vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, apollwnas21, manoslykos, camber

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1815 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:51 »
Πολυ καλες ολες οι προτασεις. Απλα θεωρω οτι η 6 ειναι ανευ σημασιας οπως πολλες φορες εχει συζητηθει σε αυτο το νημα. Σε πραγματικες συνθηκες ατμισης δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις καμενο και να στεγνωσεις εντελως το βαμβακι. Πρεπει να παιρνεις συνεχομενες τζουφιες τζουρες και να επιμενεις σε αυτο για να το καψεις τελικα. Δεν εχω ακουσει/διαβασει ουτε ενα χρηστη να εχει καψει το βαμβακι σε πραγματικες συνθηκες ατμισης. Τελοσπαντων αν θελουμε ντε και καλα να κανουμε το γνωστο "τεστ" στεγνου βαμβακιου και να μη το καιει, παω πασο  :dontknow: .

Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1816 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:54 »
Για εμένα ένα μειονέκτημα (που έχω αναφέρει και στο νήμα) είναι ότι αλλάζουν πολύ γρήγορα τα watt με το (+) και (-).
Ίσως να πηγαιναν λιγο πιο αργα (τουλαχιστον στην αρχη).
Για προσθήκη θα ήθελα επιλογη σε συρμα SS (304,316,317 ή ότι άλλο υπάρχει).

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1817 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:09 »
Δύο μήνες σε μαύρο, χωρίς θήκη, καθημερινή χρήση, κανένα πρόβλημα με το χρώμα.
Είναι ακριβώς όπως τη πρώτη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1818 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:36 »
Χωρίς θήκη το μαύρο αρχίζει να φθείρεται αρκετά μετά από μερικές μέρες χρήσης.


Ισως έπεσες σε ελαττωματική πάρτιδα
Και εγώ λίγες μέρες το έχω πιπιλα και δεν έχω δει τέτοιο θέμα (σε μαυρο)
Ο γαμπρός μου επίσης το έχει πιπιλα σχεδον από day 1 κυκλοφορίας (μαυρο) δεν έχει θέματα με την βαφή

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1819 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:38 »
καλησπερα το εχω απο των σεπτρμβριο σε ασπρο και με ολες τησ αναβαθμισεις 2.0 για τωρα κανενα προβλημα σε ολα


ο ελενχος θερμοκρασιασ ειναι βρεφος ακομα μη ζηταμαι και πολα


43 ευρο μοντ ειναι


οχι 200 και βαλε


καλο απογευμα σε ολουσ

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1820 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:52 »
σε καποιες  απο αυτες εγω δεν ειχα θεμα  αλλα δεν παυει καποιος να ειχε και  αφου ειχε γραφτει στα σχολια για τα προβληματα που θελουμε να διορθωθουν .. ειναι χρεος μου  και σεβασμος να το γραψω στα προβληματα που θα υπαρχουν στην λιστα που θα σταλει στην εταιρεια ..

αν καποια απο αυτα διορθωθουν τοσο το καλυτερο ,,ασχετα αν το θεωρω καλυτερο απο καποια ακριβοτερα εκει εξω ..

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1821 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:57 »
Κωστα εχεις απολυτο δικιο


εγω απλα λεω το οτι σε θεμα tc δεν περιμενω πολα γιατι ακομα ειναι βρεφος σε τεχνογνωσια


αλα σαν μοντακι εχει και ελατοματικες παρτιδες


σε φιλου μου δεν πατανε μερικοι ατμο καλα 


στο δικο μου ολα οκ


να σε καλα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1822 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:59 »

Ισως έπεσες σε ελαττωματική πάρτιδα
Και εγώ λίγες μέρες το έχω πιπιλα και δεν έχω δει τέτοιο θέμα (σε μαυρο)
Ο γαμπρός μου επίσης το έχει πιπιλα σχεδον από day 1 κυκλοφορίας (μαυρο) δεν έχει θέματα με την βαφή

Δεν αποκλείεται. Αν και η αλήθεια είναι ότι το χρησιμοποίησα εντατικά επί τρείς σχεδόν μήνες. Πάντως το δεύτερο μαύρο που πήρα το χρησιμοποιώ πλέον με θήκη.

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1823 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 21:06 »
Και ελεγα να το χτυπησω το ipv d3...για κοκκινακι vtc mini με κοβω... :hmmm:
Ξανασκέψου το....

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1824 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 21:07 »
Ας πω κι εγώ τη γνώμη μου...


Επειδή έχει γίνει πολύς ντόρος με το "τεστ" με το βαμβάκι και το κάψιμο αν δουλέυει σωστά... Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά ποιος είναι ΑΥΤΟΣ ο οποίος σκέφτηκε ότι ο έλεγχος θερμοκρασίας δουλεύει σωστά ΜΟΝΟ αν ΔΕΝ καίει το βαμβάκι; Ποιος είναι ο άρχων αυτής της ιδέας; Και το ρωτάω γιατί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν το γνωρίζω αυτό. Και με ποιο σκεπτικό δεν δουλεύει σωστά αν καίει το βαμβάκι;;;
Το μόνο που μπορώ να δεχτώ ως ΟΡΘΗ θεωρία, είναι περί αυτού που εφάρμοσε η YIHI (και δε θυμάμαι αν είναι και άλλος) στις πλακέτες της, δηλ. στεγνώνοντας να βγάζει το μήνυμα "no liquid". Και αυτό, ΝΑΙ (!), είναι κάτι που θα ήθελα ως έξτρα στο VTC.
(Που σημαίνει Κώστα, αν θες συμπεριέλαβέ το στα σχόλια για το email στη Joyetech...)
Ρε παιδιά, το TC ακόμα είναι σε πρώιμο στάδιο όσο και να 'χει. Και ως μηχανικός αυτοκινήτων, ας δώσω και ένα απλό παράδειγμα για γίνει πιο κατανοητό. Το ABS στα αυτοκίνητα (και σαν 1η γενιά) πρωτοεμφανίστηκε τη δεκαετία του '70. ΑΠό τότε μέχρι σήμερα, πόσες γενιές ABS έχουν βγεί; Έχουμε χάσει το μπούσουλα. Ουτέ εγώ δεν ξέρω... Έτσι και αυτό, καλά-καλά σχεδόν έναν χρόνο γεμάτο έχει ακόμα που έχει βγεί στην πράξη στο άτμισμα. Του χρόνου θα 'ναι καλύτερο. Σε δύο χρόνια, ΑΚΟΜΑ καλύτερο.


Μήπως λοιπόν προσπαθούμε να βγάλουμε από την μύγα ξύγκι; Λέω εγώ τώρα με το ταπεινό μου το μυαλό...
Ένα μοντ των €50 - €60 είναι απλά... Ακόμα και αυτά των €200 ακόμα, δεν είναι και τέλεια. Απλά λίγο καλύτερα στη λειτουργία του TC και με πιο σωστές μετρήσεις και απόδοση... Αλλά όχι το ΤΕΛΕΙΟ (ακόμα)...


Εμένα προσωπικά μέχρις στιγμής είναι η καλύτερη ατμιστική αγορά μου που έχω κάνει έβερ από τότε που ατμίζω...  :)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1825 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 21:17 »

το test με το βαμβάκι δεν γίνετε άσκοπα
είναι ένας τρόπος να δω με τα ματια μου ότι το mod θα σταματήσει στην θερμοκρασία που θα το καθορίσω
και αυτό δεν είναι κάτι καινούργιο δουλεύει ήδη σε πολλά mod και ακόμα και στις ίδιας εταιρίας το evic vt δεν καίει το βαμβάκι

από την άλλη όμως δείχνει να έλεγχοι και να αυξομειώνει την θερμοκρασία όταν το δουλεύουμε σε πραγματικές συνθήκες με υγρό
πρέπει όμως να το διορθώσουν γιατί δεν παύει να είναι πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1826 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 22:08 »
Ξανασκέψου το....
(Image removed from quote.)


Πολυ γυαλιστερο το κοκκινακι η μου φαινεται?

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1827 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 22:09 »
το test με το βαμβάκι δεν γίνετε άσκοπα
είναι ένας τρόπος να δω με τα ματια μου ότι το mod θα σταματήσει στην θερμοκρασία που θα το καθορίσω
και αυτό δεν είναι κάτι καινούργιο δουλεύει ήδη σε πολλά mod και ακόμα και στις ίδιας εταιρίας το evic vt δεν καίει το βαμβάκι

από την άλλη όμως δείχνει να έλεγχοι και να αυξομειώνει την θερμοκρασία όταν το δουλεύουμε σε πραγματικές συνθήκες με υγρό
πρέπει όμως να το διορθώσουν γιατί δεν παύει να είναι πρόβλημα


Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πως είναι πρόβλημα, σόρρυ.  :indifferent:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1828 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 22:14 »
Και γω το ίδιο.
Έχω προσπαθήσει πολλές φορές σε TC να πάρω καμμένο αφού άδειασε τελείως το τανκ και αφού ρουφούσα και δεν έβγαζα ατμό, αλλά δεν τα κατάφερα. :))
Ήθελα να γευτώ λίγο καμμένο βαμβάκι αλλά δεν...
Το βλαμμένο μου έβγαζε Temperature protection. :))

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1829 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 22:24 »

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πως είναι πρόβλημα, σόρρυ.  :indifferent:

εφόσον το βαμβάκι στεγνό καίγεται στους 150c ενώ δεν θα έπρεπε να καίγεται σημαίνει ότι ανεβάζει πολύ μεγαλύτερη θερμοκρασία από 150c έστω στιγμιαία και αυτό είναι το πρόβλημα
σε κάποιο άλλο που δεν έχει πρόβλημα δεν καίγεται
δεν έχω θέμα με το mod αν και το έχω μονο λίγες μέρες τα έχουμε βρει όλα ok αλλα θα το προτιμούσα να δουλεύει άψογα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix