vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

300 επισκέπτες, 10 χρήστες
e-akapnos, maprix, Stedorian93, Tem, giorgos1999, ahill2, tibolaso, Jorge, Buliwyf, manoslykos

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2250 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 23:46 »
Taifun GSL κλώνος YFTK
Fev 4.5 κλώνος Ulton
Tripod κλώνος Ulton
Millennium κλώνος Ulton
Kree από Gas Mods
Integra από Coppervape

Ζητούμενα:Smooth τζούρα,Γευσάρα,εύκολο στήσιμο
Θα βάλω και εγώ το λιθαράκι μου μιας που τους έχω όλους πλην του Kree. Κατά σειρά λοιπόν:
1.) Millennium - ΓΕΥΣΗ, απιστευτα smooth τζούρα, εύκολο στήσιμο, απροβλημάτιστος, παίζει όλα τα προφίλ γεύσεων απο τασάκια ταμπακερία μέχρι και φουλ φρούτα
2.) Fev 4.5 - ο ορισμός της ανάλυσης και χτυπήματος, εύκολο στήσιμο με το που πάρεις το κολλάει. Στα μείον, κουμούτσα αν δεν πάρεις το bell/diamond cap και ότι δεν είναι τα φόρτε του οτιδήποτε με φρούτα και ζύμες
3.) Taifun GSL - γεύση και ωραία τζούρα. Στα μείον η καμπύλη εκμάθησης στο στήσιμο, θέλει παραπάνω νικοτίνη για να πάρεις χτύπημα και επίσης ελαφρώς κουμούτσα
4.) Tripod - Καλή κατασκευή για κλώνος, ωραία τζούρα, παραμετροποίση και εύκολο στήσιμο, αλλά όπως λένε στο Εξωτερικό "Jack of all trades but master of none". Είναι ένας οκ all around ατμο.
5.) Integra (SXK) - Όταν κατάφερα και τον έστησα σωστά πήρα ωραία γεύση αλλά ως εκεί. Αρκετά μπελαλίδικος για τα δικά μου γούστα σε σύγκριση με την απόδοση που δίνουν οι άλλοι
 

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2251 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 08:37 »
Ευχαριστώ παίδες,θα μπει μια αγγελία ζήτησης τέλος της εβδομάδας για το τον Millennium μπας και βρεθεί κάποιος (αμφιβάλλω) αλλιώς τέλος του μήνα Κίνα.Integra-Tripod-Gsl-Fev διαγράφονται και τώρα είμαι μεταξύ Kree-Taifun GTR YFTK για τον άλλο(μάλλον GTR μιας και υπάρχει Eλλάδα).

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2252 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 13:54 »
Μα καλά, τόσους αξιόλογους ατμοποιητές παρέθεσες, στον GTR κατέληξες??

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2253 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 17:27 »
Εεεεεε ήμαρτον πάνω που αποφάσισα θα ψάχνω πάλι  :wall: 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2254 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 17:37 »
Για τα δικά σου δεδομένα, δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο από Tripod-Millennium.  Σταμάτα να τρως τον χρόνο σου γράφοντας εδώ & δες κανα γιουτιουμπβιντεοριβγιουάκι & των δύο ή & να τους δοκιμάσεις, μιάς & εσείς οι πρωτευουσιάνοι βρισκόσασντε αναμεταξύ σας. :thumbup_move_3:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2255 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 17:43 »
Δεν έχω αφήσει video για video.Millennium είναι στανταράκι,έναν μικρό ψάχνω τώρα με καλή χωρητικότητα  και με καλό χτύπημα.

Edit:GTR έκλεισε για δεύτερος και τέλος.Αν δεν οι αγγελίες να είναι καλά!

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2256 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 19:06 »
Μην τον πάρεις. Αν θες μικρό με χτύπημα μουλαριού πάρε DRAM2. Ο δικός μου, που είναι από τους πρώτους, έχει σοβαρό πρόβλημα με διαρροή από τον πόλο εξαιτίας του pin αέρα που δεν εφαρμόζει τέλεια στην τρύπα και κλέβει υγρό. Όπως αναφέρει όμως ο [member=18848]alex23[/member] εδώ η νέα φουρνιά έρχεται με pins που έχουν o-ring οπότε θεωρώ πως το πρόβλημα λύθηκε. Ο ατμοποιητής κατά τα άλλα τα σπάει.

Για να σε πειράξω, το σκηνικό με τους ατμοποιητές και τον GTR μου θύμισε το παρακάτω:


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2257 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 19:53 »
Ευχαριστώ για την πρόταση αλλά οι Ελληνικής σχεδίασης ατμοποιητές δε με πάνε καθόλου,2/2 μέτριες εμπειρίες μέχρι τώρα(skyline και ένας άλλος παλιός με στρογγυλό λογότυπο που δε θυμάμαι όνομα).Και χώρια από αυτό χρειάζομαι έναν ατμο τώρα(έχω ξεμείνει με τον emotion και άμα χαλάσει τίποτα την έβαψα) και όχι να περιμένω 2-3 εβδομάδες να μου έρθει από Κίνα.(Άμα σου πιάνει χώρο ο GTR στο συρτάρι ευχάριστως στο αδειάζω,με το αζημίωτο φυσικά ;D)

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2258 στις: Φεβρουαρίου 21, 2020, 11:50 »
Δεν έχω πρόβλημα να σου τον δώσω αλλά περιμένω το πιο αεράτο deck ώστε να του δώσω και αυτουνού μια ευκαιρία. Έχει σταλεί από 11/12/19 και τελευταία ενημέρωση είναι ότι θα έπαιρνε την τάδε πτήση στις 15/12. Έστειλα mail στο site και μου είπαν ότι το αποδεκτό διάστημα είναι έως 80 ημέρες οι οποίες συμπληρώνονται στις 29/02. Όπως καταλαβαίνεις καλό πάσχα...
Ο μόνος Ελληνικός κλώνος που ήταν μη χρηστικός ήταν ο eviva1 και αυτόν όμως αν έπιαναν τα χέρια σου μπορούσες να τον φτιάξεις. Α ναι, και οι genesis. Όλοι οι άλλοι κλώνοι Ελληνικών που ξέρω δουλεύουν μια χαρά αν περιμένεις λίγο να βγάλουν τις "παιδικές ασθένειες" και να διορθωθούν τα προβλήματα όπως π.χ. στον DRAM2.
Ακόμη και ο Skyline μια χαρά δουλεύει, άλλο αν γενικά δεν κάνει για mtl και ίσως δεν σε ικανοποιεί...

Αποσυνδεδεμένος darksun85

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2259 στις: Φεβρουαρίου 21, 2020, 11:53 »
Κανένας να μου δώσει κλώνο κανένα zest να τον δοκιμάσω και εγώ? Έχω φαγωθεί

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2261 στις: Φεβρουαρίου 21, 2020, 18:48 »
[member=15219]karmakoma[/member]
Για αυτό που λες: "Αν θες μικρό με χτύπημα μουλαριού πάρε DRAM2"
μπορείς να μου δώσεις λεπτομέρειες σε παρακαλώ;

Λες για τον γνήσιο ή τον κλώνο (και ποιον, έχει κλωνοποιηθεί από διαφορετικούς κατασκευαστές);
Και για το χτύπημα, δώσε μερικές συγκρίσεις.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2262 στις: Φεβρουαρίου 21, 2020, 21:02 »
Ο Δημήτρης έγραψε: "έναν μικρό ψάχνω τώρα με καλή χωρητικότητα  και με καλό χτύπημα."
Του πρότεινα αυτόν που τάχει όλα αυτά.
Εννοείται πως λέω για τον κλώνο. Νομίζω πως ο μόνος κλώνος που κυκλοφορεί είναι της Ulton.
Δεν έχω πετύχει άλλον ατμοποιητή με τέτοιο χτύπημα. Αν πρέπει να τον βάλω σε διαδικασία σύγκρισης, αυτοί που μου έρχονται στο μυαλό είναι ο τηλέμαχος V1 & ο Calix V1. Θυμάμαι αυτοί οι 2 με είχαν βάλει κάτω και με πατούσαν αλλά έχουν περάσει και σχεδόν 4 χρόνια. Επίσης τότε έκανα 12άρα νικοτίνη, τώρα κάνω 6άρα και συχνά με πιάνει βήχας αν τραβήξω καμία δυνατή τζούρα.
Πάντως το βασικό μου γκουρμέ υγρό το αποδίδει τέλεια και αν και μου χάλασε 2 pico με τις διαρροές του, δεν τον εγκατέλειψα αλλά τον κούμπωσα επάνω σε ένα pulse και ησύχασα (προς το παρόν)...

Αποσυνδεδεμένος simeon87

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2263 στις: Φεβρουαρίου 21, 2020, 21:31 »
Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί έχω κολλήσει και δεν ξέρω τι άτμο να πάρω.Έχω ξεμείνει με έναν 2k18 doggy και σκέφτομαι έναν από τους εξής:

1. ULTON Tripod Style 316SS 22mm RTA Rebuildable Tank Atomizer 2ml
2.ULTON Dram II Style 22mm RTA Rebuildable Tank Atomizer 2ml
3.ULTON Hussar Style RTA V1.5 316SS 22mm Rebuildable Tank

Παρακαλώ πολύ τα φώτα σας και τι θα μου προτείνατε.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2264 στις: Φεβρουαρίου 21, 2020, 21:40 »
  Ακόμη και ο Skyline μια χαρά δουλεύει, άλλο αν γενικά δεν κάνει για mtl και ίσως δεν σε ικανοποιεί...
Κι όμως. Με το γνήσιιο 1x1mm airdisk που έβγαλε πρόσφατα ο Βασίλης, μιά χαρά mtl κάνει. Ελπίζω να βγάλει & σε 1x1.2mm, για να κλείσει σαν "proper mtl" επιλογές. :bye: 
1. ULTON Tripod Style 316SS 22mm RTA Rebuildable Tank Atomizer 2ml
2.ULTON Dram II Style 22mm RTA Rebuildable Tank Atomizer 2ml
3.ULTON Hussar Style RTA V1.5 316SS 22mm Rebuildable Tank
Αν παρακολούθησες την συζήτηση λίγο πιό πίσω, θα καταλάβεις για ποιό λόγο θα πρότεινα τον Tripod (σετάκι μαζί με το extension kit όμως).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 4 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro