vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

259 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, manoslykos, Jorge, axilleaspro, nXtLs, infernity, Blackwolf, ramon

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7125 στις: Απριλίου 02, 2017, 19:12 »
Να και οι φωτο:
μια χαρα εισαι...............δουλεψε τις αφοβα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7126 στις: Απριλίου 03, 2017, 09:29 »
οπότε με αυτά που γράφεις θα πρέπει η αντισταση μας να είναι τουλάχιστον πάνω από 0,2 Ω για να μην τσακίζουμε την μπαταρία:dontknow:

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7127 στις: Απριλίου 03, 2017, 18:44 »
@Shadockan
Τα 2 διαγραμματα που ποσταρες ειναι χρησιμα για το αν εχεις το mod στην τσεπη και πατιεται το κουμπι η αν τραβας 20λεπτες τζουρες

Δεν ειμαι fan των Vtc5a,δεν υπαρχει κανενας λογος να τις προτιμησεις σε σχεση με της 25R ,αν αναλογιστεις ειδικα οτι οι μισες ειναι re wrapped και οι υψηλες θερμοκρασιες που ανεβαζουν

ΑΛΛΑ, εχουν μικροτερο voltage sag και ειναι οι μονες που τραβανε μεχρι το 0.05-0.06 σε 2500 mah παντα



Σε 5 δευτερολεπτα "τζουρας" στα 40Α  η VTC5A πεφτει στα 3.4V και η 25R στα 3.25V

Στα 70 Amps (0.06 αντισταση θεωρητικα) φαινεται οτι η Samsung το λουζει ενω η VTC5a παιζει μεταξυ 2.9V-3V

Απο προσωπικης αποψης,εχω δει Vtc5a να δουλευει σε 0.03 στησιμο (εννοειται πως ειναι για πεταμα μετα και εννοειται πως δεν δινει αυτα που θεωρητικα δινει ο τυπος V=W/A και εννοειται πως dont try this at home)

Η top μπαταριες ομως είναι 2. Samsung 25R, Samsung 30Q :D

Φτηνοτερες, χαμηλοτερες θερμοκρασιες(σε σχεση με SONY), παντα underrated, ολες οι παρτιδες ειναι αψογες( σποντα για την LG Hg2)



« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2017, 19:03 από nwlis »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7128 στις: Απριλίου 03, 2017, 18:55 »
 :popcorn:

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7129 στις: Απριλίου 03, 2017, 19:05 »
Η top μπαταριες ομως είναι 2. Samsung 25R, Samsung 30Q

Φτηνοτερες, χαμηλοτερες θερμοκρασιες(σε σχεση με SONY), παντα underrated, ολες οι παρτιδες ειναι αψογες( σποντα για την LG Hg2)

Eρωτηση : ειναι protected? ( Samsung 25R, Samsung 30Q)

Γιατι σε ολες τις συσκευες ΗΤ που απεκτησα  προτειναν οι κατασκευαστες LG- Efest?

Εχουν κάνει εμπορική συμφωνια  μαζι τους ? :confused1:





« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2017, 19:11 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7130 στις: Απριλίου 03, 2017, 19:12 »
Οι efest ειναι εταιρια με αυτοκολλητακια,οχι μπαταριες. Δεν ξερω ποιες εταιριες τις προτεινουν..

Οι LG ειναι μια χαρα,οι διαφορες που εχουν με τις Samsung-Sony ειναι πολυ μικρες. Απλα εγω επεσα σε ελλατωματικη παρτιδα και απο τοτε ποτε ξανα.

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7131 στις: Απριλίου 03, 2017, 19:53 »
Αυτό που αναφέρεις μπορείς να μου το τεκμηριώσεις ?
Ποιον να λάβω υποψιν μου τον κατασκευαστή του mod που προτείνει efest  η εσένα?

Γία να βγαλω μια αποψη.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2017, 20:00 από Smoke Alarm »

Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7132 στις: Απριλίου 03, 2017, 20:00 »
εχει γραφτει πολλες φορες σε αυτο το νημα,απο τους μπαταριολογους του φορουμ,οτι η efest δεν ειναι κατασκευαστρια εταιρεια.ειναι μια εταιρια που παιρνει τα στοιχεια των μπαταριων και τα τυλιγει δηλαδη βαζει την επωνυμια της.δεν μπορεις να γνωριζεις τι στοιχειο εχει τυλιξει αν δεν γδυσεις τις μπαταριες.η lg,samsung,sony,sanyo κ.α ειναι κατασκευαστριες εταιρειες και δινουν μεγαλυτερη σιγουρια :thumpup:
στα λεω παρα πολυ απλα.οταν μπει ο Βασιλης πιστευω θα στα πει πολυ πιο αναλυτικα και επιστημονικα.

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7133 στις: Απριλίου 03, 2017, 20:12 »
Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν αυτοκολητακια ως αναφέρθηκε άνω

Γία μένα δεν είναι μέτρο σύγκρισης  και αυτό που αναφέρεις.

Εχω και τους δυο τύπους LG-Efest.

H  Efest  εχει καλύτερο εξωτερικό περίβλημα από την LG   είναι protected για αυτό
προτείνεται  ακόμα και για μηχανικά mod  τουλάχιστον αυτό διαβάζω στα forum του
εξωτερικού στα του εσωτερικού δεν βγάζω άκρη δεν είναι τεχνική ανάλυση ακόμα
και αυτό που αναφέρεις    επειδή ο ένας είναι κατασκευαστής και ο άλλος φασόν διότι
μπορεί να έχει καλύτερες προδιαγραφές  έτσι το εκλαμβάνω εγώ .Θα πρεπει να μου το
αιτιολογισεις τεχνικα

Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7134 στις: Απριλίου 03, 2017, 20:38 »
τεχνικα μονο ο Βασιλης.αλλα θα σου πω και κατι αλλο.απο την στιγμη που παιρνει στοιχεια απο αλλες εταιρειες δηλαδη αν γδυσεις μια efest μπορει να βρεις στοιχειο απο μια samsung 30q ή μια lg hg2 εσυ πως δικαιολογεις τα 35Α αποφορτισης που δινει???.εγω δεν ειπα ποτε οτι ειναι μια κακη μπαταρια,ειπα οτι δεν μπορει με τιποτα να ειναι καλυτερη απο αυτες που βγαζουν οι κατασκευαστριες εταιρειες γιατι πολυ απλα τα στοιχεια τα παιρνει απο αυτες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7135 στις: Απριλίου 03, 2017, 20:49 »
Smoke Alarm, σου προτείνω να ρίξεις μια ματιά στο παρόν θέμα. Όχι όλο αλλά απλώς λίγες σελίδες πιο πίσω. Θα μάθεις πολλά για τις μπαταρίες, πράγματα που δεν γνωρίζεις ή γνωρίζεις αλλά λανθασμένα.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7136 στις: Απριλίου 03, 2017, 20:55 »
Το ζητούμενο  δεν είναι τα 35Α.
Το ζητούμενο και η ένσταση μου είναι ότι όταν αναφέρουμε κάτι θα πρέπει να
το τεκμηριώνουμε. Και για να είμαι σαφής  ούτε οι ίδιοι οι κατασκευαστές δεν
μπορούν να προσεγγίσουν  τα αναγραφόμενα γιατί ο καθένας κάνει διαφορετικές
μετρήσεις και με διαφορετικά όργανα μέτρησης .

Zalaros ακυρο αλαζω μπαταριες σε συσκευες 25 χρονια ακρη δεν θα βρεις σε αλλο αναφερομαι αν κάτανοησες.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7137 στις: Απριλίου 03, 2017, 20:56 »
Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν αυτοκολητακια ως αναφέρθηκε άνω

Γία μένα δεν είναι μέτρο σύγκρισης  και αυτό που αναφέρεις.

Εχω και τους δυο τύπους LG-Efest.

H  Efest  εχει καλύτερο εξωτερικό περίβλημα από την LG   είναι protected για αυτό
προτείνεται  ακόμα και για μηχανικά mod  τουλάχιστον αυτό διαβάζω στα forum του
εξωτερικού στα του εσωτερικού δεν βγάζω άκρη δεν είναι τεχνική ανάλυση ακόμα
και αυτό που αναφέρεις    επειδή ο ένας είναι κατασκευαστής και ο άλλος φασόν διότι
μπορεί να έχει καλύτερες προδιαγραφές  έτσι το εκλαμβάνω εγώ .Θα πρεπει να μου το
αιτιολογισεις τεχνικα
Η Efest δεν βγαζει μπαταριες. Παιρνει αλλες μπαταριες και τις κανει Rewrap και πανω στο wrap φουσκωνει τις τιμες των Αμπερ και των maH.
Πχ οι περισσοτερες Efest  απο κατω ειναι Samsung,LG,Sanyo.
Οποτε αν θελουμε να κανουμε τεχνικη αναλυση οταν αγοραζουμε μια efest,την κανουμε un-wrap, προσπαθουμε να καταλαβουμε τι μπαταρια ειναι απο κατω,μπαινουμε στο αντιστοιχο Site της εταιριας της πραγματικης μπαταριας η σε διαφορα test απο Mooch,Kidneypuncher,batterybro κτλ και βλεπουμε τι Amp kai maH δινει.
Αν δεν ειναι εταιρια με αυτοκολλητακια,τι ειναι? :-\

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7138 στις: Απριλίου 03, 2017, 21:01 »
Στα ηλεκτρονικα μοντακια με μονη μπαταρια βαζεις οποια θελεις, οταν ομως θες να παντρεψεις ζευγαρι ή τριαδα πως εισαι σιγουρος με τις εταιρειες τυπου efest ποια μπαταρια πειεχει η καθε μια κατω απο το αυτοκολλητο της?

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7139 στις: Απριλίου 03, 2017, 21:02 »
. Οποτε αν θελουμε να κανουμε τεχνικη αναλυση οταν αγοραζουμε μια efest,την κανουμε un-wrap, προσπαθουμε να καταλαβουμε τι μπαταρια ειναι απο κατω,μπαινουμε στο αντιστοιχο Site της εταιριας της πραγματικης μπαταριας η σε διαφορα test απο Mooch,Kidneypuncher,batterybro κτλ και βλεπουμε τι Amp kai maH δινει.

Αμα είναι ετσι τι να πω χημικός μεταλλειολόγος  με ειδίκευση σε  ion Lion και το ξέρεις πάω πάσο αφου το λες .

Γία το δευτερο δεν εθεσα τετοιοθεμα σοβαρη τεκμηρίωση ψάχνω δεν διαφωνω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64210 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173338 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310938 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207077 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias