vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 14:40 »
φιλαράκι και αληθινή να είναι σίγουρα δεν "αφοραραει" εμάς τους χρηστες.
"νιμιζο" τουλάχιστον :)

ακριβως γι αυτο δεν ενημερωνεται  και (εκεινο) το τοπικ..  :yes:

υ.γ. αλλα νομιζω οτι το τοπικ αυτο αφορα κυριως εμπορους, γιατι αναφερει ελεγχους καταστηματων..  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! η ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 14:41 »
Στην Ελλαδα λαμβανει χωρα ενα πρωτοφανες παγκοσμιο πειραμα χειραγωγησης της κοινης γνωμης-συλλογικης συνειδησης.....

....με βασικο αξονα πραγματοποιησης του τον εκφοβισμο.

Απο εδω θα ξεκινησει μια ευρυτερη αντιμετωπιση των κοινωνιων, με συμμαχο την τεχνολογια και την τεχνογνωσια...

...με βαση την Πληροφορικη, την Κοινωνιολογια, την Ιστορια και την Ψυχολογια.

Αν τα ακουγατε ολα αυτα πριν 1-2 χρονια θα τα κατατασσατε στην "Επιστημονικη φαντασια-Συνωμοσιολογια".
Σημερα ειναι γεγονος.
Δεν εχει να κανει με την (απλοϊκη) ενασχοληση μας με την υποκατασταση του καπνισματος....

...ειναι κατι περισσοτερο.  :hmmm:

***Ελπιζω να κανω λαθος***


 :thumpup:
Δυστυχως δεν κανεις λαθος.......ετσι ειναι τα πραγματα και ερχονται και αλλα..... googlare τε ολοι σας την φραση Code Alimentarius...... και θα δειτε τι εννοω....
:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 14:44 »
Το έστειλα πριν λίγο.

Προς: ΕΟΦ (διεύθυνση επικοινωνίας που αναγράφεται στο site του, [email protected]

Αγαπητοί κύριοι,

..... όλους και να πάω αλλού να ζήσω σαν άνθρωπος)

Φίλε Λιάκουρα θα διαφωνήσω.
Γιατί να τους ανοίξουμε τα μάτια πως και που παίρνουμε τα υγρά μας?
Γιατί να τους βάλουμε στο τριπάκι να ψάξουν να βρουν τρόπους να το αποκλείσουν και από Ευρώπη?

Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 14:47 »
συμφωνω με το φιλο,κ δεν νομιζω να συγκινηθουν με το "θα ξαναρχισω το καπνισμα" ειναι λιγο μπεμπεδιστικο,του στυλ ¨"αν δεν μου παρεις αυτο θα αρχισω τα"..

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 14:50 »
Φίλε Λιάκουρα θα διαφωνήσω.
Γιατί να τους ανοίξουμε τα μάτια πως και που παίρνουμε τα υγρά μας?
Γιατί να τους βάλουμε στο τριπάκι να ψάξουν να βρουν τρόπους να το αποκλείσουν και από Ευρώπη?
Πραγματικά πιστεύεις πως περίμεναν από εμένα να το ακούσουν;
Αυτοί που φρόντισαν να ενορχηστρώσουν συνέδριο-ανακοινώσεις-απαγορεύσεις-επιδρομές-αύξηση στην τιμή του τσιγάρου?
συμφωνω με το φιλο,κ δεν νομιζω να συγκινηθουν με το "θα ξαναρχισω το καπνισμα" ειναι λιγο μπεμπεδιστικο,του στυλ ¨"αν δεν μου παρεις αυτο θα αρχισω τα"..
Εγώ πάντως δεν λέω ότι θα ξαναρχίσω το κάπνισμα, ακριβώς τ' αντίθετο λέω.
Λυπάμαι αν ακούγεται μπεμπεδίστικο. Το να μην αντιδράσω καθόλου όμως για μένα είναι απαράδεκτο, οπότε καλύτερα μπεμπεδίστικη αντίδραση παρά μόκο (κατ' εμέ, πάντα).

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 14:50 »
φιλε Κρις
μιλαμε κανονικα μεταξυ μας. κινηθηκαμε. απλα δεν ενημερωνεται το τοπικ..

Νομίζω πως καλό θα ήταν να μας ενημερώνατε, όχι για τις συνομιλίες, αλλά για τον τρόπο που θα κινηθείτε, αν το κρίνετε σκόπιμο φυσικά.

Από μέρους μας ότι μπορεί να γίνει ήδη το βλέπετε...

Απλά το πρόβλημα φαίνεται να αγγίζει κυρίως εσάς, μιας και η δουλειά φαίνεται να πηγαίνει προς τις φαρμακευτικές, τουλάχιστον αυτή την αίσθηση έχω εγώ...

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 14:52 »
Το έστειλα πριν λίγο.

Προς: ΕΟΦ (διεύθυνση επικοινωνίας που αναγράφεται στο site του, [email protected]

Αγαπητοί κύριοι,

σας ενημερώνω επώνυμα πως εάν τυχόν απαγορεύσετε την πώληση υγρών ηλεκτρονικών τσιγάρων με νικοτίνη, εγώ προσωπικά - σαν πρώην καπνιστής ευεργετημένος τα μέγιστα από το ηλεκτρονικό τσιγάρο, χωρίς το οποίο ακόμα θα κάπνιζα - εγώ προσωπικά, λοιπόν, θα παρανομήσω. Θα προμηθευτώ μία ποσότητα νικοτίνης, αν την απαγορεύσετε στην Ελλάδα απλώς θα την προμηθευτώ από την ΕΕ στην οποία επιτρέπεται η κυκλοφορία της (χαζοί Ευρωπαίοι!) , και θα την χρησιμοποιώ στο ηλεκτρονικό μου τσιγάρο, γιατί απλά η επιστροφή μου στο κάπνισμα είναι απαράδεκτη. Δεν έχω το δικαίωμα να το κάνω αυτό στα παιδιά μου.
Στην πραγματικότητα, εάν επιθυμείτε συλλάβετέ με. Τα χρόνια φυλακής που θα με καταδικάσετε, θα είναι πολύ λιγότερα από τα χρόνια ζωής που κέρδισα χρησιμοποιώντας το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Μετά μεγάλης λύπης για τις γελοίες σας αποφάσεις (και ενέργειες),

(όνομα)
(επάγγελμα)
(διεύθυνση κατοικίας)
(πόλη κατοικίας)
Ελλάδα (μέχρι να σας σιχτηρίσω όλους και να πάω αλλού να ζήσω σαν άνθρωπος)

Μόλις στάλθηκε και από εμένα Λιάκουρα. :thumpup:
Το σιχτήριασμα στο τέλος πολύ μου άρεσε.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 14:57 »
Φίλε Λιάκουρα θα διαφωνήσω.
Γιατί να τους ανοίξουμε τα μάτια πως και που παίρνουμε τα υγρά μας?
Γιατί να τους βάλουμε στο τριπάκι να ψάξουν να βρουν τρόπους να το αποκλείσουν και από Ευρώπη?
συμφωνώ  :thumpup:
Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αποσταλεί , ενδεχομένως και μαζικά (εφόσον παρακινηθούν πολλοί) , ένα αντίστοιχο μήνυμα. Σε τελική ανάλυση κανένας δεν πρόκειται να ευαισθητοποιηθεί προς όφελος των ατμιστών από μια τέτοια κίνηση. Αντιθέτως μάλιστα..... ;)

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Προσοχή! η ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 15:02 »
Στην Ελλαδα λαμβανει χωρα ενα πρωτοφανες παγκοσμιο πειραμα χειραγωγησης της κοινης γνωμης-συλλογικης συνειδησης.....

....με βασικο αξονα πραγματοποιησης του τον εκφοβισμο.

Απο εδω θα ξεκινησει μια ευρυτερη αντιμετωπιση των κοινωνιων, με συμμαχο την τεχνολογια και την τεχνογνωσια...

...με βαση την Πληροφορικη, την Κοινωνιολογια, την Ιστορια και την Ψυχολογια.

Αν τα ακουγατε ολα αυτα πριν 1-2 χρονια θα τα κατατασσατε στην "Επιστημονικη φαντασια-Συνωμοσιολογια".
Σημερα ειναι γεγονος.
Δεν εχει να κανει με την (απλοϊκη) ενασχοληση μας με την υποκατασταση του καπνισματος....

...ειναι κατι περισσοτερο.  :hmmm:

***Ελπιζω να κανω λαθος***

Πολύ φοβάμαι οτι εχεισ δίκιο !!

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 15:03 »
Προτείνετε να κάτσουμε και να περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει;

Θα σας απαντήσω με βάση την εμπειρία μου των τελευταίων χρόνων.

ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ.

Γι' αυτό και κάνω ότι μπορώ. Δεν ξέρω τι και εάν θα έχει όφελος, αλλά είναι καλύτερο από το να περιμένω άπρακτος.

Και βέβαια, τα λαμόγια που έχουν πείσει τον κόσμο ότι το να πληρώνεις τα χρέη των τραπεζών είναι καλό, σίγουρα θα έχουν σκεφτεί τεχνικές λεπτομέρειες του στυλ λ.χ. αν απαγορεύσω τα υγρά με νικοτίνη, πιθανόν ο κόσμος να φέρνει απ' έξω νικοτίνη και να τα ανακατεύει. Πολύ μυαλό θέλει; (να φανταστείς, εγώ το σκέφτηκα αμέσως! :laugh1: :laugh1: :laugh1: )
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2011, 15:11 από Λιάκουρας »

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 15:10 »
Νομίζω πως καλό θα ήταν να μας ενημερώνατε, όχι για τις συνομιλίες, αλλά για τον τρόπο που θα κινηθείτε, αν το κρίνετε σκόπιμο φυσικά.

Από μέρους μας ότι μπορεί να γίνει ήδη το βλέπετε...

Απλά το πρόβλημα φαίνεται να αγγίζει κυρίως εσάς, μιας και η δουλειά φαίνεται να πηγαίνει προς τις φαρμακευτικές, τουλάχιστον αυτή την αίσθηση έχω εγώ...

προχωραμε νομικα σε συσταση σωματος κατ αρχην..

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 15:13 »
Λιακουρα εγώ αμφιβάλω αν ξέρουν πραγματικά τι είναι το η.τ.
Αν έχουν ασχοληθεί στοιχειωδώς σοβαρά μαζί του.
Γιατί αν το είχαν κάνει, δεν θα έλεγαν τις βλακείες που είπαν στην συνέντευξη τύπου ( η οποία πιο πολύ μου θύμισε συζήτηση καφενείου).
Δεν είναι η πρώτη φορά που την πέφτουν στο η.τ.
Και σίγουρα ούτε και η τελευταία.
Απλά τους μπήκε στο μάτι γιατί χιλιάδες Έλληνες κυκλοφορούν με ένα  τέτοιο στο χέρι και σε ένα μήνα άνοιξαν 100 μαγαζιά.

Σε 1-2 μήνες θα μας έχουν ξεχάσει πάλι.

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 15:16 »
Λιακουρα εγώ αμφιβάλω αν ξέρουν πραγματικά τι είναι το η.τ.
Αν έχουν ασχοληθεί στοιχειωδώς σοβαρά μαζί του.
Γιατί αν το είχαν κάνει, δεν θα έλεγαν τις βλακείες που είπαν στην συνέντευξη τύπου ( η οποία πιο πολύ μου θύμισε συζήτηση καφενείου).
Δεν είναι η πρώτη φορά που την πέφτουν στο η.τ.
Και σίγουρα ούτε και η τελευταία.
Απλά τους μπήκε στο μάτι γιατί χιλιάδες Έλληνες κυκλοφορούν με ένα  τέτοιο στο χέρι και σε ένα μήνα άνοιξαν 100 μαγαζιά.

Σε 1-2 μήνες θα μας έχουν ξεχάσει πάλι.

Συμφωνώ μαζί σου φίλε George,
αλλά δεν νομίζω να ξεχάσουν τα συμφέροντα εκατομμυρίων !!

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 15:16 »
μακάρι να μας ξεχάσουν αλλά αν βλέπουν τους χρήστες να αυξάνονται με τέτοιους ρυθμούς δύσκολο το βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 15:17 »
Το postάρω και δω μιας και αφορά πιο πολύ αυτό το νήμα... :

Σε όσους εμπόρους κάνουν κατάσχεση ή οτιδήποτε άλλο θα είναι γιατί θα έχει παιχτεί κάποια λαμογιά.
Κατά τα άλλα δε μπορούν να τους κάνουν τίποτα και κανένας.
Έτσι,απλά!
Η λαμογιά που αναφέρομαι αφορά,για παράδειγμα,εταιρείες που παρουσιάζουν το η/τ ως τρόπο διακοπής καπνίσματος ή μέθοδο πρόσληψης νικοτίνης.
Όλοι όσοι έχουν,όμως,ξεκαθαρήσει πως πρόκειται για εναλλακτικό τρόπο καπνίσματος δε μπορούν να τους κάνουν ΤΙΠΟΤΑ.
1000%
Επίσης,οι έμποροι και οι εταιρείες που είχαν τεχνογνωσία για τέτοιου είδους θέματα έχουν δικηγόρους,κλπ που έχουν λάβει τα μέτρα τους από πριν.(ο φόβος φυλάει τα έρμα...που έλεγαν και στο χωριό μου)
 ;) :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix