vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

242 επισκέπτες, 4 χρήστες
Pollywog, treloneritis, th3ofilos, Jorge

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2760 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 14:12 »
Τα ultem tank δεν αποδίδουν διαφορετικά τις γεύσεις απο οτι τα κανονικά τανκ.Μονο κάτι κινεζο PEI που τα διαφημίζουν για ultem έχω πετύχει να δίνουν μια ελαφριά πικρίλα.
Μήπως να το πλύνεις ξανά λίγο καλύτερα για την περίπτωση να έχει μείνει τίποτα πάνω του απο την παραγωγή του;

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2018, 14:23 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2761 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 14:18 »
πλυσιμο με νερο και ξυδι και ολα μια χαρα ;)

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2762 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 14:24 »
Τώρα το είδα :wall:.Παρασύρθηκα απο της φώτο και το κατάλαβα τώρα που έγραψες για το tank.
Ultem καμπάνα ήθελα να γράψω,γι αυτό και είναι τόσο μεγάλη η αλλαγή της γεύσης. Γιατί είναι μέσα στον χώρο ατμοποίησης. Επίσης δεν υπάρχουν και κλώνοι καμπάνες.
Ίσως αν ήταν tank να μην το καταλάβαινα τόσο πολύ.
Όσο για το καθάρισμα,την έπλυνα 2 φορές σε ζεστό-χλιαρό νερό με σαπούνι και μετά corega.
Αλλά δεν μπορώ να την βράσω κιόλας,όπως κάνω συνήθως...,ή μπορώ?
Μπορεί όμως να είναι και αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω .Να θέλει περισσότερο χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2763 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 14:27 »
ναι εχει αναφερθεί μειωμενη γευση με την ultem καμπανα .

επισεις αν την εβαλες στον v3 μιας και δεν εχει σχεδιαστεί για αυτόν χανεις ακομα περισσοτερο .

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2764 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 14:33 »
Λογικό,δεν υπάρχει περίπτωση το ultem να κρατήσει την θερμοκρασία του μετάλλου,ούτε να μεταβληθεί στον ίδιο χρόνο.



Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2765 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 14:45 »
 Στον v2 μπηκε.
Αρα καλα την ψιλιαστηκα οτι κατι γινεται λογω ultem.
Θα της δωσω αλλη 1 εβδομαδα διορία .. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2766 στις: Φεβρουαρίου 24, 2018, 21:31 »
Απογευματινή τσαχπινιά: “Πώς ο άρχοντας Joe αναβάθμισε γευστικά τον δυομισάρι πυρήνα του”.

[justify]Υλικά: Καταφρονεμένο kanthal 0.3mm, 1 CloudOne (v2), 1 μπαταριοθήκη. / Συνταγή: 4 ολόκληρες σπείρες σε 2.5mm πυρήνα, (προσοχή, οι σπείρες όχι ενωμένες αλλά ούτε και σε διαζύγιο, απλώς ίσα που να διακρίνεται με φακό ο χωρισμός τους). Η αντίσταση κατά 2/3 κάτω από τον ορίζοντα των συμπαθητικών βιδών. Φίλες και φίλοι, μία έκτακτη συνταγή που προέκυψε και που αξίζει πραγματικά να είναι στο οπλοστάσιο κάθε ανήσυχης νοικοκυράς... (εντάξει, για μένα λέω, μη βαράτε).  ;D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2767 στις: Φεβρουαρίου 25, 2018, 15:25 »
ένα πράγμα μονο θα άλλαζα joe

[justify]Υλικά: Καταφρονεμένο kanthal 0.3mm, 1 CloudOne (v2) Skyline, 1 μπαταριοθήκη. / Συνταγή: 4 ολόκληρες σπείρες σε 2.5mm πυρήνα[/justify]



θα απογειωνότανε

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2768 στις: Φεβρουαρίου 25, 2018, 15:50 »
αγαπητε [member=16029]JoeBarTeam[/member] , καπου εδω, κατα το παρελθον, την εχω αναφερει αυτη τη συνταγη.(νομιζω) 
με μονη διαφοροποιηση, οτι αντι για κανθαλακι χρησιμοποιω ss.  :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2769 στις: Φεβρουαρίου 25, 2018, 19:02 »
[justify][member=13275]kotsos75[/member], καλησπέρα. Χε χε, δεν θα περίμενα διαφορετική σημείωση από εσένα, γνωρίζω πόσο τον αγαπάς τον Sky. / Και πέρα από τα αθώα μας πειράγματα, προσωπικά, θα έλεγα πως ο Skyline από μόνος του είναι μία ξεχωριστή κορυφαία κατηγορία επισκευάσιμου, και που κάνεις σχεδόν τα πάντα μαζί του. / Εδώ τώρα στον Cloud, είτε παίζει έδρα, είτε εκτός, έγινε πλέον προέκταση του Joe, και είναι ένας λατρεμένος μου επισκευάσιμος. [/justify]

[justify][member=7533]drum[/member], καλησπέρα. Ναι βέβαια, δεν περίμενα να είμαι ο πρώτος που κάνω 4 σπείρες με αυτόν τον τρόπο, και το αστείο πιο είναι; είναι πως τα καπνικά που κάνω αυτή την περίοδο, μου τα αποδίδει τόσο υπέροχα όπου με έπιασα να τον σκαλίζω για να τον ηρεμήσω..., ειλικρινά, αυτός ήταν ο λόγος που έφτασα και σε τόσο λίγες σπείρες. Ε, επάνω στα διάφορα στησίματα επέλεξα το συγκεκριμένο, που παρεμπιπτόντως, εγώ το θεωρώ δύσκολο. Όχι ως διαδικασία, απλώς πιστεύω πως είναι τόσο συγκεκριμένο ως στήσιμο που δεν ταιριάζει σε πολλούς σφικτούς επισκευάσιμους. Τουλάχιστον όσα εγώ έχω προλάβει να δω και να καταλάβω, με 2.5mm πυρήνα (μεγάλος ως πυρήνας για σφικτές επιλογές) και λεπτό σύρμα (στη δική μου περίπτωση ήταν στα 0.3mm), με τόσο λίγες σπείρες πρέπει να υπάρχει και η ανάλογη περιορισμένη κεντρική οπή από κάτω, στην ουσία δηλ. καλό είναι να είναι μικρή (βαριά 2mm), συν το ύψος αντίστασης, συν τι βαμβάκωμα θα γίνει, συν τι υγρά θα επιλέξω, (π.χ. αν βάλω λεπτόρρευστο τότε θα έχω επιπλέον σκοτούρες στο κεφάλι), συν τα βατ (π.χ. είδα πως με άλλο σύρμα, άλλα πάχη και άλλα βατ, είχα, εξαιρετική απόδοση των καπνικών, όμως, πέρα από ανεπιθύμητα σκασίματα, είχα και ενοχλητικό ψεύτικο χτύπημα λόγω των παραπάνω βατ+ την άμεση τροφοδοσία υγρού επάνω στη μικρή αντίσταση των 4 σπειρών). Τέλος πάντων, ήταν μία ακόμα υπέροχη απογευματινή ασχολία με τον Cloud. Εξαιρετικός, γι’ ακόμα μία φορά. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2770 στις: Φεβρουαρίου 25, 2018, 20:54 »
αντε να δοκιμασω και πιο λεπτα συρματα να τον δω...

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2771 στις: Φεβρουαρίου 25, 2018, 22:31 »
Αυτοί μέχρι και ni200 θα σε βάλουν να δοκιμάσεις.
Να προσέχεις.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2772 στις: Φεβρουαρίου 25, 2018, 22:36 »
αντε να δοκιμασω και πιο λεπτα συρματα να τον δω...
...το νου σουυυυυ..... 8)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2773 στις: Φεβρουαρίου 26, 2018, 14:29 »
Πριν μια ώρα παρέλαβα κι εγώ το mtl kit για τον boosted και τον έστησα ευθύς αμέσως με το πολύ γνωστό μου 27ga kanthal σε 2.4 πυρήνα και 5 σπείρες. Έτσι έστηνα τις περισσότερες φορές όλους μου τους cloud one δηλαδή. Ειλικρινά όμως, τόσο όμορφη γεύση δεν θυμάμαι να μου έδωσε ποτέ, κανένας cloud. Ούτε οι προηγούμενοι ν1 και ν2 αλλά ούτε και ο boosted με τις ανοιχτές οπές στο deck και το δαχτυλίδι του αέρα περίπου στη μέση. Με το mtl kit και τον αέρα φουλ ανοιχτό τον βρίσκω πιο υπέροχο από ποτέ!

Να συνήθισα τόσο στον αέρα του boosted και να ξέχασα εντελώς πως έδιναν τις γεύσεις οι προηγούμενοι; Μήπως οι διπλές οπές αντί της μίας στο deck δίνουν όντως πολύ παραπάνω;

Ψωνίστε κατεπειγόντως όσοι δεν το έχετε ήδη κάνει, αν βέβαια δεν έχετε πρόβλημα και με το ότι θα σφίξει αρκετά ο αέρας του ν3 σας. Για εμένα που απ' την αρχή τον ήθελα σφιχτότερο, τώρα είναι που δεν θα τον αποχωριστώ ποτέ ξανά! :D


A παραλίγο να το ξεχάσω, αντικατέστησα και το drip tip του ν3 με ένα νέο μαύρο από τον Παναγιώτη (πάλι για τον cloud το έβγαλε αυτό ), αν δεν κάνω λάθος είναι το ίδιο με αυτά που είχαν οι ν1 και ν2.. ε;

Μεταμόρφωση, αναγέννηση, SEX machine.! :D

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2774 στις: Φεβρουαρίου 26, 2018, 15:29 »
Μανώλη σε σχέση με ζεστ, καυφουν σκυλινε πόσο σφιχτή ειναι η τζούρα με τα reducers?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix