vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, zalaros

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #570 στις: Μαρτίου 16, 2012, 02:06 »
αντε να δουμε γιατι το βαρεθηκα... :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #571 στις: Μαρτίου 16, 2012, 10:45 »
Κι εμένα η μύτη ξεμπούκωσε και άρχισε και να δουλεύει. Ατμίζω λιγότερο από μήνα. Γενικά, όλο το αναπνευστικό σύστημα το νοιώθω πιο καθαρό. Μάλιστα χθες μετά το τρέξιμο ήπια ένα σκασμό νερό και δεν νόμιζα ότι θα πεθάνω, ούτε πονούσα. Ο λαιμός μόνο δεν λέει να περάσει και δεν καταλαβαίνω γιατί...

Αποσυνδεδεμένος Grindian

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #572 στις: Μαρτίου 16, 2012, 17:20 »
Εγω ατμίζω περίπου 3 βδομάδες και κάπνιζα για πολλά χρόνια σαν φουγάρο. Αν και έκανα αυτό το διάστημα 7-8 κανονικά τσιγάρα συνολικά σε κάποιες στιγμές, περισσότερο για να μου φύγει η ιδέα (τις τελευταίες μέρες ούτε ένα) ήδη νιώθω καλύτερα. Ο βήχας έχει μειωθεί κατά 70% (έβηχα πολύ) και βελτιώνεται κάθε μέρα, αναπνέω σαν άνθρωπος και επιπλέον επειδή τυχαίνει να τραγουδάω, έχει ανέβει η απόδοση της φωνής μου και δε κουράζεται τόσο εύκολα όσο πριν!
Και ακόμα είμαι νέος στο "σπορ"... :)

Αποσυνδεδεμένος apVga

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #573 στις: Μαρτίου 16, 2012, 20:47 »
Κι εγώ μόλις ένα 10ήμερο έχω, τις πρώτες 5 μέρες έκανα κι από 5 κ.τ. μέχρι που τέλειωσε το πακέτο κι από τότε καθαρά η.τ.
Το τρελό σφύριγμα όταν πέφτω για ύπνο, έχει σχεδόν εξαφανιστεί, μέχρι στιγμής αυτό είναι η μεγαλύτερη βελτίωση που έχω δει. Και ο τρελός βήχας που κόντευα να βγουν τα σωθικά μου τον τελευταίο καιρό, επίσης. Τρίτο στη σειρά οι ανάσες, δεν μου βγαίνει η γλώσσα με το παραμικρό όπως πριν αλλά έχω μέλλον ακόμη για να πω ότι βλέπω μεγάλη διαφορά.
Το μπούκωμα από τη μύτη έχει καλυτερεύσει λίγο αλλά δεν έχει φύγει εντελώς. Δεν ξέρω γιατί αλλά είχα την -λάθος?- εντύπωση ότι αυτό θα εξαφανιζόταν εντελώς γρήγορα, το περιμένω πως και πως γιατί μου 'χει σπάσει τα νεύρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2012, 21:20 από apVga »

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #574 στις: Μαρτίου 16, 2012, 20:59 »
Υπομονή και όλα θα μπουν σε σειρά.. ;) ;) ;) τόσα χρόνια ανεχόμαστε τις παρενέργειες τουυ κ.τ. τώρα θα χαλαστούμε ? τώρα που όλα φτιάχνουν??? ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #575 στις: Μαρτίου 16, 2012, 21:00 »
Κι εμένα η μύτη ξεμπούκωσε και άρχισε και να δουλεύει. Ατμίζω λιγότερο από μήνα. Γενικά, όλο το αναπνευστικό σύστημα το νοιώθω πιο καθαρό. Μάλιστα χθες μετά το τρέξιμο ήπια ένα σκασμό νερό και δεν νόμιζα ότι θα πεθάνω, ούτε πονούσα. Ο λαιμός μόνο δεν λέει να περάσει και δεν καταλαβαίνω γιατί...
τι ακριβώς έχει ο λαιμός σου εννοείς τα φλέματα? Ή κάποιο γδάρσιμο... :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #576 στις: Μαρτίου 16, 2012, 21:06 »
Παω για τους 3 μηνες ατμισματος χωρις κανενα κ.τ σε αυτους,κ βλεπω διαφορα, αυξηθηκε η αντοχη μου,το πρωι ο βηχας ελατωθηκε πολυ συνεχιζω να εχω ενα βηχακι και ακομα μπορω κ παιρνω βαθια ανασα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος apVga

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #577 στις: Μαρτίου 16, 2012, 21:29 »
ΥΓ. Αν είμαστε κυριολεκτικοί και αντικειμενικοί όμως, πρέπει να πούμε ότι ο τίτλος είναι λίγο παραπλανητικός για τις εντυπώσεις... οι βελτιώσεις που έχουμε δεν είναι λόγω χρήσης του η.τ., αλλά 100% λόγω διακοπής του κ.τ.  Θα έπρεπε να είναι "Πόσο βελτιώθηκε η υγεία σας με την διακοπή του κανονικού τσιγάρου".


Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #578 στις: Μαρτίου 16, 2012, 21:33 »
Θα έπρεπε να είναι "Πόσο βελτιώθηκε η υγεία σας με την διακοπή του κανονικού τσιγάρου".

 :bow: :thumbup_move_2:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #579 στις: Μαρτίου 16, 2012, 23:48 »
ΥΓ. Αν είμαστε κυριολεκτικοί και αντικειμενικοί όμως, πρέπει να πούμε ότι ο τίτλος είναι λίγο παραπλανητικός για τις εντυπώσεις... οι βελτιώσεις που έχουμε δεν είναι λόγω χρήσης του η.τ., αλλά 100% λόγω διακοπής του κ.τ.  Θα έπρεπε να είναι "Πόσο βελτιώθηκε η υγεία σας με την διακοπή του κανονικού τσιγάρου".
Συμφωνω ΑΛΛΑ...Δεν θα ειχαμε ομως διακοπη Κ.Τ χωρις το Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος apVga

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #580 στις: Μαρτίου 17, 2012, 01:41 »
Δεν υπάρχει λογική συνεπαγωγή σ'αυτό το θέμα από συσχετισμό. Η βελτίωσης της υγείας μας ΔΕΝ οφείλεται ούτε καν στο ελάχιστο από το μέσο αντικατάστασης που χρησιμοποιούμε, ίσα ίσα που συζητάμε τις παρενέργειες και τα ερωτηματικά που ακόμη υπάρχουν για τα συστατικά του. Οπότε δεν υπάρχει "αλλά" όπως και να το δεις, ο τίτλος απλά δημιουργεί ψευδείς εντυπώσεις.

Μ'αυτή τη "λογική", αν εγώ είχα πιάσει κομπολόϊ για να καταφέρω να πετάξω το κ.τ., σε αντίστοιχο φόρουμ θα είχαμε θρεντ "Πόσο βελτίωθηκε η υγεία σας με το κομπολόϊ". ?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2012, 01:47 από apVga »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #581 στις: Μαρτίου 17, 2012, 01:45 »
Ένας τίτλος δεν εκφράζει πάντα με απόλυτη ακρίβεια το περιεχόμενο.
Το πρώτο μήνυμα όμως τα λέει όλα νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #582 στις: Μαρτίου 17, 2012, 01:52 »
Φιλε μου κανεις δεν ειπε οτι το η.τ. κανει καλο στην υγεια! Μην ξεχνας οτι βρισκόμαστε σε ενα φορουμ για το η.τ. και το 99% αν οχι ολοι οι χρηστες ειναι πρωην καπνιστες, ως εκ τουτου  ο τιτλος του νηματος ειναι "ποσο βελτιωθηκε η υγεια σας αντικαθιστωντας το κανονικο τσιγαρο με το ηλεκτρονικο" ,καθοτι ομως βρισκόμαστε σε ενα φορουμ  αποκλειστικα για το η.τ. τα ευκόλως εννοούμενα παραλειπονται!  :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #583 στις: Μαρτίου 17, 2012, 01:55 »
Αυτό έγραφα κι εγώ και με πρόλαβες αλλά μιας και το 'γραψα:

Το φόρουμ απευθύνεται σε πρώην καπνιστές οι οποίοι άλλαξαν ή θέλουν να αλλάξουν το παραδοσιακό κάπνισμα με το ηλεκτρονικό. Η ερώτηση λοιπόν είναι κατά πόσο βελτιώθηκε η υγεία με αυτή την αλλαγή.
Δεν μπορεί να συγκριθεί με την πλήρη διακοπή κάθε είδους πρόσληψης της νικοτίνης γιατί σ' εκείνη την περίπτωση θα είναι σίγουρα πιο θετικά τα αποτελέσματα μακροχρόνια αν και μπορεί να υπάρχουν στην αρχή κάποια σημεία που ίσως να δείχνουν ακόμα πιο θετικά με το η.τ. (π.χ. λιγότερος εκνευρισμός, μειωμένο στερητικό σύνδρομο κτλ.).

Αποσυνδεδεμένος apVga

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #584 στις: Μαρτίου 17, 2012, 02:16 »
Βρε παιδιά, δεν ισχύει το "κατά πόσο βελτιώθηκε η υγεία με αυτή την αλλαγή".
Η μόνη αλλαγή που βελτίωσε την υγεία, είναι=πριν καπνίζαμε, τώρα όχι.

Η αντικατάσταση (η.τ.) μετριάζει μεν την δυσκολία της αλλαγής (από καπνιστές , σε μη) αλλά ΔΕΝ έχει να κάνει με βελτίωση στην υγεία. Δηλαδή αν αύριο κόψουμε και το άτμισμα, θα σταματήσει η βελτίωση της υγείας μας? Οχι, διότι ΔΕΝ οφείλεται σ'αυτό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364