θα παραδίδεται ξεχωριστά στον Έλεγχο Χειραποσκευών για εξέταση."
Λευτερη,
το προβλημα θα ειναι κατα τον ελγχο για εξεταση  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 14:18 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Παντού  γράφει  χειραποσκευή και μεταφορα στην καμπίνα  του αεροσκάφους  ,  στην  βαλίτσα  που παραδίδεις δεν νομίζω  να υπάρχει πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Εγώ τα βάζω στην βαλίτσα που ΔΕΝ παίρνω επάνω στο αεροπλάνο μαζί μου και κανένα πρόβλημα...

Συνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Ναι αλλά ο Γιάννης θα ταξιδέψει χωρίς παραδοτέα βαλίτσα ;) Μόνο χειραποσκευή :yes:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Ναι αλλά ο Γιάννης θα ταξιδέψει χωρίς παραδοτέα βαλίτσα ;) Μόνο χειραποσκευή :yes:
:thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Και λέω εγώ τώρα....υγρα απαγορεύονται...
μήπως cartomizer που δεν φαίνεται πουθενα το υγρό να περάσουν άνετα??  οπότε 10 μέρες κάτσεις..πάρε 10-15 έτοιμα γεμισμένα μαζί και θα είσαι οκ νομίζω.
Ξέρω οτι είσαι με μοντ, οπότε δε ξέρω αν βολεύουν τα carto.
Δεν ακουγεται κακο - μαλλον ειναι η εσχατη λυση !!!
Εκτος και αν πρεπει να εξηγησω τη λειτουργικοτητα των καρτο και πως δεν αποτελουν μερος εμπριστικης συσκευης....................
.........................<< Οφείλουμε να σας ενημερώσουμε για την ισχύουσα καθολική απαγόρευση μεταφοράς αιχμηρών μεταλλικών αντικειμένων στην καμπίνα επιβατών, όπως μαχαίρια, σουγιάδες, ψαλίδια, βελόνες πλεξίματος, σετ μανικιούρ κ.λπ >>
.....ουτε η βελονα για αντισταση του Α2 δεν περνα  :wall:   :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
To Tank του eGo το πήρα μαζί μου απροβλημάτιστα...
Άλλη λύση βάσει της απαγόρευσης υγρών...τα στέλνεις με ταχυδρομείο στον τόπο προορισμού σου και τα παραλαμβάνεις εκεί...  :)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
η στα στελνουν ταχυδρομικος αφου πας εκει ή ακομα καλυτερα ΜΗΝ πας εκει  :'(

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
η παιρνεις  βαλιτσακι και το παραδίδεις

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
ή τα βάζεις στην τσέπη σου και περνάς  :thumpup:....δεν σε ψάχνουν και δεν τα πιάνει το μηχάνημα   :bye:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
............μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ !!!!!!!
ΑriS γεια σου  :bye:
Ειναι δουλεμενη μεθοδος φιλε αυτη - αποτελει κανονα η'
θα ειμαι ο μονος που θα μου πουν αδειασε τις τσεπες σου και πεσε στο πατωμα  :confused1:   :idiot1:   :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
............μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ !!!!!!!
ΑriS γεια σου  :bye:
Ειναι δουλεμενη μεθοδος φιλε αυτη - αποτελει κανονα η'
θα ειμαι ο μονος που θα μου πουν αδειασε τις τσεπες σου και πεσε στο πατωμα  :confused1:   :idiot1:   :dontknow:


 :laugh1: :laugh1: :laugh1:  :laugh1:
άμα σε πιάσει κρύος ιδρώτας και ασπρίσεις την ώρα που θα περνάς την έβαψες :thumpdown:......κανε τον  άνετο  :angel: :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Σε αναμονη για ενα μελλοντικο ταξιδι με αεροπλανο και ευρωπαικο προορισμο,
ειμαι προβληματισμενος για το θεμα της μεταφορας ατμιστικων υγρων !

Καλά ρε Γιάννο.15 χρόνια σου είπα ότι δούλευα στ αεροπλάνα κ δεν ρωτάς?". :).Το καλύτερο είναι να ετοιμάσεις έστω κ μια μικρή αποσκευή κ να την δώσεις για κάτω.Οχι για καμπίνα.Μπορεί να πέσεις σε κανένα ψείρα κ να ταλαιπωρηθείς άδικα.Ειδικά λες για Νορβηγία που μάλλον θα πας με ενδιάμεσο σταθμό κ ενδεχομένως να χρειαστεί διπλός έλεγχος.Οπότε βάλε περιοδικά η ότι άλλο νομίζεις σ ένα μικρό βαλιτσάκι , βάλε κ την πραμάτια σου κ καθάρισες :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38050 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem