vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 10 χρήστες
teo77, lounik, Jorge, manoslykos, grag, ThioVag, infernity, GeorgeGTS, athanasiosm, xloupas

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 20, 2014, 12:42 »
Εννοούσα ότι το Eastern Blend μοιάζει με το Turkish ! To Freedom όντως καμμία σχέση!

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #76 στις: Μαρτίου 21, 2014, 09:02 »
Δοκίμασα το άρωμα Primo Verde. Ξεκίνησα με το συνιστώμενο ποσοστό (15%). Τζίφος. Άτμιζα σκέτη βάση. Το διπλασιάζω (30%). Τζίφος και πάλι. Τελευταία επιλογή: Ατμίζω κατευθείαν το άρωμα. Ε, μαντέψτε... Σαν να άτμιζα χρωματισμένη βάση  (και πάλι).

Και το ωραίο είναι ότι το αγόρασα απ' ευθείας από τη μαμά εταιρεία, οπότε δεν παίζει να έγινε κάποιο «χημείο» εδώ. Τι να πω...



Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #77 στις: Μαρτίου 21, 2014, 09:33 »
Φίλε μου καλημέρα. Το άρωμα δεν είναι φτιαγμένο για να το ατμίζεις χωρίς αραίωση και σου συνιστώ να μην επιχειρήσεις κάτι τέτοιο ξανά. Επίσης, δοκίμασε με το συνιστώμενο ποσοστό, αφήνοντάς το όμως και κάποιες μέρες για να δέσει. Αν ούτε και αυτό δουλέψει, τότε ίσως θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την εταιρεία εκφράζοντας το παράπονό σου.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #78 στις: Μαρτίου 21, 2014, 09:36 »
κανε και καμια δοκιμη με αλλον ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #79 στις: Μαρτίου 21, 2014, 09:45 »
Φίλε μου καλημέρα. Το άρωμα δεν είναι φτιαγμένο για να το ατμίζεις χωρίς αραίωση και σου συνιστώ να μην επιχειρήσεις κάτι τέτοιο ξανά. Επίσης, δοκίμασε με το συνιστώμενο ποσοστό, αφήνοντάς το όμως και κάποιες μέρες για να δέσει. Αν ούτε και αυτό δουλέψει, τότε ίσως θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την εταιρεία εκφράζοντας το παράπονό σου.
Φίλε μου το γνωρίζω πολύ καλά αυτό. Εξήγησα γιατί το έκανα. Όπως εξήγησα επίσης ότι έβαλα το συνιστώμενο ποσοστό. Το άφησα να ωριμάσει 4-5 ημέρες. Ικανό διάστημα πιστεύω. Αν και επιτόπου να το άτμιζα, κανονικά θα έπρεπε να έχει μια κάποια γεύση κι ας μην ήταν η αναμενόμενη.

Δεν με ενδιαφέρει να κάνω παράπονα, γιατί πολύ απλά δεν μου έκανε καν κλικ ως υγρό. 15 ευρώ έδωσα, χαλάλι τους. Έχω ξοδέψει άσκοπα πολλά περισσότερα. Εγώ απλώς κατέθεσα εδώ την δική μου εμπειρία, σε περίπτωση που σε κάποιον μπορεί να φανεί χρήσιμη. Άλλωστε αυτό το νόημα έχουν τέτοιου είδους νήματα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #80 στις: Μαρτίου 21, 2014, 09:51 »
Εγκυκλοπαιδικά πάντως, θεωρώ ότι επιβάλλεται να τους κάνεις παράπονα. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να στο αντικαταστήσουν, και έτσι δίνεις και την ευκαιρία στην εταιρία να "εξιλεωθεί". Δεν είναι το θέμα τα €15 που έδωσες, είναι θέμα ευταξίας και δεδομένων για μας ώστε να μπορέσουμε να κατατάξουμε την εταιρία κάπου στη λίστα του μυαλού μας.

Φυσικά και καλά έκανες και κατέθεσες την εμπειρία σου, η οποία μέχρι στιγμής είναι αρνητική. Αν στο αντικαταστήσουν, ίσως γίνει λιγότερο αρνητική, και για τους υπόλοιπους (ιδιαίτερα όσους δεν τα έχουμε ακόμα δοκιμάσει τα συγκεκριμένα), θα είναι ένας καθησυχαστικός παράγοντας το να ξέρουν ότι αν το υγρό είναι "τζούφιο" η εταιρία το αντικαθιστά ή όχι.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #81 στις: Μαρτίου 21, 2014, 10:09 »
Καπου προηγουμενως αναφερθηκε οτι σε αυτην την εταιρια τα μπουκαλακια ετοιμων υγρων και αρωματων μοιαζουν, μηπως σου στειλανε ετοιμο υγρο????  η' μηπως  μπουκαλάκι αρωματος περιεχει ετοιμο υγρο????

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #82 στις: Μαρτίου 21, 2014, 10:13 »
Εγκυκλοπαιδικά πάντως, θεωρώ ότι επιβάλλεται να τους κάνεις παράπονα. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να στο αντικαταστήσουν, και έτσι δίνεις και την ευκαιρία στην εταιρία να "εξιλεωθεί". Δεν είναι το θέμα τα €15 που έδωσες, είναι θέμα ευταξίας και δεδομένων για μας ώστε να μπορέσουμε να κατατάξουμε την εταιρία κάπου στη λίστα του μυαλού μας.

Φυσικά και καλά έκανες και κατέθεσες την εμπειρία σου, η οποία μέχρι στιγμής είναι αρνητική. Αν στο αντικαταστήσουν, ίσως γίνει λιγότερο αρνητική, και για τους υπόλοιπους (ιδιαίτερα όσους δεν τα έχουμε ακόμα δοκιμάσει τα συγκεκριμένα), θα είναι ένας καθησυχαστικός παράγοντας το να ξέρουν ότι αν το υγρό είναι "τζούφιο" η εταιρία το αντικαθιστά ή όχι.
Καλώς. Τους έστειλα μήνυμα.

Καπου προηγουμενως αναφερθηκε οτι σε αυτην την εταιρια τα μπουκαλακια ετοιμων υγρων και αρωματων μοιαζουν, μηπως σου στειλανε ετοιμο υγρο? ???  η' μηπως  μπουκαλάκι αρωματος περιεχει ετοιμο υγρο? ???
Όχι. Υπάρχει η ένδειξη «συμπυκνωμένο», καθώς και η προειδοποίηση ότι πρέπει να διαλυθεί πριν χρησιμοποιηθεί. Αν υπάρχουν αμφιβολίες, μπορώ να ανεβάσω φωτό. Και το θέμα είναι ότι το έτοιμο είχε μια γεύση. Αυτό ήταν ένα άγευστο νεροζούμι.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Πρέπει να πω ότι απάντησαν πολύ σύντομα:
Παράθεση
Hi

This is very strange! Please can you tell us the batch number on the bottle.

We have not had any other issues with this concentrate and the taste should be very full.

I will have another bottle sent to you to see if it is just your own opinion. I will also get them to send you Cubana to try.

I am sorry you have had this experience! I hope you like the next one.

All the best,

Nigel
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2014, 10:38 από Pouf »

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #83 στις: Μαρτίου 21, 2014, 10:38 »
Yep, έχω πάθει ακριβώς το ίδιο με το φίλο Pouf, με άλλη εταιρία όμως. Έβαζα, έβαζα, και είχα αρχίσει να αμφιβάλλω για τον εαυτό μου. Το επέστρεψα πίσω απλά για να ξέρουν ότι κάτι δεν πήγε καλά με την συγκεκριμένη παρτίδα.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #84 στις: Μαρτίου 21, 2014, 11:29 »
Παιδιά λάθη συμβαίνουν και στις μεγαλύτερες εταιρίες του πλανήτη και πολλά από αυτά στοιχίζουν πολύ ακριβά . Επειδή χτες δοκίμασα σε γνωστό μαγαζί όλη τη σειρά σχεδόν και προμηθεύτηκα αρκετά αρώματα έμεινα με την εντύπωση ότι πρόκειται για μια πολύ καλή εταιρία. Από την απάντηση τους βλέπω μια επαγγελματική αντιμετώπιση και διάθεση εξυπηρέτησης που στην τελική είναι και το πιο σημαντικό.
Ερώτηση για όσους τα έχουν δοκιμάσει. Υπάρχει πιθανότητα αυτή η μυρωδιά του red astair να φύγει ποτέ στο κοντινό μέλλον? Έφτιαξα 30 ml να το δοκιμάσω και η μυρωδιά πότισε σε ότι ήρθε σε επαφή με το υγρό!! Απίστευτα έντονη οσμή (ευχάριστη αλλά τόσο έντονη που τείνει να ξεφύγει από το ευχάριστο) από γεύση δεν ξέρω ακόμα αλλά φοβάμαι ότι θα είναι επίσης πολύ έντονη. Αραίωση 15% μάλλον είναι πάρα πολύ ειδικά για αυτό το άρωμα

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #85 στις: Μαρτίου 21, 2014, 12:33 »
...
Ερώτηση για όσους τα έχουν δοκιμάσει. Υπάρχει πιθανότητα αυτή η μυρωδιά του red astair να φύγει ποτέ στο κοντινό μέλλον? Έφτιαξα 30 ml να το δοκιμάσω και η μυρωδιά πότισε σε ότι ήρθε σε επαφή με το υγρό!! Απίστευτα έντονη οσμή (ευχάριστη αλλά τόσο έντονη που τείνει να ξεφύγει από το ευχάριστο) από γεύση δεν ξέρω ακόμα αλλά φοβάμαι ότι θα είναι επίσης πολύ έντονη. Αραίωση 15% μάλλον είναι πάρα πολύ ειδικά για αυτό το άρωμα

Το 15% είναι σχεδόν το ανάλογο του έτοιμου και πραγματικά είναι έντονο γευστικά υγρό.
Για το αν μείνει η οσμή σε ατμοποιητές και παρελκόμενα, να είσαι σίγουρος ότι θα μείνει.
Αν το δοκιμάσεις και σου φανεί σκληρό με μια χημική αίσθηση, άστο στην άκρη, μετά τις 20-25 μέρες ''στρογγυλεύει'' και ενώ είναι πάντα έντονο φεύγει αυτό της χημικής αίσθησης.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #86 στις: Μαρτίου 22, 2014, 10:33 »
Καλημέρα. Μπορώ σήμερα να δηλώσω ότι μετά από περίπου 20 ml primo verde diy 15% αραίωση, η αντίσταση τα έκλασε. Το συνηθισμένο μου σκορ με τα υγρά που ατμίζω είναι γύρω στα 60 ml.

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #87 στις: Μαρτίου 26, 2014, 15:42 »
θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με αυτά τα αρώματα 15% αραίωση είστε σίγουροι; 22 σταγόνες το μλ αναφέρθηκε, αν φτιάξω 20μλ είναι 3 μλ άρωμα το 15%, δηλαδή θα βάλω 66 σταγόνες; δεν είναι πολλές;


Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #88 στις: Μαρτίου 26, 2014, 16:32 »
Η αλήθεια είναι ότι και εμένα στην αρχή μου φάνηκαν πολλές ειδικά για υγρά που έβγαζαν ήδη πολύ έντονη οσμή από το μπουκαλάκι. Μετά από μια εβδομάδα περίπου και δοκιμή 6 διαφορετικών υγρών έως τώρα νομίζω πως είναι σωστή η ενδεδειγμένη δοσολογία του 15% τουλάχιστον για το μο των ατμιστών. Από την άλλη λόγω του υποκειμενικού πάντα της αίσθησης της γεύσης μπορείς να πειραματιστείς και με λιγότερο ειδικά αν προτιμάς λιγότερο έντονο το άρωμα στα υγρά σου.


Καλημέρα. Μπορώ σήμερα να δηλώσω ότι μετά από περίπου 20 ml primo verde diy 15% αραίωση, η αντίσταση τα έκλασε. Το συνηθισμένο μου σκορ με τα υγρά που ατμίζω είναι γύρω στα 60 ml.


Η αλήθεια είναι πάντως ότι αυτό συμβαίνει σε όλα τα αρώματα που παράγονται με συγκεκριμένο τρόπο απόσταξης καπνού και προφανώς είναι το tradeoff που πρέπει να υποστούμε εφόσον θέλουμε κάτι πραγματικά καπνικό

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #89 στις: Μαρτίου 26, 2014, 16:33 »
Φτιάξει το με πολύ λιγότερες. Είναι δυνατό άρωμα κ δεν θα χασεις σε γεύση.
Προσωπικά το δουλεύω με 14 σταγόνες στα 10μλ.

στάλθηκε μέσω tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix