vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, Jorge, I.P, tibolaso, Buliwyf, manoslykos

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #150 στις: Ιουνίου 13, 2014, 19:59 »
Vamp Vape, Jack the Ripple, Green Steam και Red Astaire. Ολα τα εχω φτιαξει με 15% και για τα δικα μου γουστα ηταν "just".
Για καποιο λογο το συστηνει στο 15% η εταιρια...

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #151 στις: Ιουνίου 13, 2014, 20:34 »
100 ml -10 ευρω.
Ε οχι και αντιοικονομικα ενα υγρο που μου αρεσει!!
Κατι που σε γεμιζει αν δωσεις και κατι παραπανω νομιζω οτι αξιζει παρισοτερο απο να παρεις κατι πιο οικονομικο αλλα.......δεν
Πετρος  :thumpup:


Έτσι που το θέτεις σωστό είναι ... απλά υπάρχουν και ποιό οικονομικά που είναι καλά και επίσης ακριβά που δεν... οπότε δεν είναι θέμα τιμής, είναι θέμα γούστου. Η τιμή είναι ακριβή αντικειμενικά αν είναι τόσο ασθενές άρωμα σε σχέση με τα άλλα. Ο καθένας βάζει ένα όριο στα πόσα θεωρεί ότι αξίζει να ασχοληθεί με την τιμή. Όταν με άλλα αρώματα θες 3 ευρώ στα 100 μλ τα 10 ευρώ είναι συγκριτικά πολλά. Δεν καταστρέφεσαι οκοινομικά αλλά όπως και ναχει το σκέφτεσαι. Τώρα αν είναι τα μόνα αρώματα που σε ικανοποιούν δεν το συζητάω και εγώ θα τα έδινα άνετα. Απλά σκέφτομαι αν είναι εφικτό να βγάλουν πιο έντονο άρωμα στα ίδια λεφτά με σχεδόν το ίδιο κόστος αλλά δεν το κάνουν για καθαρά λόγους κέρδους. Δεν νομίζω ότι χρησιμοποιούν πιο ακριβά χημικά για παράδειγμα από την atmos ή την flavorart ούτε πιο ακριβές διδικασίες παρασκευής. Μπορεί και να κάνω λάθος...

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #152 στις: Ιουνίου 21, 2014, 21:06 »
Βλέποντας σε ξένα fora και ομάδες στο fb ότι μέσα στην 3άδα της T-juice βρίσκεται και το Red Astaire , είπα να το δοκιμάσω. Προτεινόμενη δοσολογία της εταιρίας είναι 15% αλλά εγώ το έφτιαξα με περίπου 8% δλδ. 15 σταγ. σε 10 ml βάσης 50/50. Το σταγονόμετρο μου έδωσε 22 σταγ ανά ml.
To χρώμα που απέκτησε το υγρό είναι ένα έντονο φουξ/μωβ.
Το υγρό σύμφωνα με την εταιρία έχει γεύσεις από κόκκινα μούρα, μαύρα σταφύλια, γλυκάνισο και μέντα.
Με την πρώτη τζούρα μου ήρθε στο μυαλό ότι και με το frost berryz της umami. Δλδ. κάποια γευστικά έκδοχα που χρησιμοποιούνται σε φάρμακα για να γίνεται ευκολότερη η κατάποση τους. Ίσως εγώ να το έχω συνδέσει έτσι μιας και δεν έτρωγα καθόλου συχνά μούρα/βατόμουρα κτλ. Αμέσω μετά όμως, γίνεται αντιληπτή η πολυπλοκότητα του υγρού. Ταυτόχρονα με την γλυκιά γεύση του μούρου υπάρχει και κάποια όξινη που μάλλον ταιριάζει με αυτή του σταφυλιού. Στην εκπνοή κυριαρχεί η μέντα αλλά αναγνωρίζεται και ο γλυκάνισος. Κατά την διάρκεια του ατμίσματος το φρουτώδες μέρος μου θύμιζε αρκετά κάποιους χαρακτηριστικούς βιταμινούχους χυμούς που μου διαφεύγει το όνομα. Τέλος μένει μία  γλυκιά αλλά και δροσερή επιγεύση. Χτύπημα καλό μάλλον λόγω της παρουσίας μέντας.
Τέτοια υγρά νομίζω μπορού να γίνουν εθιστικά ακριβώς λόγω των πολλών γεύσεων που συνυπάρχουν. Η μέντα και τα φρούτα το καθιστούν ευχάριστο για το καλοκαίρι. Θα ήθελα να τονίσω ότι το έκανα σχεδόν στην μισή από την προτεινόμενη αναλογία του κατασκευαστή και προσωπικά το βρίσκω αρκετά έντονο. Για την ιστορία, το άτμισα τόσο σε kfl+ με mc 1.5 ohm και βαμβάκι αλλά και σε did στα 1.7 ohm.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2014, 10:46 από vladimirus »

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #153 στις: Ιουνίου 21, 2014, 21:38 »
Αν το φτιάξεις με την προτεινόμενη  δοσολογία  αντε λίγο λιγότερη.. Λίγο  όμως..  Θα σου βγάλει  τρελή  απόλαυση. 

Στάλθηκε από το Ramosi9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #154 στις: Ιουνίου 22, 2014, 01:44 »
Τις πρώτες μέρες που άρχισα το ατμισμα ειχα πάρει να δοκιμάσω το uk smokers kai to hermano rubio.  O μόνος λόγος που δεν τα πεταξα ήταν για να μη βρωμισω το νεροχύτη.   Ότι χειρότερο είχα δοκιμάσει μέχρι στιγμής.  Σαν να ατμιζα ξυνισμενα ούρα. Ειχαν κια εντονη γεύση απο ξύδι . Ίσως να ήταν χαλασμένα ή ληγμένα.

 Διαβάζω εδω για το primo verde kai cubana  και σκέφτομαι να τα δοκιμάσω. Αλλά διστάζω λογω της προηγούμενης εμπειρίας.

Έχει δοκιμάσει κανείς τα παραπάνω υγρά να μας πει κι αυτός τη γνώμη του? Uk smokers kai hermano? Δεν είδα κάποια αναφορά στο ποστ.

Μήπως απλά δεν είναι η μάρκα μου?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2014, 01:58 από nickgr »

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #155 στις: Ιουνίου 22, 2014, 07:56 »
To Cubana σε ποσοστό ανάμειξης 6-7% που το δοκίμασα, κάνει πολύ κατάλοιπο στην αντίσταση (5ml max) ..

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #156 στις: Ιουνίου 22, 2014, 14:30 »
Μετα απο 40-50 μλ με το Red Astaire πραγματικα εχω κολλησει... Ειναι τελειο για το καλοκαιρακι!
Ολα τα φρουτενια της T-Juice τελικα ειναι κορυφη...

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #157 στις: Ιουνίου 22, 2014, 23:00 »
To Cubana σε ποσοστό ανάμειξης 6-7% που το δοκίμασα, κάνει πολύ κατάλοιπο στην αντίσταση (5ml max) ..


Πραγματι .  Με 10% σε Genesis καθε 10 μλ, dry  burn. Σε βαμβακι/microcoil, εννοειται οτι δεν το εβαλα.
ΩΡΑΙΟ υγρο παντως!!!!

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #158 στις: Ιουνίου 22, 2014, 23:30 »
Μετα απο 40-50 μλ με το Red Astaire πραγματικα εχω κολλησει... Ειναι τελειο για το καλοκαιρακι!
Ολα τα φρουτενια της T-Juice τελικα ειναι κορυφη...
Ποια μέθοδο ωρίμασης χρησιμοποιείς για το συγκεκριμένο άρωμα;;; 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2014, 23:45 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος vilsnick

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #159 στις: Ιουνίου 23, 2014, 00:09 »
To cubana πολυ καλο υγρο στα 10 ml 6 σταγονες. αλλα στις 2 μερες περιπου 8μλ, ειχε αφησει καταλοιπα στην αντισταση (περισσοτερο απο el toro) ,επρεπε να την αλλαξω...!!!
Θα το ξαναδοκιμασω ,γιατι μου αρεσε πολυ το υγρο...

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #160 στις: Ιουνίου 23, 2014, 00:11 »
Ποια μέθοδο ωρίμασης χρησιμοποιείς για το συγκεκριμένο άρωμα;;;


Καμία... Βάση Umami, 50-50 PG/VG, 12mg + 15% red astaire. Το κανω φραπε, το αφηνω 2 ωρες και ατμιζω... Μεχρι την 4-5 μερα (επειδη φτιαχνω σε 30μλ μπουκαλακι) δε βλεπω διαφορα, ειναι τοσο υπεροχο οσο ηταν στην αρχη.  :))

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #161 στις: Ιουνίου 23, 2014, 00:26 »
Πάντως , μιλώντας με κάτι Άγγλους φανατικούς με το red astaire στο fb , επιμένουν στο 15% και ότι το συγκεκριμένο δεν θέλει ωρίμανση  :o

Αποσυνδεδεμένος TheGodfather

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #162 στις: Ιουνίου 23, 2014, 01:00 »
Πολυ κόλλημα το Red Astaire αλλα δεν παει καθολου με βασεις που γλυκιζουν πολυ.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #163 στις: Ιουνίου 23, 2014, 08:34 »
Εχω την μιση γκαμα απο τα αρωματα της T-Juice, και πιστευω πως ισως η T-Juice να ειναι η καλυτερη εταιρια στα υγρα DIY, εκτος του οτι εχει μεγαλη γκαμα υγρων για ολα τα γουστα τα αρωματα της ειναι παρα πολυ ιδιαιτερα και ποιοτικα, αν εχεις δηλαδη μία καλη βαση και προσθεσεις σε αυτην τα αρωματα της T-Juice νομιζω πως ειναι πολυ δυσκολο να παει κατι στραβα (αυτο που περιμενεις αυτο θα λαβεις)


Απο γευσεις, μιας και εχω γραψει για αρκετες απο αυτες, τελευταια δοκιμασα το Java και την Φραουλα, εντυπωσεις:


- Java, εντονη γευση καφε, και οταν λεμε καφε εννοουμε καφε, πολυ κοντα σε μυρωδια αλλα και γευση. Δεν εχει μεσα προσθετα, ειτε εχει και εγω δεν τα καταλαβαινω, αν ομως προσθεσεις λιγη μεντα (5-6 σταγονες) φθανει σε γευση πολυ κοντα στο Java της Halo με λιγο πιο γλυκια γευση. 9/10
- Φραουλα, ισως η καλυτερη φραουλα που εχω δοκιμασει, μοιαζει περισσοτερο με φραουλα παγωτο παρα με χυμο φραουλας, τρομερο υγρο για ολη την μερα 10/10


Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #164 στις: Ιουνίου 23, 2014, 11:15 »
Καπνικα  ήπια  όμως έχει κάποιος να προτείνει;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem