vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

322 επισκέπτες, 4 χρήστες
panoskapa, camber, mathimatikos1966, Jorge

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα είχε έρθει με ασημένιο drip tip αν δεν είναι δικό του! Επίσης μου κάνει την διαρροή μετα το 3ο γέμισμα με πολύ πιο καθαρό υγρό από το δικό σου,οπότε για πες μας μετά απο μερικά γεμίσματα αν διορθώθηκε το πρόβλημα για να τα αλλάξουμε και εμείς!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Το drip tip είναι από Ναυτίλο 2. Πολύ καλύτερο εμφανισιακά.
Η κατάσταση βελτιώθηκε αλλά (μάλλον) δεν λύθηκε. Μόλις το σκούπισα και είδα ίχνος υγρού πάλι. Ίχνος όμως.
Να δούμε σε κανα δυο γεμίσματα. Τα orings που έβγαλα ήταν άθικτα. Μάλλον αυτά φταίνε. Ulton σου λένε μετά...

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ karmakoma μάλλον θα τα αλλάξω και εγώ αν ξαναδώ διαρροή,που πιστεύω θα ξανακάνει :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Δυστυχώς η διαρροή από τον πόλο συνεχίζεται κανονικά μετά την αλλαγή των orings.
Ή οι διαστάσεις των orings είναι λάθος ή η κατασκευή της Ulton είναι Γ.Τ.Π.
Όπως και νάχει η Ulton έχει τελειώσει για μένα. Tripod & DRAM2 μη χρηστικοί.
Πάω να παραγγείλω άλλον ένα αλεξίσφαιρο και απροβλημάτιστο Dvarw...

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Από ULTON μόνο τον DRAM αγόρασα αλλά δεν με εμπνέει εμπιστοσύνη να τον πάρω μαζί μου εκτός σπιτιού! Ο μόνος απροβληματιστος κλώνος που βγήκε φοβερός,για μένα, Doggy!  :yoloyeah:

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Dvarw και Doggy :respect:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Λαγοπόδαρο έχω, γ@#ώτο. Ευτυχισμένος κάτοχος Doggystyle 2k16, KFL+, Kayfun Prime, Hussar (με όλα τα αξεσουάρ που κυκλοφόρησαν), Squape Evolution, Skyline, Spica Pro, Integra, Taifun gtr, Tripod, Skyfall, Hussar rdta, όλα μου δουλεύουν άψογα & υποδειγματικά.  :)

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Από την Χαλκίδα δεν είσαι; 
Λογικό  ;)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Μανα μ`, όρκο βαρύ σε κάνω. Δεν τους βαπτίζω σε τρελό νερό!!! :nope: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Παιδες μια ερωτηση για τον flash e vapor v4.5. Βλεπω τροφοδοτει το βαμβακι στο ντεκ δεν εχει αμεση επαφη με το υγρο.
Ακουω πως μπορει να τροφοδοτησει με φυτιλι ή βαμβακι,που θα μπει στα λουκια. Μπορει να μου εξηγησει καποιος πως ακριβως;
 Δεν εχω στησει ποτε κατι τετοιο και δεν βρισκω βιντεο

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Στο 13ο λεπτο είναι το στήσιμο

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Αν θες με φυτίλι γίνεται έτσι :

https://www.flash-e-vapor.de/images/product_images/popup_images/1035_1.jpg
https://www.flash-e-vapor.de/images/product_images/popup_images/1035_2.jpg
οδηγός με εικόνες εδω -> https://www.flash-e-vapor.de/instructionmanual/Flash-e-Vapor_Instruction_manual_V4.5+_V4.5S+.pdf

Αλλιώς γίνεται με πινάκια που μπαίνουν στις δύο οπές.

Δες εδώ δύο βίντεο




Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Προς το παρόν στις τρύπες έχω βάλει mesh, θα αποπειραθώ να το στήσω και με φιτίλι και θα ενημερώσω.
Ως ατμοποιητής, είναι από τους καλύτερους, ίσως ο καλύτερος, που πέρασαν από τα χέρια μου, ειδικά σε απόδοση γλυκών ή καπνικών-γλυκών. Ο κλώνος που έχω, είναι της YFTK
 Ερωτηση: Σε περιπτωση που δεν μπει τιποτα στις τρυπες, η τροφοδοσια θα εξακολουθει να δουλευει σωστα;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2019, 11:41 από ΠετροςΘεσσ »

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 585
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος

 Ερωτηση: Σε περιπτωση που δεν μπει τιποτα στις τρυπες, η τροφοδοσια θα εξακολουθει να δουλευει σωστα;
Θα εχεις υπερτροφοδοσια μεχρι και πλημμυρα
το mesh που εβαλες μια χαρα είναι αρκει να το καψεις από πριν κτλ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Μια χαρά δουλεύει και με άδειες τις τρύπες (παίζω κι εγώ με τον Yftk τον τελευταίο καιρό ) αρκεί να τοποθετήσεις αρκετό βαμβάκι πάνω από τα βιδάκια. Χωρίς πλυμμήρες τουλάχιστον τριήμερο τον δουλεύω αυτή τη στιγμή που γράφω.

Και όντως είναι ατμοποιητάρα, κι ο Yftk τρομερή ποιότητα και δεν του το είχα. Αφού έλεγα ότι θα τον δοκιμάσω και αν μου αρέσει θα παραγγείλω και τον γνήσιο, τελικά όμως είμαι τόσο ευχαριστημένος απ'το κλωνάκι που δεν βρίσκω τον λόγο. Ίσως μελλοντικά..

Η μόνη χαζομάρα που στον Yftk δεν έβαλαν τα "σωληνάκια" τροφοδοσίας στη συσκευασία αλλά αφού γίνεται κι αλλιώς η δουλειά.. επίσης αν εχεις πρόβλημα υπερτροφοδοσίας μπορείς πάντα να ρίξεις ελάχιστο βαμβάκι μέσα στις τρύπες, ίσα να κάνει επαφή με το βαμβάκι που πατάει πάνω στα βιδάκια δηλαδή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 52 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238474 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro