vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 4 χρήστες
Pollywog, treloneritis, th3ofilos, Jorge

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Vagelis Grav

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #210 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 21:32 »
2,5 με 3,5 στροφές ανοίγεισ και είσαι οκ.
Προσωπικά εγω 2,5 το ανοιγω με 90-10 VG/PG και έχει πάντα σταθερεί τροδωσία, δεν ξανα ασχολούμαι

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #211 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 22:33 »
Παντως επειδη πηγα κ τον δοκιμασα ο ατμος ισχυει οτι ειναι πολυ διαφορετικος πυκνος κ βελουδινος! Για μενα που γουσταρω πνευμονικες ηταν μπαμ με τερμα ανοιχτο! Πνευμονικη βελουδινη γεματη και σφιχτη! Γευση απιστευτη δε το συζητω!

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #212 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 00:42 »
Διευκρινισε σε παρακαλω τι πνευμονικες κανεις?
Αλλιως η πνευμονικη με kf4 ας πουμε, αλλιως με mutation rda.


Να ξερουμε τι να περιμενουμε βρε αδερφε..  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #213 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 08:14 »
Οχι σε καμια περιπτωση δεν ειναι πνευμονικη mutation με kf4 δεν εχω δοκιμασει για να ξερω... Ειναι σφιχτη πνευμονικη γιατι ερχεται πολυ γεματη ειναι πνευμονικη με μεγαλυτερη αναλογια ατμου παρα αερα! Ειναι πολυ γεματη τζουρα με υποπιεση... Τα χω χασει δεν περιγραφω αλλο!

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #214 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 13:27 »
Πριν από λίγο έκανα κι εγώ το απονενοημένο διάβημα και τώρα τον έχω για πλυσιματάκι, παρά το ότι στήθηκε επιτόπου και τον άτμισα. Κι αυτόν που πήρα κι άλλον έναν στρωμένο ήδη.
Η πρώτη εντύπωση ήταν ένα σοκ από το ντουμάνι, απίστευτα πυκνό και πολύ, δεν κάνει για δημόσιους χώρους :nope:
Δεν πας για καφέ δηλαδή και ατμίζεις έτσι απλά, θα σε πετάξουν έξω.
Η λειτουργία του αθόρυβη και η τζούρα του αβίαστη με μια καταπληκτική ρύθμιση αέρα. Τώρα κατάλαβα τι εννοεί παραπάνω ο ksp και συμφωνώ.
Για τη γεύση δεν μπορώ να κρίνω ακόμη φυσικά γιατί τον άτμισα με ξένα υγρά και δεν τον έχω στήσει καν. Όταν τον στήσω και τον συγκρίνω με το Φαινόμενο θα πω τη γνώμη μου.
Για το στραβοβίδωμα της καμπάνας που ρώτησε ο Χρήστος παραπάνω, αυτό αποκλείεται φίλε ακόμη κι αν είσαι τύφλα στο μεθύσι και γενικά η συνολική ποιότητα της κατασκευής κάνει μπαμ.
Αυτά. :)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #215 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 13:33 »
Καλοατμιστος Γιωργο!!
Θα ήθελα και προσπαθω να το γράψω οσο πιο προσεκτικα μπορω  :tongue_smilie:, να ακούσουμε μια σύγκριση μα αλλους (hi end και μη) ατμοποιητες, οσο πιο αντικειμενη γίνεται.. Δεν είναι ανάγκη να βγάζει νικητή και να στέλνει συρτάρια.. Ας αναλύει τα σημεία και ας φιλτράρει ο καθένας μας...

... αν και η απόφανση εχει παρθεί (βοηθησε αυτό με το τυφλα στο μεθυσι ....)

Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #216 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 13:42 »
Οσο περναει ο καιρος τοσο τα καλυτερα ακουω και εγω και απο φιλους μου εκτος φορουμ,παλιες καραβανες που τον αποκτησανε και λενε τα καλυτερα.εγω σαν νεος αφου ακομη δεν προλαβα καν να μπω στον κοσμο των επισκευασιμων,ακυρωσα ηδη την αγορα που μελετουσα εδω και μερες δηλ εναν καιφουνι λαιτ γνησιο και παρηγγειλα το συννεφο!!! Εφοσων ακουγονται πολυ καλες κουβεντες διασταυρωμενες μαλιστα πανω απο 7-8 φιλοι μου ατμιστες που τον χαιρονται ηδη,προτιμησα να στηριξω την ελληνικη αγορα και παραλληλα να κανω δυο καλα.και να αποκτησω ενσν πολυ καλο ατμοποιητη και παραλληλα και ελληνικο!!!


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #217 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 13:43 »
εγω περιμενω παντως μια αντικειμενικη συγκριση με τον kayfun lite plus
καποιος που εχει και τα 2 ?

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #218 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 13:46 »
επειδη το ρωτησα ηδη οι απαντησεις που πηρα ηταν οι εξης.καλυτερη γευση,ιδια ευκολια στησιματος στο ντεκ,κσλυτερος τροπος γεμισματος απο επανω και οχι απο κατω,περισσοτερο ντουμανι


Mobile klaz speaking...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 16:14 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #219 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 13:54 »
Οσο περναει ο καιρος τοσο τα καλυτερα ακουω και εγω και απο φιλους μου εκτος φορουμ,παλιες καραβανες που τον αποκτησανε και λενε τα καλυτερα.εγω σαν νεος αφου ακομη δεν προλαβα καν να μπω στον κοσμο των επισκευασιμων,ακυρωσα ηδη την αγορα που μελετουσα εδω και μερες δηλ εναν καιφουνι λαιτ γνησιο και παρηγγειλα το συννεφο!!! Εφοσων ακουγονται πολυ καλες κουβεντες διασταυρωμενες μαλιστα πανω απο 7-8 φιλοι μου ατμιστες που τον χαιρονται ηδη,προτιμησα να στηριξω την ελληνικη αγορα και παραλληλα να κανω δυο καλα.και να αποκτησω ενσν πολυ καλο ατμοποιητη και παραλληλα και ελληνικο!!!


Mobile klaz speaking...

καλησπέρα φιλε μου όταν λες το παρήγγειλες ,,,,,από ποιον αν, μπορείς να πεις ,,,ενδιαφέρομαι και εγω

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #220 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 13:58 »
εγω περιμενω παντως μια αντικειμενικη συγκριση με τον kayfun lite plus
καποιος που εχει και τα 2 ?

Η σύγκριση δεν μπορεί να είναι αντικειμενική φίλε παρά μόνο υποκειμενική. Για παράδειγμα εκεί που προετοιμάζαμε τον δικό μου για δοκιμή, ήταν ένας συνατμιστής με kl+ με το tiny των tuners, με του οποίου το υγρό δοκίμασα τον ατμο που πήρα, ο οποίος δεν είχε συγκινηθεί από τον Cloud.
"Εγώ φίλε είμαι του kayfun και δεν τον αλλάζω με κανέναν" μου είπε χαρακτηριστικά, παρότι αναγνώριζε την ποιότητα και τη λειτουργία του Cloud. Και δεν μιλάμε για άπειρο αλλά έχοντας "καριέρα" πίσω του με διάφορους ατμο. Μάλιστα μου έκανε ευθεία παραπομπή του Cloud στον Ιatty (τον οποίο δεν έχω ατμίσει), δείχνοντας παράλληλα μεγαλύτερο ενδιαφέρον για κάποια νέα έκδοση του Τηλέμαχου που αναμένεται, που ούτε αυτόν έχω ατμίσει.
Συμπερασματικά, μόνο εσύ ο ίδιος μπορείς να κάνεις σύγκριση για να βγάλεις άκρη, αλλιώς να 'χαμε να λέγαμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:03 από Ribot »

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #221 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 13:59 »
Πηγαινε πιο πισω σε σελιδες.εχουν γραφτει τα μαγαζια που τον εχουν.δεν θελω να κανω εξτρα διαφημηση.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #222 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:12 »
Έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετοί Ατμο τανκάτοι αλλά κυρίως dripper.
Για 3 μήνες τώρα ατμίζω αποκλειστικά με Απόλλο αυτό που ένιωσα χθες όμως από αυτό τον ατμοποιητή ήταν κάτι τελείως διαφορετικό.
Έκανα ταυτόχρονα phenomenon, apollo και cloud σε αυτό τον ατμοποιητή δεν θα μιλήσω για γεύση και ντουμάνι το οποίο είναι σε τρελό βαθμό αυτό που σε τρελαίνει θα το ξαναπώ είναι η αναλογία ατμού - ατμοσφαιρκού αέρα!
βέβαια να προσθέσω ότι ήταν στημένος με τιτάνιο και δεν ξέρω τι ρόλο έπαιξε στη γεύση ούτε τι στήσιμο είχε!

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #223 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:16 »
Παιδες σε σχεση με Kayfun V4 πως ειναι απο γευση,χτυπημα ,ντουμανι?Εχει διαρροες?Ρωταω γιατι εχω καει απο θεμα διαρροων με ελληνικο και φυσαω και το γιαουρτι?

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #224 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:18 »
Όσοι τον έχετε μια ερώτηση.
Για τσιγαρισιες τζούρες κάνει ή προορίζεται για πνευμονικες;

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix