vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #765 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 09:34 »
Για το δικό μου το έχω αναφέρει πιο πάνω: ΝΟΥΡΙ  [/size]0.75mm x 0.10mm,  0.00032 Kanthal flat ribbon wire 304 SRD
και η διάμετρος του coil στις φωτο είναι 2mm γιατί σε[/size][size=78%] [/size]2.5mm παίρνω σκασίματα.  Από εκεί και πέρα με το συγκεκριμένο σύρμα κάνω 4 - 6 σπείρες έτσι ώστε οι αντιστάσεις μου να βγαίνουν χοντρικά από 0.7 - 1.2 Ω[/font]


Και ο Ribot επίσης αναφέρει το ribbon που χρησιμοποιεί.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #766 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 16:29 »
παιδια για οσους θελουνε να τον αποκτησουν δεν χρειαζεται να ακουτε τον οποιονδηποτε μπορει ο φιλος πιο πανω να πηρε το αυτι του οτι δεν υπαρχει, και σας το ειπε και καλα εκανε,αλλα εγω προσωπικα μιλωντας με τα παιδια στο facebook group "cloud mods" ελυσα τις αποριες μου για το που,ποτε και αν μπορω να τον προμηθευτω,μπειτε στο γκρουπακι και μιληστε με τους ιδιους ειναι εξυπηρετικα παιδια!
 :thumpup:
οσοι δεν εχουν facebook πως αλλιως μπορουν να παρουν πληροφοριες?

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #767 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 16:41 »
Εγώ χρησιμοποιώ 0.5x0.1, απο Atmistique, 3 ή και 4 σπείρες σε 2.5 ή 3ρι άξονα.


Δεν έχω μυρωδιές και καμμενίλες/μεταλλίλες κλπ, με την προυπόθεση οτι του κάνω πάντα ψυχρό dry burn και άμεσα μπάνιο σε νερό (το έχω περιγράψει εδώ), και κατόπιν το χρησιμοποιώ .. διαφορετικά, τουλάχιστον ένα καλό καθάρισμα.


Προυπόθεση για να μην πάρουμε ούτε κατ'ελάχιστο καμμένο είναι το άψογο σχήμα του coil (το βαμβάκι θέλει το χρόνο του μέχρι να αποκτήσει το μέγιστο σχήμα του μέσ στο coil και να καλύψει όλα τα κενά, ίσως και ώρες, οπότε εάν το coil δεν είναι τέλειο, υπάρχει πιθανότητα να δώσει λίγο καμμένο ..).



Φίλε Gigelis, έχουν παραπάνω αναφερθεί 2 μαγαζιά που τον φέρνουν. Κάνε τους ένα τηλ και φαντάζομαι θα την βρείτε την άκρη ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2015, 16:50 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #768 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 19:19 »
οσοι δεν εχουν facebook πως αλλιως μπορουν να παρουν πληροφοριες?
για οποιον δεν εχει facebook λογικα τηλεφωνοντας στο ατμοραμα η το crazyvaper στο περιστερι να ρωτησει εκει ποτε θα παραλαβουν παλι!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #769 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 16:24 »
Ωραίο και το ΝΟΥΡΙ, εδώ σε διάμετρο 2mm, στα 0,85Ω.
Έχει χαμηλότερη ωμική αντίσταση από το απλό kanthal ribbon, πιθανότατα λόγω υψηλότερης περιεκτικότητας σε νικέλιο,
απ' ότι το συζήτησα με τα παιδιά στη vapeland Αλίμου που το βρήκα. :dontknow:
Από γεύση και ντουμάνι σκίζει, αλλά δεν έχει τόση διαφορά, ώστε να δικαιολογείται η μεγάλη διαφορά τιμής από το απλό. :hmmm:
Λίγο θολές μου βγήκαν οι φωτό, αλλά κάτι φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #770 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 21:29 »
Κάτοχος 2 Cloud One εδώ και ενάμησι μήνα(o δεύτερος πριν 15 ημέρες) και πλέον μπορώ να πώ τα καλύτερα. Επειδή όμως σε έναν άτμο ποτέ δεν μπορείς να τα βρείς όλα θα πώ και τί δεν μου άρεσε.


Αirflow: Δεν είναι για τρελές τσιγαρίσιες τζούρες που προτιμώ εγώ αλλά είμαι εξαίρεση. Το χρησιμοποιώ σχεδόν κλειστό για να πάρω το αποτέλεσμα που θέλω. Μπορεί να καλύψει όμως την μεγαλύτερη μερίδα ατμιστών. Για πνευμονικές δεν δοκίμασα καθόλου. Το δαχτυλίδι του αέρα με το πολυκαρβουνικό τανκάκι είναι αρκετά χαλαρό αλλά όχι τόσο ώστε να δημιουργήσει πρόβλημα και να γυρίσει. Με το ss είναι απίστευτο το δέσιμο και γενικά πιο σφυχτό ώστε να γίνεται πολύ καλύτερα η μετάβαση.


Βάση: Εύκολο λύσιμο μέχρι και το τελευταίο κομμάτι της, εκπληκτικά σπυρόματα. Την καμπάνα προσπάθησα να την στραβοβιδώσω αλλά δεν τα κατάφερα. Στησίματα πανέυκολα. Πετάς το βαμβάκι κλείνεις καμπάνα ανοίγεις τροφοδοσία γεμίζεις, κλείνεις τροφοδοσία, ανοίγεις καμπάνα και έφυγες. Όσο και να δοκίμασα υπερτροφοδοσία ή υποτροφοσία δεν πήρα. Τον πέταξα στην τσάντα μου, στο αυτοκίνητο στο γραφείο και πλάγια και ανάποδα τίποτα. Δεν μου έσταξε ποτέ ακόμη και με χάλια στήσιμο.


Δαχτυλίδι αναπλήρωση υγρού: Πανεύκολο στο γέμισμα αλλά προσωπικά μου την σπάνε τα μπουκαλάκια με μύτες. Μου αρέσει να δουλεύω με γυάλινα και πιπέτα. Αλλά οκ γούστα είναι αυτά. Έχω δοκιμάσει και με πιπέτα με πολύ μικρή μυτούλα και γεμίζει καλά αρκεί να σκουπίσεις το δαχτυλίδι μετά.


Drip Tip: Καθαρά προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου, αλλά είναι υποκειμενικό. Θεωρώ ότι για τέτοιο ατμοποιητή θα έπρεπε να είχε μπεί πολύ καλύτερο drip tip. Το drip tip που του φόρεσα συνεργάζεται άψογα με τις στροφές στην καμπάνα και μου δίνει και καλύτερη γεύση(το ότι το drip tip θα έκανε διαφορά στην γεύση δεν το περίμενα). Δυσκολία ώς προς τις στροφές της καμπάνας δεν είχα.


Γεύση, χτύπημα ατμός σε σύγκριση με άλλους άτμο της ίδιας κατηγορίας εκπληκτική, ειδικά ο smooth ατμός του δεν παίζεται. Τον τελευταίο μήνα τον δουλεύω σε μηχανικό οπότε σίγουρα μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό.


Βαθμολογία


Ποιότητα κατασκευής: 5/5
Λύσιμο/Δέσιμο:5/5
Ευκολία στησίματος: 5/5
Airflow: 4/5
Ευκολία αναπλήρωσης υγρού: 4/5
Drip Tip:2/5
Γεύση: 4/5
Χτύπημα: 4/5
Ατμός: 5/5



Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #771 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 21:35 »
μιας και ειμαι και εγω της γνωμης οτι το drip tip μπορει να κανει την διαφορα,ποιο χρησιμοποιεις?

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #772 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 21:42 »
Βαγγέλη έχω δοκιμάσει και του gus αλλά επειδή τον χρειαζόμουν για τον φαινόμενο  χρησιμοποιώ αυτή την στιγμή της Σοφίας του Leo(αυτό που βλέπεις στην φωτό) γιατί είχα δύο

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #773 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 22:13 »
μοιαζει πολυ με το drip tip που ειχα βαλει στο θεμα του καυφουν,αρχιζω να πιστευω οτι τελικα η σχεδιαση του ειναι για flavorκαταστασεις  :)) .

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #774 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 00:14 »
Βαγγέλη έχω δοκιμάσει και του gus αλλά επειδή τον χρειαζόμουν για τον φαινόμενο  χρησιμοποιώ αυτή την στιγμή της Σοφίας του Leo(αυτό που βλέπεις στην φωτό) γιατί είχα δύο




Ρε Μαγκα μου Τα λογια σου ειναι λες τα ειπα εγω.ακριβως τα ιδια θα ελεγα και εγω.Μεχρι και ιδιο drip tip εχω πανω του.για τον αερα βαλε μια στροφη κλωστή στο oring του afc ring και βαλε απο πανω το oring.θα σωθεις.ετσι το εχω απο την πρωτη μερα 



Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #775 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 11:08 »


Εγώ περιμένω και τρίτο παντως.

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #776 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 14:11 »
Γιαυτό γεμίζει η λίστα μέσα σε δύο τρία λεπτά.
Εμείς που δεν έχουμε κανέναν κε Χάρη μας τι θα κάνουμε? Θα περιμένουμε άλλον ένα μήνα?  :tongue_2:

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #777 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 17:53 »



για τον αερα βαλε μια στροφη κλωστή στο oring του afc ring και βαλε απο πανω το oring.θα σωθεις.ετσι το εχω απο την πρωτη μερα .


 
Φίλε σώθηκα. Το έκανα και δουλεύει :yes: :yes: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #778 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 21:43 »
Γιαυτό γεμίζει η λίστα μέσα σε δύο τρία λεπτά.
Εμείς που δεν έχουμε κανέναν κε Χάρη μας τι θα κάνουμε? Θα περιμένουμε άλλον ένα μήνα?  :tongue_2:
Θα ενημερώσω μόλις βγει η λίστα για Ελλάδα απλά θα βγουν λίγα κομμάτια για εδώ μιας και λόγο κρίσης δεν έχουμε τόσο την ευκολία για αγορές ..και δεν το λέω για κακό απλά όλοι έχουμε τις δυσκολίες μας.

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #779 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 22:27 »
Δεν είμαι εδώ, είμαι αλλού. Δηλαδή Αγγλία. Το κακό είναι ότι με το φατσοβιβλιο δεν τα πάω καλά, το ανοίγω με το ζόρι μία φορά την ημέρα, αν το θυμηθώ. Αυτό λόγω δουλειάς, σαν οδηγός,  οπότε δεν θέλω να τρωω τα free data μου για το Facebook.

Sent from my D6603 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix