vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Οι ερωτησεις ενος πρωταρη

Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 21, 2009, 14:34 »
αν ρουφαω οχι με την μια δυνατα αλλα σιγα σιγα οντως δεν βγαζει υγρα... και κατι αλλο ακομη μεσα στο κουτι εχει κ χωρις νικοτινη αλλα εφοσον βγαζει καπνο κ χωρις φιλτρακι για πιο λογο υπαρχουν φιλτρακια χωρις νικοτινη ?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 21, 2009, 14:47 »
Θέλει κάποια εξοικείωση στο χειρισμό.

Τι εννοείς βγάζει ατμό χωρίς φιλτράκι; Το EVO δεν έχεις; Πώς το κατάφερες αυτό, έβγαλες το εσωτερικό φιλτράκι, τράβηξες και είδες ότι βγάζει ατμό;

Αν εννοείς αυτό, τότε πρέπει να σου πω ότι δε διαρκεί για πάντα. Υπάρχει ακόμα υγρό μέσα στον ατμοποιητή αλλά σε 5-10 τζούρες θα τελειώσει.
Όσο για τη νικοτίνη, δεν παίζει κανένα ρόλο στην ποσότητα του ατμού. Η νικοτίνη είναι μόνο το 1 - 2% του υγρού. Τον ατμό τον κάνει ένα άλλο υγρό που είναι γλυκερίνη ή προπυλενογλυκόλη. Χωρίς αυτό δε βγάζει ατμό. Κι αν βγάζει για λίγο, (χωρίς φιλτράκι όπως λες) είναι αυτό που έχει κρατήσει μέσα ο ατμοποιητής, μετά θα σταματήσει.

Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 21, 2009, 14:52 »
μαλιστα ...

παντως μεχρι στιγμης ολα καλα  ;D

μ αρεσει ηδη !!!!!!!!!! στην αρχη ειχα το προβλημα που μου ερχοταν στο στομα το υγρο αλλα τωρα δεν βγαζει !!!!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 21, 2009, 15:03 »
Όταν είναι καινούργια τα φιλτράκια θέλει πιο πολύ προσοχή.
Αν όμως επιμένει το φαινόμενο, κάνε το σκούπισμα που σου περιέγραψα παραπάνω.
Όσο θα απολαμβάνεις τις τζούρες σου, ρίξε και κάνα διαβασματάκι στις συχνές ερωτήσεις που έχει κάθε κατηγορία, ιδίως σ' αυτές εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,230.0.html
και
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,213.0.html

Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 21, 2009, 23:53 »
δεν εχω κανει κανενα κανονικο τσιγαρο μεχρι στιγμης .. χεχε

τη σημαινει οταν αναβοσβηνει ο φορτιστης ρε παιδια ? μετα απο λιγο γινεται κοκκινο και πρασινο εναλαξ

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 21, 2009, 23:58 »
πολυ απλα σημαινει οτι εχει γινει πληρης φορτιση

Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 22, 2009, 00:05 »
:O πολυ γρηγορα φορτισε ....


τελειο τελειο ... μια στιγμη μου ρθε να κανω τσιγαρο αλλα δεν εκανα.. εχω ενα πακετο επιτηδες στο τραπεζι!!!!

νομιζω θα εχω αποτελεσματα  8)

το καλυτερο για εμενα ειναι οτι οταν αναβα ενα τσιγαρο "επρεπε" να το κανω ολο .. το πρωτο που σκευτηκα με το ηλ τσιγαρο ειναι οτι κανω οσες τζουρες χρειαζομαι για να μου φυγει η "καψα"


ηδη θελουν 4 ηλ τσιγαρα γνωστοι μου  :))
θα περιμενω μεχρι τελος της εβδομαδας να κανω μαζικη παραγγελια ισως μαζευτουν κ αλλοι  :)) να παρω και εγω ενα υγρο να τα γεμιζω

Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 22, 2009, 00:20 »
:O πολυ γρηγορα φορτισε ....


τελειο τελειο ... μια στιγμη μου ρθε να κανω τσιγαρο αλλα δεν εκανα.. εχω ενα πακετο επιτηδες στο τραπεζι!!!!

νομιζω θα εχω αποτελεσματα  8)

το καλυτερο για εμενα ειναι οτι οταν αναβα ενα τσιγαρο "επρεπε" να το κανω ολο .. το πρωτο που σκευτηκα με το ηλ τσιγαρο ειναι οτι κανω οσες τζουρες χρειαζομαι για να μου φυγει η "καψα"


ηδη θελουν 4 ηλ τσιγαρα γνωστοι μου  :))
θα περιμενω μεχρι τελος της εβδομαδας να κανω μαζικη παραγγελια ισως μαζευτουν κ αλλοι  :)) να παρω και εγω ενα υγρο να τα γεμιζω

Join the club  :D

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 22, 2009, 00:34 »
τελειο τελειο ... μια στιγμη μου ρθε να κανω τσιγαρο αλλα δεν εκανα.. εχω ενα πακετο επιτηδες στο τραπεζι!!!!
νομιζω θα εχω αποτελεσματα  8)
το καλυτερο για εμενα ειναι οτι οταν αναβα ενα τσιγαρο "επρεπε" να το κανω ολο .. το πρωτο που σκευτηκα με το ηλ τσιγαρο ειναι οτι κανω οσες τζουρες χρειαζομαι για να μου φυγει η "καψα"

Αυτός είναι ο ενθουσιασμός που νιώθεις όταν πρωτογνωρίζεις το e-cig! Αυτός ακριβώς. Είναι αποκάλυψη.
Είμαι κι εγώ αρχάριος, μόλις ένα μήνα ατμίζω, κι αυτός ο ενθουσιασμός δεν μου έχει περάσει.
Μάλιστα αυξάνεται όταν βλέπεις τις αλλαγές στον εαυτό σου, μέρα με τη μέρα να γίνεσαι υγιέστερος.
Άντε καλά ατμίσματα Kstnos! :)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 22, 2009, 01:29 »
Παρόλο που ατμίζω ένα μήνα έχω ένα πακέτο στο σπίτι,όχι δεν ξανάβαλα τσιγάρο στο στόμα μάλλον είναι ψυχολογικό.Μόνο εκεί μπορω να το αποδώσω γιατί δεν αντέχω πλέον ούτε τον καπνό από άλλον που καπνίζει :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 22, 2009, 03:16 »
μια αλλη απο αποψη απο μενα: ποσο ευκολα μπορει ο ανθρωπος να 'επηρρεαστει' απο την γνωμη των αλλων...

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 02, 2009, 04:38 »
Κλεισαμε 500 μερες εγω και ο φιλος μου και ειμαστε ακομα ενθουσιασμενοι και περισσοτερο ακομα, γιατι το ξερουμε και το απολαμβανουμε καλυτερα!
Σωθηκαμε απο τον καπνο. Ζητω το ατμισμα!!
Φιλοι, Ρουφατε ανελεητα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 02, 2009, 09:34 »
Κλεισαμε 500 μερες εγω και ο φιλος μου και ειμαστε ακομα ενθουσιασμενοι και περισσοτερο ακομα, γιατι το ξερουμε και το απολαμβανουμε καλυτερα!
Σωθηκαμε απο τον καπνο. Ζητω το ατμισμα!!
Φιλοι, Ρουφατε ανελεητα!!!!

500 μέρες άτμισμα  :thumpup:

Είστε από τους πρωτοπόρους παγκοσμίως  :respect:


Αποσυνδεδεμένος GoldenCat

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το ημερολόγιο μιας γάτας
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 02, 2009, 11:11 »
Κλεισαμε 500 μερες εγω και ο φιλος μου και ειμαστε ακομα ενθουσιασμενοι και περισσοτερο ακομα, γιατι το ξερουμε και το απολαμβανουμε καλυτερα!
Σωθηκαμε απο τον καπνο. Ζητω το ατμισμα!!
Φιλοι, Ρουφατε ανελεητα!!!!

500 μέρες..!! Congrats!! :respect_hat:

Άντε και στα δικά μας!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Οι ερωτησεις ενος πρωταρη
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 03, 2009, 16:30 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά μετά από ένα μήνα άτμισμα, ξαφνικά μου έχει γίνει εντονότερη η ανάγκη για να κ.τ. !
Όχι, δεν έχω τσιγάρα σπίτι ούτε αγοράζω ...
Ψυχολογικό θα είναι ..... :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix