vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 6 χρήστες
ZoeM, dimitrisd, manoslykos, bloodlessz, tsiv, Tem

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #225 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 18:09 »
Το ίδιο γίνεται κ σε εμένα.εντελώς αγευστο. Χθες το έφτιαξα κ με άλλη βάση να δω μήπως βγει διαφορετικό κ ΤΟ βράδυ θα κάνω την δοκιμή. Εσύ με τι βάσης το έφτιαξες;

στάλθηκε μέσω tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #226 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 18:19 »
Προσωπικά, το smoke, μόνο όταν έφτασα τις 30 σταγόνες που είναι και το μίνιμουμ το οποίο προτείνει ο κατασκευαστής, άρχισα να το καταλαβαίνω.


Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #227 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 19:21 »
Το ίδιο γίνεται κ σε εμένα.εντελώς αγευστο. Χθες το έφτιαξα κ με άλλη βάση να δω μήπως βγει διαφορετικό κ ΤΟ βράδυ θα κάνω την δοκιμή. Εσύ με τι βάσης το έφτιαξες;

στάλθηκε μέσω tapatalk 2
50-50 VG-PG. Βασικά για να λέει η After-8  βάλε 10% και για ακόμα καλύτερα 13% μάλλον το συγκεκριμένο άρωμα θέλει το κάτι παραπάνω.
 Κατά τη γνώμη μου όμως πιο κοντινό άρωμα σε Tribeca δεν έχω δοκιμάσει. Γενικά το Smoke το προτείνω σε όσους ατμίζουν Tribeca, πιστεύω θα το λατρέψουν.  Θα το φτιάξω  με περισσότερες σταγόνες και θα επανέλθω...


το ειπα και καπου αλλου αυτο /// οσο περισσοτερο αρωμα τοσο κινδυνευεις να χασεις την γευση /// τα παιδια εχουν μια συνισταμενη  10 με 8 %   αλλα ποτε δεν το εκανα.. και ειμαι μια χαρα ... ποτε δεν ξεπερασα τις 20 σταγονες σε 10 μλ βαση ... και ειμαι μια χαρα ... και  ακοα εξαρταται τα ατμιστικα γουστα του καθενος ... vg pg  και ποσα βολτς ποιον ατμο τι αντισταση και λοιπα ... εγω με αποκλειστικα τις 2 εβδομαδες τις τελευταιες τα εν λογω υγρα μαλλον μονο το smoke  και το  pure  ατμιζω στα 3.7 βολτ με 4 βολτ  με Τ3 ... ( αν με διαβαζει τωρα  να φερει και αλλους Τ3 ...χαχαχα.. ασχετο )....  ποτε ομως δεν υπερβαινω τις σταγονες πανω απο αυτο το οριο σε κανενα υγρο.. θα μπωκωσω και θα τα γευομαι ολα σκετη βαση μετα
Έχω μια απορία που πιστεύω είναι απορία και άλλων φίλων του φόρουμ που πήραν πρόσφατα αρώματα After-8. Επειδή ατμίζεις ήδη 2 εβδομάδες θα ήθελα να μας πεις αν  έχεις διαπιστώσει ωρίμανση των υγρών και αλλαγή της γεύσης προς το κααλύτερο αν  κρίνουμε πως η εταιρεία προτείνει τουλάχιστον 1 εβδομάδα ωρίμανση πριν από τη χρήση...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2012, 19:28 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #228 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 20:34 »
Κωστα .. ναι θελει  μια ωριμανση τουλαχιστον μιας εβδομαδας οπου βλεπεις και αλλαγη χρωματος απο διαφανο σε πιο χρυσο χρωμα με πιο μεστη γεματη γευση .. τουλαχιστον για εμενα ... ειχα κανει δυο μπουκαλακια απο το υγρο 2 εικοσαρια το ενα το ατμιζα αμεσως χωρις ωριμανση και το αλλο το αφησα 10 μερες ... εχει σαφες μεστωσει  ;)

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #229 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 21:33 »
Χρόνια Πολλά σε όλες και σε όλους!!!

Είναι αυτό που λένε... "πήγε ο Εβραίος στο παζάρι και ήταν Σάββατο"... πήγα να βάλω παραγγελία και τα 3 βασικά που ήθελα, ήταν out of stock... έχουμε καμμιά πληροφόρηση για το πότε θα είναι on stock?

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #230 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 20:57 »
Παιδια, χωρις παρεξηγηση, όσοι βαζετε 30 σταγονες στα 10ml για να νιωσετε το smoke, μαλλον ο ουρανισκος σας εχει συνηθισει τα αρωματα.
Εγω με 13 σταγονες και χωρις ωριμανση το νιωθω πολυ εντονο.
Μηπως να ατμιζατε για καποιο διαστημα σκετη βαση;
Οχι τιποτα αλλο, αλλα θα κανετε και οικονομια  ;)

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #231 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 21:14 »
ετσι ακριβος κι εγω με 15 σταγονες ειμαι οκ.......εχει να κανει με το πως ο καθενας μας αντιλαμβανεται την γευση......και με το γουστο μας στην ενταση του αρωματος φυσικα :D

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #232 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 21:18 »
Πάντως με 15 σταγόνες που δοκίμασα το cigar μου φάνηκε light για τα δικά μου δεδομένα νόμιζα οτι είχε προβλημα η βάση μου,σημερα δοκίμασα το sweet Virginia με 30 σταγόνες η μέρα με την νύχτα νιώθω το χτύπημα

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #233 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 21:20 »

Μάλλον την ένταση της γεύσης,εννοείς....
Πάντως μεγάλες δοσολογίες μου φαίνονται και εμένα για άρωμα (αν μιλάμε πάντα για 10ml)

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #234 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 21:23 »
Τελικα ειναι πολύ σχετική η γεύση του καθενός, εγω στα 10ml με 8 σταγονες και μου ειναι υπέρ αρκετο το αρωμα. :D

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #235 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 21:39 »
αφηστε τα να ωριμασουνε παιδια εγω δεν το εκανα ποτε και τωρα με αυτα ακομη χειροτερα.........ειχα φτιαξει οταν τα πρωτοπηρα σμοκε καραμελ και την ειχα αφησει επειδη επεσα στα αλλα με τα μουτρα την δοκιμασα χθες και επαθα πλακα μεγαλη διαφορααααααααααα

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #236 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 22:04 »
..μη ξεχνατε οτι η γευση συνηθιζεται ευκολα.
μια καλη λυση ειναι η εναλλαγη υγρου καθε 1-2 μερες.
εγω παιζω με 3 διαφορετικα υγρα... καθε μερα  αλλαγη.
ετσι δεν τα μπουχτιζω κ περνανε κ μια δοκιμασια οριμανσης που σιγουρα τα κανει πιο δυνατα.

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #237 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 23:13 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.
Το θέμα της γεύσης έχει εξηγηθεί πολλές φορές και έχουμε όλοι αποδεχτεί ότι είναι υποκειμενικό. Το ότι κάποιος χρειάζεται περισσότερες σταγόνες αρώματος για να αντιληφθεί την γεύση, δεν σημαίνει κατά ανάγκη ότι χρειάζεται να κάνει σκέτη βάση για να επανέλθουν οι γευστικοί κάλυκες.


Το ότι πχ οι 10 σταγόνες δεν ικανοποιούν κάποιον δεν σημαίνει άμεσα ότι δεν μπορεί να αντιληφθεί την γεύση αλλά ίσως του αρέσουν περισσότερο τα έντονα αρώματα. Αυτό συμβαίνει προσωπικά και σε μένα. Προτιμώ να είναι πάντα η γεύση έντονη παρά να υπάρχει μόνο υποψία γεύσης. Θέμα μπουχτίσματος σε μένα δεν νομίζω να υπάρχει μιας και κατά την διάρκεια της ημέρας κάνω και 0νική σκέτη και χωρίς άρωμα βάση.


Όσο αφορά τα αρώματα after-8 όντως η ωρίμανση παίζει ρόλο και μετά τις 3-4 μέρες τα αρώματα δένουν πολύ πιο καλά.


Τώρα όσο αφορά τα ποσοστά τα οποία προτείνει ο κατασκευαστής:


Έχουμε συνηθίσει σε πολύ μικρότερες δοσολογίες λόγω χρήσης αρωμάτων Ελληνικής εταιρείας της οποία τα αρώματα είναι πιο συμπυκνωμένα και οι συνιστώμενες δοσολογίες κυμαίνονται από 2-7%. Λαμβάνοντας υπόψη τα % τα οποία συστήνουν όμως οι κατασκευάστριες εταιρείες με τις οποίες συνεργάζεται η after-8, θα δούμε ότι το 10%-15% είναι μέσα στα πλαίσια και δεν αποτελούν υπερβολή.

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #238 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 16:35 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά :)

Παρέλαβα σήμερα δοκιμαστικό πακέτο 5 έτοιμων υγρών σε βάση balanced 12mg.

Η συσκευασία ήταν αυτή που έχουν αναφέρει και οι υπόλοιποι, 5 μικρά γυάλινα μπουκαλάκια στο γνωστό πορτοκαλί περιτύλιγμα. Τίποτα δεν είχε χυθεί, πολύ καλά σφραγισμένα τα μπουκάλια κι όλα καλά ;)

Virginia Sweet Blend, Smooth Tobacco,Smokey Vanilla, Smokey Caramel, The Jack.

Οπως έγραψε ήδη κάποιος εδώ, όλα έχουν μια κοινή επίγευση που εμένα μου θυμίζει καβουρδισμένους ξηρούς καρπούς. Αλλα λιγότερο, άλλα περισσότερο. Επειδή είναι νωρίς ακόμα και υποθέτω ότι χρειάζεται να ωριμάσουν λίγο (λογικά ισχύει και για τα έτοιμα υγρά αυτό, όχι μόνο για τα αρώματα :confused1: ) θα πω προς το παρόν, ότι είναι ιδιαίτερα υγρα χωρίς να θυμίζουν κάτι από άλλα.Ως πρώτη δοκιμή ξεχώρισα το Smokey Caramel  και το Jack!  Η καραμέλα καπνική τόσο-όσο και καθόλου μπουχτιστική. Ούτε το Jack μου φάνηκε μπουχτιστικό, έχει μια ευγενεια στο κλασσάτο άρωμά του, θα το χαρακτήριζα γκουρμέ καπνικό :tongue_smilie: Το Virginia πάει προς μέλι-λιβάνι και όντως αφήνει άρωμα κ στον χώρο. Μένω ουδέτερη προς το παρόν. Για τα άλλα 2 δεν έχω σαφή άποψη....μάλλον θέλουν τον χρόνο τους. Δεν εισέπραξα αυτό που περιγράφουν, μου ήρθε πιο πολύ...κολώνια με πολύ καβουρδισμένο αμύγδαλο.. :hmmm:
Αυτά ως πρώτη επαφή, θα ξαναματαεπανέλθω! :)

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #239 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 16:58 »
Κρίνοντας από το δώρο που μου έστειλε η εταιρεία ένα smokey vanilla των 5 ml είμαι της γνώμης πως τα έτοιμα υγρά της After-8 δεν χρειάζονται ωρίμανση σε αντίθεση με τα αρώματα που παραχρειάζονται...
Συμφωνώ μαζί σου αν και βιάζομαι να κρίνω..., αυτά τα υγρά είναι πολύ ιδιαίτερα και θα έλεγα επιπλέον και ολίγον απροσδιόριστα.  Για εμένα μένει μόνο  να βρω τις σωστές αναλογίες που χρειάζονται, αν και  με έχουν ήδη κερδίσει!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix