vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

467 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, Olga68

Twitter

Cut Squonk Mod 108W by Desire Design

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« στις: Ιουνίου 06, 2018, 03:04 »
Μετά την θετικότατη εμπειρία μου  και τον ενθουσιασμό μου με  το Rage Squonk mod 155W της  Desire Design, μπήκα στον πειρασμό να δοκιμάσω και το μονομπάταρο μοντάκι της ίδιας εταιρείας που μου έδειχνε επίσης πολλά υποσχόμενο.
Και ιδού λοιπόν τα αποκαλυπτήρια του  Cut Squonk mod 108W.

Έρχεται συσκευασμένο μέσα σε ένα πολύ όμορφο λευκό κουτί από πολύ σκληρό πλαστικοποιημένο χαρτί.
Στο κουτί, εκτός των όσων αναγράφονται σχετικά με το περιεχόμενό του, αναγράφεται και ο σειριακός αριθμός και υπάρχει το γνωστό αυτοκόλλητο, που αφού ξυστεί, αποκαλύπτει τον αριθμό με τον οποίο γίνεται ο έλεγχος γνησιότητας στην ιστοσελίδα της εταιρείας.



Ανοίγοντας το κουτί βλέπουμε να αναπαύεται σε ένα γκρι αφρώδες πλαίσιο το μοντάκι και δίπλα του ο προσαρμογέας υποδοχής για 18650 μπαταρία.
Περιέχονται επίσης το καλώδιο φόρτισης micro usb, ένα εγχειρίδιο οδηγιών χρήσης στα αγγλικά και στα κινεζικά, πολύ καλογραμμένο και η κάρτα 6μηνης εγγύησης.
Λείπει εκείνη η προστατευτική διάφανη πλαστική ροδέλα που υπήρχε στο Rage και έμπαινε ανάμεσα στον ατμοποιητή και τον πόλο του mod, για να αποφεύγονται γρατζουνιές που προκαλούνται αναπόφευκτα στο βίδωμα και ξεβίδωμα των ατμοποιητών με την πάροδο του χρόνου.

Περιεχόμενο


·        1x Desire Cut Squonk MOD
·        1x USB Cable
·        1x 18650 battery adapter
·        1x Manual

·        1x Warranty Card




Χαρακτηριστικά
Size: 86mm x 45mm x 33mm
 Battery: Single 21700/18650 battery(Not included)
 Power range: 5-108W
 Output current: 35A
 Output voltage: 0.5-8V
 Resistance range: 0.08ohm-3.0ohm
 Temperature limit: 200-600℉
 Screen: 0.96-inch
 Thread: 510 thread


Compatible with single 21700/18650 battery
 New CUT 108W-Chip
 State breath display lamp
 0.96 inch screen display
 7ml large juice squonk bottle
 Maximum output of 108W



Το μοντάκι είναι διαθέσιμο σε 7 πολύ όμορφα χρώματα.


Το πρώτο πράγμα που κάνει εντύπωση μόλις το πιάσεις στα χέρια σου είναι και πάλι η πολύ ιδιαίτερη σχεδίασή του και το ασύμμετρο σχήμα του.

Οι βάσεις του πλησιάζουν πολύ το σχήμα του τραπεζίου για τους γνώστες της γεωμετρίας.

Ίσως ξενίζει στην αρχή η σχεδίασή του και το σχήμα του, αλλά προοδευτικά με τον χρόνο αποκαλύπτεται μια πολύ εντυπωσιακή εργονομία.


Θέλει λίγο παίξιμο στο χέρι και τολμηρές δοκιμές στο πιάσιμο, μέχρι να βρει κανείς το ακριβές πιάσιμο που του ταιριάζει και είναι σίγουρο πως θα το βρει είτε είναι δεξιόχειρας είτε αριστερόχειρας!
Θα δείτε και προτεινόμενους τρόπους κρατήματος παρακάτω. Πραγματικά έχει γίνει πάρα πολύ καλή δουλειά στο θέμα της εργονομίας.



Το περίβλημά του είναι κατασκευασμένο από υψηλής ποιότητας κράμα ψευδαργύρου και η ποιότητα χρώματος και βαφής είναι κορυφαίες.
Από τις καλύτερες, αν όχι η καλύτερη που έχω δει. Χρώμα και βαφή δείχνουν να αντέχουν στον χρόνο, αλλά αυτό είναι πολύ νωρίς να το πω με βεβαιότητα, αφού δεν το έχω στην κατοχή μου πάρα πολύ καιρό.

Δεν γλιστράει καθόλου στο κράτημα και αφήνει μια αίσθηση πως κρατάς στο χέρι σου μια πάρα πολύ υψηλής ποιότητας συσκευή.


Στο περίβλημα δεν βλέπω να υπάρχουν οι γνωστές τρύπες αερισμού. Πολύ πιθανό να μην είναι αναγκαίες.
Στην πάνω βάση διακρίνουμε μόνο τον επιχρυσωμένο  510 squonk πόλο, που είναι χωνευτός και αυτορυθμιζόμενος με σκληρό ελατήριο.
Mπορεί να υποδεχθεί ατμοποιητές με διάμετρο μέχρι 25mm, που εφαρμόζουν άριστα, χωρίς να εξέχουν καθόλου.
Στη ράχη του μοντ είναι χαραγμένο το λογότυπο της εταιρείας, αλλά αφού δεν είναι διαφορετικού χρώματος η έτσι κι αλλιώς αισθητικά πολύ όμορφη χάραξη, είναι διακριτική και μπορεί να περνά κι απαρατήρητη.
Αντιδιαμετρικά της ράχης, στο μπροστινό τμήμα του υπάρχει το σχεδόν 25mm ύψους παράθυρο του squonking.
Στην αμέσως διπλανή έδρα υπάρχουν σχετικά ψηλά το fire button και ακριβώς από κάτω τα δύο κουμπιά των επιλογών συν (+) και πλην (-).
Τα τρία αυτά κουμπιά είναι μαύρα, μεταλλικά, επίσης από κράμα ψευδαργύρου, είναι λειτουργικότατα, ανταποκρίνονται σε κάθε πάτημα πολύ αξιόπιστα και το misfire είναι άγνωστη λέξη!

Στην διπλανή προς τα δεξιά έδρα, βλέπουμε ένα ορθογωνίου παραλληλογράμμου σχήματος μαύρο πλαστικό, που καλύπτει σχεδόν όλη την έδρα.
Στο κάτω μέρος του πλαστικού βρίσκουμε την υποδοχή micro usb της φόρτισης.
Το πάνω μέρος του πλαστικού καλύπτει την οθόνη λειτουργιών και επιλογών.
Η οθόνη λειτουργιών των 0,96 ιντών είναι σχεδόν τετράγωνη, ευανάγνωστη και φωτεινή με πολύ πρωτότυπη εμφάνιση. Εμφανίζει την ισχύ εξόδου ή την θερμοκρασία, την τάση εξόδου, την αντίσταση, τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας καθώς και την επιλογή υλικού και του τρόπου λειτουργίας.
Και στο μέσο, καλύπτει ένα όμορφο λεντάκι που είναι το λογότυπο της εταιρείας και μπορεί να ρυθμιστεί να αναβοσβήνει κατά το firing και επίσης αναβοσβήνει κατά την φόρτιση της μπαταρίας, παίρνοντας ένα σταθερά γαλάζιο χρώμα όταν έχει φορτιστεί πλήρως η μπαταρία.
Αυτό το μαύρο προστατευτικό πλαστικό που καλύπτει την οθόνη, είναι από τα ελάχιστα πράγματα στο μοντάκι που δεν μου αρέσουν. Το υλικό δείχνει να μην είναι τόσο ανθεκτικό στα χαράγματα και στα κτυπήματα.



Το ένα και μοναδικό πορτάκι που έχει ανοίγει με τη βοήθεια μιας εγκοπής και κρατιέται από δύο ισχυρούς μαγνήτες.
Στο εσωτερικό του, δεξιά τοποθετείται η μπαταρία με τον θετικό πόλο κάτω.
Οι επαφές της μπαταρίας είναι ποιοτικότατες, με την κάτω επαφή να υποχωρεί στην πίεση για να δεχθεί την μπαταρία.
Δεξιά τοποθετείται το δοχείο σιλικόνης. Η χωρητικότητά του είναι 7ml, που κρίνεται αρκετά ικανοποιητική.
Η ποιότητα της σιλικόνης είναι πάρα πολύ καλή. Το δοχείο έχει ιδανική ελαστικότητα και επαναφορά στο αρχικό του σχήμα. Το πάνω μέρος του είναι μεταλλικό, με επίσης μεταλλικό καπάκι, που ξεβιδώνει για το γέμισμα.
Το σωληνάκι-καθετήρας είναι σχετικά μακρύ. Ίσως να θέλει ένα ελάχιστο κόψιμο, τόσο όσο ίσα να εφάπτεται τον πυθμένα του δοχείου. Το σωληνάκι υποδέχεται το ακροφύσιο του squonk πόλου άψογα.
Λόγω του μεταλλικού πάνω μέρους, του μεταλλικού πώματος, αλλά και της πάρα πολύ καλής εφαρμογής, δεν παρατηρήθηκαν διαρροές υγρού ούτε στο ελάχιστο.


Και οι δύο τύποι μπαταριών, η 21700 και η 18650 με τη θήκη προσαρμογής εφαρμόζουν στη θέση τους τέλεια.

Τόσο η μπαταρία, όσο και το δοχείο σιλικόνης βγαίνουν χωρίς κανενός είδους υποβοήθηση και μπαίνουν πολύ εύκολα.

Η όλη δομή του μοντ είναι πολύ συμπαγής, χωρίς υποψία κουδουνίσματος ή άλλου ήχου κακής εφαρμογής ή τζόγου.
Η ολική ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετική και υπεράνω κάθε προσδοκίας, αν δεν έχεις πιάσει στα χέρια σου το Rage.
Aν το έχεις πιάσει, τότε είναι πολύ φυσικό να περιμένεις ανάλογη ποιότητα κατασκευής.


Στον παρακάτω πίνακα βλέπουμε ενδεικτικά τη σύγκριση διαστάσεων του Cut με μια σειρά άλλων δημοφιλών μονομπάταρων squonk μοντ.



Συγκριτικό διαστάσεων
Μήκος (mm)
Βάθος (mm)
Πλάτος (mm)
Hotcig RSQ 80W
79
48
25,5
Vandy Vape Pulse BF 80W
82
54
25,9
Hcigar VT Inbox V3 75W
83
54
25
Arctic Dolphin Anita 100W
91
57,5
30
Aleader Killer BF 80W
83
53
25
Hcigar Aurora 80W
92
58
27,5
Ijoy  Capo Squonker 100W
78,2
52,3
30
Asmodus Spruzza 80W
83
55
27
Desire CUT Squonk 108W
86
45
33


Κι εδώ βλέπουμε το βάρος του χωρίς μπαταρία και με άδειο το δοχείο υγρού. Σχεδόν 182g.


Το chipset που το οδηγεί ανήκει στην Desire Design.
Mε την 21700 μπαταρία αποδίδει μέγιστη ισχύ 108W και μέγιστη ένταση ρεύματος 35Α.
Μπορεί να ρευματοδοτήσει αντιστάσεις μέχρι και 0,08Ω! Στο μενού της περιλαμβάνεται και διαμόρφωση καμπύλης ισχύος (PMG) και φυσικά όλες οι κλασσικές επιλογές modes (VW /TC-Ni/ TC-Ti/ TC-ss/ TCR/ PMG)
Το chipset δείχνει να είναι νέας γενιάς, σύγχρονο και ισχυρό και στα θετικά του να προσθέσουμε το αναβαθμιζόμενο firmware (αν και προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμη καμιά αναβάθμιση).


Διαθέτει επίσης όλες τις σύγχρονες ασφάλειες και κυκλώματα προστασίας


Για ατμοποιητές μονής αντίστασης θα έλεγα πως είναι ιδανικό και διαθέτη ικανή ισχύ, ιδιαίτερα με την 21700 μπαταρία.
Το μοντάκι πυροβολάει από την πρώτη στιγμή, ακόμη και μετά από αρκετά μεγάλο χρόνο σε αδράνεια.
Ανταποκρίνεται στο firing ακαριαία. Υποβλήθηκε επίσης σε παρατεταμένα και συνεχόμενα firings για αρκετό χρονικό διάστημα χωρίς να δείξει καθόλου σημάδια υπερθέρμανσης ούτε το μοντ, ούτε και ο εκάστοτε ατμοποιητής.
Όπως είχα επισημάνει και στο Rage το μεταλλικό περίβλημα βοηθάει στην ομαλή απαγωγή θερμότητας.
Προς το παρόν δεν το έχει δει στην ελληνική αγορά, αλλά αφού έκανε την εμφάνισή του το Rage, δεν θα αργήσει να εμφανιστεί κι αυτό. Για την τιμή που διατίθεται είναι εξαιρετική επιλογή, αν όχι μια από τις κορυφαίες.


Επιγραματικά να συνοψίσω θετικά και αρνητικά

Θετικά (+)

Κορυφαία ποιότητα κατασκευής
Πανέμορφη σχεδίαση
Εργονομία
Αναβαθμίσημο firmware
Διαστάσεις
Επιδόσεις
Πολύ καλό chipset
Συστήματα ασφάλειας και προστασίας
Άριστο δοχείο υγρού

Αρνητικά (-)

Έλλειψη ανταλλακτικού δοχείου υγρού
Πλαστικό κάλυμμα της οθόνης που δείχνει σχετικά ευπαθές σε γρατζουνιές

Ευχαριστώ πολύ που με διαβάσατε!

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 06, 2018, 08:56 »
Συγχαρητήρια για την αναλυτικότατη παρουσίαση! :bow:

... και το καλύτερο οφθαλμόλουτρο για να ανοίξει το μάτι μου!  :))

Ό,τι έπρεπε για έναν ευχάριστο πρωινό καφέ!  ;)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 06, 2018, 09:21 »
Πέτρο εκπληκτική η παρουσίαση!

Γνωρίζουμε γιατί στην τρίτη κατά σειρά φωτογραφία γράφει "18650*2cells" ενώ είναι μονομπάταρο;

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 06, 2018, 09:30 »
Σ' ευχαριστώ Σπύρο!
Προφανώς πρόκειται περί λάθους. Δύο τύποι μπαταριών; Ναι (21700 και 18650). Δύο μπαταρίες 18650 ταυτόχρονα; Όχι


Σε ευχαριστώ Γιώργο! Ετοιμάζω κι αυτό που ζήτησες! Δεν θα σου χαλάσω το χατήρι!  

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2018, 13:58 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 06, 2018, 10:29 »
[justify][member=14633]aragiannis[/member], καλημέρα και συγχαρητήρια για την πραγματικά εξαιρετική παρουσίαση. Θα ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη γιατί ίσως φανώ κακούλης, όμως θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τα συγκεκριμένα προϊόντα από Desire Design αγοράστηκαν ή στάλθηκαν δωρεάν για παρουσίαση. Ήθελα να το ρωτήσω αυτό εδώ και καιρό, και σε άλλες παρουσιάσεις, άλλων φίλων, για τον μοναδικό λόγο του αν πρέπει να διευκρινίζουμε κάτι τέτοιο ή όχι, στην αρχή κάθε παρουσίασης. Πως είναι δηλαδή δείγμα προς παρουσίαση, σταλμένο από Κίνα και δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Αυτό βέβαια δεν επηρεάζει καθόλου την ομολογουμένως εξαιρετική παρουσίαση.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 06, 2018, 13:52 »
Φίλε και συνάδελφε JoeBarTeam (αν δεν κάνω λάθος, είσαι κι εσύ Φυσικός),
δεν κάνω αγορές ατμιστικών προϊόντων από το εξωτερικό, αφού εδώ και καιρό έχουν απαγορευτεί. Όλες οι αγορές μου γίνονται από ελληνικά καταστήματα. Κατά καιρούς όμως μου έρχονται διάφορα δείγματα είτε από τους ίδιους τους κατασκευαστές είτε από καταστήματα του εξωτερικού για παρουσίαση.
Παράληψή μου που δεν το ανέφερα στην εισαγωγή αν και η παραπομπή με υπερσύνδεσμο στην ιστοσελίδα της εταιρείας κατά κάποιο τρόπο το υπονοούσε. Αν κρίνεται ως απαραίτητο να γίνεται με σαφήνεια η συγκεκριμένη αναφορά, φυσικά και δεν έχω καμιά αντίρρηση. Γιατί να έχω άλλωστε;
Θέλω επίσης να διευκρινίσω, αν αυτή είναι η ένστασή σου, πως δεν θα έμπαινα ποτέ στον πειρασμό να πριμοδοτήσω ή να ευνοήσω στις παρουσιάσεις μου κανένα προϊόν μόνο και μόνο επειδή είναι δωρεάν δείγμα. Προσπαθώ να είμαι κατά το δυνατόν αντικειμενικός. Στο μέτρο του εφικτού.  Εξάλλου, τις περισσότερες φορές, μεσολαβεί ένα μικρό χρονικό διάστημα μέχρι το προϊόν να είναι διαθέσιμο στον καθένα στην ελληνική αγορά. Οπότε ο καθένας, έστω με καθυστέρηση λίγων ημερών ή εβδομάδων, μπορεί να έχει προσωπική άποψη και θα μπορούσε να με διαψεύσει οικτρά και να με εκθέσει για την κρίση μου. Σέβομαι κι εκτιμώ τα μέλη του φόρουμ και σαν καταναλωτές και σαν φίλους, αλλά πάνω από όλα προέχει η δική μου αξιοπιστία και αξιοπρέπεια που είναι αδιαπραγμάτευτες.  
Τρανή απόδειξη των όσων γράφω, το Rage, που είναι πια διαθέσιμο στην ελληνική αγορά. Η υποδοχή είναι ενθουσιώδης και τα σχόλια διθυραμβικά. Ξεπερνούν κατά πολύ τη δική μου συγκρατημένα ενθουσιώδη παρουσίαση.
Πάντα φιλικά και καλοπροαίρετα
Πέτρος

Εκτιμώ πάρα πολύ που άρεσε ειδικά σε εσένα παρουσίαση και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Οι δικές σου παρουσιάσεις έχουν αποτελέσει για μένα υποδείγματα παρουσιάσεων και είναι πάντοτε εξαιρετικές.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2018, 13:55 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 06, 2018, 14:05 »
Ευχαριστούμε για την κατατοπιστικότατη παρουσίασή σου. 

Να πω και εγώ την παπάτζα μου για κάτι που βλέπω ότι γίνεται συχνό σε πλακέτες και το βρίσκω άστοχο από πλευράς των εταιρειών. Πολλές πλακέτες τώρα τελευταία προσφέρουν έλεγχο θερμοκρασίας στα γνωστά υλικά, αλλά παράλληλα διαβάζουν πάνω από 0,08 Ω (το προκείμενο). Σε τέτοιες μετρήσεις καλό είναι να αφαιρέσουν το νικέλιο, γιατί 0,08 Ω με νικέλιο 0,32 ή ακόμα χειρότερα 0,405 χρειάζομαι το μισό καρούλι (που λέει ο λόγος...) για να το βγάλω - φτάσω.

Πιστεύω πως το 0,05 Ω θα έπρεπε να είναι απαραίτητο, αν ήταν να μιλάμε για έλεγχο σε νικέλιο.

Αλλά και γενικότερα, υπάρχουν αντιστάσεις που όταν γίνουν διπλές ή τριπλές πάνε τόσο χαμηλά.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 06, 2018, 14:28 »
Κώστα  σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Για το θέμα του ελέγχου θερμοκρασίας, γενικώς, δεν έχω τοποθετηθεί ποτέ δημοσίως, γιατί θα κινδυνέψω με ...λιθοβολισμό!  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2018, 14:38 από aragiannis »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 06, 2018, 19:06 »
Είσαι μακριά και... δεν σε φτάνουν οι πέτρες  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 06, 2018, 19:35 »
Αυτό είναι αλήθεια! Πρέπει να περάσουν από...σαράντα κύματα  ;D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 07, 2018, 09:23 »
Εξαιρετική παρουσίαση,ευχαριστούμε :thank_you2:

Θα δοκιμαστεί σίγουρα λόγω 21700 και ας με χαλάει λίγο η οθόνη .Ωραία επιλογή χρώματος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 07, 2018, 13:53 »
Ευχαριστώ πολύ! Η οθόνη πράγματι είναι ιδιαίτερη, αλλά εμένα προσωπικά μου αρέσει.
Ιδού και μια φωτογραφία...οικογενειακή!  :)


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 16, 2018, 00:33 »
[justify]Αγαπητέ aragiannis, καλησπέρα. Άργησα κομματάκι αλλά ήρθα. Εγώ πρέπει να σου πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για την αξιοπρεπέστατη στάση σου, και σε καμία μα καμία περίπτωση δεν είχα κακή πρόθεση, απλώς ήθελα να είμαι ειλικρινής και όχι βλαμμένος χειροκροτητής όπως οι μόνιμοι άσπονδοι φίλοι μας. Τιμή μου η φιλία σου.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Cut Squonk Mod 108W by Desire Design
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 15, 2018, 19:43 »
Giveaway για 3 Rubber Coated Rage Squonk Mod

https://gleam.io/tRyNH/3-new-rubber-coated-finish-rage-squonk-giveaway

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1458 171918 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:33
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364