vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 8 χρήστες
JohnDag, manoslykos, Milarepa, bloodlessz, tibolaso, dvelev, ΨΗΛΟΣ, Sergios

Twitter

Προσδοκίες μελών-ατμιστών απο τον Πανελλήνιο Σύλλογο Ατμιστών.

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
λίγες ανακατεμένες σκέψεις :
1) Συγχαρητήρια σε όλους τους υποψήφιους που βγήκαν μπροστά ανεξάρτητα το χώρο τον οποίο προέρχονται (forum, facebook,youtube κτλ)
2) Δεν γνωρίζω κανένα προσωπικά αλλά με λύπησε το γεγονός ότι ακουσα από κάποιους υποψηφιους να τονίζουν αυτό το διαχωρισμό....με ενόχλησε αφάνταστα
3) θα ήθελα να έβλεπα και γυναίκες ανάμεσα στις υποψηφιότητες...γυναίκες με γνώμη και προσωπικότητα και όχι απλώς λόγω φύλου
4) τα άτομα που ασχολήθηκαν ενεργά και μάλιστα με εκπληκτικά αποτελέσματα στη δημιουργία του συλλόγου έχουν για μένα δικαιωματικά το προβάδισμα....δεν έχω ασχοληθεί ΠΟΤΕ με σύλλογο-ους αλλά πιο αδιάβλητες διαδικασίες και τόση διαφάνεια δεν θα μπορούσε να υπάρξει....συγχαρητήρια και πάλι
5) δεν έχω φιλοδοξίες για μεγάλο αριθμό μελών....θα ηθελα να ξεκινάγαμε 10000 αλλά ξέρω ότι το νουμερο αυτό ειναι απατηλό και απιαστο....ελπίζω να συγκεντρωθεί ένας γερός πυρήνας που να αυξάνεται με το χρόνο και όχι να χαθεί μετά τις πρώτες ενδοσυλλογικές κόντρες (κλασσικό γνώρισμα της φυλής μας)
6) ο βασικός στοχος και ο πιο εφικτός είναι να πετύχουμε το διαχωρισμό του κ.τ. από το η.τ.....δεν είναι τα ίδια πράγματα και η TPD ουσιαστικά τα εξισώνει....πρέπει να το κάνουμε ξεκάθαρο αυτό....
7)εύχομαι να μην αναλωθούμε σε ενέργειες εντυπωσιασμού αλλά ουσίας
8 ) θα ήθελα να δω και άλλα ατομα να βγαίνουν μπροστά....όταν ξεκίνησα το ατμισμα μέχρι να μαθω το forum παρακολουθούσα από το youtube το Ρένο (αρεςμάρες) και μακάρι να το συνέχιζε το κανάλι του και να ασχολιόταν με το σύλλογο...δεν τον γνωρίζω και πάλι λέω προσωπικά όπως και κανέναν άλλο
9) επειδή το σεντόνι μακράινει θα περάσω την Κυριακή από το εκλογικό κέντρο με τον μικρό μου γιο μάλλον από ότι φαίνεται για να ψηφίσω και να δώσω σε όλους συγχαρητήρια από κοντά

[...] φάμε και την MHRA (Medicines and Health Care products Regulation Agency) στο κεφάλι αν και αυτό μάλλον θα έχει αντίκτυπο στους παρασκευαστές περισσότερο οπου εκεί θα μιλάμε για τον αφανισμό γενικά του ατμού.
Εννοείς να ταξινομηθούν τα προϊόντα ατμίσματος στα φαρμακευτικά προϊόντα;;

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
ayτο που θελω σε πρωτη φαση ειναι ...............
ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΛΙΑ

Αποσυνδεδεμένος barba_bill

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Ο σύλλογος είναι κάτι που ξεκινάει σήμερα άρα δεν μπορούν να υπάρχουν παλιά...
Οτιδήποτε άλλο είναι άσχετο με τα του συλλόγου...
Αυτό που μένει είναι η υποστήριξή του όπως μπορεί ο καθ' ένας μας όποιος κ αν αποφασίσει το Δ.Σ να είναι πρόεδρος η αναπληρωματικός κ.λ.π.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
είθιστε τα παλιά να καθορίζουν σε μεγάλο βαθμό τα μελλούμενα,
δεν συμφωνώ να ξεχαστεί τίποτε παλιό,
άλλωστε όλα τα προηγούμενα σε φέρνουν στο τώρα
και χαράζουν την ποσεία σου προς το μέλλον.

Υπάρχει πάντα και η λεγόμενη "αναθεώρηση" και στο σκεπτικό
και στην συμπεριφορά και στην αντίληψη και ως προς την κατανόηση.

Το ζητούμενο λοιπόν η σχέση εμπιστοσύνης. Ολα χτίζονται πάνω της.
Οταν υπάρχει αυτή, οι ομάδες προχωρούν μπροστά.
Η συμβολή με την κατάθεση όλων των θετικών εμπειριών που κουβαλά ο καθένας μέσα του σε έναν κοινό σκοπό είναι ο δρόμος

Φιλικά πάντα
:)




Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
τυχαία διάβασα κάποια σχόλια σήμερα σε συνέντευξη που έδωσε υποψήφιος-εκλεγμένος στο κανάλι του Kώστα στο youtube....η ειρωνία και ο χλευασμός έπεφτε σύννεφο...χαρακτηριστικό παράδειγμα της φυλής μας...αντί να υπάρχει συσπέιρωση κι ενότητα και καλόπιστη κριτική είμαστε ο λαός του " ασε τον άλλο να βγάλει το φίδι από την τρύπα και εγώ θα κάθομαι να τον βλέπω και να του πετάω γιαούρτια"

επίσης όντας 8,5 μήνες ατμιστής κι εκτός γνωριμιών και κουτσομπολιών δεν ξέρω τις παλιές "ιστορίες" που αναφέρετε όλοι και πρέπει να ξεχαστούν....δεν το καταλαβαίνω και δεν με ενδιαφέρει κιόλας...ο σκοπός του συλλόγου είναι να δράσει υπέρ ΟΛΩΝ των ατμιστών και ΟΛΟΙ θα κριθούν ανάλογα με τις πράξεις τους και τις ενέργειες τους έχοντας την αμέριστη συμπαράσταση όλων των μελών...
βλέπω στο facebook ομάδες σχετικές με το ατμισμα με χιλιάδες μέλη και δεν μπορώ να διανοηθώ πως κάποιος μπορεί να το δει κομπλεξικά ή ατομιστικά το γεγονός της ίδρυσης ενός συλλόγου για τον ατμιστή και να μην στηρίξει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ την πορεία ενός τέτοιου συλλόγου...
έτσι με αυτό το post αναθεωρώ τις προσδοκίες μου για το σύλλογο και βάζω πάνω από όλα την προσέλκυση κι αλλων μελών ατμιστών γιατί ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ θα μπορέσει να κινηθεί δυναμικά και με προοπτική ο σύλλογος ΜΑΣ

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχουν οι "παλιές" ιστορίες με το συμβαίνει τώρα στον ορίζοντα του ατμίσματος.
Το τώρα δεν έχει καμία σχέση με το χθες.
Κάποιοι επιδιώκουν να το αναπαραγάγουν από τον καναπέ του σπιτιού τους, για ιδιοτελής και μόνο σκοπούς.
Δεν θα το συνεχίσουμε.
Το τι έγινε πριν έξι μήνες, ένα, δύο τρία κλπ χρόνια, υπάρχει ριζωμένο μόνο στο μυαλό αυτών των κάποιων.
Άλλωστε, οι περισσότεροι από αυτούς δεν ήταν καν στον ατμό τον καιρό εκείνο!!
"Περσινά ξινά σταφύλια" που λέει και ο λαός μας.
Αυτοί ξέρουν. ;)

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
ο σοφός λαός λέει πολλά, καλύπτει γενικά όλες τις περιπτώσεις...χαχαχαχα
όπως και το τα "στερνά τιμούν τα πρώτα", "τι 'χες γιάννη ...τι 'χα πάντα",
"άλλαξε ο μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς", "είς .. (οτιδήποτε) ...πάντα ...(οτιδήποτε)  κλπ κλπ...

απλά να κάνω καθαρό ότι ήταν μια τελείως φιλοσοφική προσέγγιση στο
"να ξεχάσουμε τα παλιά" χωρίς ίχνος μομφής, προσπάθεια διατάραξης, ή οτιδήποτε μπορεί να βάλει ο νους του καθενός.

Σαφώς και προτιμώ το "αναθεώρηση απόψεων" μιας και το θεωρώ πολύ εντιμότερο και πραγματικά πολυτιμότερο απο την "αμνησία"

Πιστεύω οτι ο σύλλογος χρειάζεται περισσότερο αυτή την εφαρμογή παρά του απλοικότερου και λείαν επικύνδινου όταν υπάρξει πίεση "ξεχνάμε τα παλιά"
...απλά διότι ουδείς και ποτέ δεν ξεχνά τίποτα...

Τα υπόλοιπα απο κοντά όταν θα έχω την όποια δυνατότητα την οποία στερήθηκα και στερούμαι του παρόντος να συμμετέχω ενεργά οπουδήποτε

... Εχω εμπιστοσύνη στα παιδιά (απο καρδιάς), απλά στις φιλοφρονήσεις είμαι αρκετά φειδωλός και στο δούναι και στο λαβείν...

:)




Τα όσα αρνητικά ειπώθηκαν τους προηγούμενους μήνες , όντως είναι απαραίτητο να μπουν στην άκρη.

Αυτές οι συμπεριφορές όμως , οφείλονται σε χαρακτήρες και οι χαρακτήρες δεν αλλάζουν με αναθεώρηση απόψεων.

Τις όποιες αναθεωρήσεις απόψεων και συμπεριφορών είδα , τις αποδίδω καθαρά στο πως βόλευε κάποιους να κινηθούν στην παρούσα φάση. 
Θα ξαναβγούν οι χαρακτήρες κάποια στιγμή , λυπάμαι που το λέω , αλλά αυτή είναι η γνώμη μου. 
Μακάρι να βγω λάθος. 

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
@nikosallos
Το ποστ που δημοσίευσα, δεν απευθυνόταν σε σένα ή στους πάνω από σένα.
Το ξεκαθαρίζω.

Τόσους μήνες διαβάζω και δεν γράφω, ίσως κακός, γιατί προσπαθώ να καταλάβω τι είναι αυτά τα παλιά!!!

Πολλοί νομίζουν ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω από ένα nickname ή ένα άβαταρ, η αρκετή και καλή ανάγνωση όμως και το ελάχιστο, πραγματικά, ψάξιμο, βγάζει πολλά λαβράκια! ;)


Όλοι λοιπόν που γράφουν και ξαναγράφουν για τα παλιά, δεν κινούνται με κανέναν άλλο σκοπό παρά μόνο το δικό τους όφελος.
Άτομα που αναπαράγουν τα παλιά όπου βρεθούν και όπου σταθούν, δεν γνωρίζουν που αναφέρονται και τι είναι αυτά τα παλιά!!
Το έγραψα και στο προηγούμενο ποστ μου ότι πολλοί από αυτούς δεν ήταν καν στον ατμό.

Άτομα που σε όλα τα Μ.Κ.Δ. γκρινιάζουν για το 20ευρο, την ίδια ή την επόμενη μέρα ποστάρουν μοντάκια και ατμοποιητές αρκετών ευρώ και υγρά αναπλήρωσης πανάκριβα.
Δεν τους βάζω όλους σε ένα σακί, αλλά ξέρω τι γράφω και ξέρουν και αυτοί.

Ξέρω πολύ καλά ότι με αυτές τις γραμμές θα θυμώσω πολλούς και θα στεναχωρήσω πολύ περισσότερους, αλλά κάποια στιγμή, θα πρέπει να γραφτούν και αυτά.

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
για μενα δεν θα επρεπε να υπαρχει πλεον αυτο το θεμα...γιατι ο συλλογος πλεον εχει την πληρη μορφη του θα εκλεξει και το διοικητικο συμβουλιο(εαν δεν το εχει κανει ηδη) οποτε προσδοκιες-αποριες και οτι αλλο θεματα υπαρχουν να απευθυνονται στις συνελευσεις που θα γινονται με ονοματεπωνυμο και να ειναι ενεργο μελος του συλλογου...

υ.γ.απο κριτικη του καναπε και του πληκτρολογιου εχουμε χορτασει(δεν απευθυνομαι σε καποιον συγκεκριμενα ουτε ειναι μομφη για καποιον)

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
καταρχην συγχαρητηρια σε εκλεγμενους κ μη , σε ψηφοφορους κ οργανωτες .....

θελω να ξεκαθαρισω οτι δεν γραφτηκα στο συλλογο ...κ φυσικα η επιλογη μου να μην γραφτω ειναι συνειδητη κ φυσικα δεν εχει σχεση με το 20ευρω....

αλλα επειδη οντας στο χωρο κοντα στα 8-9 χρονια εχω ακουσει , δει κ βιωσει πραγματα δυσαρεστα εως αθλια  κ πολυ φοβαμαι οτι θα εχουμε μια απο τα ιδια για αυτο κ  δεν γραφτηκα
....ευελπιστω η συγκεκριμενη προσπαθεια να με διαψευσει κ να ειναι πραγματικα αυτο που οι περισσοτεροι θελουμε, μακρια απο προσωπικα οφελη κ μακρια απο τις συντεχνιακες καταστασεις του παρελθοντος .....

η μονη μου προσδοκια λοιπον ειναι να γινω μελος του συλλογου ......

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Χωρίς να θέλω να πω προσωπικά κάτι για εσένα, δεν μπορώ με τίποτα να καταλάβω όσους ΔΕΝ γράφτηκαν ώστε να έχουν λόγο και δύναμη και να μπορούν να συμβάλλουν οι ίδιοι στο να μην έχουμε μία από τα ίδια, και δεν βοηθάνε να γίνουν αυτά που θεωρούν σωστά και πρέπει να γίνουν αλλά κάθονται και περιμένουν να δουν αν οι ΑΛΛΟΙ θα κάνουν.

Σόρρι αλλά για εμένα αυτό είναι απολύτως παρανοϊκό και βολική δικαιολογία.

Βέβαια για εμένα είναι επίσης παρανοϊκό το να υπάρχουν άνθρωποι που αρνούνται να βγάλουν δίπλωμα οδήγησης και μια ζωή εξαρτώνται από άλλους but that's just me.

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Σωστός ο dimspy .....
Δεν φοβάμαι τίποτα .... Δεν ελπίζω τίποτα ..... Είμαι Ελεύθερος  ... ;)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
... Kαι αφήνω τους άλλους να ... Αποφασίζουν για εμένα... Γιατί που να ασχολούμαι τώρα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 94 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix