vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 3 χρήστες
th3ofilos, Jorge, Sergios

Twitter

Fat Ninja Shake n' Vape

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 12, 2018, 14:27 »

Εγώ πάντως από προχθές που έγραψα για το BBW... :baby: :baby: :baby:

:laugh1:

Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 24, 2018, 22:51 »
Δοκίμασα σήμερα το BBW απο ένα φιλαράκι στον ατμοποιητή μου και δεν έχει καμία σχέση με την δοκιμή που είχα κάνει σε κατάστημα και όντως είναι πολύ ωραίο :Yummy: και σίγουρα δεν είναι μηλόπιτα που μου είχε τότε φανεί. Μάλλον θα το τιμήσω και αυτό :tongue_smilie:

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτή η γλυκάδα που αφήνει στην εκπνοή (την βρίσκω και στο sugar cookies απο glas) οφείλεται στην μαύρη ζάχαρη που δίνουν και στο  προφίλ του υγρού?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 24, 2018, 23:38 από armadoran »

Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 16, 2018, 18:07 »
Ice cream neapolitan φτιαγμένο απο 11-1-2018 έχει πάρει την κάτω βόλτα, η φράουλα εξαφανίστηκε όπως και η λιγοστή σοκολάτα που καταλάβαινα .

20 με 30 ημέρες είναι το ιδανικό.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 16, 2018, 18:13 »

Φράουλα εγώ δεν κατάλαβα ποτέ. Κρέμα-σοκολάτα κατάλαβα και μια ιδέα μενθόλη, προφανώς για να θυμίζει κάπως παγωτό. Λίγη μενθόλη βέβαια αλλά, για μένα που την απεχθάνομαι, αρκετή για να μην ξαναγοράσω το υγρό. BBW κι άγιος ο Θεός!  :yes:

Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 16, 2018, 18:20 »
Θέλει ημέρες το neapolitan όπως kai to αδελφικό του My man.

Θα μου πείς αν αυτή η γλύκα που αφήνει το BBW στην εκπνοή είναι brown sugar?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 16, 2018, 18:22 »

Δεν ξέρω δυστυχώς. Κι εγώ θα ήθελα πολύ να ξέρω για να το χρησιμοποιήσω σε κάποιο DIY... :yes:




Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 16, 2018, 18:29 »
Μενθόλη πάντως εγώ δεν καταλαβαίνω, νομίζω οτι το VBIC σου βγάζει αυτή την αίσθηση.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 16, 2018, 18:55 »

Α, μπορεί. Δεν το ξέρω το VBIC αλλά αν βγάζει αυτήν την αίσθηση της δροσιάς που βγάζει και η μενθόλη, τότε έχεις απόλυτο δίκιο. Δυστυχώς όμως δεν μου αρέσει καμία γεύση που να βγάζει αυτή τη δροσιά. Νομίζω όμως ότι ακόμα και αν δεν υπήρχε αυτό το συστατικό, πάλι μέτριο θα το έβρισκα το υγρό. Όχι για νεροχύτη, αλλά πάντως μέτριο...

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 16, 2018, 20:49 »
Πολύ ωραίο υγρό το BBW αλλά αφήνει κατάλοιπα αρκετά. Πιστεύω ότι θέλει watt αρκετά για να έχεις καλό αποτέλεσμα 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 16, 2018, 20:53 »

Μετά τα κατάλοιπα που αφήνει το orange tart, το BBW μου φαίνεται σαν καθαρό νεράκι!  :laugh1:

Όσο για τα watts που γράφεις, εγώ το έκανα και στα 10 σε unfollow και στα 30 σε hussar και δεν μπορώ να πω πως είδα τίποτα τρελές διαφορές. Πέρα δηλαδή των 20 ολόκληρων watts... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kenpachirukia

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 16, 2018, 21:13 »
Περι Vanilla Bean Ice Cream:
στις 2 εκδόσεις που χρησιμοποιούνται κυρίως, δεν έχει σχέση με menthol.
Η μια της Cap είναι σαν πλούσια γλυκιά κρεμώδη βανίλια. Σα να λέγαμε Vanilla Custard χωρίς το Eggy Custard. 
Η άλλη της TPA/TFA βγάζει σε μερικούς γευστικούς κάλυκες ότι και η Vanilla custard TPA/TFA, κάτι πικάντικο σαν υποψία απο πιπέρι.
Τώρα αν χρησιμοποιούν κάποιας άλλης εταιρίας ένα αντίστοιχο V.B.I.C. που περιέχει μενθόλη ή και σκέτη μενθόλη σε μικρό ποσοστό, για αίσθηση δροσιάς, δε το γνωρίζω.

τα κατάλοιπα - δεινόσαυρους απο τα Sweeteners δε τα γλυτώνουμε στα έτοιμα φαίνεται  :nope:




Και για να μη βγώ τελείως εκτός θέματος, "full δοκιμή" Fat Ninja Lemon Tart: (σε fumytech rose και digiflavor siren2, 28ga Ni80 ~1 Ohm, CBacon prime, 12 kai 14W)  
"full Δοκιμή":  όχι 2 τζούρες σε μαγαζί στο πόδι αλλα τύπου "αγοράζω φέρνω σπίτι -  μιξάρω, αφήνω να δέσει - ατμίζω σε γνώριμο ατμοποιητή δίχως αύριο μέχρι να τελειώσει" :)) 
 
Γλυκιά γεύση, ομογενοποιημένη που αφήνει στο τέλος κάτι από TPA Lemonade Cookie (χαρακτηριστική γεύση για όσους έχουν δοκιμάσει να μιξάρουν το lemonade cookie σε βάσεις λεμονόταρτας)
Κατάλοιπα αφήνει αν και πολύ λιγότερα απο FlavourBoss (ίσως έχει να κάνει με Super Sweet vs Sweetener κτλ)

Σύγκριση δίπλα σε 2 έτοιμα shots:FA Shake & Vape Lemon Cookie , FlavourBoss Lunch Lady
και απέναντι σε 2  DIY:  Lemon Tart v4 και Lemon Tart Remixed,
η Fat Ninja στέκει άνετα με το δικό της χαρακτηριστικό τόνο (lemonade cookie γαρ...)
(τα FV yellow tart και Lemon Crush που έχω επίσης "δοκιμάσει" επειδή τα θεωρώ τελείως διαφορετικές γεύσεις δε τα έβαλα με τα επάνω). 

Αν βαριέσαι να μιξάρεις και θέλεις κάτι πιο εύκολο (και ακριβότερο όμως) είναι καλή. Ειδάλλως προσθέτεις Lemonade cookie  σε diy .  :) 

(ιππότες της Dinner Lady / Dinner Lady S&V δυστηχώς, δε τη συγκρίνω μιας και  δε την έχω δοκιμάσει. :)))






Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 09:19 »
Cloud ninja η επόμενη σειρά απο την Fat Ninja.

Δοκίμασα 4 , έφυγα με τα 3 (όχι του καράμπελα)

Εκλέρ,τόφι(καραμέλα) και πανακότα για τους γλυκατζήδες ([member=13885]cpbaroque[/member])  ορμάτε για δοκιμές.

Αυτή η ομάδα απο την Κύπρο πραγματικά πάει πολύ καλά, Καθώς τρέχουν και ένα σήμα ακόμα (steam train)  το οποίο κέρδισε και το πρώτο βραβείο για το καλύτερο υγρό στην έκθεση, το timekeeper.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 10:31 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 09:46 »
Της συγκεκριμένης εταιρεία τα concetrate που είχαν τα υγρά τους στην έκθεση για δοκιμή ήταν υπερβολικά,θα ήθελα να τα ατμίσω πραγματικά στην normal τους έκδοση ...

Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 09:48 »
Καλημέρα Σταύρο, τι εννοείς??

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 09:55 »
Καλημέρα,
Είχαν πολύ περισσότερο άρωμα τα υγρά τους στα δοκιμαστήρια απο την SnV μορφή.Το εκλέρ πάντως ήταν το καλύτερο της σειράς.Το πέτυχαν το προφίλ ακριβώς :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix