vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 09, 2009, 21:10 »
Εγώ καθόμουν σε καφετέρια με ένα φίλο μου που έμεινε από φωτιά, σηκώνεται και πάει στο γκαρσόν να ζητήσει φωτιά. ΟΚ, του έδωσε, αλλά μετά κοίταζε στραβά προς το μέρος μας να καταλάβει τι συμβαίνει. Όταν εκείνος του έδινε φωτιά, εγώ που καθόμουν στο τραπέζι φουμάριζα αρειμανίως και το ντουμάνι φαινόταν από μακριά!

Μάλλον έμεινε με την απορία γιατί ήταν σε απόσταση και δεν ξεχώριζε το η.τ. από το κανονικό.  :))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 09, 2009, 22:03 »
Δοκιμαστε το!
Καθε μερα στη σταση του προαστιακου:
Κατεβαινω ανετα τα σκαλια ατμιζοντας και μολις φτανω στην αποβαθρα, δν περνουν μερικα δευτερα και βαζουν την ανακοινωση (βλεπουν απο τις καμερες φαινεται :laugh1:)
"Σας υπενθυμιζουμε οτι απαγορευεται το καπνισμα και η καταναλωση φαγητων και ποτων στους σταθμους του προαστιακου" :laugh_cantstop:
Μα καθε μερα λεμε... που θα παει θα μαθουν :innocent:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 09, 2009, 22:17 »
Ένας ηλικιωμένος συνεργάτης μου στη δουλειά με είδε να ατμίζω, είδε αυτό το παράξενο μαύρο πράγμα με κουμπάκια και φωτάκια
και νόμιζε ότι έκανα «ναρκωτικόν» όπως λέει και ένας διάτιτλος σε ταινία του ’20.
Νόμισε ο άνθρωπος ότι κάτι «έπινα» με κάποιου είδους ηλεκτρικό ναργιλέ!
Αυτό μου το εκμυστηρεύτηκε 3-4 μέρες μετά που με έβλεπε να ατμίζω μετά μανίας.
Του εξήγησα τι είναι τούτο το μαραφέτι αλλά, πραγματικά, δε νιώθω να έχει ακόμη πειστεί για το αθώο της πράξης μου! :))


Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 23:29 »
Κοντεύω και εγώ τις 200 μέρες με χρήση αποκλειστικά ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Είναι μέρες που το έχω χορτάσει τόσο που τραβάω μια τζούρα κάθε 3 ώρες(εντάξει μην φωνάζετε όταν δεν είμαι στο γραφείο ή στο pc)
Άλλες πάλι λιώνω τις μπαταρίες.
Αν μου έχει φύγει η σκέψη του κανονικού τσιγάρου?και ναι και όχι
Αν εξαιρέσει κανείς την δεύτερη μέρα που έκανα 4-5 τσιγάρα επειδή είχα μείνει από μπαταρία και ένα ακόμα την επόμενη από περιέργεια δεν είχα ξανακαπνίσει.
Καμιά φορά μου έρχεται η σκέψη αλλά μόλις τραβήξω μια τζούρα από το ηλεκτρονικό τσιγαράκι μου…εξαφανίζεται.
Από μπαταρία έχω μείνει μόνο μια φορά για κανά δίωρο αυτές τις 200 μέρες.(αν και ένα ψιλοάγχος δεν λέω το έχω μερικές φορές)
   
Πριν κανά μήνα μου ήρθε μια κρίση.Ένα φλας και σε χρόνο dt βούτηξα ένα κανονικό τσιγάρο από έναν συνάδελφο και το άναψα.
Πρώτη τζούρα:απογοήτευση.Δεύτερη το ίδιο και χειρότερα.
Ήταν και έξτρα λαιτς,τσιγαρίλα και σκέτος αέρας μαζί.
Αστραπιαία έκοψα το φίλτρο και μου ήρθε η γνωστή τσιγαρίλα.Πνίγηκα,έκλαψα κάπως σαν την πρώτη λυκείου.
Τράβηξα μερικές απανωτές τζούρες και το πέταξα.
Αηδία.Ήπια μισή κούπα καφέ για να μου φύγει η τσιγαρίλα.Αν είχα Listerine θα είχα πιει μισή μπουκάλα.Είχα την γεύση στο λαρύγκι μέχρι το βράδυ που κοιμήθηκα.
Δεν υπάρχει το κανονικό τσιγάρο πλέον για μένα.Το σιχαίνομαι.Ευτυχώς δεν καπνίζει κανείς στο άμεσο περιβάλλον μου.Μόνο κανάς φίλος ή στην δουλειά .Κάνω πιο πέρα να μην μου έρχεται ο καπνός και όλα καλά!

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Δεν μπορει κατι παιζει.
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 11:57 »
Λοιπον μιας και το ξεθαψατε το topic ας πω και εγω την ιστορια μου (που ειναι συντομη σαν των ΗΠΑ αλλα whatever)

Λοιπον ατμιζω (ποσο μου την σπαει ο όρος δεν λεγετε) σχεδον μια βδομαδα. Η ευκολια που εκοψα τα normal τσιγαρα δεν περιγραφετε !!
Δηλαδη ειμαι σιγουρος πως 4000 ουσιες πλην μιας (νικοτινη) δεν γινετε έτσι "απλά" να με αποχαιρετησαν. Ακομα και η νικοτινη δεν με δυσκολεύει!!

Επειδη δεν ειμαι ελλαδα και δεν έχω προσβαση σε σχετικα μαγαζια ( Κανονικα ή δυκτιακα) χρησιμοποιω την μόνη γευση που μπορω να βρω που είναι classic tobacco (σε φιλτρακια). Και αναγκαστικα medium. Ενα non που είχε η συσκευασια αφου το τελείωσα με ιδιαιτερη ευχαριστηση απο τισ φορες που εχω ξαναβαλει το συγκεκριμενο φιλτρακι (μπας και βγαλει καμια τζουρα ακομα)  κοντευω να κάνω και τον πολυεστερα!!

Και επανερχομαι στο αρχικο ερωτημα... δεν γινετε κατι παιζει! Καπνιζα 20 χρονια Prince (που δεν τα λες και αμελητεα ποσοτητα) και έτσι ξαφνικα περνοντας απο μια βιτρινα και αγοραζοντας ενα παντελος αγνωστο στο ευρη κοινο προιόν το... εκοψα!!

Και είμαι σίγουρος πως οι καπνοβιομηχανιες κανουν "τρελο" πολεμο στο προιόν.

Σεβασμός στον Κινεζο ευφερετη!!

PS

Εχω μια κουτα Prince που μου έχει μείνει... να την βάλω αγγελια σε τιμή ευκαιρείας???  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 14:43 »
Με το "κάτι παίζει" θες να πεις ότι μπορεί να υπάρχει κάτι στα συστατικά που μας κάνει να σιχαινόμαστε το κανονικό τσιγάρο;
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι. Δεν λέω ότι ξέρω, απλά έχω την αίσθηση.  :hmmm:
Αν υπάρχει κάτι, τότε δεν είναι κάτι άγνωστο. Τα συστατικά των υγρών είναι γνωστά και έχουν ελεγχθεί πολλάκις. Τώρα, αν κάποιο από αυτά έχει αυτή την ιδιότητα... :-\

Ίσως απλά είναι πιο "νόστιμα" τα η.τ. οπότε τα κ.τ. φαίνονται χάλια μπροστά τους.  ;D

 

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 15:37 »
Εμένα η γνώμη μου είναι οτι παίζει και ο ψυχολογικός παράγοντας σημαντικό ρόλο...Λίγο το ότι δεν κατεβάζουμε πίσσα και ότι άλλο συμπεριλαμβάνεται στον καπνό του κ.τ.,λίγο οτι το κάνουμε χωρίς να έχουμε ιδιαίτερες ενοχές κ.α....Βέβαια είναι και θέμα απόφασης ..Είναι κάτι καινούριο (σχετικά) που σύμφωνα με πολλούς βοηθάει στην μείωση ή διακοπή του κ.τ...Την κίνηση του συμβατικού τσιγάρου την έχουμε..Την νικοτίνη μας την παίρνουμε..ε...τι άλλο θέλουμε ? (να μην αναφερθώ και στα + όπως αναπνοή που δεν βρωμάει και όλα τα σχετικά)

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 16:41 »
Δεν το λεω κακοπροαιρετα... αλλα δεν ξερω πως εγινε! Εγω δεν ηθελα να το "κόψω"! Δεν μου περναγε απο το μυαλο! Ειμουν ερωτευμενος με τα princακια μου... το είδα όμως σε μια βιτρινα (το η.τ.) και ως τρελος gadgetακιας το πήρα χωρις δευτερη σκεψη! (αφου πρωτα ρωτησα εδω σχετικα με το συγκεκριμενο μοντέλο)

Και εχω βρεθει να μου είναι χειροτερο απο ναρκωτικο (που λεει ο λογος ετσι! υπερθετικος)

Απλώς διαβάζοντας και άλλες ιστορίες απο "παιδια" εδώ και με ποσοστο επιτυχίαςπου ακουμπάει το 100% ειναί πολύ καλό για να είναι αληθινό!
Είναι η μαγική λύση σε ένα τεράστιο πρόβλημα. Και είναι ακόμα στην αρχη! (αν δεν το "θαψουν" με μαγικό τρόπο). Φαντασου με μερικά χρόνια εξελιξης.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 16:46 »
Συμφωνώ κι εγώ παίδες. Ατμίζω (αποκλειστικά και μόνο) από 24/9/09.
Ούτε καν το σκέφτομαι το ΚΤ αλλά ούτε και θέλω να το βάλω στο στόμα μου. Αισθάνομαι ότι βρωμάει και με ενοχλεί.
Η μετάβασή μου στο ΗΤ έγινε αστραπιαία, μετά την πρώτη τζούρα από ΗΤ.
Μάλιστα ξεκίνησα με medium ecopure αλλά σχεδόν αμέσως κατέβηκα σε low γιατί το βρίσκω πιο απολαυστικό. Το throat hit δεν το θέλω τόσο πολύ.
Συντομα θα αραιώσω και το low σε lower και μετά πάω πιθανότατα για...proficiency (non).
Το μόνο που με προβληματίζει είναι το υπερβολικό κόλλημα στο ΗΤ και η σχεδόν ασταμάτητη χρήση του

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 16:49 »
marbass αυτό που λες το παθαίνω κι εγώ ...Δεν είσαι ο μόνος ..  :thumpup:
Βέβαια να σημειώσω οτι πριν το η.τ. κάπνιζα πάνω απο 1 πακέτο την ημέρα..

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 22:06 »
Το μόνο που με προβληματίζει είναι το υπερβολικό κόλλημα στο ΗΤ και η σχεδόν ασταμάτητη χρήση του

Εμενα παλι δεν προβληματιζει καθολου... μου αρκει που εκοψα το κ/τ!!!   :tongue_smilie:

... Ενταξει... κατι με προβληματιζε σχετικα με την ασταματητη χρηση του (φορτισμα ολη την ωρα) αλλα το ελυσα και αυτο: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,400.msg6191.html#msg6191      :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 22:21 »
Παράθεση
... Ενταξει... κατι με προβληματιζε σχετικα με την ασταματητη χρηση του (φορτισμα ολη την ωρα) αλλα το ελυσα και αυτο
Καλά βρε αθεόφοβε εσύ αυτό κατάλαβες ότι με προβληματίζει ? :)) :)).
Για την εξάρτηση μιλάω. Απαλλάχτηκα από το ένα δαιμόνιο και υπέκυψα σε άλλο (αλλά μ' αρέσει) ?

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 30, 2009, 10:36 »
Λοιπον ιστορια απο τις λιγες αν και όχι σε δημοσιο χωρο.

Οταν είμαι ελλαδα με φιλοξενει η μητερα μου (μανουλαααα).

Επιστρεφω λοιπόν μετα απο 4 μήνες απουσίας και ενα απο τα νέα που ενθούσιασαν την μανα μου είναι πως εκοψα το τσιγάρο!! Όλη μέρα στις φίλες της αυτό έλεγε απο το τηλέφωνο!

Δεν μπήκα στην διαδικασία να εξηγήσω περί ηλεκτονικού γιατι αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα τριπλάσιες ώρες στο τηλέφωνο με τις φίλες της!!

Το επόμενο πρωι και καθώς εγω πίνω τον καφέ μου στην κουζίνα η μητέρα μου εχει μπεί στο δωματιό μου και κάνει ότι όλες οι μανάδες ... μου στρώνει το κρεβατι!! (μανουλάαααα)

Ερχετε λοιπόν σοκαρισμένη και με ένα βλέμα που την τελευταία φορα το είχα δει όταν με έπιασε να καπνίζω 20 χρόνια πριν και μου λέει

Μανα : Ρε παιδί μου.... εκοψες το τσιγάρο και άρχισες τα ναρκωτικά!!

(Καγκελο εγω!!!) Τι λες ρε μάνα τις λέω.

Μανα : Ναι αστα μην μου το κρύβεις αφου τα είδα δίπλα σο κρεβάτι σου καθώς και τις συριγγες!!!

Αντε να εξηγήσεις ότι τα "ναρκωτικά" εχουν γεύση μπανανα και γιατι θέλω τις συριγγες!!

Ps

Εχουν περάσει 3 μέρες και ακόμα το λέει στις φίλες τις απο το τηλέφωνο!! Ειδικά για το GG γίνοντε ομηρικές συζητήσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 30, 2009, 10:53 »
 :bye: :laugh1: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 30, 2009, 11:29 »
Ε μα τώρα εδώ που τα λέμε δεν έχει και άδικο η γυναίκα :D
Όλα αυτά τα εξαρτήματα και τα κατσαβιδοϊδή  :)) μόνο αθώα αντικείμενα δε θυμίζουν! Πάλι καλά που δεν τα πέταξε όταν τα βρήκε. Τυχερός ήσουν.  :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias