vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 9 χρήστες
zakyn8inos, tapantari, Doubt, Jorge, I.P, manoslykos, JohnDag, bloodlessz, infernity

Twitter

Οι ερωτησεις ενος πρωταρη

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 03, 2009, 16:35 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά μετά από ένα μήνα άτμισμα, ξαφνικά μου έχει γίνει εντονότερη η ανάγκη για να κ.τ. !
Όχι, δεν έχω τσιγάρα σπίτι ούτε αγοράζω ...
Ψυχολογικό θα είναι ..... :idiot1:

Αν ατμίζεις με μηδέν νικοτίνη μπορεί και να είναι και οργανικό το θέμα. Αν όμως ατμίζεις με νικοτίνη, μάλλον ψυχολογικό.

Πάρε και κανένα high για τέτοιες δύσκολες στιγμές. Εγώ έχω μερικά high και πού και πού ατμίζω κανένα όταν νιώθω ότι το medium δε μου φτάνει. Το κ.τ. δεν το σκέφτομαι πια καθόλου. Ίσως να κάπνιζα κανένα αν ξέμενα για πολλές ώρες χωρίς η.τ. αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε ως τώρα.  :)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 03, 2009, 22:46 »
Δεν μου λείπει καθόλου το κ.τ.
Ατμίζω μόνο medioum και όταν θέλω κάτι πιο βαρύ έχω και high .
Οσες φορές άναψα κ.τ. το έσβησα στη δεύτερη τζούρα από αηδία στη γεύση .
Μου έχει κολλήσει η γεύση των υγρών  μάλλον.
Αν όντως δεν καπνίζετε με νικοτίνη μπορεί και να είναι σύνδρομο στέρησης,αν όμως όχι πάλεψέτο

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 03, 2009, 23:33 »
... Ίσως να κάπνιζα κανένα αν ξέμενα για πολλές ώρες χωρίς η.τ. αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε ως τώρα.  :)

Κι εγώ το πιστεύω αυτό Atmos, θα κάπνιζα αναλογικό αν δεν είχα e. Είναι μια σκέψη που δεν μου αρέσει αλλά είναι αλήθεια.
Το τσιγάρο, η νικοτίνη, είναι πολύ ισχυρο ναρκωτικό. Άλλωστε στη λίστα των ναρκωτικών βρίσκεται στην τρίτη θέση.
Αυτό που έχω αποφασίσει είναι σταδιακή μείωση της νικοτίνης και ποτέ ΜΑ ποτεεέ να μην ξεμείνω από περιφερειακά του e-cig!

Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 04, 2009, 13:05 »
εγω απο τοτε που το πηρα δεν εχω κανει κανονικο τσιγαρο  ;D

ζητησα προχθες απο εναν φιλο μου στην θαλασσα εκανα δυο τζουρες και πραγματικα αηδιασα ...μου φαινοταν  χαλια και πολυ φτωχο απο το η.τ.

απολυτα ευχαριστημενος.. δεν το περιμενα

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 05, 2009, 00:29 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά μετά από ένα μήνα άτμισμα, ξαφνικά μου έχει γίνει εντονότερη η ανάγκη για να κ.τ. !
Όχι, δεν έχω τσιγάρα σπίτι ούτε αγοράζω ...
Ψυχολογικό θα είναι ..... :idiot1:

Εάν χρησιμοποιείς φιλτράκια ή υγρά με νικοτίνη, είναι πιθανό ο ατμοποιητής σου να έχει μπουκώσει και να μη δημιουργεί πολύ ατμό.
Επίσης μπορεί να χρειαστείς υγρό σε ένα επίπεδο παραπάνω νικοτίνης. Όταν νιώθεις ανάγκη για κανονικό τσιγάρο, τότε βάζε μερικές σταγόνες από το δυνατό.

Κατά τα άλλα, με το να καπνίσεις και ένα κανονικό τσιγάρο δεν έγινε και τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 05, 2009, 00:41 »
Ατμε, η νικοτινη  σε ενα καπνιστη 20ετων εμφανιζει τρεις-τρια σταδια εξαρτησης.
Σταδιο πρωτο.. Εμφανιζεται με μεγαλη συχνοτητα στις πρωρες 72 ωρες..
Σταδιο Δευτερο  Εκει που πιστευεις οτι εισαι σε καλο δρομο .να σου παλι μετα απο Ενα μηνα σου κλεινει πονηρα το ματι...''αααα καλα φαγαμε κανε τωρα και ενα τσιγαρακι' κλπ
Σταδιο Τριτο Και Πιο επικινδυνο  μετα απο τον τριτο και εως τον εκτο μηνα σποραδικα
Δεν εχω ξαναβαλει κανονικο στο στομα μου.εδω και 45 μερες.
Και οποτε κανω με νικοτινη [οταν ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ και μονο τοτε  ποτε για 'πλακα']    μετα θελω ολο και πιο συχνα για μια δυο μερες να ξανακανω...αποτελεσμα να ατμιζω σαν τον...Ποπαυ που λεει και ενας φιλος μου..
ΜΗΝ το ξαναβαλεται στο στομα σας παιδια..Μην το αφησεται να σας ξαναξεγελασει Χιλιες φορες 3-4 ντζουρες νικοτινης παρα τσιγαρο...
   :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2009, 08:25 από asala »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix